LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

Kontrop

New member
mam pytanie czy ten odtwarzacz podwyższa rozdzielczość filmów na DVD czy nie ???
:spam:

Czesc!

Kazdy org.DVD (czy tez jego kopia) moze miec 3 rozdzielczosci:
1.PAL --> 720 x 576 w 99% fps = 25.00
2.NTSC --> 720 x 480 w 99% fps = 30.00
3.SECAM --> 640x482 rozne fps..praktycznie (poza Francja) juz nie uzywany.

Kazdy BD (no powiedzmy, ze prawie kazdy) posiada tzw."Upscaling"..a co to oznacza??
Poczytaj sobie troche na ten temat to odpowiesz sobie na to pytanie sam!

Mozesz tez uzywajac odp. Programow (np.WinDVD 9 + funkcja All2HD..nie wspominajac juz o dd/dts passthrough..na ktory nas raczej nie stac) zrobic przerobke DVD-->do np.1080p

Nie lubie Userow idacych po najmniejszej linii oporu:
Dajcie lub odpowiedzcie mi..(i to szybko), bo ja nie mam na to czasu.
Jak chcesz "cos" kupic i korzystac z tego, to musisz i troche sie z "tym" zaznajomic..
i co nieco na interesujace Cie tematy poczytac!.:-D



:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop

PS: Przepraszam, ze moze troche "za ostro"..ale jw.:eek:k:
 

Brynda

New member
dzięki a jeszcze jedno pytanko mam czy on jest naprawdę o tyle leprzy od sony BDP 370 ?? bo cholera w takich cenach jak tu ludzie pisali że po 399 to już nigdzie nie ma najtańsze w necie są po 550zł a te sony spokojnie na miejscu tj. Łódź kupuje za 500zł
 

derik

New member
:spam:

Czesc!

Kazdy org.DVD (czy tez jego kopia) moze miec 3 rozdzielczosci:
1.PAL --> 720 x 576 w 99% fps = 25.00
2.NTSC --> 720 x 480 w 99% fps = 30.00
3.SECAM --> 640x482 rozne fps..praktycznie (poza Francja) juz nie uzywany.

Kazdy BD (no powiedzmy, ze prawie kazdy) posiada tzw."Upscaling"..a co to oznacza??
Poczytaj sobie troche na ten temat to odpowiesz sobie na to pytanie sam!

Mozesz tez uzywajac odp. Programow (np.WinDVD 9 + funkcja All2HD..nie wspominajac juz o dd/dts passthrough..na ktory nas raczej nie stac) zrobic przerobke DVD-->do np.1080p

Nie lubie Userow idacych po najmniejszej linii oporu:
Dajcie lub odpowiedzcie mi..(i to szybko), bo ja nie mam na to czasu.
Jak chcesz "cos" kupic i korzystac z tego, to musisz i troche sie z "tym" zaznajomic..
i co nieco na interesujace Cie tematy poczytac!.:-D



:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop

PS: Przepraszam, ze moze troche "za ostro"..ale jw.:eek:k:
zgadzam się z tobą w 100% pzdr.:bober:
 

zajaczek

New member
Witam,

zastanawiam się nad kupnem tego sprzętu, ale mam jedno pytanie film ma takie info:
General
Format : Matroska
File size : 1.65 GiB
Duration : 2h 8mn
Overall bit rate : 1 837 Kbps

Video #1
Format : AVC
Duration : 2h 8mn
Nominal bit rate : 1 400 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps

Audio #2
Format : AC-3
Duration : 2h 8mn
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Sampling rate : 48.0 KHz
Language : Polish

czy będzie lepszy jakościowo od dvd9?
bo ogólnie chce go jak na razie do BD9 i takich właśnie wynalazków jak matroska. Jak na razie filmy blu-ray bo bardzo drogie.
 

Kontrop

New member
Witam,

zastanawiam się nad kupnem tego sprzętu, ale mam jedno pytanie film ma takie info....:

...czy będzie lepszy jakościowo od dvd9?
bo ogólnie chce go jak na razie do BD9 i takich właśnie wynalazków jak matroska. Jak na razie filmy
blu-ray bo bardzo drogie.

Czesc!

Pytanie troche banalne..chyba za bardzo nie wiesz o co w tych 2 formatach chodzi..wiec moze
kilka slow wyjasnienia:

1.Kazdy Film w formacie mpeg (i to niewazne, czy to skompresowany DVD..czy kopia org.DVD (DL)
moga miec max. rozdzielczosc w zaleznosci, czy to Pal czy NTSC (a jaka zobacz kilka postow
wyzej)..sa to zawsze pliki mpeg (VOB-y)..ale nigdy nie beda jako HD (720p..1080i..1080p)
2.Sa chyba jeszcze w obiegu tzw. HD-DVD..ale nimi nie zawracaj sobie glowy.

Jezeli zdecydujesz sie na sciagniecie filmu DVD (DL) to oczywiscie jego jakosc bedzie b. dobra..
ale roznie juz z tym bywa, jezeli masz dobrej klasy LCD (Plasma) i zadziala tzw. "upscaling"

Calkiem inaczej wyglada to, jezeli sciagniesz jakies *mkv-pliki..przewaznie "matroska" koduje sie
BD-filmy w HD..nie zapominaj, ze dobry BD-Film w 1080p + digitalowe Audio(a) to pliki wielkosci
~50 GB wiec sam rozumiesz, ze tak duzych plikow nie da sie na zadnym "nosniku" wypalic..dlatego
tego rodzaju filmy sa kompresowane "matroska" do wielkosci 4,5-->25 GB zachowujac rozdzielczosc
i wszystkie parametry org.BD...naturalnie kompresja 4,5 to nie 8,5 czy 25 GB..ale o tym moze
pozniej.

Reasumujac:
Sam musisz roztrzygnac co chcesz miec i na co zwrocic uwage..albo rzeczyw. HD..albo "upscaling"


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 

maiesky

New member
mam pytanie czy ten odtwarzacz podwyższa rozdzielczość filmów na DVD czy nie ???
:spam:
Czesc!

Kazdy org.DVD (czy tez jego kopia) moze miec 3 rozdzielczosci:
1.PAL --> 720 x 576 w 99% fps = 25.00
2.NTSC --> 720 x 480 w 99% fps = 30.00
3.SECAM --> 640x482 rozne fps..praktycznie (poza Francja) juz nie uzywany.

Kazdy BD (no powiedzmy, ze prawie kazdy) posiada tzw."Upscaling"..a co to oznacza??
Poczytaj sobie troche na ten temat to odpowiesz sobie na to pytanie sam!

No i co z tego, że są takie rozdzielczości? Co one mają wspólnego z wyposażeniem bądź nie w funkcję upscalingu?
Odpowiedź brzmi: tak, ten model LG ma funkcję podnoszenia rozdzielczości.

Czesc!
Pytanie troche banalne..chyba za bardzo nie wiesz o co w tych 2 formatach chodzi..wiec moze
kilka slow wyjasnienia:

Teraz ty zostaniesz zbesztany za takie podejście do innych, a do tego sam rozsiewasz głupoty i mianujesz się lepiej wiedzącym od innych, a tak nie jest.

MPEG2 obsługuje rozdzielczość HD do 1920x1080. Poczytaj o profilu MP@HL.
Sam mam kilka wyścigów oraz koncert Jarre'a z gdańskiej stoczni zakodowane w tym formacie.
 

Kontrop

New member
No i co z tego, że są takie rozdzielczości? Co one mają wspólnego z
wyposażeniem bądź nie w funkcję upscalingu?
Odpowiedź brzmi: tak, ten model LG ma funkcję podnoszenia rozdzielczości.



Teraz ty zostaniesz zbesztany za takie podejście do innych, a do tego sam rozsiewasz głupoty i
mianujesz się lepiej wiedzącym od innych, a tak nie jest.

MPEG2 obsługuje rozdzielczość HD do 1920x1080. Poczytaj o profilu MP@HL.
Sam mam kilka wyścigów oraz koncert Jarre'a z gdańskiej stoczni zakodowane w tym formacie.

Czesc!

Teraz Ty wypisujesz glupoty!:
1.Pytanie bylo proste..chdzilo o DVD9..a widziales kiedys kopie org. DVD 5 czy DVD 9 o
rozdzielczosci HD?..przeciez to VOB-y..

2.Maslo maslane!..bo co to ma znaczyc?:
Odpowiedź brzmi: tak, ten model LG ma funkcję podnoszenia rozdzielczości.
..przeciez to upscaling.

Kazdy moze sobie np. Virtualem DM zmienic rozdzielczosc MPEG-2 (lub kazdego innego
formatu) na jaki chce..ale sprobuj to wypalic jako DVD..(sam sie troche bawilem
plikami wysokoprzeliczonymi..ale wypalisz je tylko jako Daten-Disc)..a co to ma wspolnego z DVD9?

Mysle, ze dalsza dyskusja na temat wiedzy nie ma sensu..Pytanie bylo..odpowiedzialem,
starajac sie wyjasnic roznice..AMEN!:D


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 

derik

New member
Wreszcie obejrzałem na nim film bluray i to samego Avatara, ciasteczko, można sie posikać z wrażenia na dodatek przez kino, dźwięk DTS HD MASTER to majstersztyk polecam!!!
 

Kontrop

New member
Wreszcie obejrzałem na nim film bluray i to samego Avatara, ciasteczko,
można sie posikać z wrażenia na dodatek przez kino, dźwięk DTS HD MASTER to majstersztyk
polecam!!!

Czesc!

Avatara ogladnales jako BD ale w 2D i juz zrobil na Tobie wrazenie..niedlugo bedzie w 3 D (listopad)
Wprawdzie to dzial poswiecony BD 370,ale nasza wczesniejsza dyskusja na temat rozdzielczosci..
roznic pomiedzy np. kopiami org.DVD (czy to 5 czy 9) a kompresja *mkv daje ogolne pojecie
o mozliwosciach naszego BD 370...moze i Ktos napisze, ze inne BD-Playery jak np. 390,maja jakies
plusy w stosunku do naszej 370..ale tak szczerze:

1.Po co mi analogowe wyjscie 5.1..jak mozna podlaczyc Audio czy to opt.czy elektr. lub nawet po
HDMI z odp. wzmacniaczem kina domowego.
2.WiFi..praktycznie nam nic nie daje..tylko dodatkowa kasa
3.NTFS..ok, jak chce ktos ogladac cos z Pena..ale przeciez 25 GB "matroski" w super klasie nie
bede na Pena nagrywal..mam 0,5 TB zewn. HDD i hula na mojej 370 jak ta lala...nawet kompresja
HD-Plikow do 8,5 GB i wypalenie tego jako Daten-Disc robi wrazenie.
3.Praktycznie (osobiscie) nie sciagam plikow DVD5(9) bo poprzez "upscaling" (a co za tym idzie
podwyzszenie rozdzielczosci) powoduje w 99% obnizenie jakosci Video(jajowate..lub plaskie
glowy..itp)..wole sciagac 720p..1080i..1080p jako *mkv w rozdzielczosci HD
3.Nawet przeliczajac Video-pliki *mpeg (2) jakimkolwiek programem (np.Total Video Converter) do
HD rozdzielczosci..dostajemy "kiche" nie majaca nic wspolnego z digitalowym V.

W tej klasie i w tym przedziale cenowym jest BD 370 nie do pobicia..nawet 390 z tych czy innych
wzgl. mu nie dorownuje.

Oczywiscie zycie i technika ida dalej:Kopia mojego postu na innym Boardzie:

Widzialem dzisiaj u nas w Saturnie 52" Samsunga (Led 3D) cena~ 3500E.

On ma w "Menu" m/in. wybor 2D i 3D.
Puszczali BD "Avatar" w 2D..po przelaczeniu w "Menu" na 3D i zalozeniu
okularow (wygladaja podobnie jak Imax-okulary..cena 80E) i byl
pseudo-3D efekt..wiec dla jaj podjechalem do domu i przywiozlem mojego
"Avatara" jako TS w 3D..zabierajac i "kolorowe okulary"..efekt: na Imaxie
zadnego efektu, natomiast na zielono-czerwonych szedl w 3D

Reasumujac:
Uzywajac okularow Imax mozna cos tam zobaczyc (nawet jak film jest w 2D)
na "kolorowych" zadnego efektu..i odwrotnie..dostepne BD w 3 D
(Coraline; Noc zywych tropow; krwawe Walentynki..czy tez Shrek) tylko na "kolorowych"

Mysle, ze jeszcze duzo czasu uplynie nim bedzie "koordynacja" 3D LCD + 3D
TV+ 3D DVD (BD), bo w chwili obecnej to dopiero "raczkowanie"
Pozyjemy..zobaczymy, co nowego bedzie sie dzialo..a bedzie sie dzialo! :)


:D :D :) :)

Pozdr.
Kontrop
 

Brynda

New member
hejka mam panko jeszcze jedno tne sobie filmy programem mkvtoolnix wszystko fajnie się tnie tylko czy da się tam napisy wgrać tak żeby pocięły się razem z filmem wie ktoś gdzie tam trzeba te napisy wgrać ?? dzięki z góry
 

Yahoou77

Member
hejka mam panko jeszcze jedno tne sobie filmy programem mkvtoolnix wszystko fajnie się tnie tylko czy da się tam napisy wgrać tak żeby pocięły się razem z filmem wie ktoś gdzie tam trzeba te napisy wgrać ?? dzięki z góry

Normalnie, przeciągnij napisy w formacie SRT do głównego okna programu, pojawią się na liście obok ścieżki video, ścieżki audio... aWażne żeby pasowały do pierwotnego pliku z filmem. Potem wszystko ładnie tniesz na kawałki wedle uznania...
Jak masz napisy w innym formacie niż SRT, to możesz je szybko i wygodnie przerobić np. darmowym player'em rodzimej produkcji "BESTPLAYER".
Pozdrawiam,
 

zajaczek

New member
a wiec, dalej nie znam odpowiedzi na swoje pytanie, czy 8gb mkv. będzie mieć lepszą jakość od dvd9? na 46' samsungu full hd, bo po to chce kupić jak na razie ten odtwarzacz, filmy BD są jak na razie zbyt drogie żeby je kupować.
 

janusz

New member
Bez reklam
Jakość obrazu z mkv będzie zdecydowanie lepsza niż z dvd 9, nawet zaryzykuję, że z mkv o wielkości 4,3 GB będzie lepiej. Mam nawet dwie świene bajki 90 minut skompresowane mkv do nieco ponad 2 GB i jest rewelacyjnie, owszem z bajkami jest łatwiej. Poza tym obraz z mkv potrafi tez mieć wady (czasami z winy odtwarzacza), ale jednak zdecydowanie stawiam na mkv. Dźwięk jest taki jak w DVD tj. DTS i DD, na zbliżonym poziomie.
 

Kontrop

New member
a wiec, dalej nie znam odpowiedzi na swoje pytanie, czy 8gb mkv.
będzie mieć lepszą jakość od dvd9? na 46' samsungu full hd, bo po to chce kupić jak na razie ten
odtwarzacz, filmy BD są jak na razie zbyt drogie żeby je kupować.

Czesc!

Kolega Ci odpowiedzial, ale Ty chyba nadal nie "zaskakujesz" o co w tym wszystkim chodzi.

Film w DVD 9 rozni sie od DVD 5 tylko iloscia 1 GB Vob(ow)..ten 1 ma ich przewaznie 4 (3x1GB +
0.3GB)..ten 2 np. 8 (7x1GB+0.5GB) ..to tylko przyklady...dochodzi rowniez Audio (kilka jezykow w
DD 2.0..DD 5.1..DTS..i to koniec) oraz Subtitle (kilka jezykow napisow)
O ile Audio mozesz odtworzyc "digitalowo" (majac odp. Ampla z wejsciami dig.), to Video z tych
DVD bedzie zawsze odtwarzane "analogowo"..niezaleznie, czy twoj BD(DVD)-Player bedzie
podlaczony z Twoim Samsungiem po "digitalu" (HDMI;DVI) czy po "analogu" (Scart; Yuf)..to
w tym przypadku nie ma zadnego znaczenia..Video bedzie "analogowe" mimo, ze "upcaling" swoje zrobi.

Niepotrzebny Ci jest zaden BD-Player..pojdzie to na kazdym "analogowym" z HDMI;Full HD i
upcalingiem 1080p takim jak np. moj "analogowy" Samsung DVD1080p/EDC majacy 2 dig. wyjscia
Audio (elektr i optyczne)..laczysz po HDMI z LCD a z "amplem" swiatlowodowym lub coaxem i "gitara" ..po co placic pareset zl..jak taki kupisz np. u nas za 42€

Calkiem inaczej wyglada to po sciagnieciu Filmu w HD ( kompresowany "matroska")..tu nastapi
"digitalowe" odtworzenie..nawet jak bedzie to *mkv plik w 720p (zostanie rowniez "upscalowany"
jezeli masz w ustawieniach na 1080p)..ale bedzie to obraz "digitalowy"..wielkosc pliku "matroski"
zalezy od rozdzielczosci i Audio (tutaj w zaleznosci od BD..czy *mkv pliku mozesz majac odp. ampla
uzyskac Audio nie tylko w DTS..ale i w TS HD Master Audio..DTS-HD High RA..Dolby True
HD..itd...oczywiscie laczac 370 z Amplem po hdmi..np. moj Onkyo TX-NR807 nie ma z tym
zadnych problemow.)..pon. bedzie ciekawy przyklad!

Mysle, ze juz chyba rozumiesz roznice pomiedzy DVD 5(9) a plikami *mkv w "matrosce"
To tak jak z kanalami TV..albo zadowala Cie telewizja analogowa..albo kupujesz tuner cyfrowy!

Prosze Moda o wybaczenie bo pon. przyklad tylko czesciowo ma cos wspolnego z nasza 370
:




Mysle, ze chyba jeszcze nie bylo takiego pytania..a wydaje mi sie
ze sprawa jest interesujaca:
Powiedzmy, ze chcilabym wypalic Avatara w 1080p :

Parametry:

Suize ..........: 19,4 GB
Video ..........: x264
Theatre Date : 10/12/2009
Video Bitrate ..: 13.1 Mbps

Video Aspect ...: 1920 x 1080
Source Media : Bluray
Overall Bitrate : 17.2 Mbps
Runtime .....: 162 MiN
Format .........: Matroska

Compression * x264/2x/6006kbps [X]
Menu/Edit * No
Audio Format * DD5.1 DD2.0 DTS-HD DTS HD MASTER
Audio Lang * English [X] [ ] [ ]
* Gereman [X] [ ] [ ]
* Czech [ X] [ ] [ ]
* Hungarian [X ] [ ] [ ]
* Russian [X ] [ ] [ ]
* Turkish [X ] [ ] [ ]
* Spanisch[X ] [ ] [ ]

Subtitles:
English + English-for-the-non-English-parts + Dutch +
German + Bulgarian + Croatian/Servian + Finnish + French + Greek
+ Portuguese + Romanian + Swedish + Arabic
Ja widac plik ma 19,4 GB..wiec nawet 2 DVD DL nie wystarcza..ale mozna
kupic nosnik 25 GB..i wtedy (teoretycznie) powinien sie zmiescic.
Tylko czy palnik w Laptopie (+ Nero; Alcohol;DVDFab) da rady to wypalic?

Powiedzmy, ze mam zewn. BD-Brynner..powinien miec chyba mocniejszy palnik.
Tylko czy on wspolpracuje z programami do wypalania?..bo teoretycznie
moglby wypalic na wszystkich nosnikacxh (CD; DVD; DVD DL + nosnik 25 GB)

Probowal moze Ktos czegos takiego?

Nie chodzi mi o "obciecie" Filmu (poprzez dodatkowa komresje..wywalenie
zbednych napisow..audio..itp.) ..podzialu na 3 czesci przy pomocy np. mkvtoolnix..itd..itp
tylko czy jest mozliwosc wypalenia tej wielkosci pliku na tej wielkosci nosniku.


newbiggrin.gif
newbiggrin.gif
newsmile.gif
newsmile.gif


Pozdr.
Kontrop
 
Ostatnia edycja:

afflux

New member
Do zajączka

Myślę że "zajączkowi" chodzi czy filmy mkv będą lepiej wyglądać niż filmy DVD. Tutaj Kontrop zamiast wyjaśniać raczej zaciemnia obraz. Ja odpowiem tak mam małą kolekcję filmów DVD po kupnie BD370 z ciekawości zassałem kilka pozycji w mkv i tak dla przykładu "Obcy ósmy pasażer Nonstromo" o wiele lepiej wygląda w mkv 720p 6GB niż w DVD, z innymi pozycjami jest tak samo np. "Matrix" dvd a mkv 720p itd. Jednak filmy w HD dają o wiele lepsze wrażenia wizualne niż DVD, lepsza szczegółowość obrazu, więcej detali, ostrość itp nawet jeżeli są to pliki mkv. Naprawdę warto kupić ten blu-ray, jeszcze jednym argumentem za jest dobry upscaling do 1080p, nie wiem jaki masz teraz odtwarzacz DVD ale przesiadka z mojego starego Pioneera na LG była widoczna filmy DVD wyglądają lepiej.

Jeszcze jedno warto zwrócić uwagę w przypadku filmów w mkv to bitrate video, czasami filmy w 720p o wysokim bitrate wyglądają lepiej niż 1080p o niskim bitrate widać to przy dynamicznych scenach wtedy film o niskim bitrate może trochę "kostkować" kłania się tu wysoka kompresja.To tyle mam nadzieję że trochę pomogłem, pozdrawiam
 

laycik

New member
Ja widac plik ma 19,4 GB..wiec nawet 2 DVD DL nie wystarcza..ale mozna
kupic nosnik 25 GB..i wtedy (teoretycznie) powinien sie zmiescic.
Tylko czy palnik w Laptopie (+ Nero; Alcohol;DVDFab) da rady to wypalic?

Powiedzmy, ze mam zewn. BD-Brynner..powinien miec chyba mocniejszy palnik.
Tylko czy on wspolpracuje z programami do wypalania?..bo teoretycznie
moglby wypalic na wszystkich nosnikacxh (CD; DVD; DVD DL + nosnik 25 GB)

Probowal moze Ktos czegos takiego?

Nie chodzi mi o "obciecie" Filmu (poprzez dodatkowa komresje..wywalenie
zbednych napisow..audio..itp.) ..podzialu na 3 czesci przy pomocy np. mkvtoolnix..itd..itp
tylko czy jest mozliwosc wypalenia tej wielkosci pliku na tej wielkosci nosniku.


newbiggrin.gif
newbiggrin.gif
newsmile.gif
newsmile.gif


Pozdr.
Kontrop


A w czym tu widzisz problem? film 19GB plyta bluray 25GB wiec czemu mialoby sie nie dac wypalic? jeszcze 6 GB miejsca zostanie na inny film :D
 

adam6150

New member
laycik, wypalaleś? Napisz coś więcej. Czy ten BD 370 odtworzy taką himerę?
Ja też jestem tym zainteresowany.
 
Do góry