LG 50pg6000, 42pg6000 - wszystko o serii pg6000

ivf

New member
super. od kilku dni na to czekam z niecierpliwością. w zasadzie już w poniedziałek chciałbym robić zakupy :roll:
 

TDi

Member
Mialem qpowac pionka 5080xa za ok 8tys,wiec cena 5tys jest dla mnie tym bardziej do zaakceptowania.Zmienilem zdanie jak zobaczylem LEDowego Samsunga w Saturnie i podjalem decyzje ze poki co poczekam na lepsza technologie,bo to co reprezentuje sobą LED to miód dla oka i na dzien dzisiejszy jest najlepsze co moze być (poza ceną:)) ,no i drugim argumentem było obalenie mitu jakoby z odleglosci kilku metrow (4-4.5) (co niektorzy uwrzali ze trzeba stanać ok 0.5metra zeby dostrzec róznice:p) nie bylo widac różnicy miedzy FHD a HDR.
Otóż w MM staly 2 "pionki" kolo siebie 1.5080xa (10tys.zł) 2.5000ex (ok.20tys.zl) ale tego drugiego nie jestem na 100% pewien,lecialo jakies demo (plaza,piasek,palmy itd.) no i widac bylo ewidentnie że na FHD fale i piasek sa zdecydowanie ladniejsze,ostrzejsze,mniej rozpixelowane,nie wiem jak dokladnie to opisac ,bo trzeba by zobaczyc to na żywca,zresztą qmpel ktory ogladal to ze mnia mial takie podobne wrażenie i to byl gwozdz do trumny pioneer'a,niestety.
Teraz qpie cos tanszego na 3-4lata,a potem zainwestuje w LEDa.Koniec kropka.Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

btw

New member
A to pytanie do Kikiego, i nie tylko Ty czekasz ;-). Myślę, że warto poczekać niż pochopnie kupić, ponieważ jakby nie było jest to zakup na kilka lat.
 

miro.t

New member
Pytanie do użytkowników PG6000, czy ta plazma głośno pracuje? Chodzi mi po trzaski, piski, szmery czy bzyczenia, zdarzały sie plazmy, które wydawały z siebie dosyć głośne lub uciązliwe dźwieki.
Dzięki za info i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dni wolne pomieszały nam pracę. Plazma jest , zbiera różne oceny.
wygląda extra - ale szczegóły już jutro.
 

jaceniek

New member
prąd

A już miałem kupować 42PV80 a tu takie cudo.
Z teg oco widzę to ciągnie więcej prądu od panasa o 60W.
Jak dla mnie to dość dużo. Ciekawe jak w praktyce.

:roll:
 

oski13

New member
JACENIEK -> A już miałem kupować 42PV80 a tu takie cudo. -->
To chyba przyjacielu niewidziałes jak nowy Sam pogrywa. Choć moze zamocno powiedziane ale takie moje zdanie. A co do tych 60W to pamietaj ze panas podaje średni pobór a cała reszta chyba max.
Ja jush własciwie wybrałem Sama ale i tak czekam na jakies porównanie KiKiego tych trzech modeli
 

izik11

New member
oski13 napisał:
To chyba przyjacielu niewidziałes jak nowy Sam pogrywa.

A możesz powiedziec który to model Samsunga wywarł na tobie takie wrażenie ? Akurat tez mam zamiar kupic 50PG6000 no i prawie się zdecydowałem ... czekam tylko na "wyrok" Kikiego ;-)
 

oski13

New member
Tylko ja mówie o 42" Model tego Samsunga to PS42A451P1
Ale podkreslam ze to moje zdanie a tesh brałem pod uwage tego LG
Bardzo jestem ciekaw porównania LgPG600/PanasonicPV80/SamsungA451 zresztą chyba nie tyko ja ;]
 
Ostatnia edycja:

krzysiekol

New member
"….Jak dla mnie seria PG odpada ponieważ w ustawieniach formatu obrazu nie ma trybu "pełny" który jest choćby w PC51. Ekran nie bedzie automatycznie wypełniał obrazu w większości sygnału SD nadawanego w Polsce i będziesz miał czarne pasy na górze i dole. No chyba ze będziesz za każdym razem ręcznie zmieniał format przez pilota. Dla mnie - porażka. "


"….Zgadzam się absolutnie, zakupiłem ten telewizor przedwczoraj i dysponuję na razie jedynie sygnałem SD z kablówki UPC. Jakość obrazu jest bardzo dobra ale skalowanie obrazu (z sygnału SD) to absolutna porażka. Telewizor nie zachowuje proporcji, o dziwo obraz nadawany w formacie 16:9 jest wyświetlany zniekształcony - z czarnymi pasami na górze i na dole - ponadto nie można go ręcznie "rozciągnąć" w górę i w dół - trzeba włączyć tryb zoom - co powoduje obcięcie części obrazu po obu bokach i dopiero wtedy można go rozciągnąć ręcznie tak żeby nie było pasów - beznadziejaaaaa!!!""


";;;;To była jedna z podstawowych cech do sprawdzenia, której oczekiwałem od testu Kikiego bo problemy z formatowaniem sygnalizowali Niemcy na swoim forum.

Ciekawe jak to formatowania wypada gdy sygnał jest puszczony z nki przez HDMI (czy jest jakaś różnica).

A jak z fomatowanim radzą sobie nowe Samsungi z seri 451 ? Wiem że ludzie skarżyli się, że w poprzednim Q 91 automatyczne formatowanie w ogóle nie działało."



No i co Wy na to? Też chciałem mieć tego lg , ale teraz już sam nie wiem
 

oski13

New member
Niewiem ile Twój komp pobiera ale tak jak mówie w Panasie podają srednie a w Samie napewno max. Przy wyborze plazmy raczej bym niebrał różnicy 60W jako argumentu za lub przeciw

PS Krzysiek miej ze litość z tą czcionką
 

mik123

New member
Jakbyscie cos wiedzieli napiszcie wiecej bo czytam recenzje na temat 50PG6000 to wypadaja obiecujaco.
Dzieki
 

oski13

New member
flayer123 napisał:
z niecierpliwoscia czekam na porownanie, do niedzieli musze sie zdecydowac a nie wiem 42PV80 czy 42PG6000

Tak z ciekawosci pytam Sama 451 niebrales pod uwage czy odpad z jakis względów??
 

Morfeusz42

New member
Widzę, że tych obiecanych przez kikiego szczegółów chyba za szybko nie ujżą nasze oczy - albo LG jest za dobry... hehe albo kiki ma inne powody aby ukrywać prawdę!!!
 
Do góry