LG 50pg6000, 42pg6000 - wszystko o serii pg6000

TDi

Member
ogladalem tego eLGika dzisiaj w sklepie "dla idiotów" i powiem szczerze ze moje wrazenia nie sa zbytnio pochlebne,lecial jakiś sygnał FHD (sport),ogladalem plazme 50'',odszedlem na 4-5metrów i obraz byl delikatnie mowiac nieciekawy,rozpikselowany jakiś taki,czerń na tle obudowy (ramki) wypadała bardzo blado - nie wiem moze to kwestia regulacji,na tv który stał obok obraz byl znacznie ladniejszy...
ps.cena w mm 6999zł ! - mistrzowska cena :/
 

sec

New member
kiki czy będziesz uprzejmy podać chociaż date raportu na temat lg bo wstrzymuję się z wyborem czy panasonic pv80 czy lg pg6000 (ten drugi na różnych forach porównywany bezpośrednio do kuro)
 

godles83

New member
Witam ja również czekam z niecerpliwością na testy Tego LG a głównie na porównanie go z Panasonic Pv80 bo chyba z Kuro narazie nie może konkurowac,a może sie mylę?
 

czytelnik

New member
godles83 napisał:
Witam ja również czekam z niecerpliwością na testy Tego LG a głównie na porównanie go z Panasonic Pv80 bo chyba z Kuro narazie nie może konkurowac,a może sie mylę?

Myślę, że jesli Kiki miałby go w ofercie swojego sklepu test byłby migiem a nie obiecywany i opóźniany od marca. Tylko w tej sytuacji uznałem że chyba oczekiwanie, że test ten pozwoli nam obiektywnie ocenić ten TV chyba nie jest zbyt rozsądne:twisted: . zresztą Kiki już się o nim wypowiadał w jakimś wątku promującym PV 80 (zresztą promocja tego TV jest w połowie wątków). Też myślałem o Panasonicu najpierw pv700 później pv80 (dokąd się nie okazało, że nie będzie 50) ale tyle razy je już oglądałem w sklepach i powiem szczerze, że jest ze mną jak z uczniem w Ferdydurke mają mnie panasoniki zachwycać i zmuszam się ale nie mogą mnie zachwycić - zawsze widać jakąś pikselozę wyblakłe kolory. Może to wynik ustawień sklepowych – ale we wszystkich sklepach by były zawsze ustawiane tak samo na niekorzyść panasów kosztem samsungów i lg aż się nie chce wierzyć ?????

Trzeba się oprzeć więc na własnych oczach i ewentualnie uśrednić te zagraniczne recenzje, które były dotąd i które wskazują na taki sam obraz albo nieco gorszy niż pv80 i przewagę LG w pozostałych kategoriach jak design, złącza i dźwięk. Choć na jednym z forów zagranicznych obśmiewano obiektywność recenzji w której za dodatki przyznano pv80 wyższe oceny niż LG podczas gdy tu każdy laik może ocenić, że LG bije pv80 na głowę.

Wypadałoby jeszcze niestety żeby LG jeszcze zdecydowanie konkurował ceną jak inne TV lg do tej pory, ale tu nie konkuruje szczególnie w segmencie 50 cali. Dlatego ja zaczynam poważnie też brać pod uwagę nowego samsunga 451 bo w wersji 50 jest za około 4360 złotych, ale o nim jeszcze nawet zagranicznych recenzji nie było, ale muszę przyznać że dla mnie jakość obrazu sklepowa samsungów jest najlepsza i już q91 była wręcz nieporównywalna do Panasów z serii 70.
 

sec

New member
dzisiaj pierwszy raz widzialem samsunga 451 42 cale obok panasonica pv80 i lg 6000 wszystkie zasilane przez full hd odtwarzacz prezentacyjny samsunga.samsung dawal najbardziej realistyczne kolory (oczywiscie wszystkie ustawilem wedlug wlasnego uznania ) (napewno nie w 100 procentach najlepiej ale staralem zeby wszystkie 3 odbiorniki pracowaly na jak najbardziej realistycznych kolorach ).Samsung ma funkcje ustawienia koloru ciala hm dziala dosc dobrze jesli sie nie przesadzi. menu dosc proste w samsungu w lg bardziej rozbudowane .ale dalej nie wiem ktory mam wbrac.pv mial trudnosci jesli chodzi o wyswietlanie zoltego koloru np koszyk owocow i wtedy szarpal obiektem ktory byl w kolorze żółtym. sam i lg tego nie robily wedlug subiektywnej oceny sam i lg perwsze miejsce panasonic 2 nie wiem dlaczego panasonic na bialym ekranie byl bardziej szary niż bialy.ale to tylko moje zdanie kazdy inaczej odbiera kolory.
 

maxim129

New member
to masz szczescie ze obserwowales te 3 plazmy grajace razem bo u mnie tylko moge zobaczyc jak grz pv 80 jeszcze czekam 2-3 dni i jak nic nie bede dalej wiedzial chyba zrobie jakies losowanie i co bedzie to bedzie :grin:
ale mysle ze sie cos moze wyjasni moze kiki sie nad nami zlituje8)
 

oski13

New member
Wynik kikiego prognozuje po szczatkowych jego wypowiedziach pv/ps/pg. O ile do jakies konkretniejszej konfrontacji dojdzie :)

Czytelnik widze ze masz ten SAMM;) problem co ja miałem tylko ze ja 8" mniejszy :grin:

Sec jak to było z samsunga to robione pod samsunga I tak w kazdej innej firmie. Wiec według tego kryterium bym niewybierał TV Jak chcesz porównywać sygnał hd to proponuje jakies DISCOVERY lub programy sportowe
Ale faktycznie miałes chyba jako jeden z niewielu okazje widziec te 3 tv koło siebie Gratuluje
 

sec

New member
mysle ze masz racje iz sygnal robiony pod samsunga uwydatnia go w szczegolnosci ale... sygnal jest podbarwiany pod rozne produkty stajace na wyspie samsunga urzadzenie to ma nie czytnik plyt tylko to mini komputerek z podzielnikiem sygnalu na chyba 8 odbiornikow ,kiepskiej jakosci lcd tez tam staly i niestety dalej byly do D...twarze jak z paieru.Owszem samsung wygladal rewelacyjne ale stawialbym na lg tylko niestety nie mialem czasu zeby przeprowadzic (zaznaczam amatorska kalibracje i tak trwalo to prawie 2h) lg przekonuje mnie mnogoscia ustawien ktore w moim przypadku trzeba testowac krok po kroku.Byl tam ftagment kiedy kobieta maluje dzbanek ze sprzedawca robilismy pauze i przykladalismy dlonie do ekranu aby zobaczyc roznice i poprostu jej nie bylo .to tyle organo-leptycznych testow. niewiem czemu pv80 mial taki zamglony obraz co wiecej w kilku sklepach widzialem ten efekt czyzby trafione sztuki? moze ktos podpowie cos w tym temacie.dzwieku nie oceniam poniewaz go nie slyszalem.w pv80 zdziwila mnie niedokladnosc tych zoltych przedmiotow.moze ktos tez sie ktos wypowie . jutro mam obiecana prezentacje na na n-ce niestety tylko na samsungu chyba ze zostal sprzedany. zapomnialem napisac iz ow samsung w sklepie kosztowal z rabatem ok 3100 w moim miejscowym sklepie internetowym 3k ale pojawil sie w ofercie sam 457 roznica w takim punkcie

451
Digital Noise Reduction

457>Digital Natural Image Engine

moze ktos to widzial w akcji
 
Ostatnia edycja:

sec

New member
no coz kurtyna opadla i zobaczylem nagiego samsunga bez podkrencen na n-ce .brak ostrosci(ostrosc nabiera przy ustawieniu gama+2 ) obraz twarzy papierowy nic fajnego skreslilem go.zawiodlem sie w przyszlym tygodniu moze przetestuje lg na n-ce juz sie wstepnie umowilem jesli czas pozwoli.coraz czesciej mysle ze bede zmuszony do wydania 2xwyzszej kwoty na kuro... a chcialem zaoszczedzic.:confused:
 

oski13

New member
Jestem ciekaw jak ten Sam był poustawiany jak miałes papierowe twarze Jednym z głównych atutów Sama jest realistyczność kolorów Ja gamy nawet nieruszałem i jest oki
 

sec

New member
jak nie byly papierowe nie bylo czystego obrazu tylko lekko przymglony.kierownik sklepu tez hobbysta dobrego obrazu tez kombinowal i powiedzial iz jest zdziwiony moze poprostu brak nam bylo umiejetnosci
 
Ostatnia edycja:

maniekk

New member
sec napisał:
no coz kurtyna opadla i zobaczylem nagiego samsunga bez podkrencen na n-ce .brak ostrosci(ostrosc nabiera przy ustawieniu gama+2 ) obraz twarzy papierowy nic fajnego skreslilem go.zawiodlem sie w przyszlym tygodniu moze przetestuje lg na n-ce juz sie wstepnie umowilem jesli czas pozwoli.coraz czesciej mysle ze bede zmuszony do wydania 2xwyzszej kwoty na kuro... a chcialem zaoszczedzic.:confused:


Możesz jeszcze rozważyć bardzo udaną serię C91 lub Q91 (są jeszcze w sklepach). Coraz częściej spotykam się ze zdaniem, że nowa seria samsunga jest krokiem wstecz wobec serii 91.
 

sec

New member
widzialem q91 ale na materiale demo bylo super czyste ale nie mam mozliwosci zobaczyc na innym sygnale w tym sklepie maja tylko wyspe zasilanana przez ful hd.na 451 i sygnale testowym tez byl super
 

uQuad

New member
maniekk napisał:
Możesz jeszcze rozważyć bardzo udaną serię C91 lub Q91 (są jeszcze w sklepach). Coraz częściej spotykam się ze zdaniem, że nowa seria samsunga jest krokiem wstecz wobec serii 91.

Gdzie dokladnie?
 

mirekbj

New member
Podobnie jak pare innych osób zastanawiam się nad 42 PG6000 vs PV80. Cena prawie ta sama.
Ogladałem PG6000 w MM i troche zaniepokoiła mnie rzecz następująca - jest tam jakby na panelu naklejona warstwa folii lub czegoś. Pewnie to antyrefleks. Pytanie czy z czasem brzegi nie będą sie odklejać...:confused:
Design, menu i wyposażenie na plus LG, obraz - no nie wiem... sygnał SD w MM był marny, nie do oceny.
 

Morfeusz42

New member
Ta warstwa folii naklejona jest w celu ochrony panela przed przypadkowym porysowaniem, co w warunkach sklepowych może się niestety zdarzyć; po instalacji w domu zwyczajnie ją zrywasz...
 

goliacik

New member
Recenzja PG6000

Dzień dobry, nazywam się Czesio i to mój pierwszy post. :p

Chciałbym nieśmiało zapytać kikiego czy i ewentualnie kiedy można spodziewać się testów 50PG6000 ?

Pozdrawiam
 
Do góry