LG 50pg6000, 42pg6000 - wszystko o serii pg6000

czytelnik

New member
Czy PG6000 na rynek Polski mają tuner DVB-T ???? Z polskiej strony Lg to nie wynika.
Swoją drogą u nas powinni chyba wprowadzać tunery mpeg 4 bo nadawanie w tym systemie jest testowana cyfrowa tv i najprawdopodobnie w nim cyfrowa tv będzie nadawana. Więc jeśli jest mpeg 2 to chyba nam się nie przyda (podobnie jak w panasonicu X80)
LG na innych rynkach model z mpeg 4 nazywa Pg6500.

A może być to ważne jak piszą dziś w wyborczej już za rok może się zacząć nadawanie cyfrowej tv -2 mulipleksów

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,5127314.html
 

czytelnik

New member
Nadal czekamy na testy

a w międzyczasie porównałem stronę ze specyfikacjami Lg UK z naszą polską i na polskiej dane techniczne są inne (np brakuje USB, jednego HDMI z boku i paru innych rzeczy) czy to błędy w podaniu danych czy na nasz ryenk wprowadzają jakiś zubożony model ?????

Dlatego mam prośbę do Kikiego i innych userów, którzy mają już telewizor fizycznie o napisanie też kilku słów na temat tego czy są te złącza, czy jest tuner DVBT po jego nie ma też wyszczególnionego na stronie polskiego LG i czy ten tuner ma slot CI (jak wyczytałem jest przydatny do konwersji jeśli tv cyfrowa będzie kodowana w mpeg4) - a to już w wakacje przyszłego roku.

a na dziś przy okazji testów prosiłbym tez o sprawdzenie współpracy z recorderem N- ki po HDMI.


A tu jeszcze jedna recenzja w bardzo dobrymi ocenami, jedyna główna wada to brak full hd
http://www.virginmedia.com/digital/reviews/home-ents-story.php?storyid=23704285
 
Ostatnia edycja:

Patrycjusz

New member
szbr napisał:
Witam, widzę że macie problemy z tym 50pg6000, sam czekałem na niego 3tyg. kupiłem na allegro u buyer100 (obecnie chyba najtaniej 5250zł do tego rabaty za zwłokę:-D Dopiero wieczorem będę miał czas na podłączenie sprzętu to jutro napiszę conieco ale jestem laikiem w tej materii więc będą to tylko odczucia amatora:p Jeśli ktoś będzie miał pytania w miarę możliwości odpowiem...8)

Masz już ten sprzęt??
Jak wrażenia??

pzdr
 

incanto

New member
witam. jestem laikiem i mam pytanie, telewizor naprawde mi sie podoba , ale jaki jest sens go kupywac skoro posiada tak niska rozdzielczosc natywna???, przeciez za pol roku to bedzie zlom, gdyz nie ma pelnej rozdzielczosci HD, moglby mi ktos to wytlumaczyc jaki jest sens wogole takiego zakupu?
 

aldam

New member
Czy ktoś z osób, które tak chwalą ten TV wogóle ma go w domu, albo przynajmniej widział go na żywo.
Tak się składa , że miałem możliwość obejrzenia tego LG i jestem rozczarowany.
Nie będę pisał o wrażeniach SD, ponieważ jakość sygnału była bardzo kiepska i na każdym TV wyglądało to beznadziejnie.
obraz hd był średni. Zdecydowanie lepiej prezentował się samsung q91.
Krawędzie rozmazane. Wyglądało to tak, jakby ktoś wyłączył wygładzenie krawędzi. Grający na PC wiedzą o czym mowa. Poza tym obraz sprawiał wrażenie zciemnionego. Próbowałem wszystkich możliwych ustawień w menu ale niewiele to pomagało.

Na +
design oraz optyczne wyjście audio.
 

WilkuWroclaw

New member
.

przyznam, ze do tej pory ten model byl moim faworytem do zakupu, ale dzisiaj widzialem go raz jeszcze w mediamarkt i zauwazylem cos, co dyskfalifikuje go kompletnie, mianowicie REFLEKSY. TV LG42PG6000 stal ustawiony w trzypietrowej scianie telewizorow dokladnie posrodku, wszystkie pozostale telewizory ktore go otaczaly to byly modele LCD, od szajskiego Grundika do nowej Toshiby. Od razu rzuciło mi sie to w oczy, ze ten LG odbija wszyskie jarzeniowki znajdujace sie na suficie, nawet znajdujace sie 30 metrow dalej słabo podswietlone na czerwono gabloty, jednym slowem totalna porazka, wszystkie stojace obok modele LCD bily ta plazme pod tym wzgledem na glowe, ta plazma to po prostu lustro, jezeli ktos jest z wrocka to ten tv wisi tak ustawiony w media na Bielanach.Czekam na test kikiego, ciekawe jak wypadnie.
 

jejek78

New member
Czern Lg

Witam wszyskich Wiekszosc plazm ma szybe tak jak mialy stare CRT i jakos to nam nie przeszkadzalo a LCD to pod tym sa tylko lepsze ze nic sie w nich nie odbija a co do jakosci to im daleko do plazm . Dora nie otym mialem pisac widzialem ten model na wlasne oczy w takim malym sklepie Warszawie na A.Krakowskiej róg Łopuszanskiej byla godzina kolo 19 stal tam LG 6000 I Panasonic 80 lecial film w HD bardzo ciemna scena i chlopaki wylaczyli swiatla bylo dosc ciemno i dzialaly tylko te dwa Telewizory staly kolo siebie i stwierdzam ze Panas mial ciemniejsza CZERŃ i sprawdzalismy ustawienia i jakos nie moglismy zmiejszyc czerni w LG Ale i tak jestem pod wrażeniem jak sie zmienila czerń przez dwa lata naprawde jest niezly postęp to juz trzeba miec wymagania zeby przeszkadzal ten poziom czerni szkoda ze tam Pioniera nie mieli a co do jakosci to LG bardziej mi sie podobal i dobry dzwiek. Powiem tak plaskie telewizory bardzo poprawily swoja jakosc Pozdrawiam.
 

polls

Member
Krótki opis na łamach Audio Video

"LG dołącza do wąskiego grona producentów telewizorów, którzy dostrzegli znaczenie profesjonalnej kalibracji obrazu. Najnowsze ekrany plazmowe z linii PG6000 wyposażono w „eksperckie” korekcje obrazu ISFccc (Image Science Foundation Certified Calibration Configuration), umożliwiające oglądanie filmów w taki sposób, w jaki zostało to zamierzone przez twórców. Jak na razie certyfikat THX przyznano największemu w omawianej gamie ekranowi 60-calowemu. Seria obejmuje jeszcze dwa modele, o przekątnych 42 i 50 cali. Jak głosi komunikat prasowy, ten drugi jest w fazie certyfikacji. Podczas styczniowych targów CES w Las Vegas telewizor ten otrzymał nagrodę Best on Innovations w kategorii Video Displays za „wzornictwo, zaawansowaną technologię wyświetlania oraz korzyści, jakie oferuje odbiorcom”.

Drugą unikatową cechą telewizorów PG6000 są niezwykle wąskie, praktycznie niewidoczne, ramki okalające ekran. W związku z tym zastosowano specjalny system czterech głośników dwudrożnych (Invisible Sound), umieszczonych wokół, a nie jak to ma zwykle miejsce – pod ekranem. Niewątpliwą sensację stanowi fakt, że to w projekcie tych głośników brał udział Mark Levinson. Jak sam twierdzi, „ten system głośników na pewno będzie numerem 1 w branży odbiorników telewizyjnych. Jakość dźwięku jest porównywalna z najwyższej klasy systemami głośników”. Za obróbkę obrazu odpowiada nowy podwójny procesor wideo Dual XD Engine. Jedna jego część optymalizuje sygnał antenowy, druga – ze źródeł zewnętrznych. Pilot zapewnia bezpośredni dostęp do trzech, zoptymalizowanych fabrycznie trybów AV: film/ / sport / gry.
A oto garść ważniejszych specyfikacji technicznych. Panele Super Bright mają rozdzielczość WXGA (1366x768), żywotność 100 tysęcy godzin i zapewniają kontrast 30000:1. Odświeżanie jest 100-hercowe. Technologia Fluid Motion oznacza skrócenie czasu reakcji do jednej mikrosekundy (0,001 ms). Wejścia HDMI typu 1.3 są aż cztery, tor sygnałowy kompatybilny z sygnałami Deep Colour i transferem 24 klatek na sekundę."

http://www.av.com.pl/index.php?news=247
 

robos01

New member
Przeglądałem forum od kilku miesięcy w poszukiwaniu telewizora plazmowego na początku myślałem o samsungu Q91 w wersji 42 cale ale jakoś mi przeszło po zapowiedziach nowego panasonica pv80 zebrałem trochę gotówki i postanowiłem kupić 50 cali i tu znowu rozczarowanie okazało się że nie będzie tego modelu w tym rozmiaże i tu pojawił się LG 50 6000 . Postanowiłem go zobaczyć na żywo . Przejrzałem oferte sklepów i znalazłem go w Euro Agd co prawda w wersji 42 cale ale spodobał mi się .Miałem trochę obaw co do jakości obrazu bo sygnał w sklepie był ze zwykłej anteny ale raz kozie śmierć. Zamówiłem w sklepie internerowym Euro Agd z możliwością odbioru w sklepie , towar dostałem w 48 godzin . Po powrocie do domu zabrałem się z rodziną za podłączenie . Oczywiście rozmiar 50 robi wrażenie ,podłączyłem do tunera philips 6010 zwykłym kablem euro i tu moje pierwsze ZASKOCZENIE obraz jest SUPER naprawde nie ma się do czego przyczepić kolory są naprawde świetne . Czarny to naprawde czarny.Następnego dnia zjawił się kumpel który też ma plazme i powdział że obraz jest żyleta.Wieczoeem zjawił się szwagier i równierz był zaskoczony jakością obrazu . Co do dzwięku jak wiadomo mogło być lepiej.
W ustawieniu plazmy są cztery stopnie oszczędności ja mam trzeci i inne ustawienia na poziomie 50 procent. Jestem bardzo zadowolony i polecam wszystkim którzy chcą kupić plazme 50 cali . Pozdrawiam Robos01
 

masloww

New member
Bez reklam
WilkuWroclaw napisał:
przyznam, ze do tej pory ten model byl moim faworytem do zakupu, ale dzisiaj widzialem go raz jeszcze w mediamarkt i zauwazylem cos, co dyskfalifikuje go kompletnie, mianowicie REFLEKSY.

Byłem tam, widziałem, faktycznie odbicia świetlówek są bardzo widoczne, rażące w oczy, ale to wada wszystkich plazm i crt-eków. Tą plazmę tak nieszczęśliwie powiesili że widać na niej wszystkie świetlówki w sklepie. Co innego plazmy Panasonika które są ustawione poniżej wysokości oczu, ale wystarczy się schylić i też ładnie widać świetlówki, nawet w modelu 42PV700 który ma powłokę antyrefleksyjną. Na szczęście w domach nie mamy świetlówek a żarówki są zazwyczaj w kloszach. Niestety z tego względu nie za bardzo można plazmę powiesić na ścianie naprzeciwko okna, ale przy oknie na stoliku jak najbardziej.
Nic za to nie wspomniałeś o obrazie a ten bije na głowę wszystkie te LCD-eki wiszące obok, nawet te kosztujące 10 kzł. Czerń, ostrość i naturalność obrazu są co najmniej bardzo dobre.
 

szbr

New member
Witam ponownie, użytkuję 50pg6000 już około tygodnia, z braku czasu nie pisałem teraz mogę napisać swoje wrażenia:grin: Na wstępie cena 5000zl z rabatem za 3tyg oczekiwania - mnie satysfakcjonuje i sądzę że dużo już nie spadnie. Pierwsze wrażenie 4/5 gdyż telewizor wyłączony prezentuje się moim zdaniem średnio z racji na stosunkowo szary względem obramowania ekran!:???: Co do szczegółów wykonania nie można się doczepić wygląd jest bardzo nowoczesny i każdu zwraca uwagę na szklane obramowanie. Telewizor był kiepsko zapakowany ale to już szcegół ważne że dotarł w całości:cool: Ustosunkowując się do zarzutów o refleksach są moim zdaniem takie jak w innych plazmach (nie mam okien z tyłu więc u mnie brak refleksów ale wierzę że w media markt na pewno są) w każdym razie przy bocznym świetle jest ok. Obraz w sd i w hd jest moim zdaniem na 5, nie jestem specem ale znajomy ma kuro i był pozytywnie zdziwiony a w hd wręcz pytał czy to ten sam program co u niego na ntv ( ja mam cyfrę hd). Menu i pilot wyjątkowo przejrzyste i łatwe do dostosowania (przycisk av mode daje możliwość szybkiego przełączenia między kino/gra/sport). Reasumując to co najważniejsze obraz i obsługa oceniam 5/5. Dźwięk mnie nie zachwyca ale schowane głośniki są ciekawym rozwiązaniem i grają wystarczająco dobrze na codzień choć przede mna jeszcze zakup kina i wtedy zrezygnuję z nich całkiem. Nie potrafię ocenić względem innych tv ale względem kuro wyraźnie (moim zdaniem) lepszy obraz sd, co do samej czerni trudno mi ocenić szczerze mówiąc nie widziałem ewidentnej przewagi żadnego z nich choć nie miałem ich jednocześnie obok siebie więc nie jest to miarodajne:???:
Dla mnie duże plusy to 4xhdmi i port usb na bocznym panelu.
Jak na zakup plazmy za 5000zł to myślę że trudno o lepszy wybór nawet do 7000zł ale każdy ma swoje preferencje szczególnie co do marki;)
Jeśli ktoś ma jakieś konkretne (niesubiektywne) pytania postaram sie odpowiedzieć. Sam czekam z zaciekawieniem na test kiki8)
Podsumowując jestem bardzo zadowolony i powtórzyłbym ten zakup na dzień dzisiejszy po tygodniowym użytkowaniu dlatego mogę polecić ten sprzęt:eek:k: :D
 

MarcusGawin

New member
Dzięki za pierwszy komentarz,brzmi bardzo zachęcająco.Mam pytanko jak z gwarancją ??czy standart 2 lata -czy może coś więcej?Czekamy na test Kiki'ego.:eek:k:
 

maxim129

New member
No To Pierwszy Tescik Mamy Chodz Duzo Ludzi Pewnie Czeka Na Test Kikiego Ja Równiez Juz Sie Nie Moge Doczekac Jak Dobrze Wypadnie To Go Biore Chodz Zastanawiam Sie Jeszcze Nad Pv80 Pozdrawiam
 
Do góry