Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

danielde77

New member
Niezłe brednie wypisałeś.

Poczytaj test: https://***************************...755c-w805c-w809c-w855c-55-android-tv-full-hd/

i

https://***************************...ony-android-tv-x8505c-ultra-hd-4k-3d-led-lcd/

a później pisz brednie.

Nawet dla półślepego amatora różnice kontrastu i czerni między FHD i 4k są bez problemu uchwytne. Mam jeden z tych TV a drugi testowałem i jeszcze kilka innych więc takie są moje obserwacje wynikające z własnych obserwacji jak i testów. Testy w tym wypadku odpowiadają rzeczywistości.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Najlepsza czerń natywna aktualnie jest bodaj w Panasonikach z serii DX900, sporo ponad 5000:1 ANSI, więc nieprawdą jest pisanie, że w tym aspekcie lepsze są modele FHD.
 

danielde77

New member
Najlepsza czerń natywna aktualnie jest bodaj w Panasonikach z serii DX900, sporo ponad 5000:1 ANSI, więc nieprawdą jest pisanie, że w tym aspekcie lepsze są modele FHD.

Właśnie potwierdziłeś to co pisałem. Żeby mieć TV 4k z kontrastem 5000:1 trzeba dać ponad 10.000zł. Ja kupiłem TV FHD z kontrastem 5000:1 i dałem 2499zł. Podałem w moim poście testy dwóch TV w podobnej cenie i klasie a ty piszesz o TV za 11 tys. Oprócz czytania tekstu potrzebne jest także zrozumienie jego treści.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Brniesz w ślepą uliczkę. Cała seria DX od modelu 700 ma kontrast ANSI w okolicach 5000:1. Co chcesz udowodnić? To chyba oczywiste, ze TV 4K są droższe oraz mają generalnie wyższa jasność (HDR na poziomie 500+ nitów lub imitujące go modele mniej, ale też),a przy ustawieniu jej na poziomie kilka razy razy wyższym niż 120 nit (standard Rec.709 dla FHD) czerń zacznie świecić. Kontrast jednak może pozostać na zbliżonym pułapie, tylko przesunie się na skali jasności. W tym samym czasie, idąc powyżej 350-400 nit matryca IPS robi się siwa.
 

barburian

New member
Bez reklam
Kontrast

Właśnie potwierdziłeś to co pisałem. Żeby mieć TV 4k z kontrastem 5000:1 trzeba dać ponad 10.000zł. Ja kupiłem TV FHD z kontrastem 5000:1 i dałem 2499zł. Podałem w moim poście testy dwóch TV w podobnej cenie i klasie a ty piszesz o TV za 11 tys. Oprócz czytania tekstu potrzebne jest także zrozumienie jego treści.


Można pójść jeszcze dalej tym tropem :)
w O-LED FHD 55EG910V kontrast natywny jest 1:nieskończoności i żaden LCD nawet 8K nie dorówna
nawet za 10 lat .
Tylko takie porównania nic nie wnoszą, płacąc 11 tyś za TV 58 cali DX900 ,nie płacisz tylko za kontrast ,ale za technologiczny majstersztyk.
 

rodman83

New member
A gdzie kupowałaś?
No niestety transport jest po stronie kupującego. Ja kupowalem w ME i zwróciłem sam w sklepie a pieniadze mialem na koncie drugiego dnia.
w MALL.pl...i teraz tak się zastanawiam, że może będzie lepiej, jak kupię w sklepie stacjonarnym typu ME itd., tam przynajmniej na miejscu sprawdzę dokładnie TV, mógłbym ponownie zamówić u nich, np. inny model, ale obawiam się, że znowu trafię na martwe pixele i tak będę w kółko zwracał TV :/ Zastanawiam się teraz nad modelem KDL-55W808C, gdzie różnica pomiędzy ME a MALL.pl wynosi 200 PLN na korzyśc sklepu internetowego...
 

jaro0508

Member
barburian dokładnie jak piszesz... nic dodać nic ująć.. jak w aparacie fotograficznym na jakos zdjęć składa sie kilka składowych. Ja wolałbym mieć dx 900 niz każdy jeden FHD nawet z mega kontrastem :)
 

danielde77

New member
Dla tych, którzy nie zrozumieli i dalej nie rozumieją sensu mojej wypowiedzi wyjaśniam, że jeśli wyznacznikiem zakupu TV LCD miała by być wartość kontrastu i poziom czerni w cenie do 3-4 tys. to te właśnie parametry jak do tej pory lepsze są w TV FHD niż w UHD. Jest jasne i oczywiste, że dużo droższe LCD czy też Oled te parametry będą miały lepsze. Dlatego ludzie kupujący tani 4k nie widzą dużych różnic między matrycami IPS a VA bo poziom tych parametrów jest zbliżony. Gdyby mnie było stać kupiłbym Oled i wcale nie zastanawiałbym się czy jet FHD czy UHD i z całą pewnością nie kupiłbym żadnego LCD. Po co więc mam porównywać malucha do mercedesa skoro na mercedesa mnie nie stać.
 

strazakp

Banned
No i minęły dwa tygodnie z Sony :)
Po tym czasie jedno wiem na pewno...brakuje juz cali...tzn przydało by sie juz powyżej 60" ;-) oko szybko się przyzwyczaja, a pomyslec ze do niedawna i przez ponad 8lat wisial tv 40" ;-)

Samsung 40" poszedł do sypialni i pewnie przez jeszcze dobrych kilka lat będzie służył. A jesli chodzi o tego Samsunga to ciągle nie mogę się nadziwić hak świetny ma obraz a to technologia z przed żadnych kilku lat. Wczoraj oglądałem mecz na nsport+ i nie ma mowy by na tym tv byl jakiś clouding czy blandung oraz brak plynnosci...jedynie wielkość 40" to juz nie do salonu ale w sypialni w sam raz (wczesnej byl 32").

Wracając do Sony to wrażenie ciągle podobne. Android bez większych problemów. Jedynie czasami gubi siec wifi i by wrócili do normy musze resetować tv (ale nie z wtyczki tyko przyciskiem na tv).
Jakos obrazu dla.moich oczu bez zmian tzn wiecej niż poprawny ale czerń to wiadomo...jak to IPS i lepiej nie będzie.
W grach na konsoli tv tez sprawuje sie dobrze.

Gdybym miał możliwość kupna do 5000zl cos lepszego to pewnie bym to zrobił (jeszcze jest 2tyg na zwrot) ale jakos nie widzę konkurencji na chwile obecną. Owszem jest 58dx750 i 55ks7000...tyle ze ten pierwszy ma firefoxOs a drugi nazbyt często wadliwy i jest ryzyko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakby nie patrzeć IPS mimo, że często opluwany, daje sobie radę.
A Panasonic odpadł ...
 

strazakp

Banned
Jakby nie patrzeć IPS mimo, że często opluwany, daje sobie radę.
A Panasonic odpadł ...
Odpadl Panasonic ale dxe720 wiec to troche niższa (przynajmniej teoretycznie) pólka od Sony xd85. Panasonic odpadl głównie ze względu na swój smart. Z tego samego powodu nie kupiłem tez wyższego modelu dx750 bo gdyby smart byl lepszy (np android) to bym brak Panasa.
 

Idaho70

Member
Odpadl Panasonic ale dxe720 wiec to troche niższa (przynajmniej teoretycznie) pólka od Sony xd85. Panasonic odpadl głównie ze względu na swój smart. Z tego samego powodu nie kupiłem tez wyższego modelu dx750 bo gdyby smart byl lepszy (np android) to bym brak Panasa.

A jak piłka na Soniaku?


Ja się chyba wstrzymam i chwilowo powieszę na scianie swoją starą plazmę. Będę oglądał z 1,5 m bliżej niz na starym mieszkaniu to może będzie wydawać sie większa :D


A w okolicy wakacji może 55XE8505 stanieje do 5k to wtedy kupię... Poczekam na test od kikiego, zobaczymy jakie będą opinie o VA w tym telewizorze
 

strazakp

Banned
A jak piłka na Soniaku?


Ja się chyba wstrzymam i chwilowo powieszę na scianie swoją starą plazmę. Będę oglądał z 1,5 m bliżej niz na starym mieszkaniu to może będzie wydawać sie większa :D


A w okolicy wakacji może 55XE8505 stanieje do 5k to wtedy kupię... Poczekam na test od kikiego, zobaczymy jakie będą opinie o VA w tym telewizorze
Pilka można spoko.
Wątpię by w wakacje 55xe85 kosztował 5000zl a nawet 5500zl. Taka cena to najwcześniej przed świętami grudniowymi.
 

Idaho70

Member
Pilka można spoko.
Wątpię by w wakacje 55xe85 kosztował 5000zl a nawet 5500zl. Taka cena to najwcześniej przed świętami grudniowymi.

To poczekam do maja na TCL , maja być super TV i super ceny :D

A na powaznie to XE8505 kosztuje teraz 6000, to myslisz że nie zejdzie do wakacji co najmniej o 500 zł?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCLa bym nie lekceważył.
Modele na matrycy Samsunga QD z bardzo ładnym designe - mogą namieszać na rynku. A ceną są extra.
 

strazakp

Banned
Gdzie 55xe8505 kosztuje 6000zl???

Tcl OK może byc fajny ale na razie to tylko domniemania a tej termin maj może byc równie dobrze lipcem.
Ok, jak komuś sie nie spieszy z kupnem nowego tv to faktycznie można poczekac te 3mce.
Ja mając obecnie xd8599 to juz na zmianę tv poczekam kilka ladnych lat (mam nadzieje).
 
Status
Zamknięty.
Do góry