Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

Idaho70

Member
Obecnie w ME Sony 55xd8505 kosztuje 4666zl!!!!! Dobra cena!

Ja już byłem prawie zdecydowany na ten model, ale jak czytam opinie to narzekanie jest na słabą czerń w ciemnościach, chociaż jak oglądałem w sklepie to obraz super :D

Może powieszę na chwilę stara plazme i poczekam na XE85 z matrycą VA i na pewno będę juz zadowolony... :D
 

barburian

New member
Bez reklam
Xe85

A ten xe85 to ma matrycę VA i 120hz? no fajna cena :)

KD-55XE8505 VA
139 cm / 55", Motionflow XR 800 Hz (sprzętowe 100 Hz), czarna ramka, srebrna podstawka typu U w formie płyty

Telewizor 4K HDR TV z procesorem obrazu 4K HDR Processor X1™, wyświetlaczem TRILUMINOS™ Display i technologią 4K X-Reality™ PRO.
 

jaro0508

Member
Dzięki barburian za info :) naprawdę zapowiada sie dobrze.. będzie konkurencja i to twardą dla modeli panasa o. podobnych parametrach..
 

strazakp

Banned
KD-55XE8505 VA
139 cm / 55", Motionflow XR 800 Hz (sprzętowe 100 Hz), czarna ramka, srebrna podstawka typu U w formie płyty

Telewizor 4K HDR TV z procesorem obrazu 4K HDR Processor X1™, wyświetlaczem TRILUMINOS™ Display i technologią 4K X-Reality™ PRO.
Ja widzę że do modelu xd85 to tylko zmiana z IPS na VA. Jezeli tylko tyle to OK dobry kierunek ale dopłatą to ok 1400zl...warto? Każdy niech sam oceni.
Dla mnie nie ma problemu z IPSem.
A gdybym już miał płacić za Sony 6000zl to zdecydowanie wolałbym jednak xd93!!! Wiem wiem, trzeba złapać dobra promocje by za tyle kupić ;-)
 
Ostatnia edycja:

Idaho70

Member
Ja widzę że do modelu xd85 to tylko zmiana z IPS na VA. Jezeli tylko tyle to OK dobry kierunek ale dopłatą to ok 1400zl...warto? Każdy niech sam oceni.
Dla mnie nie ma problemu z IPSem.
A gdybym już miał płacić za Sony 6000zl to zdecydowanie wolałbym jednak xd93!!! Wiem wiem, trzeba złapać dobra promocje by za tyle kupić ;-)

Pod koniec czerwca 55XE85 będzie kosztował koło 5k i biorę, chyba że poczekam do czarnego piątku :D

Wyglądą, że jestem jeszcze bardziej niezdecydowany niż Ty :bober:
 

strazakp

Banned
Ok, xd85 może i nie ma tej czerni tak dobrej jak VA i faktycznie lekki blanding czy clouding występuje (ja widzę jedynie na zielonym kolorze przy meczach piłki) ale za to kolory mi się podobają...bo ileż to oglądamy koloru czarnego na ekranie TV? Zdaje sobie z tego sprawę że by mieć TV lepszy to trzeba wydać więcej kasy ale myślę że za tyle ile chciałem przeznaczyc to kupilem całkiem dobry sprzęt :)
Czekać dłużej już nie chciałem bo tak czekać można w nieskończoność a przecież nikt nie da gwarancji że np w czerwcu kupię 55xe85 za 5000zl.
 

lobos

New member
Bez reklam
Tak zmiana z IPS na VA to bardzo dobra wiadomość :)
Model 75XE85 najbardziej by mnie interesowała ;-)
Więcej informacji na jego temat pojawi się pewnie jak trafi do sklepów.
Oby jak najszybciej. Ponoć ma być w cenie XD85 już na starcie! :)
 

jaro0508

Member
Wiadomo ze ceny wszystkich TV pod koniec roku - z tego roku.. spadną.. bo tak jest co roku.. Pytanie tylko czy ktoś chce tak długo czekac? bo różne sa sytuacje życiowe i przypływ gotówki. Często słyszę stwierdzenie.... jak nie kupię teraz to potem juz nie bo sie kasa rozejdzie.. To też jest argument :)
 

strazakp

Banned
Wiadomo ze ceny wszystkich TV pod koniec roku - z tego roku.. spadną.. bo tak jest co roku.. Pytanie tylko czy ktoś chce tak długo czekac? bo różne sa sytuacje życiowe i przypływ gotówki. Często słyszę stwierdzenie.... jak nie kupię teraz to potem juz nie bo sie kasa rozejdzie.. To też jest argument :)
Dokładnie tak. Z tym czekaniem to też nie ma pewności że ceny spadną a jak tak to o ile. Zobaczcie że wiele modeli TV trzyma cenę od wielu miesięcy. Oczywiście są kilkudniowe promocje i trzeba czychac na te promocje by kupić taniej ale jak ta się kończy to cena wraca. Np taki Sony xd8505 swoją cenę 4990zl trzyma właśnie już od co najmniej pół roku w każdym z sieciowych sklepów. Takie TV prędzej się sprzedają (bo produkcji już brak) niż będą jakieś mega zniżki. Np Sony z 2015 roku, o ile jeszcze takie gdzieś się znajdzie , to cena jest wysoka (oczywiście modele z górnej półki rocznika).

Mnie mocno ciekawi TCL X2 który na tzw papierze zapowiada się super i cena ma być też mega konkurencyjna do rywali. Szkoda tylko że wejście do sklepów tego modelu zapowiadane jest najwcześniej na maj.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety trzeb czekać bo Samsung też opóźnia modele Quantum Dot.
A to ta sama matryca.
 

raftom7

New member
Witam.
Mam pytanie brat ma panasonica dx700 wczoraj się nim trochę bawiłem, nie wiem dlaczego po wyłączeniu telewizor resetuje wszystkie ustawienia obrazu i wraca do trybu dynamicznego. Ponadto przy włączeniu filmów na youtube pokazuje we właściwościach dla nerdów dwie rozdzielczości hd i poniżej 4k, dlatego nie wiem w jakiej rozdzielczości wyświetlał ten materiał. Jak ustawić w nim 4k dla youtube? Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

strazakp

Banned
Witam.
Mam pytanie brat ma panasonica dx700 wczoraj się nim trochę bawiłem, nie wiem dlaczego po wyłączeniu telewizor resetuje wszystkie ustawienia obrazu i wraca do trybu dynamicznego. Ponadto przy włączeniu filmów na youtube pokazuje we właściwościach dla nerdów dwie rozdzielczości hd i poniżej 4k, dlatego nie wiem w jakiej rozdzielczości wyświetlał ten materiał. Jak ustawić w nim 4k dla youtube? Z góry dzięki za odpowiedzi.

1. Jak zrobisz wszystkie ustawienia obraz to na końcu trzeba je zapisać. Jest tam pod koniec listy taka opcja do zapisywania ale nie pamiętam jak dokladnie sie nazywa. Masz filmiki z ustawieniami na yt i tam jest to zapisywanie.
2. Ja mialem wogile problem z filmikami na yt bo nawet w fullhd nie chciały mi odbierać a w 4k to juz wcale a jakość na oko byla kiepska. W Siny jest o niebo lepiej bo juz na oko jakość mega lepsza a wszystko mogę ustawić w Full hd a i z materiałami 4k nie ma problemu. Dlatego m.in oddalem Panasa.
 

WuMike

New member
Bez reklam
2. Ja mialem wogile problem z filmikami na yt bo nawet w fullhd nie chciały mi odbierać a w 4k to juz wcale a jakość na oko byla kiepska. W Siny jest o niebo lepiej bo juz na oko jakość mega lepsza a wszystko mogę ustawić w Full hd a i z materiałami 4k nie ma problemu. Dlatego m.in oddalem Panasa.

Czytam to z politowaniem. Jeżeli miałeś problem z odbiorem 4K w serii DX to albo kompletnie popierniczyłeś ustawienia, albo Twój router miał problemy ze współpracą z tym TV. U mnie jest bajka i mówiło mi to już ze 25 osób.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Z testu wynika, że czerń jest gorsza w Q7, a kąty wcale szału nie robią. Zerknij na wynik: 4.6 vs. 4.7 mamy w tej materii, od dziwo na korzyść KS.
 
Status
Zamknięty.
Do góry