Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

FoX88

New member
Dlatego, jako nabywca, chyba wolę trochę dopłacić i kupić w Euro licząc, że jest mniejsza szansa na to, że dostanę "zwrotowy" i "potestowany" lub "nie do końca przemyślany" egzemplarz. A kupując przez internet niech mnie spróbują przeczołgać przy ewentualnym zwrocie w ciągu 14 dni bez podania przyczyny - zobaczymy czy im się uda...

Przez internet wygrasz, bo chroni Cię prawo. Jedynie przy zakupie na miejscu w Euro nie masz szans na zwrot. Co ważne zakup, a raczej rezerwacja przez internet to u nich też zakup w sklepie, nawet jeśli pracownik powie Ci, że normalnie masz czas na zwrot i jest to zamówienie internetowe, to kłamie. Mnie tak okłamał, ale nie chciało mi się afery już robić + dowodu nie miałem, następnym razem trzeba przyjść z dyktafonem. Chociaż dla zasady nawet jak mają dobrą promocję na interesujący mnie sprzęt, to Euro już omijam. Nic tam nie kupiłem od czasu felernego wypadku. Pewnie jest więcej tego typu osób i nie wiem czy tak dobrze na tym wychodzą.

Gorzej jak przy tym zwrocie 14 dni zaczną kombinować, że coś tam jest niekompletne, albo jakaś rysa powstała itd. Kto ich wie..

Dlatego tego sklepu nie cierpię, bo pomijam brak możliwości zwrotu przy zakupie na miejscu, ale niech chociaż nie kłamią.

MM przepakowuje TV ze zwrotów jako nowe i się z tym nie kryje. Pracownika pytałem o to i potwierdził, nie krył się za jakimiś dziwnymi sformułowaniami albo polityką firmy tajną.
 

FoX88

New member
nie 14 dni tylko 30 po rejestracji.

Zakupy bez obaw

Nom, zerknij jeszcze w regulamin, pierwszy punkt wystarczy:
Jakie warunki musi spełniać towar, aby go zwrócić lub wymienić?
Towar nie może nosić śladów użytkowania. Opakowanie fabryczne powinno być nieuszkodzone. W opakowaniu powinny się znajdować wszystkie zabezpieczenia towaru (np. styropiany mocujące, fizeliny), karta gwarancyjna i instrukcja obsługi oraz kompletne wyposażenie. Na zwracanym lub wymienianym towarze muszą być oryginalne folie zabezpieczające, plomby i naklejki producenta.

Swoją drogą pierwsze zdanie zamienili, jak ostatnio zaglądałem na tę stronę to pierwsze zdanie nie brzmiało "Towar nie może nosić śladów użytkowania", a "Towar musi być nieużywany".

To, że mają info o 30 dniach nie ma przełożenia na rzeczywistość, wpisz w google Euro zakupy bez obaw i zobaczysz co ludzie z nimi przechodzą.

Piszę o 14 dniach przy zakupie przez internet (ale w ich przypadku tylko zakup do domu, w sklepie już nie, bo to tylko internetowa rezerwacja), bo to jest gwarantowane przez prawo. Te 30 dni to ich wymysł, którego nie respektują i prawnie nie wiem czy z rzecznikiem praw konsumenta nawet coś ugrasz jeśli powiedzą nie.

14 dni - Pełne prawo, oczywista oczywistość
Jakikolwiek dzień ponad to - nie licz na to
 

pepka

Member
Bez reklam
65w855 jest w MM trochę taniej po dodaniu do koszyka i wybraniu odbioru w sklepie (5777 z 5998). Jednak 10 cali to większa "radocha", niż 4k. No ale do niczego nie namawiam ;-).
 

strazakp

Banned
Sam jestem ciekaw jak to działa w tym euro. Ja opakowania nie mam uszkodzonego i wszystko jest na miejscu i w komplecie. Rozpakowane z foli są tylko piloty ale ani instrukcje czy baterie już nie rozpakowane. Posiadam wszystkie naklejki i plomby też nie są ruszone. Nawet folia na logo Sony jest nie zdjęta. Nie widzę podstaw by pod tym względem odmówić zwrotu. Oczywiście najpierw zanim bym spakował TV to osobiście być się dowiedział w sklepie jak to wyglada i na co będą zwracali uwagę. Jest zapis że 30dni i wg mnie nawet jeżeli nie jest to w prawie konsumenckim to jest to jakis warunek umowy zawarty przy kupnie sprzętu. ME też ma swoją politykę możliwości zwrotów TV jeżeli jest tzw "14dnuowa gwarancja satysfakcji" i nie musi być to kupno przez internet. Ja kupowałem właśnie w ME i w sklepie stacjonarnym a że zwrotem problemów nie było po 10dniach używania. Saturn też chyba ma/miał możliwość zwrotu do 30dni. Jest to forma przyciągnięcia klienta, mają to zapisane w regulaminie i muszą/powinni się stosować do tego.
W zasadzie to sam nie wiem czy mi się chce oddawać TV (lenistwo) i dokładać kolejne 600zl do 65w857...
 

Malix7

Member
Idź do sklepu i zobacz jak duża jest róznica między 55" a 65" ja jakbym miał taką możliwośc to zdecydowanie 65" i nic mi więcej do szczęscia nie byłoby potrzebne :)
 

pebe86

Member
Bez reklam
Trochę to nie fair...

I to jest smutne, że w naszym kraju prawa kupujących są tak nadużywane. A uczciwy sprzedawca nie ma praktycznie jak się przed tym obronić.

Ktoś kupuje sobie co miesiąc nowy tv (lub inny produkt), potem zwraca, a w sklepie każdy zastrzega że nie chce tv ze zwrotu...
Dlatego wielu drobnych handlowców zamyka swój biznes w naszym kochanym kraju.

Strazakp, z całym szacunkiem do Ciebie, ale mam nadzieję że Ci zwrotu nie uznają. Bo to co Ty robisz (lub planujesz) to jest właśnie cebulactwo. Towar sprawny? Sprawny. Weź w końcu odpowiedzialność za podejmowane decyzje.

Ktoś tu przywołał przykład USA- mieszkałem tam i owszem, tam przepisy są bardzo liberalne w kwestii zwrotów. Ale i świadomość i "kultura" społeczna jest na znacznie wyższym poziomie. I nikt tam nie zwraca produktów tylko po to, żeby mieć cały czas nowy sprzęt...
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
I to jest smutne, że w naszym kraju prawa kupujących są tak nadużywane. A uczciwy sprzedawca nie ma praktycznie jak się przed tym obronić.

Ktoś kupuje sobie co miesiąc nowy tv (lub inny produkt), potem zwraca, a w sklepie każdy zastrzega że nie chce tv ze zwrotu...
Dlatego wielu drobnych handlowców zamyka swój biznes w naszym kochanym kraju.
Popłakałem się .... ;-)
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
O qrwa!!!! Oglądam sobie mecz Niemcy-Anglia i zauważyłem że pojawiły mi się w dolnej części ekranu cienkie paski które biegną przez całą długość. Pasków jest pięć , maja rozne kolory i mają grubość ok 1mm!!! Przelaczam po kanałach i wliczone są prawie wszędzie (zależy od tła) :-/// Coś czuje że zamiast zwyklego zwrotu to będzie jakis gwarancyjny :-///
 
Ostatnia edycja:

pepka

Member
Bez reklam
O qrwa!!!! Oglądam sobie mecz Niemcy-Anglia i zauważyłem że pojawiły mi się w dolnej części ekranu cienkie paski które biegną przez całą długość. Pasków jest pięć , maja rozne kolory i mają grubość ok 1mm!!! Przelaczam po kanałach i wliczone są prawie wszędzie (zależy od tła) :-/// Coś czuje że zamiast zwyklego zwrotu to będzie jakis gwarancyjny :-///



Sony odrzuci, Euro się wypnie i będziesz się bujał...
 
Status
Zamknięty.
Do góry