KD z dobrym stereo 6-7k

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tyłu powinien byc napis by przed sprzedażą sprawdziła aktualną wartość :)

Krzysiek, ale po co ma sprzedawać? Przecież sąsiad też lubi posłuchać dobrego stereo:) He,he

Pamietam, kiedy kupowałem najwieksze dostepne kasety VHS 240 by miec tych teledyskow sporo (armanig - takich i innych ). Takich kaset mialem nie malo. Jedna zawsze gotowa czekala w magnetowidzie by tylko wcisnać REC Pamietam tez, ze z wielkim zalem kilka lat temu rozstalem się ze swoją kolekcją, ktora bezpowrotnie wylądaowala na smietniku. Na szczescie dzis wiekszość klipow z tamtych lat mam w wersji cyfrowej

To ja mam do tej pory ponad 100 kaset. Boże ile to się człowiek na czekał w nocy żeby coś nagrać, pauzowanie reklam, kopiowanie oryginałów. Później wprowadzili jakieś kodowanie, co przy nagrywaniu powodowało że obraz się ściemniał i rozjaśniał. A nie było kaset 360?:) Coś mi się tak przypomina. Pomijam fakt że weszły magnetowidy, co miały możliwość jakby nagrywania z mniejszą predkością, że na kasetę wchodziło pare filmów.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Moze i były 360, nie pamietam, ale moze masz racje, bo kjarzy mi sie iz bylo 6 godzin. Pamietam, ze kiedys wstalem 3-4 w nocy bo TVP nadawala koncetr Guns'n Roses z Paryza (1992 r) :) O kurcze, to bylo ponad 20 lat temu...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Stary, "Rambo", "Komando", "Conan", "Terminator" to były hity. Moim, a raczej jeszcze ojca, pierwszym filmem jaki mieliśmy na VHS to był "Mucha 2":) " Robocopa" to ojczulek kupił na rynku, nielegalnie nagrywane ( chociaż czy w tamtych czasach były legalne:)? Nawet teraz jak pamiętam, sporo tytułów z VHS nie doczekały się wydania na DVD czy BD. Najczęściej kino klasy B.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lm648

Banned
........To ja mam do tej pory ponad 100 kaset. Boże ile to się człowiek na czekał w nocy żeby coś nagrać.........

W takim razie u Ciebie robimy prywatkę "jak za dawnych lat":) jak nie masz magnetowidu - to jeszcze mam w piwnicy Sanyo (z Pewex-u) lecz tylko mono,więc nagłośnienie może być kiepskie:) i nie wiadomo czy jeszcze sprawny, natomiast kasety rozdałem ludziom po przez wyniesienie pod śmietnik:)
Zobacz ile w tych kasetach Twojej pracy i nie przespanych nocy, no i kasy, przecież tanie też nie były (w początkowym okresie).
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Pamietam tez, ze z wielkim zalem kilka lat temu rozstalem się ze swoją kolekcją, ktora bezpowrotnie wylądaowala na smietniku. Na szczescie dzis wiekszość klipow z tamtych lat mam w wersji cyfrowej
Oj miałem podobnie, jak się przeprowadzałem zrobiłem czystki w zasobach :roll: Tylko jak to jest, że wersje zdigitalizowane nie mają już tego "czegoś", nie ma tej magii gdy puszczam HD z youtube starych klasyków, czy nawet reedycje teledysków na DVD. Nie ma tego zapartego tchu i po zakończeniu "woooow, jeszcze raz!". Gdzieś mi ta magia z taśmą uciekła... :???:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W takim razie u Ciebie robimy prywatkę "jak za dawnych lat":) jak nie masz magnetowidu - to jeszcze mam w piwnicy Sanyo (z Pewex-u) lecz tylko mono,więc nagłośnienie może być kiepskie:) i nie wiadomo czy jeszcze sprawny, natomiast kasety rozdałem ludziom po przez wyniesienie pod śmietnik:)
Zobacz ile w tych kasetach Twojej pracy i nie przespanych nocy, no i kasy, przecież tanie też nie były (w początkowym okresie).

Spoko:) Serdecznie zapraszam. Tylko wątpię żebyśmy na drugi dzień pamiętali co oglądaliśmy. He,he. A u mnie mam jeszcze stary odtwarzacz z możliwością nagrywania ( bo to była inna bajka co magnetowid). Magnetowid to był taki HI-END:) Ja miałem magnetowid 2 głowicowy Fisher, a ten odtwarzacz pozostał po wujku.
 

lm648

Banned
Oj miałem podobnie, jak się przeprowadzałem zrobiłem czystki w zasobach :roll: Tylko jak to jest, że wersje zdigitalizowane nie mają już tego "czegoś", nie ma tej magii gdy puszczam HD z youtube starych klasyków, czy nawet reedycje teledysków na DVD. Gdzieś mi ta magia z taśmą uciekła... :???:

I własnie dla tego wpadłem na taki pomysł: jak od czasu do czasu trafi się jakiś film na DVD, to puszczam go po złączu analogowym"componet na 720p" a nie HDMI. Wówczas wydaje się bardziej kinowy/analogowy w przeciwieństwie do cyfrowego po mimo jego "teoretycznej wyższości".
 

lm648

Banned
Spoko:) Serdecznie zapraszam. Tylko wątpię żebyśmy na drugi dzień pamiętali co oglądaliśmy. He,he.......
Nie ważne :) tu nie chodzi o treści przekazu AV lecz o spotkanie i "wspomnień czar" maniaków HiFi, KD etc. :) Oraz na pewno wsparlibyśmy nasz krajowy monopol spirytusowy jednocześnie przyczyniając się do wzrostu PKB:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pamietam, kiedy kupowałem najwieksze dostepne kasety VHS 240 by miec tych teledyskow sporo (armanig - takich i innych :) ). Takich kaset mialem nie malo. Jedna zawsze gotowa czekala w magnetowidzie by tylko wcisnać REC :) Pamietam tez, ze z wielkim zalem kilka lat temu rozstalem się ze swoją kolekcją, ktora bezpowrotnie wylądaowala na smietniku. Na szczescie dzis wiekszość klipow z tamtych lat mam w wersji cyfrowej

Tak tak, ja juz wiem doskonale co sie nagrywalo na te kasety, nie musisz mi mowic - mialem to samo :) Do tego dokladnie tak samo, kasety pelne nagran z Mtv, a jak sie zapelnialo to czlowiek sie zastanawial na ktory kawalek nagrac nowy.
Ja jeszcze jezdzilem na gieldy, wymienialo sie wszystko takze te (glownie) niemieckie produkcje :) w tamtym czasie jeszcze byly te filmy z fabula :)
Zlot forumowy jak kiedys pisalem konieczny!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiscie, ja calkiem powaznie rzucilem taki pomysl.
Mialem juz nawet zakladac osobny watek.
W takim razie trzeba to uczynic i tam temat obgadywac, wiadomo ze nie nastapi to z dnia na dzien, ale wstepnie bedziemy na biezaco. Motel, pensjonat to nie problem. Inni maja zloty, to i my bedziemy mieli.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak moja kobieta i dziecko, ale ja jestem "ZA":) Panowie, nawet z naszymi kobietami, wynająć taki hotel to przecież nie duży pieniądz?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie, nawet z naszymi kobietami, wynająć taki hotel to przecież nie duży pieniądz?

No nie wiem, czy tylko ja tu mam odrazu skojarzenia :D ... i zeby tez potem na mnie nie bylo :)
Btw.Motel pod miastem nie jest drogi, do tego trzeba wynajac sale "konferencyjna" czyli w takim motelu to bedzie pewnie jakis wiekszy pokoj dla nowozencow ew.stolowka, zeby bylo gdzie podlaczyc sie ze sprzetem :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma czy starych czy mlodych (wiekiem, czy stazem na forum), biednych czy bogatych, jedyny warunek to pasja a tej nam tu chyba nie brakuje :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ale baby to nam chyba nie potrzebne, już widzę jak patrzą na nas, a my podnieceni gadką, kompletnie nie zwracając na nie uwagi hehe. Może by się przydał mały odpoczynek od babeczek :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja tam nie ma nic przeciwko dziewczynom :) zawsze moga nam przepinac kable jak bedziemy testowac sprzet.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
armanig jak już zaczynasz coś wspominać o kobietkach to ja zaraz mam ochotę odpisać coś sprośnego :) i tak mam za każdy razem hehe

Fajnie było by mieć jakieś forumowe koszuleczki, i na takim spotkaniu każdy by wiedział że to forumowy brat hehe:)
 
Do góry