KD z dobrym stereo 6-7k

Oczko7121

Member
Witam wszystkich, szukam kina domowego które dobrze zagra w pomieszczeniu 25m kwadratowych. System chciał bym w przyszłości rozbudować do 7.1. Jednak dobre stereo też jest ważne.

Sledze forum od jakiegoś czasu i wyczytałem, że jednym z lepszych AV który by spełnił moje wymagania było by Onkyo TX-NR616. Podobno bardzo dobry do KD, ale gorzej u niego ze stereo. Denon 2113 trochę lepiej? A już najlepszym wyborem bym by prawdopodobnie jakiś Marantz, z tym że drogie cholerstwo. Wole zainwestować więcej w kolumny :-o 2 wyjścia HDMI też przenoszą Onkyo na górę stawki.

Jaki zestaw kolumn 5.0 do tego ? Klipsch rf-62 ? Roth Audio Oli 40 ? Wharfdale Diamond 10.7 ?

Słuchałem WD 10.7, klipsch rf-52 i JBL ES100. Najlepiej zagrały JBL-e. Pewnie dlatego że największe, a wszystko się odbywało w Saturnie na otwartej przestrzeni.

Mam możliwość odsłuchu we Wrocławiu (Gdzie najlepiej?). Jednak wolał bym tego uniknąć z powodu braku czasu.

Całość stanie chwilowo w mniejszym pomieszczeniu, dlatego sub i 2 dodatkowe surroundy w przyszłości.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym się oparł na Onkyo 717 + Klipsch REF 62 ,
Harman 270 + JBL Studio 190
Napisz do Blackninja na PW on Cię poprowadzi informacyjnie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Uważam że jednak najlepiej jak wybierzesz się na odsłuch. W tym budżecie ja bym odsłuchał Oli40, RF-62, Studio 190, Paradigm Monitor 9 v.7. Z amplitunerów posłuchaj Onkyo 616/717, Denona 2113/2313, Marantza SR 5007.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
A jak wypadły Wharfedale? Wg mnie mozna sobie je odpuścić. Jaie miałeś po nich wrazenia? Bo ja co najmniej niesmak. Gdyby grały tak jak wyglądają...
 

czajaa22

New member
Jeśli ci zależy na dobrym stereo to ampli z pre out do którego w przyszłości podepniesz wzmacniacz stereo.Myślę że za 3,5k coś wyrwiesz.
 

Oczko7121

Member
Wharfedale były na 2 miejscu po ES100, później RF-52 ale jak podkreślam SATURN :razz: Tak że za dużo to ja tam nie usłyszałem. Denon 2313 trochę za dużo kosztuje. Marantaz bardzo fajny, tyle że mały wyświetlacz. Wszystko przy odsłuchu było podłączone właśnie pod tego marantza.

Jak duża jest różnica w brzmieniu pomiędzy onkyo 616 a 717 ? I to samo pytanie tyczy się RF-62 a RF-62 II.

JBL Studio 190,180 też słuchałem i jakoś mi nie podeszły. Zdecydowanie większe wrażenie zrobiły na mnie ww. ES100 od JBL.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
RF sa wg mnie stanowczo lepsze od Wafli. Fakt w Saturnie nie ma warunkow, ale cos tam mozna na początek wywnioskowac. Grunt, by Tobie sie podobało
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Daj sobie spokój z ES 100. Po pierwsze są o wiele za duże do 25 mkw, po drugie trudne do napędzenia przez te budżetowe ampli. Nawet kiedyś Blackninja napisał że jest niewiele ampli KD co są w stanie poprawnie je wysterować i wycisnąć z nich pełnię brzmienia. Możliwe że dopiero ampli w cenie takiej jaką masz na cały zestaw, albo i więcej dały by radę. Do tych kolumn co koledzy podali mogę dołożyć Monitor Audio BX 6. Jeśli lubisz dynamikę i mocny bas to coś z Klipsch i Paradigm. Roth też fajnie grają i z mocniejszym basem od MA, chociaż to nie ta klasa co Paradigm czy BX 6. Jak napisałeś ES 100 grały na otwartej przestrzeni, w domu zadudnią Ci całe pomieszczenie. Dodatkowo jak lubisz czystość, kontrolę basu, scenę, detale, równowagę tonalną to ES jak dla mnie się nie nadają. Bardziej to kolumny nastawione na mocne uderzenie i efekciarstwo w kinie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To tak jak z kobietą, jak chcesz mieć ładną laskę w domu, to też trzeba z kasy dołożyć:) Dlatego ja mam brzydką, ale przynajmniej mi na piwo zostaje. He,he
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
krzysiek jesteś bezbłędny :D hehe :). Moja jest dość ładna, ale za to ja brzydki hehe. Ani ładny, ani bogaty a jest ze mną już się do niej śmiałem że widocznie mam to coś w sobie... :D (tylko bez skojarzeń hehe;)). Po tym co powiedziałem i zasugerowałem usłyszałem tylko "ale ty jesteś głupi..." :)

Sorki że tak w ogóle nei na temat i wyrwane z kontekstu :)
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Krzysiek oby Twoja panna forum nie czytała ;) bo jeszcze w rewanżu Ci sprzęt popali ;)

A w temacie - odradzam JBL ES100. Miałem ES80 i do kina jest ok do muzyki nie za bardzo. To typowe kolumny estradowe, zrobią dużo hałasu w kinie a w stereo nie o to chodzi.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No może nie jest aż tak brzydka:) ( to na wypadek jakby przeczytała;)). Chciałem tylko uświadomić autorowi, że jak się w życiu chce coś lepszego, ładniejszego to jednak trzeba zapłacić ciut więcej. He,he
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he. To nie to forum:) Powiedzmy że normalna dziewczyna, ale teraz jak się gdzieś wyjdzie i zobaczy taką odwaloną 20-tkę, to można sobie kark skręcić:) Może kiedyś podobnie jak "Nasze zestawy" władze forum zrobią taki ranking " Najładniejsza-Najbrzydsza" kobieta forumowiczów. Ci co mają najbrzydszą, będą mięli 50% upust na wybrany sprzęt audio. Na ładny tor zeszliśmy..., a kolega nadal nie wie co wybrać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Oczko7121

Member
Tak jak Krzysiek napisał "jak się w życiu chce coś lepszego, ładniejszego to jednak trzeba zapłacić ciut więcej" I tak zrobię. Dozbieram funduszu i zainwestuje w cały zestaw 5.1 na dobrym ampli. Może uda się przeprowadzić w między czasie, to sprzęt nie będzie musiał się tłamsić w małej klitce:smile:

Dziękuję wszystkim za pomoc w temacie.

Pozdrawiam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
He,he. To nie to forum:) Powiedzmy że normalna dziewczyna, ale teraz jak się gdzieś wyjdzie i zobaczy taką odwaloną 20-tkę, to można sobie kark skręcić:) Może kiedyś podobnie jak "Nasze zestawy" władze forum zrobią taki ranking " Najładniejsza-Najbrzydsza" kobieta forumowiczów. Ci co mają najbrzydszą, będą mięli 50% upust na wybrany sprzęt audio. Na ładny tor zeszliśmy..., a kolega nadal nie wie co wybrać.

To moze lepiej dac takiej 100% znizki do spa, odnowy, kosmetyczki, fryzjera i juz bedzie lepiej :)
 
Do góry