Kalibracja kina domowego - dyskusja.

pantomima

Banned
Lolek - co myślę na temat tych twych nie kończących się powielanych do bólu przebłysków rodem z placu zabaw dla dzieci dałem ci odp na prv. Zapomniałem tylko dodać - to jak często powołujesz się na to ,na co ciebie stać, nie czyni z ciebie bohatera a frajera! Z kolei Ty zapomniałeś do swego niekończącego się zbioru (śmiech) dorzucić modelu'marki - żelazka,pralki ,szczoteczki do zębów jaki masz w swych zbiorach. Dziwne ze numeru swego buta nie podales ....

I jeszcze raz - nijak sie ma dysponowana kwota potencjalnego nabywcy sprzetu h-fi do jego odsluchu , wylapania roznic miedzy tym markowym a tym z nizszej polki systemem , kasa nie ma wplywu na ocene jakosci ! Warunkuje tylko wybór .

Na koniec - Polska to nie jest wolny kraj ! To naród stereotypow, lewizny , prostactwa , ciaglego kompromisu , dozenia do poprawy wlasnego bytu jak najmniejszym wkladem wlasnym ! Duza czesc ludzi z tad ucieka nie z powodu braku hajsu , a ograniczonych mozliwosci - koniec pierdul bo tworzy sie z tego politologiczna debata .
Dlaczego jestem obecnie w Uk a nie w Pl ? , nie dojdziesz do tego , choc bys nawet tydzien siedzial w piaskownicy i główkował nad tym .Daj na luz z tymi insynuacjami .Pzdr Lolek
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
No nie korci z tego wzgledu ze mimo szczerej chceci nie moglbym go zostawic wiec po co sobie robic smak? Kiedys bawilem sie stereo Denon PMA 510 z CD i Waflami 10.7 mnie sie podobalo.

Krzysiek napisal ze przepinanie kabli nie jest takie uciazliwe, moze jak kolumny stoja wmiare na luzie a nie jak u mnie aby sie dostac do kabli to musze wyciagac kolumny na polowe pokoju, takze mimo ze chce to nie moge.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Troche naciagna ta teoria z dwiema nazwami, od lat pamietam ze Spdif to optyk a Coaxial to koncentryk ale jak tam chcecie.
W moim przypadku niestety BD nie ma wyjscia Coaxial tylko Optyk/HDMI/Analog. Moj Denon jest z czasow kiedy nie bylo Ethernetow w amplitunerach, USB tez nie ma wiec jakos musze sygnal podac mu z Blu ray.

HDMI - wykorzystuje DAC w denonie, minus to jitter
Optyk - to samo, wg mnie troszke lepsze brzmienie
Analog - brzmienie tworzy Odtwarzacz BD, pytanie jak z jakoscia zastosowanego DAC w BD Panasonic.

Korci mnie cholera ten osobny CD, mialbym spokojne sumienie ze Denon otrzymuje idealne brzmienie. Panowie a oprocz CD Denona za ok 800-900zl moze sa jakies tansze Yamahy np?
W tej cenie Pioneer A30 i problem rozwiązany;) i nie pchaj się na razie w osobny CD
 

hans2

Banned
Troche naciagna ta teoria z dwiema nazwami, od lat pamietam ze Spdif to optyk a Coaxial to koncentryk ale jak tam chcecie.

no coz moge powiedziec - po prostu zle pamietasz:

S/PDIF - Wikipedia, the free encyclopedia
"S/PDIF (Sony/Philips Digital Interconnect Format) is a type of digital audio interconnect cable used in consumer audio equipment to output audio over reasonably short distances. The signal is transmitted over either a coaxial cable with RCA connectors or a fibre optic cable with TOSLINK connectors."

W moim przypadku niestety BD nie ma wyjscia Coaxial tylko Optyk/HDMI/Analog. Moj Denon jest z czasow kiedy nie bylo Ethernetow w amplitunerach, USB tez nie ma wiec jakos musze sygnal podac mu z Blu ray.

no widzisz, znowu wraca temat wymiany amplitunera :)
edit: ups, chyba jednak pomylilem Ciebie z Raccoonem. to jemu jego ampli nie dawal spokoju.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Ja mam natomiast wszystko po hdmi, od dekodera, poprzez PS3, na BR konczac. Chce miec dzwiek z glosnikow od tv, wylaczam ampli i po sprawie. Automatycznie zalaczaja sie glosniczki, analogicznie po wlaczeniu ampli, w tv "gasna" glosniczki i zalacza sie caly sprzet.
No i to jest piękna idea i prawidłowo zrobione KinoDomowe :) mam tak samo, wszystko po HDMI do amplitunera (wyjątek CD po optyku a chinchem do wzmaka) - w końcu ten ampli to jest ten "pępek świata KD" :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek - co myślę na temat tych twych nie kończących się powielanych do bólu przebłysków rodem z placu zabaw dla dzieci dałem ci odp na prv. Zapomniałem tylko dodać - to jak często powołujesz się na to ,na co ciebie stać, nie czyni z ciebie bohatera a frajera! Z kolei ty zapomniałem do swego niekończącego się zbioru (śmiech) dorzucić modelu marki żelazka,pralki ,szczoteczki do zębów jaki masz w swych zbiorach. Dziwne ze numeru swego buta nie podales ....

Jak cie boli serce to do lekarza - kardiologa a nie tutaj ..... wiele osob ma bardzo duzo powpisywany swoj sprzet i bardzo okazale i nikomu to nie przeszkadza poza toba...( jak mialem duzo slabyszy sprzet rowniez byl caly wypisany) a jak cie boli ze ktos cos ma, a ty tego nie masz to trzeba sie za prace wziasc odpowiednia i rowniez bedziesz to czy inne rzeczy mial, a nie pisac tutaj swoje zale... ze ktos cos ma a ty tego nie masz i nie trzeba w cale wyjezdzac za granice zeby to miec... a propo numeru buta to rozm. 44...
A jesli pewne slowa odczytujesz tylko jednoznacznie to tak jak napisalem masz problem ze zrozumieniem tego co chce przez to napisac, bo na pewno nie chodzi o fakt chwalenia bo ten sprzet to pikus w porownaniu do innych rzeczy ktore ja i inne osoby tutaj posiadaja ( chyba ze jestes z tych ludzi co 20 lat temu ze oceniaja czlowieka po tym co mial np jaki samochod - ale to 20 lat temu bylo :) . A ludzie tylko o pewnym charakterze odczytyuja jednoznacznie pewne zdania, a jaki to charakter to sam sobie odpowiedz. I to ostatni post w kierunku twojej osoby bo szkoda czasu i oczu zeby pisac i tlumaczyc pewne sprawy czlowiekowi tak swiatowemu ktory jest w Londynie ...
A na koniec zacytuje kawaleczek - Koledzy co kolega mi napisal na priv" Polska - to nie jest wolny kraj ! To naród stereotypow,prostactwa,ciaglego dazenia do kompromisu,poprawy swego bytu jak najmniejszym wkładem wlasnym..." takze nic dodac nic ujac... Wszyscy jestesmy prostakami a tylko ludzie w Londynie sa swietni i wyksztalceni dlatego nie maja co robic w Polsce...
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
No i to jest piękna idea i prawidłowo zrobione KinoDomowe :) mam tak samo, wszystko po HDMI do amplitunera (wyjątek CD po optyku a chinchem do wzmaka) - w końcu ten ampli to jest ten "pępek świata KD" :D

u mnie ta wizje psuje tv samsunga ktory po wlaczeniu sam zmienia na ampli wejscie na "tv" za pomoca arc.
glupia decyzja projektowa samsunga bez mozliwosci wylaczenia bez tracenia innych funkcji arc/cec.

ale za to wsrod tv samsungi maja chyba najlepsza obsluge dlna.
wyciaga nawet dts core z dts master audio i przesyla dts po arc do ampli.
teraz tylko zostal mi do kupienia nas synology i moja wizja bedzie kompletna :D
 

pantomima

Banned
Jestes totalny cham i prostak ze z prv przytoczyles slowa ktore definitywnie skierowane byly do ciebie i nie mialy na celu obrazic kokogolwiek z tu obecnych ,az nie wierze ze byles sklonny do tego typu zagrywaki - smieje sie sam do siebie ! ty masz naprawde nie rowno zeby bawic sie w tego typu gre , wyciagac tego typu osobiste pogadanki o_O

moje prv do ciebie tak dla jasnosci -Polska - to nie jest wolny kraj ! To naród stereotypow,prostactwa,ciaglego dazenia do kompromisu,poprawy swego bytu jak najmniejszym wkładem wlasnym .jak bys nie wiedzial to skumaj ze nie wszyscy wyjezdzaja z pl pod katem zarobku.wielu nie podoba sie ten rozpierdol poprostu.nie upraszczaj ,nie tlumacz w swoich postach wszystkiego tak jak bys mial do czynienia z dziecmi bo jest to nawet nie śmieszne a banalnie prostackie.nie sprowadzaj wszystkiego do kasy bo nie srasz kasa a sprzet ktory masz to nawet nie sredniej klasy auto .tak ze sam rdozumiesź.po za tyd jestes jak papuga.powielasz powtarzasź sie na maxa.podajesz tak nie trafne przyklady ze rura mieknie 'powiedz jaki *************** wplyw ma ilos kasy jaka dysponuje na odsluch.na wylapanie roznic w jakosci miedzy np ampli za tysiaka a tym za 4ry .ty w ogole zastanawiasz sie choc przez chwile nad tym co piszesz ...


Nie zgadzam sie z wieloma opinniami na tym forum ale staram sie nikogo nie obrazac , tym bardziej za "jego" plecami .

Żalosny jestes max , do tego masz problemy z interpretacja - nie obrazilem nikogo a przedstawilem model mentalnosci jaki dominuje u nas w Pl .
Nie masz nic takiego czego mogl bym ci zazdroscic .Nie palam zazdroscia a pogarda do stylu jakim sie poslugujesz .Tyle

Jestes wybitny ! ze stac cie bylo przeniesc nasza pogadanke tu , tak oficjalnie ? ....
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzysiek napisal ze przepinanie kabli nie jest takie uciazliwe, moze jak kolumny stoja wmiare na luzie a nie jak u mnie aby sie dostac do kabli to musze wyciagac kolumny na polowe pokoju, takze mimo ze chce to nie moge.

Powiem Ci że nie mam jakoś super dojścia, bo u mnie kolumny stoją między komodą a stolikiem RTV. Po prostu nachylam się nad nimi trochę z boku i spokojnie moge wpiąć i wypiąć banany. Wiesz, może by mnie wkurzało gdybym raz po raz słuchał kina i stereo po kilka razy dziennie, ale czasami tak mam że stereo słucham w weekend. Wiem że nastawiłes się na CD, ale nie wkurzysz się jak wydasz 1k i okaże się że niewiele poprawiło to w brzmieniu? Ja może jutro albo pojutrze będę miał swój CD, więc dam Ci znać ile wniósł poprawy pod wzmakiem. Zawsze możesz też pożyczyc od kogoś znajomego lub dogadac się z salonem wypożyczając do domu.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jestes totalny cham i prostak ze z prv przytoczyles slowa ktore definitywnie skierowane byly do ciebie i nie mialy na celu obrazic kokogolwiek z tu obecnych ,az nie wierze ze byles sklonny do tego typu zagrywaki - smieje sie sam do siebie ! ty masz naprawde nie rowno zeby bawic sie w tego typu gre , wyciagac tego typu osobiste pogadanki o_O

moje prv do ciebie tak dla jasnosci -Polska - to nie jest wolny kraj ! To naród stereotypow,prostactwa,ciaglego dazenia do kompromisu,poprawy swego bytu jak najmniejszym wkładem wlasnym .jak bys nie wiedzial to skumaj ze nie wszyscy wyjezdzaja z pl pod katem zarobku.wielu nie podoba sie ten rozpierdol poprostu.nie upraszczaj ,nie tlumacz w swoich postach wszystkiego tak jak bys mial do czynienia z dziecmi bo jest to nawet nie śmieszne a banalnie prostackie.nie sprowadzaj wszystkiego do kasy bo nie srasz kasa a sprzet ktory masz to nawet nie sredniej klasy auto .tak ze sam rdozumiesź.po za tyd jestes jak papuga.powielasz powtarzasź sie na maxa.podajesz tak nie trafne przyklady ze rura mieknie 'powiedz jaki *************** wplyw ma ilos kasy jaka dysponuje na odsluch.na wylapanie roznic w jakosci miedzy np ampli za tysiaka a tym za 4ry .ty w ogole zastanawiasz sie choc przez chwile nad tym co piszesz ...


Nie zgadzam sie z wieloma opinniami na tym forum ale staram sie nikogo nie obrazac , tym bardziej za "jego" plecami .

Żalosny jestes max , do tego masz problemy z interpretacja - nie obrazilem nikogo a przedstawilem model mentalnosci jaki dominuje u nas w Pl .
Nie masz nic takiego czego mogl bym ci zazdroscic .Nie palam zazdroscia a pogarda do stylu jakim sie poslugujesz .Tyle

Jestes wybitny ! ze stac cie bylo przeniesc nasza pogadanke tu , tak oficjalnie ? ....

Chamem i prostakiem to Ty jestes bo napisales to co napisales i to swiadczy o Tobie - ile soba reprezentujesz i nie chodzi ze kogos tu obraziles tylko jakie masz zdanie o ludziach z Polski , o Polakach, o tym kraju i to wszystko wyjasnia bo napisales ogolnie o NAS czy to wazne czy z tego forum czy z innego - o Polakach i Polsce... ale rozumiem ze nie wszyscy wyjezdzaja za granice pracowac tylko np sobie pospacerowac po ulicach, czy tez po parku albo w kinie sobie jakis film obejrzec czy tez jakies obejrzec przedstawienie w teatrze... takze zycze dalszego owocnego zwiedzania w Londynie i bron Boze nie pracuj bo przeciez nie po to tam pojechales... bo w Polsce to prostaki i kraj zniewolony i wyksztalcony czy tez nie - czlowiek nie jest w stanie sobie znalesc dobrej pracy, a jak juz wyjdzie ze granice to na calego leci po kraju w ktorym sie wychowal... i obraza po czym pisze ze w cale nie mial na mysli obrazac nikogo... tylko tak sobie napisal o mentalnosci... smiechu warte... A jak sie wstydzisz tego co napsiales lub teraz jest ci glupio w stosunku do innych osob to nie pisz mi ze przenioslem to co napisales bo przenioselm tylko to zdanie ktore mnie jako Polaka zabolalo.. bo obraziles mnie , moja rodzine , moich znajomych. Moze Polacy nie sa wzorowi ludzie i nie jest tak jak powinno byc w tym kraju ale to jest moj kraj , moja ojczyzna i nikt nie bedzie jej i jej mieszkancow obrazal ( a pozniej sie mentalnoscia zaslanial ) bo sobie wyjechal pospacerowac po Londynie nie mylic z praca... i to juz na 100% ostatni post do Ciebie drogi turysto z Londynu.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja tam patriotą nie jestem, ale sprzęt w stopce mam nie dlatego, by się chwalić (bo nie ma czym) tylko po to, jeśli ktoś ma problem związany z podobnym, by mógł zwrócić się o pomoc, co często ma miejsce również na privach.
Nie kłódźta się Panowie, bo dostaniecie przymusowy urlop od admina ;)
My i tak swoje wiemy ;)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
tylko po to, jeśli ktoś ma problem związany z podobnym, by mógł zwrócić się o pomoc, co często ma miejsce również na privach. ;)

Dokładnie. Plus czasem jak ktoś pisze o ustawieniach, o wadach, o zaletach to zaraz można to odnieść do jego settingu. Np. ktoś ostatnio pisał o słabej jakości 3D. W podpisie miał tv. Oczywiście technologia pasywna... To ja od razu wiem z kim rozmawiam i jak rozmawiać ;P Itd, itp.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tam patriotą nie jestem, ale sprzęt w stopce mam nie dlatego, by się chwalić (bo nie ma czym) tylko po to, jeśli ktoś ma problem związany z podobnym, by mógł zwrócić się o pomoc, co często ma miejsce również na privach.
Nie kłódźta się Panowie, bo dostaniecie przymusowy urlop od admina ;)
My i tak swoje wiemy ;)

Dokladnie o to chodzi bo tu nikt nie ma czym sie chwalic bo te sprzety ktore mamy to nie jest bugatti ktorym mozna sie pochwalic ... poza tym kto w dzisiejszych czasach jesli jest na odpowiednim poziomie chwalilby sie sprzetem audio - koledzy dajcie zyc... ale tak czy siak myslac tymi kategoriami kolego zapomniales napisac jescze jaki masz rozmiar buta plus np jaka masz pralke, kuchenke mikrofalowa itp :) takze Krzychu jak mozesz sie chwalic :) Raccoon Ty rowniez kolego :) same chwalipiety na tym forum ;-) . Pozdrawiam Was i zycze milego popoludnia.
ps Raccoon wczoraj ogldalem trzecia czesc LOTR i przelaczalem tak zeby film lecial z przygwizdami i bez i nie ma co mowic dalej jestem przy tym ze jesli sie wylaczy jest lepiej :)... warunek musi byc odpowiednie volume .
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak mi sie przypomnialo, w temacie sygnatur. Pamietam jak lata temu cos tam remontowalem, chcialem sie czegos dowiedziec (nt.sprzetu) i doksztalcic na pewnym forum budowlanym, byl tam taki jeden gosc, a w sygnaturze mial powypisywane rozne wiertarki (Makita itp), specjalistyczne wiertla i generalnie dobry sprzet budowlany, poczatkowo myslalem ze to jakis swir, ale z czasem po paru dniach wdrazania sie w tematy, zrozumialem ze ten gosc to taki sam hobbysta jak my (czyli w sumie tez swir ;) ), do tego okazal sie bardzo sympatyczny i pomocny. Wymienilismy kilka maili, a ja pozegnalem sie z forum bogatszy o nabyta wiedze.
Tak jest na kazdym forum, od motoryzacyjnych, poprzez kolekcjonerskie, do mlodych mamuś ktore w sygnaturach maja tabelki zliczajace dni od narodzin dzieciaka. Ba, nawet Panie do towarzystwa na dedykowanych forach "chwala sie" swoimi wdziekami, bucikami, bielizna, a o fotkach nie wspominajac :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolega mi nie jest potrzebny do tego, aby wiedziec co w trawie piszczy. Nie samym sprzetem czlowiek zyje ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ot i to jest meritum w sprawie sygnatury :) bardzo dobre kolego ... jest wiele przyjemnych rzeczy i roznych hobby niz tylko kino domowe i co napiszemy w sygnauturze , pomimo ze co niektorzy tego nie potrafia zrozumiec i uwazaja to za chwalenie sie... kon by sie usmial :)
A powaznie sygnatury naprawde pomagaja i te nasze np w stosunku do sygnatur na forach samochodowych to smiech na sali, tam to sa dopiero sygnatury ....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ba, nawet Panie do towarzystwa na dedykowanych forach "chwala sie" swoimi wdziekami, bucikami, bielizna, a o fotkach nie wspominajac :D
Ciekawe, skąd to wiadomo? :D
Ot i to jest meritum w sprawie sygnatury :) bardzo dobre kolego ... jest wiele przyjemnych rzeczy i roznych hobby niz tylko kino domowe...
Chyba nie wkleję w sygnaturę moich ulubionych linków na RedT.., tzn. YouTube ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry