Kalibracja kina domowego - dyskusja.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A jakże :D

CD raczej doda ciut precyzji, ale brzmienia nie zmieni. Wzmak owszem, a w polaczeniu z CD dopiero rozwinie skrzydła. Moim zdaniem zakup zbedny bez wzmaka stereo. Pisalismy juz o tym.
Ja do tej pory słuchałem muzy z mulitodtwarzacza UD5007 plus wzmak PM7004, ale niedawno posłuchałem CD5003 z tym wzmakiem i róznica znaczna
Jesli chcesz polaczyc dobry CD do amplitunera to wlasnie ampituner bedzie waskim gardlem i bedzie go ograniczac. CD Denona w porównaniu do odtwarzacza Panasonica na pewno bedzie lepszy, ale w polaczeniu ze wzmakiem stereo

Cos w tym jest co kolega wlasnie napisal, ja testowalem odtwarzacze cd i bluray na wysokich modelach amplitunerow i bluray nadmieniam ze znacznie lepsze jak twoj kolego Whiplash ( bez urazy oczywiscie) i roznice czulem, ale brzmienia nie zmienia odtwarzacz jakos diametralnie tylko jest inaczej dla mnie fajniej i duzo bardziej dynamiczniej... w przeciwnym wypadku nie wydalbym tyle kasy na odtwarzacz cd.. ale jakby to bylo u ciebie? Mysle ze nie warto, ze lepiej byloby jakbys kupil wzmacniacz ale nie masz miejsca podobnie jak i ja - bo juz by stal wzmak, ale jak dla mnie onkyo na razie mi wystarcza tyle ze to zuplenie inny amplituner niz twoj... ale moze w przyszlosci kup sobie wlasnie jednak wzmak i bedziesz zadowolony juz na 100% bo tak zawsze bedzie niedosyt. Malo tego powiem ci kolego ze jak porownywalem swoj bluray 3313 ktory nie oszukujmy sie jest lepszy jak twoj, to w zyciu ja bym nie zamienil sluchania cd z bluray - jak dla mnie odtwarzacz cd jest lepszy plus szybsze wczytywanie itp sprawy ...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No niestety ale zakup wzmaka odpada. Nie mam juz gdzie go postawic, + przepinanie kabli.
Z amplitunera akurat jestem zadowolony, chodzi mi bardziej o dobre zrodlo. Bo jesli slucham sobie CD po cyfrowym laczu i korzystam z DAC w Amplitunerze to wg mnie brzmienie jest lekko wycofane, brakuje srodka i gory. Dlatego pomyslem o odtwarzaczu CD ktory z automatu jest muzyczny i posiada dobry DAC. Nie wiem co jest wart DAC w moim Panasonicu BD.

Stary, piszesz że nie masz gdzie postawić wzmacniacza, ale przeważnie odtwarzacze CD mają podobne wymiary co wzmacniacz z tej samej serii. Koszt nowego dedykowanego CD to podobna kwota co wzmak, a przepinanie kabli nie jest tak uciązliwe jak się wydaje. Ja do tej pory przepinam i na razie nic nie zmieniam. Banany bardzo ułatwiają sprawę. Ja na początek też bym wolał kupić wzmak niż CD, bardziej będzie zauważalna poprawa.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tez tak mysle ze wieksza roznica bedzie na nizszym amplitunerze przy zakupie wzmaka niz odtwarzacza cd... a faktycznie ta sama ilosc miejsca...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
No to chyba mnie wyleczyliscie z pomyslu zakupu CD, moze zle sie wyrazilem z ta zmiana brzmienia, chodzilo mi bardziej o jego charakter. Co do miejsca, fakt CD czy wzmak zajma tyle samo, jest jedno ale, mianowcie CD weszlo bymi na styk, wczoraj mierzylem i luzu jest 0.5cm wydaje mi sie ze dla wzmacniacza nie bylo by to dobre miejsce = 0 chlodzenia. Szafke mam wypchana na max, jedynie co to wygospodarowalem miejsce z kazdej strony na Amplituner aby mial czym oddychac a reszta to jest na centymetry wsadzona. Dobrze ze szafka nie ma plecow i jest wymiana powietrza z przodu i z tylu.

No nic takze zostaje z BD, a sygnal podaje amplitunerowi cyfrowo tak aby cala obrobka zajmowal sie DAC w Denonie, mysle ze jest lepszej jakosci niz w BD za 600zl nie?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie słuchaj ich. Jedynym wiarygodnym doradcą jest odsłuch. :p

Tu nawet nie chodzi o odsłuch, i czy minimalnie coś poprawi czy też nie, po prostu uważam że wydanie 1k na CD i podłaczenie pod ampli KD jest trochę bez sensu. Zawsze można kupić stereo innego producenta. Ja też szukałem wzmaka dość niskiego, dlatego ucieszyłem się że ten Exposure ma tylko 9cm wysokości i nie posiada kratki na górze do odprowadzenia ciepła, więc nawet na styk jak bym go wepchnął to nic by się nie stało. Jest sporo wzmacniaczy o mniejszych wymiarach od tego Denona i zawsze można coś dobrać.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To tez kwestia do jakiego amplitunera, w wypadku kolegi wiekszy sens bylby zakup wzmaka bo wiecej by mu to dalo niz zakup odtwarzacza cd.. a najlepiej byloby jakby kupic i dobry amplituner i w miare sensowny wzmak i cd do tego ale wiadomo ze to tez kwestia portfela.. a czasem np brak miejsca... Ale na pewno jest roznica miedzy bluray a odtwarzaczem cd nawet dobrym bluray bo to sprawdzalem w salonach jak i na swoim sprzecie, a nie mam najgorszego wiec moge porownac jak gra cd a jak gra bluray.. roznica jest odczuwalna tylko pytanie na ile kogo stac bo to tez wplywa na ocene...dla jedngo bedzie to warte wydania kasy a dla innego nie...
 

hans2

Banned
po usb/dlna/airplay omijasz dac.
zripuj kolekcje plyt do flacow na jakiegos malutkiego pena takiego zeby nie wystawalo za duzo i po temacie.

do tego jeszcze przypomne ciekawy link:
HDMI kontra S/PDIF i odtwarzanie strumieniowe

kluczowy cytat: "Pisaliśmy niedawno o idealnym ripowaniu płyt CD za pomocą programu EAC. Pliki utworzone za pośrednictwem niego i napędu komputerowego są, z dużą dozą prawdopodobieństwa, wierniejszym odczytem danych zapisanych na srebrnym krążku niż to, co w czasie rzeczywistym przesyła na wyjście cyfrowe odtwarzacz BD lub DVD. Ponadto buforowanie danych audio za pośrednictwem złącza LAN jest o wiele łatwiejsze."

sadze ze taki przesyl ethernetem bedzie lepszy niz markowy CD podlaczony ANALOGOWO do AMPLITUNERA, bo CD czasem cos zle odczyta i do tego sygnal musi przejsc przez 1 dodatkowy DAC i 1 dodatkowy ADC. po optyku moze nie byc roznicy w porownaniu z ethernetem.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja sam mam dylemat czasem. W miarę nowoczesny amplituner Onkyo 616 i jakiś 8 letni odtwarzacz DVD Pioneer z naniższej półki. Gdzie jest lepszy DAC? Założyłem, że w ampli, więc podłączyłem coaxialem. Ale kto wie, może lepiej chinchem...

Oczywiście ucho powinno być najlepszym doradcą, ale człowiek ma zawsze wymówkę, że nie ma czasu, ochoty, siły na testy ;P A priorytet to i tak filmy ;P
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Przeczytalem ten artykul i cos tu sie nie zgadza.. Przeciez SPDIF to nie jest koncentryk tak jak pisze autor, bo nim jest Coaxial wiec o co tu chodzi?

Sprawdzilem u siebie i faktycznie po HDMI jest jakby gorszy bas i ogolna scena w muzyce z CD niz po Optyku bo tylko takie wyjscie mam w BD. Optyk ma taki sam jitter jak HDMI ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Moze mieszkasz w Londynie ale masz problem ze zrozumieniem wiec ci wytlumacze moje idiotyzmy ... Wiec zaczne od tego ze w Polsce - tak jest w wiekszosci przypadkow, duzo ludzi nie pisze szczerze jesli na cos kogos nie stac... i tak jesli kogos stac powiedzmy na wzmak za 5 tys ze nie szczypie sie z ta kwota to spokojnie doklada np dodatkowy tysiac czy dwa jesli cos mu sie spodoba lub wlasnie kupuje cos za 5 tys ... drugi typ ludzi jest taki, ze ten sam sprzet, ale jakis gosc musi na niego zbierac powiedzmy rok czasu zeby kupic taki wzmak i slyszy za 3 tys zl. cos innego i wydaje sie mu ze nie warto dolozyc wlasnie te 2 tys bo jest to porownywalny dzwiek ale prawda jest taka ze ile osob powie bo tak slyszy, a ile powie bo fizycznie nie stac człowieka na ten drozszy wzmak.. a to jest Polska, a nie Anglia i inne realia... i inne myslenie jak i mentalnosc czlowieka... ja dziekowac Bogu nie musze jechac za granice bo dobrze mi sie zyje w Polsce ale wiele ludzi naprawde ma ciezko i przyznanie sie do czegos ze nie stac nas jest ciezkie tym bardziej ze jest iles osob ktore bedzie mialo lepszy sprzet niz ten nasz przyslowiowy Kowalski..
Teraz patrzac na moja osobe kiedy odsluchiwalem np. topowe mode amplitunerow i gdyby arcam 600 kosztowal 12-13 tys kupilbym go bo stac mnie na to i nawet minuty bym sie nie zastanawial ale ze kosztuje 19 tys to nie kupilem , ale nigdy nie napisze ze to jest porownywalny amplituner do onkyo czy denona itp i nie oplaca sie dac za niego tyle kasy... pisalem ze jest drogi i w jakims sensie nie jest wart, bo lepiej byloby kupic np amplituner za 10 tys i za 9 tys wzmak ale jesli kogo stac zeby wydac te 19 tys ( a nie chce klockow w domu za duzo, lub ma chec na bardzo, bardzo dobry amplituner i do tego tez dobry wzmak ) to jak najbardziej jest to przyzwoita maszyna... mnie nie stac za 19 tys kupic amplituner bo za wiele innych rzeczy lubie ale mam te godnosc przyznac sie do tego i nie oceniac ten amplituner zle dlatego ze mnie nie stac zeby go kupic.... Tylko tak jak ci mowie ile osob powie cos szczerze, a ile osob swoja opinie wyda rowniez patrzac na swoj portfel i swoje mozliwosci.. to samo tyczy sie innych rzeczy samochody, tv itp. moglbym ci przytaczac przykladow garsciami jak co niektorzy mowia o danym sprzecie w porownaniu do innego i tylko dlatego ze nie stac ich zeby cos kupic drozszego wiec zeby dobrze wygladac w srod znajomych mowi brednie o czyms o czym nie ma pojecia bo albo tego nie odsluchiwal albo tym nie jezdzil albo wiele innych czynnikow wplynelo ze tak a nie inaczej o czyms mowi... a wszystko sprowadza sie, ze Polakowi ciezko sie jest przyznac do czegos na co go nie stac...
Ale nie musisz sie z tym zgadzac, a ze zyje w wolnym kraju to moge pisac to co uwazam... Bo jakbys zapomnial - Polska to tez wolny kraj. Pozdrawiam kolege i bez urazy...:)
 

hans2

Banned
Przeczytalem ten artykul i cos tu sie nie zgadza.. Przeciez SPDIF to nie jest koncentryk tak jak pisze autor, bo nim jest Coaxial wiec o co tu chodzi?

Sprawdzilem u siebie i faktycznie po HDMI jest jakby gorszy bas i ogolna scena w muzyce z CD niz po Optyku bo tylko takie wyjscie mam w BD. Optyk ma taki sam jitter jak HDMI ?

cos mylisz, spdif sa 2 typy (oba cyfrowe) o paru popularnych nazwach:
1. optyczny/toslink - niepodatny na zaklocenia elektromagnetyczne
2. elektryczny/koncentryk/rca - podatny na zaklocenia elektromagnetyczne

w artykule jest zamiennie spdif i koncetryk ale autor caly czas ma na mysli ten elektryczny spdif :)
w toslinku jitter powinien byc mniejszy niz w hdmi, nie jestem pewien co do elektrycznego.

to teraz porownaj jeszcze tak jak wczesniej mowilem czyli usb lub ethernet.

edit: poprawilem wyzej bo tez namieszalem z nazwami.
w kazdym badz razie rca to jest tylko konektor (złączka) a sam przesyl kablem z takim konektorem tez moze byc analogowy ale to wtedy juz nie jest spdif tylko zwykly analogowy rca.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam tak w dekoderze cyfrowym i poprzez to wej. puszczam audio do amplitunera i mam wtedy dzwiek z tv poprzez kolumny podlogowe - oczywiscie poprzez kabel kolaksjalny.
 

Festan06

New member
Ja mam tak samo,tylko z dekodera do ampli puszczam audio przez optyczny.Co jest lepsze,optyk czy coaxial?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam natomiast wszystko po hdmi, od dekodera, poprzez PS3, na BR konczac. Chce miec dzwiek z glosnikow od tv, wylaczam ampli i po sprawie. Automatycznie zalaczaja sie glosniczki, analogicznie po wlaczeniu ampli, w tv "gasna" glosniczki i zalacza sie caly sprzet.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Troche naciagna ta teoria z dwiema nazwami, od lat pamietam ze Spdif to optyk a Coaxial to koncentryk ale jak tam chcecie.
W moim przypadku niestety BD nie ma wyjscia Coaxial tylko Optyk/HDMI/Analog. Moj Denon jest z czasow kiedy nie bylo Ethernetow w amplitunerach, USB tez nie ma wiec jakos musze sygnal podac mu z Blu ray.

HDMI - wykorzystuje DAC w denonie, minus to jitter
Optyk - to samo, wg mnie troszke lepsze brzmienie
Analog - brzmienie tworzy Odtwarzacz BD, pytanie jak z jakoscia zastosowanego DAC w BD Panasonic.

Korci mnie cholera ten osobny CD, mialbym spokojne sumienie ze Denon otrzymuje idealne brzmienie. Panowie a oprocz CD Denona za ok 800-900zl moze sa jakies tansze Yamahy np?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kup tani uzywany player CD (ale dobrej klasy), jak juz tak bardzo chcesz potestowac (nie bedzie placzu przy odsprzedazy). Nie korci Cie zeby podlaczyc (takze w ramach testu) wzmacniacz? Po Twoich podbojach to chyba jedyna rzecz ktora by mnie ciekawila, nawet jakbym mial go odsprzedac na drugi dzien.
 
Ostatnia edycja:
Do góry