Kalibracja kina domowego - dyskusja.

Whiplash

New member
Bez reklam
Jestem swiezo po seansie Megadeth na Sonisphere BD. DTS moglby byc lepszy ale nie jest najgorzej. Teraz kiedy fronty graja bez korektora (bypass l/r) czyli taki maly "direct" ale z zalaczonym Dynamic EQ jest rewelacja. Brzmienie jest takie jak na plycie a nie z pobitym wysokim srodkiem i gora a przycietym basem jak to bylo w przypadku korzystania z EQ kalibracji. Wkoncu jestem zadowolony ze swojego zestawu i jego brzmienia. Stereo tez jak dla mnie w pelni wystarczajace, moze troszke brakuje tej szczegolowosci selektywnosci brzmienia ale jest ladny fundament basowy, wmiare srodek i gora. To nie wzmacniacz stereo takze nie ma co szukac dziury w calym.
 

Festan06

New member
Mnie jakos to 3D nie kreci, moze w kinie to jest efekt bo jest kolosalny ekran ale w domu na 40 czy 46 calach to mizernie. Jak narazie to chyba 3D sie jakos rewelacyjnie nie sprzedaje.......

A ja dzisiaj zaliczyłem swoje pierwsze 3D,Avatar a jutro Prometeusz. Znałem Avatara z 2D ale to co zobaczyłem w 3D ...to po prostu bajka.I jestem przekonany że nie poprzestanę na tych dwóch filmach.Ubolewam że brakowało dobrego dzwięku.Wiem że dużo straciłem:sad:Niestety na razie dwie kolumny (front). Ale jeszcze trochę i rozbuduję do 5,1 :-o
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A ja zupełnie nie podzielam tej opinii. 3D nie zrobiło na mnie w tym filmie jakiegoś specjalnego wrażenia.

To pewnie jest tak, jak ze wszystkim w tym Naszym życiu. Jeżeli ktoś miał wczesniej styczność z 3D, to teraz już jest wybredny jeśli chodzi o film i efekty, a jeżeli ktoś dopiero rozpoczyna przygode z 3D to każdy film cieszy:) Najważniejsze żeby Nam sprawiało radość, a nie koledze z forum. Tak na marginesie, dzisiaj ściągnąłem film " Niepamięć" i naprawdę jest niezły. Efekty pomimo wersji DVD na wysokim poziomie, a i ogólnie cały film miło się ogląda. Teraz coś mało wychodzi produkcji s.f, to nie lata 80's i 90's:), ale film wart polecenia i jak koledzy pisali, warto nawet w ciemno brać na BD. Ja mojemu staremu, miłośnikowi dobrego s.f napewno nagram:)
 

jurass

Banned
Teraz coś mało wychodzi produkcji s.f, to nie lata 80's i 90's:)
Wręcz przeciwnie :p, obecny rok jest nader bogaty w sci-fi (zarówno szeroko jak i wąsko pojętą). Wymieńmy te bardziej znane i oczekiwane:

Man of Steel
Star Trek Into Darkness
Gravity
Pacific Rim
World War Z
Iron Man 3
The Wolverine
Thor: The Dark World
Elysium
After Earth
Ender's Game
Oz the Great and Powerful
The Hobbit: The Desolation of Smaug
The Hunger Games: Catching Fire
Jack the Giant Slayer
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wręcz przeciwnie :p, obecny rok jest nader bogaty w sci-fi (zarówno szeroko jak i wąsko pojętą). Wymieńmy te bardziej znane i oczekiwane:

Man of Steel
Star Trek Into Darkness
Gravity
Pacific Rim
World War Z
Iron Man 3
The Wolverine
Thor: The Dark World
Elysium
After Earth
Ender's Game
Oz the Great and Powerful
The Hobbit: The Desolation of Smaug
The Hunger Games: Catching Fire
Jack the Giant Slayer

Spoko:), tylko ile z nich wyszło? Ja o tych produkcjach słyszłem już od X czasu, a tu na razie cicho. Ja głównie siedzę na DVDSEED, a tam jak wielu wie ściągane są oryginalne kopie z za granicy i dodawane napisy, bez uszczerbku na jakości obrazu czy dźwieku, a teraz to praktycznie jeden z niewielu nowości co na tym portalu wskoczył. Pomijam oczywiście filmy klasy B i C. Sam czekam na te produkcje z utęsknieniem, ale zobacz że do tej pory nawet nie ukazał się "Iron Man 3", a już trochę czasu minęło.
 

jurass

Banned
Nie wiem co to znaczy, że słyszałes od x czasu. Wiadomo jaki jest cykl produkcyjny filmów. Wszystkie z tej listy, które jeszcze nie wyszły na pewno się pojawią. To nie są plany, to są pozycje w produkcji i wiele z nich ma chyba nawet zaplanowane premiery kinowe, wiadomo że BD trochę później. Cierpliwości, jest na co czekać.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niepamiec to absolutny must have i to jest dla mnie S/F, natomiast nie wrzucalbym do tego samego wora Iron Mana, niby gatunek ten sam, ale...
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Niepamiec to absolutny must have i to jest dla mnie S/F, natomiast nie wrzucalbym do tego samego wora Iron Mana, niby gatunek ten sam, ale...

Armanig, efekty robią swoje:) Nikt tu nie pisze o :Lista Schindlera":) Ja z racji wieku, uwielbiam kino S.f, ale ostatnio to takie namiastki tego kina. Ogólnie lubię się zrelaksować przy dobrym filmie z efektami, a teraz to takie niestety popierdółki dają. Trzeba czekać na dobre wydanie.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Czyzby oznaczało to w końcu koniec Twoich rozterek :D

Bez Whiplasha watek umiera smiercia naturalna :)

No Panowie, co jak co ale po was bym sie nie spodziewal takiej odp. Myslalem ze o KD mozecie rozmawiac non stop :) Spokojnie mimo ze jest dobrze to juz mam kolejny problemik :D
Mianowicie mam troszke za duzo basu a za "ciemny" srodek z gora pasma. Moze jestem przezwyczajony do wyraznego "cykania" i brzmienie bez podbic wydaje mi sie za ciemne, nie wiem?

Aha po podlaczeniu biamp zauwazylem ze Dynamic Volume dziala zdecydowanie inaczej, teraz np. podczas sluchania radia fm z wllaczonym jest o wiele lepiej, a znowu podczas CD/BD brzmienie po wlaczeniu Dyn. Vol dosc znacznie sie scisza i traci na dynamice, mimo ustawienia Day.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam kolegow , :) mam nadzieje ze u Was rowniez sloneczko grzeje, obiecalem zonie ze nie bede na wyjezdzie czytal ( zreszta za duzo jest roznych atrakcji zeby czytac ) forum ale jeden temat przeczytalem:)
Whiplash nie lubisz 3d bo ja na Twoim miejscu tez by nie ogladal i dobrze robisz , bo niestety 40 cali tv to nie nadaje sie do 3d jest za maly i efektu zadnego z tego 3d, a za film trzeba zaplacic 100 powiedzmy. Dlatego mnie zawsze dziwily takie osoby ktore gdzies tam w saturnie czy w MM kupujac wlasnie tv 40 czy chocby 46 cali tak zaciekle pytali sie o 3d ... dla mnie to bez sensu bo ja mam 55 cali i jak dla mnie jest to minimum zeby miec troche frajdy z tego 3d , a jak wazny jest rozmiar to mysle ze ci ktorzy maja 55 cali i moga sobie objerzec film w 3d z pasasmi lub bez pasow to wtedy widac jak wazne jest dla 3d wielkosc ekranu. Armanig mysle ze wiecej moze powiedziec bo na poczatku mysle ze mial mniejszy tv niz teraz i moze cos ogladal w 3d na mniejszym rozmiarze i teraz kiedy ma duzy tv.
Dlatego zawsze pisalem ze jakby zona pozwolila to wolalbym kupic projektor i ekran powiedzmy ze 120 cali niz kupic tv 80-85 cali. Do normalnego ogladania to 55-60 cali wystarczy a do filmu projektor uwazam za nejlepsze rozwiazanie...
Reccon pytalem sie przed wyjazdem u pewnego goscia ktory sciaga filmy rozne z Polski jak i z zagranicy w tym rowniez takie wydania specjalne unikatowe o filmy tzw. 3d w oryginale plus do tego ma kontakty z dystrybutorami na Polske odnosnie filmow i wiesz on powiedzial ze jednak to chyba nie jest tak jak piszesz.. On tez uwaza ze prawdziwe 3d jest wtedy kiedy fizycznie film nagrywany jest kamerami 3d i rezyser chcac obejrzec jak wypadla scena dana oglada na monitorze 3d w okularach. Wtedy jest to prwadziwe 3d . Wszystko inne jest dogrywane do 3d i nie ma takiego efektu. Przynajmniej ja tak to zrozumialem. I chyba cos w tym jest, bo w necie mozna bylo zobaczyc jak hobbit byl nagrywany i faktycznie tak bylo jak gosc mi tlumaczyl. Peter Jackson jak chcial cos wlasnie obejrzec jakas nagrana scene to ogladal to w 3d i kamery byly 3d - wyraznie na kamerach widnialy te napisy ... a dla przykladu avengers, czy gniew tytanow II czesc, john carter, kapitan ameryka w dodatkach do filmow tych goscie normalnie sobie ogladali nagrywane sceny, czyli byly te filmy krecone zwykla kamera 2d, a pozniej w studio juz bylo dokrecane 3d, a to nie jest prawdziwe 3d jak dla mnie... :) i to jest widoczne przy filmie avatar jak i hobbicie ( ktorego u siebie nie ogladalem ale z 15 min u kolegi ogaldalem i jest wyraznie znacznie lepiej, ja czekam do listopada na rozszerzona wersje :) ) w porownaniu do innych filmow ala 3d. Choc jak dla mnie najlepsze ala 3d to druga czesc gniew tytanow najlepiej jest zrobione jesli chodzi o 3d.. Pozdrawiam i lece sie kapac , a wam wszystkim zycze cudownej i slonecznej niedzieli....
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dlatego ja nawet nie mysle kupowac okularów do 3D, dla mnie to bez sensu.

Ze wzgledu na Armaniq'a opisze chyba ostatni z moim dylematow. Mianowicie, kiedys zadalem pytanie na ile maskownice zmieniaja brzmienie... u mnie zasadniczo. Tlumia gore, w stereo scena jakos sie wycofuje, a bass staje sie podbity i taki ciagnacy sie, zamula reszte pasma. Moze dlatego ze bass reflex mam z przodu i przykrywa go maskownica i robi sie jakies zamieszanie w kolumnie, nie wiem? No ale przeciez nie bede sciagal non stop maskownic bo te bolczyki sie wyrobia i wszystko bedzie latac. Dlatego proboje zniwelowac te braki amplitunerem i lekko przycinam bass a lekko podbijam gore i jest wmiare ok.

Tak pomyslem o zatkaniu bass reflexow, probowaliscie takiego zabiegu i czym to najlepiej zrobic no i czy nie uszkodzi to kolumny?
 

hans2

Banned
Tak na marginesie, dzisiaj ściągnąłem film " Niepamięć" i naprawdę jest niezły. Efekty pomimo wersji DVD na wysokim poziomie, a i ogólnie cały film miło się ogląda. Teraz coś mało wychodzi produkcji s.f, to nie lata 80's i 90's:), ale film wart polecenia i jak koledzy pisali, warto nawet w ciemno brać na BD. Ja mojemu staremu, miłośnikowi dobrego s.f napewno nagram:)

na bezrybiu i rak ryba ;)
po "moon" to wydal mi sie troche wtorny ale moze byc, przyjemnie sie ogladalo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moon jest genialny (ale to raczej a'la dramat, a nie latajace techno stwory), do testowania kina nie bardzo, a to chyba watek "kalibracyjny" ;)
Jezeli "Niepamiec" (swoja droga co za idiotyczny tytul) jest podobny do "Moon", to juz nie moge sie doczekac. Chociazby dla samych widoczkow, jak to pisal Krzysiek1980.
 
Ostatnia edycja:
Do góry