Kalibracja kina domowego - dyskusja.

gerus6

Active member
Bez reklam
Te kilka tys . plyt to moze i jest jakby pozbierac powiedzmy z kilkudziesiciu sklepow inetrenetowych, bo w stacjonarnym to nawet nie moglem zobaczyc kilkudziesieciu plyt sacd , a tak jak pisalem jak juz znalazlem to w wiekszosci to muzyka powazna... malo tego za taka plyte placi sie wiecej wiec kazdy by chcial zeby przesluchac, a takiej mozliwosci juz nie ma jak sie kupuje z netu... wiec dalej bede sie upieral ze to format umierajacy jest... do tego patrzec ile ludzi kupuje oryginalne cd, a ile sciaga i slucha jakies mp3 czy tez flac - to mysle ze chetnych na sacd to nie znajdzie sie za duzo... to cos takiego jak z tv , ludzie kupujac pytaja sie od razu jakie formaty tv odtwarza bo juz z gory zakladaja sciagannie i ogladanie divixow i innych ....wczoraj ogladalem ten tv 85 cali samsunga 4k cos okolo 140 tys bedzie kosztowal, a jegomosc sie spytal czy odtwarza divix :) myslalem ze usiade z wrazenia... sprzedawca sie usmiechnal i cos tam powiedzial ale koledzy czy my mamy tak ... spoleczenstwo czy o co chodzi... kto kupuje tv za 140 tys. i jego nie stac na film kupic w sklepie ?? Naprawde rece opadaja a nie wspomne juz o innych organach... Pozdrawiam.
Dziwne jest to, że zmieniacie kabelki w swoich sprzętach audio nawet te zasilające :shock:, a nie doceniacie dużo lepszego dźwięku z płyt SACD i DVDAudio.
 

hans2

Banned
Dziwne jest to, że zmieniacie kabelki w swoich sprzętach audio nawet te zasilające :shock:, a nie doceniacie dużo lepszego dźwięku z płyt SACD i DVDAudio.

chyba kazdy tutaj docenia lepszy dzwiek, ale po prostu zauwazamy ze ten format ma problemy z dostepnoscia i dystrybucja.

za to mam wrazenie ze Ty przechodzisz w skrajnosci bo nie bijemy poklonow technicznie lepszemu formatowi.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dziwne jest to, że zmieniacie kabelki w swoich sprzętach audio nawet te zasilające :shock:, a nie doceniacie dużo lepszego dźwięku z płyt SACD i DVDAudio.

Kolego, a gdzie kto tu napisal ze nie czuje sie roznicy miedzy SACD, a zwykla plyta cd ? Jedynie o czym sie mowi to o dostepnosci, cenie i braku mozliwosci odsluchu zanim sie kupi taka czy inna plyte SACD i tyle... Mieszkam w Warszawie i nie mam takiej mozliwosci wiec co maja powiedziec ludzie ktorzy mieszkaja w mniejszych miastach czy miejscowosciach.... a zeby bylo smiesznie mam mozliwosc odsluchu na klockach wartych powiedzmy 300 tys zl i takowy odsluch mialem ( moze ciezko nazwac to odsluchem bo trwalo to zaledwie 30 min ) ale chodzi o fakt ze mozna posluchac drogich sprzetow, a nikomu juz nie chce sie bawic zeby miec na stanie chocby kilkudziesieciu plyt SACD... wiec o czyms to swiadczy...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
SACD jakos generalnie sie nie przyjelo, DVD Audio to samo. Malo jest takich wydawnictw, np. jesli kazdy wydawany album mial wersje CD i SACD to moze by to sie nakrecalo a tak to nie dosc ze malo jest wydawnictw, to i lezy dostepnosc. Co wiecej mozna spotkac sie z takimi o to zdaniami, ktore w jakims stopniu tlumacza taki stan rzeczy.

"SACD zyskał sobie większe powodzenie w środowisku audiofilów, którzy uznają go za nieporównywalnie bliższy oryginalnemu brzmieniu niż CD-Audio. Liczne testy odsłuchowe przeprowadzane przez rozmaite zespoły profesjonalistów zajmujących się inżynierią dźwięku nie potwierdziły jednakże prawdziwości powyższej opinii. W warunkach podwójnie ślepej próby, przy normalnych poziomach głośności, żaden ze słuchaczy nie był w stanie odróżnić SACD od CD-Audio"
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie wracajac na chwile do KD, w zakladce Audyssey mamy Ref Level : 0, 5, 10, 15dB. Instrukcja podaje ze do nagran z wysoka dynamika np rock powinno sie wybierac 15dB. Stosujecie ta "kompresje" czy zawsze macie na 0dB ?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dzieki za odp. Dzis tak z ciekawosci zmienilem na inne i generalnie cala ta kompresje to tnie bas, o ile na 0 mam bardzo duzo basu to przy 15dB generalnie go juz nie ma. Obecnie mam wylaczony EQ na frontach czyli slucham muzy w Bypass L/R, Dynamic EQ - On i zmieniam zdanie, moj Denon gra teraz zajeb... w stereo jak i w KD tylko ze musze podbic Treble bo jesli mam bass i treble na 0 to jest duzo basu a gory brakuje. Cos w tym jest bo kalibracja tez tnie mi bass a gore podbija na +6 czyli max. Taka jakas smieszna charakterystyka mojego AVR chyba bo przeciez przy ustawieniu bass i treble na 0 brzmienie powinno byc "neutralne" a nie z dominujacym basem.
 

hans2

Banned
Cos w tym jest bo kalibracja tez tnie mi bass a gore podbija na +6 czyli max

nawiasem mowiac jest jeszcze taka opcja ze masz uszkodzony mikrofon.
one jak sa przechowywane w wilgosci albo w wysokiej temperaturze to traca zdolnosc dokladnego mierzenia wysokich tonów i wtedy audyssey by to kompensowal podbijajac wysokie.

w zakladce Audyssey mamy Ref Level : 0, 5, 10, 15dB. Instrukcja podaje ze do nagran z wysoka dynamika np rock powinno sie wybierac 15dB. Stosujecie ta "kompresje" czy zawsze macie na 0dB ?

jak slysze ze cos jest nie tak z rownowaga tonalna to przelaczam.
niestety brak standaryzcji miksów w muzyce powoduje ze musze to zmieniac czesciej niz bym chcial
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzieki za odp. Dzis tak z ciekawosci zmienilem na inne i generalnie cala ta kompresje to tnie bas, o ile na 0 mam bardzo duzo basu to przy 15dB generalnie go juz nie ma. Obecnie mam wylaczony EQ na frontach czyli slucham muzy w Bypass L/R, Dynamic EQ - On i zmieniam zdanie, moj Denon gra teraz zajeb... w stereo jak i w KD tylko ze musze podbic Treble bo jesli mam bass i treble na 0 to jest duzo basu a gory brakuje. Cos w tym jest bo kalibracja tez tnie mi bass a gore podbija na +6 czyli max. Taka jakas smieszna charakterystyka mojego AVR chyba bo przeciez przy ustawieniu bass i treble na 0 brzmienie powinno byc "neutralne" a nie z dominujacym basem.

TO co dopiero by bylo jakbys mial znacznie lepszy amplituner lub wzmacniacz stereo jak juz ci gra w stereo ten amplituner zajebi.....
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ehhhh zajeb.... w stosunku do tego jak gralo wczesniej z uzyciem EQ po kalibracji tak? Wiem ze syty glodnego nie zrozumie, Ty masz jeden klocek za cene mojego motocykla wiec dla Ciebie ampli dla "ludu" za 2k nie moze grac dobrze. Ale po co ta ironia z kropeczkami hmm ? :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Whiplash, spokojnie. Ja sluchalem ostatnio Onkyo seria 5xx z Klipschami i gralo to super, nie moglem sie nadziwic. Takze jak znalazles swoje brzmienie to tylko sie cieszyc, w koncu :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja zdaje sobie sprawe ze to nie jest Hi End ale w porownaniu do tego jak sie katowalem sluchajac muzyki z zalaczonym EQ audyssey to teraz jest bajka, wkoncu nic mnie nie drazni, jest ladny bas, gora, moze troszke brakuje srednicy ale przezyje.

Jak chcesz to wez ustaw sobie w swoim ampli Bypass L/R i Dynamic EQ -On, tylko podbij recznie Treble bo u mnie jest dosc malo gory w ustawieniu na 0dB i zobacz jak gra wtedy a jak z wlaczona korekcja Flat/Audyssey.

Aha, kupilem dodatkowy kabelek 2x2.5 i podlaczylem Bi amp.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Czyste sumienie ze kolumna jest zasilana przez 2 koncowki ;) Wg. mnie troszke lepiej brzmi srodek z gora sa jakby bardziej zywe, selektywne.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ehhhh zajeb.... w stosunku do tego jak gralo wczesniej z uzyciem EQ po kalibracji tak? Wiem ze syty glodnego nie zrozumie, Ty masz jeden klocek za cene mojego motocykla wiec dla Ciebie ampli dla "ludu" za 2k nie moze grac dobrze. Ale po co ta ironia z kropeczkami hmm ? :)

Hej tu zadnej ironii nie bylo z mojej strony tylko napisalem ze co by bylo jakby... a kropki zeby nie przeklinac na forum :) odnosnie dzwieku z amplitunera jesli chodzi o stereo to juz kiedys dyskutowalismy i nie ma sensu powracac do tego, ja mam takie a nie inne zdanie i nie zmienie go, a kazdy moze miec swoje prawda... wolny kraj. Zreszta fajniejsze sa sprawy np. urlop ktory mam od srody :) i wylatuje do Grecji wiec to bardziej teraz mnie kreci i wszystkim co udaja sie na urlop zycze duzo slonca i dobrego wypoczynku gdybym juz nie odezwal sie przed wyjazdem. Pozdrawiam Kolege.
 
Do góry