Kalibracja kina domowego - dyskusja.

WiTT

New member
Bez reklam
Zreszta fajniejsze sa sprawy np. urlop ktory mam od srody :) i wylatuje do Grecji wiec to bardziej teraz mnie kreci i wszystkim co udaja sie na urlop zycze duzo slonca i dobrego wypoczynku gdybym juz nie odezwal sie przed wyjazdem.

1374237540_sdsx9r_600.jpg


:bober:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Spokojny sen tez ważny ;)

Ja urlopuje się od 1 lipca, tyle że w ręku zamiast piwa, szampana czy drinka z parasolką codziennie mam taczki lub łopatę :D

Grunt ze nie siedzisz przed tv , to jest najwazniejsze, a spedzac urlop mozna roznie kazdy na swoj sposob ... ale nawet jakby mi dawali tv 85 cali i powiedzieli dajemy ci ale przez 5 lat nigdzie nie wyjezdzasz to olal.....ten tv z gory ... A jestem po seansie gniew tytanow 2 w 3d i jelsi chodzi o dzwiek spoko jest ale chyba 1-nka miala lepszy dzwiek jak dobrze pamietam ... natomiast jelsi chodzi o 3d to jak na film ala 3d to jest to najlepsze 3d jakie ogladalem- tylko tak jak mowie jesli chodzi o filmy ala 3d... I jesli chodzi o sub to powiem wam ze jak sie wylaczy u mnie przygwizdy to ten bas jest taki nie wiem jak to napisac nie mam daru do okreslania dzwieku ale taki bardziej naturalny i mniej on moze byc niby slyszalny ale taki bardziej odpowiedni bez zadnych podbarwien mysle ze dla wileu osob bardziej podobajacy sie......I na necie gdzies wyczytalem ze ludzie klada rozne rzeczy na subach aktywnych z obudowa zamknieta i patrza ile czasu trzeba zeby to cos spadlo z suba, ja polozylem taka serwete dosyc gruba robiona szer. 110 cm x 60 cm - wiec z kazdej strony zwisa po sam dol suba i trzeba bylo dobrych kilka razy ja klasc na suba bo spadala wiec jednak taki sub zamkniety dobrze sie "rusza" jak odpowiedni film jest.. i ktoregos razu otworzylem tez maskownice i podkrecilem volume :) i jak popatrzylem jak ta membrana sie wychyla podczas uderzen w filmie to naprawde trzeba miec zdolnosci zeby sub zaprojektowac i zeby byl wytrzymaly na wychylenia...dobrej nocy zycze.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Grunt ze nie siedzisz przed tv , to jest najwazniejsze, a spedzac urlop mozna roznie kazdy na swoj sposob ...dobrej nocy zycze.

Dzieki. Telewizora w salonie nie wlaczalem od trzech tygodni, muzy i flmow tez nie. Jestem na głodzie. Jedynie w kuchni w momencie gdy o 6 rano robie kawe i wieczorem o 22, gdy klade sie spac. Moze jeszcze z tydzien i bedzie po wszystkim...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To tego ci zycze zebys szybko skonczyl, ale pamietaj ze mieszkasz w domu, a to duzy plus ( dobrze pamietam ze w domu mieszkasz? ) ci co mieszkaja w blokach mysle ze wielu by sie zamienilo z toba i mogliby porobic troche zeby mieszkac w domu, a nie jak to sie mowi w cztrech scianach... i nie trzeba przygwizdow wlaczac bo dajesz czadu i ogladasz sobie jak chcesz, ile chcesz , do ktorej chcesz i jak glosno chcesz :) U mnie w sobote juz pokonczyli to co mieli zrobic, ale jak to w domu zawsze cos jest do roboty ewentualnie do poprawy po tym jak ktos cos skonocil , bo to przy przeprowadce zawsze szybko sie robi, a pozniej po 2-3 latach widac tego efekty:) np plytki z balkonow odchodza po dwoch zimach :) fachowcy od siedmiu bolesci... na szczescie ja juz mam wiekszosc poprawek za soba :) aczkolwiek cos sie znajdzie jeszcze niestety..
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
lolek - napisałeś kolejnego posta z którym się w pełni zgadzam (może to kwestia marki Onkyo), tzn:

1. kiedyś już pisałem, że u mnie po wyłączeniu przygwizdów bas zyskuje na jakości. Jest go troszkę mniej (dzięki temu nigdy nie dudni), ale ma lepszą jakość. Jest bardziej mięsisty. Miło pieści ucho i... żołądek :) Co do DynamicEQ - niby jest tak, że im głośniej, tym mniej powinno działać. U mnie to wygląda tak:
- jak słucham bardzo cicho (np. poniżej 30) to działa tak jak powinno, tzn. wyciąga niuanse itd,
- jak słucham bardzo głośno (np. około 70) to też jest ok, bo praktycznie w ogóle nie działa (bo nie musi),
- ale jak słucham średnio tzn około 50-60 to działa zbyt mocno... daje za dużo basu i jest dudnienie.
Wczoraj obejrzałem Zycie Pi w 3D i z włączonym DynamicEQ, ale na głośności cały film 73 :) i była moc :) coś niesamowitego. Obraz, dźwięk - miód dla uszu (aczkolwiek dźwięk to tam powala tylko 3-4 razy: zawsze jak tygrys zaryczy i tego jest sporo plus te 3-4 razy, gdy są burze i sztormy)

2. u mnie sub zamknięty też trzęsie pokojem gdy trzeba i przy tym nie traci kontroli, a membrana chodzi bardzo mocno do przodu :) zreszta jak suba wyłącze to mam to samo w kolumnach (nie wiem czemu niektórzy piszą, że im chodzą membrany tylko przy wzmaku stereo....)

3. co do 3D... byłem MEGA sceptyczny po czytaniu informacji w sieci oraz po krótkich prezentacjach w hipermarketach typu Saturn czy MM, ale... z wymianą tv dostałem 3D niejako w pakiecie, więc zakupiłem okulary oraz 3 filmy. Efekt: REWELACJA! WYPAS! Ale uwaga: ja mam proste kryteria:
- po pierwsze film musi byc kręcony w 3D (a nie konwertowany w postprodukcji),
- po drugie wolę jak jest trochę żywych aktorów (animacja wiadomo - zawsze dobrze wygląda, ale to jednak tylko bajka ;P)
- po trzecie dobrze szukać filmów w proporcji 16:9 czyli bez czarnych pasów,
- po czwarte im większy ekran tym lepiej,
- po piąte najlepiej jak film jest bardzo dobry również fabularnie,
- po szóste i ostatnie najlepiej jak się go wcześniej w ogóle nie widziało (ani w 2D, ani w 3D np. w kinie).

Tym sposobem zakupiłem Avatara (121 zł), którego wprawdzie widziałem kiedyś w kinie, a potem wiele razy w domu, ale jednak film legenda. Wczoraj dokupiłem Życie Pi i Prometheusa (żadnego wcześniej nie widziałem - plus Prometheus ma niestety czarne pasy). Życie Pi obejrzałem wieczorem i mnie zmiażdzyło.

Jaki wniosek odnośnie 3D? Ano taki, że jak masz dobrze zrobione 3D to potrafi pokazać pazur. Immersja na maksa. Coś niesamowitego. Natomiast filmy posprodukowane w 3D mam zamiar omijać szerokim łukiem ;P

Teraz na zakup czekają jeszcze Transformersy 3, Piraci z Karaibów 4 i Tron: Dziedzictwo. Ewentualnie jeszcze żółwika Sammy - niby bajka animowana, ale jednak wszyscy polecają. Może też Legendy Przestworzy (chociaż dokument to jakoś nie moja bajka, ale też polecają).

Kolejne filmy będę już tylko wypożyczał ;P

PS. A jak ktoś nie wie jak szukać filmów kręconych w 3D, żeby nie trafiać na te "postprodukowane" to tutaj jest link:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_3D_films
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
To tego ci zycze zebys szybko skonczyl.
Obecnie już kładą kostkę. Jeszcze kilka dni i może koniec

pamietaj ze mieszkasz w domu, a to duzy plus ( dobrze pamietam ze w domu mieszkasz? ) ci co mieszkaja w blokach mysle ze wielu by sie zamienilo z toba i mogliby porobic troche zeby mieszkac w domu, a nie jak to sie mowi w cztrech scianach... i nie trzeba przygwizdow wlaczac bo dajesz czadu i ogladasz sobie jak chcesz, ile chcesz , do ktorej chcesz i jak glosno chcesz :)
Pełna zgoda :) Ogfraniczeń nie ma :D

jak to w domu zawsze cos jest do roboty ewentualnie do poprawy po tym jak ktos cos skonocil , bo to przy przeprowadce zawsze szybko sie robi, a pozniej po 2-3 latach widac tego efekty:) np plytki z balkonow odchodza po dwoch zimach :) fachowcy od siedmiu bolesci... na szczescie ja juz mam wiekszosc poprawek za soba :) aczkolwiek cos sie znajdzie jeszcze niestety..
Dokładanie :) Niestety
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolka nie ma? Caly dom do dyspozycji. Zatem oglaszam zlot.
Jedziemy do Lolka :D
 

Attachments

  • lolek.jpg
    lolek.jpg
    183,6 KB · Wyś: 137

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ja slyszalem ze prawdziwe 3d z filmow dotychczasowych to tylko avatar i hobbit a reszta to dokrecane jest 3d... /// na a razie przez dobrych kilka dni bede mial 3d na wczasach jak wiecej wypije :) Pozdrawiam.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Mnie jakos to 3D nie kreci, moze w kinie to jest efekt bo jest kolosalny ekran ale w domu na 40 czy 46 calach to mizernie. Jak narazie to chyba 3D sie jakos rewelacyjnie nie sprzedaje.

Raccoon mam podobne uwagi co do dzialania Dynamic EQ jak Ty. Mianowicie w srednim poziomie glosnosci tak ok. -35 -40dB system mocno podbija bas. Jak sie odkreci w okolice -20 -25dB to brzmienie staje sie rowne i bass juz tak nie dominuje. U mnie nie wystepuje zadne buczenie, moze dlatego ze masz tylny BR.
 
Do góry