Kalibracja kina domowego - dyskusja.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, mam przeprowadzić jeszcze raz kalibrację tylko dla suba czy po prostu od początku dla wszystkich głośników?
 

marstef

Member
Bez reklam
Dla suba. Jak nie wiesz jak, to puść dla wszystkich. Zmniejszaj głośność suba, tak aby po kalibracji mieć wartość zbliżoną do 0.
Kanały front LR ustawiłbym równo na 0, w stereo będzie lepiej. Oczywiście do kina wszystkie kolumny na small i odcięcie na 80 Hz.
 
Ostatnia edycja:
No to chyba koniec zabawy z kalibracją:), fronty na -0.5, centralny na -5.0 i sub na -1 ale żeby to osiągnąć musiałem skręcić suba na godzinę 9.
Fronty co prawda nadal ustawia na large a po zmianie na small odcięcie na 40Hz. Po ręcznej zmianie na 80Hz jest jakby lepiej także już nie kombinuję. Dzieki raz jeszcze za pomoc
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Fronty kalibracja przeważnie ustawia na Large lub odcina bardzo nisko, więc po kalibracji i tak trzeba recznie przestawiać na 80 Hz, to normalka.
 

marstef

Member
Bez reklam
No to chyba koniec zabawy z kalibracją:), fronty na -0.5, centralny na -5.0 i sub na -1 ale żeby to osiągnąć musiałem skręcić suba na godzinę 9.
Fronty co prawda nadal ustawia na large a po zmianie na small odcięcie na 40Hz. Po ręcznej zmianie na 80Hz jest jakby lepiej także już nie kombinuję. Dzieki raz jeszcze za pomoc

To są ustawienia do kina. Do stereo proponuje jednak fronty na large. Osobiście do cichego słuchania wspomagam się subem. Wtedy LFE+Main.
 
Do stereo przełączam tylko na Audyssey Bypass L/R i jest masakra:). Osobiście nie potrzebuję suba do stereo gdyż RX8 mają basu wystarczająco i co najważniejsze bardzo dobrej jakości
 

pawelkrolak1

New member
A mógłbym sie dowiedziec czemu fronty w kinie na small i 80hz a nie large ? nawet jesli posiadamy porzadne i mocne fronty? czy to coś psuje w kinie?
 

pawelkrolak1

New member
To poprosze jeszcze o podpowiedz jak to ustawić na onkyo 646 zeby w kinie były na small a w stereo na large(bo zakaładam ze wstereo mają byc jako large? , da sie na nim tak ustawić? bo nie chce co chwile zmieniac w ustawieniac. Głosniki to zensor 7
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A mógłbym sie dowiedziec czemu fronty w kinie na small i 80hz a nie large ? nawet jesli posiadamy porzadne i mocne fronty? czy to coś psuje w kinie?

Kiedyś jak jeszcze nie miałem wiedzy z zakresu audio i na starym zestawie KD też miałem ustawione fronty na small, ale to przyszło z czasem bo na początku były Large. Na large niby się wydaje że basu jest więcej, ale mam wrażenie że bas ten się nakłada z basem z subwoofera tworząc taki trochę kocioł. Przy kolumnach na small wyczuwalem większą lekkość i czystość, a kiedy trzeba bylo przywalić basem od tego był poprawnie ustawiony i skonfigurowany subwoofer. Tak jak napisał kolega wyżej, włacz sobie jakiś materiał, zmieniaj ustawienia i zobaczysz gdzie gra lepiej.

To poprosze jeszcze o podpowiedz jak to ustawić na onkyo 646 zeby w kinie były na small a w stereo na large(bo zakaładam ze wstereo mają byc jako large? , da sie na nim tak ustawić? bo nie chce co chwile zmieniac w ustawieniac. Głosniki to zensor 7

Nie wiem jak w nowszych modelach, bo kiedyś ktoś pisał że chyba w Denonie można sobie ustawić takie tryby użytkownika i tylko je zmieniać? Ja u siebie w Onkyo do muzyki musialem wchodzić w menu i wyłączać suba, wtedy same fronty przechodziły na Full Band.

Pure audio nie zawsze gra fajnie, zależy jaka muzyka i jakośc nagrania. W Onkyo to bardziej jest chyba jako bajer, bo dźwięk jest bardzo płaski i nie wyobrażam sobie słuchania np. ATB czy jakiegoś rocka w tym trybie.
 

astrajarek

New member
HK AVR 370 - po kalibracji, wycisza kolumny, mam pytanie czy jak kolumny wszystkie podkręcę proporcionalnie każdą kolumnę np. o 3db w celu podgłośnienia (czy tak można zastosować), czy nie zepsuje to ustawień KD
(Przy oglądaniu tv sat , jest masakrycznie wyciszone ,trzeba podglośnic min
-30 db zeby cos bylo słychać.)
 

astrajarek

New member
nie ma regulacji głośności, tylko jak wyłączę na danym źródle .. - EZSET/EQ to od razu jest głośniej i dynamiczniej , tak ale czy wtedy działają ustawienia po kalibracji ?
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Z tego co pamiętam to jest taki parametr jak "poziom sygnału" , nie głośności. Nie mam już harmana więc dokładnie ci nie powiem.
 
Do góry