Kalibracja kina domowego - dyskusja.

ThePepe

New member
Bez reklam
No rozumiem. HDMI Pass Through powinno puścić przy wyłączonym ampli to co masz ustawione żeby przepuszczał.
Niestety nie mam podpiętych dwóch monitorów więc nie mogę sprawdzić jak by się to zachowało u mnie. Może faktycznie jest takie ograniczenie, że trzeba pamiętać o przełączeniu po seansie na monitor 1.
Przy jednym monitorze to działa u mnie dobrze.
Spróbuję podpiąć dwa TV, ale to bliżej weekendu.

Chciałem tylko pomóc :(
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Bubcio widzę że głośniki dotarły do atmosa ;-) Chyba identyczne ma Armaning bo z tego co widzę to Monitor Audio.
1. Przy montażu robisz zabudowę do nich w postaci skrzynki czy też tylko dziura w suficie w KG bez wytlumienia?
2. System 7.1.4 zasilacz wszystko z ampli czy wspomaga zew.końcówka?
3. Jak wrażenie w stosunku do podstawowego 5.1/7.1
Te glosniki to ja mam od roku. Nie jestem ich fanem, poprzednio (z Onkyo) zamontowalem inne, tzn potezniejsze, bo te graja jak bida z nedza. Niestety tylko tych mam 4 identyczne sztuki. Zamierzam uzyc glosnikow w pudelkach. (innych)
Wrazenia poki co srednie, poza tym , jeszcze sie nie przyzwyczailem do Marantza. Zobaczymy co przyniesie update FW i DTS:x.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jupii... ;-) Działa wszystko..;-)Dziękuję Armaning, a te skruty ekstra sprawa..;-) teraz mogę sobie nawet kablówkę puścić przez proja. Ekstra..;-)

Do usług ;)

Teraz tylko jak wylacze amplituner na którym ostatnio oglądałem:
[...] Czy za każdym razem teraz musze pamiętać aby po skończeniu oglądania filmu na monitor 2 gdzie jest załączony blu ray i projektor przełączyć na monitor 1 aby jak żona przyjdzie mogła oglądać TV i kablówkę.? Bo jak wylacze wszystko a włączę tylko kablówkę to obraz mi się pojawią na projektorze ponieważ ostatni raz oglądałem na monitor 2.

Wiem o co chodzi, sam często po seansie projekcyjnym wyłączam zmęczony wrażeniami sprzęt, a na drugi dzień się głowie czemu to (tv) nie działa :D
Sprawdzę to.
Tymczasem przekaż Żonie, żeby uruchamiała ampli cyferką do której przypisałeś kablówkę i tv.
Ampli się załączy z tym trybie i poniekąd problem rozwiązany ;)
 

cropka

New member
Witam wszystkich.

Prawie 3 lata temu prosiłem w tym temacie o pomoc w kalibracji zestawu Denona AVR 2113 + Jamo S 606 i ją otrzymałem, więc mam nadzieje, że i tym razem mi pomożecie. W tym czasie urodził mi się syn i upodobał sobie pilota i przyciski na amplitunerze. Dopiero niedawno doczytałem w instrukcji, że można zablokować ustawienia i dodatkowo kupiłem kawałek pleksi i zasłoniłem Denona.

Chciałbym teraz ponownie go skalibrować, ale zanim to zrobię to ustawić też odpowiednio kolumny. Dlatego dołączyłem obrazek poglądowy choć zdaje sobie sprawę, że dużo brakuje do optymalnego ustawienia to chciałbym, żebyście podpowiedzieli w jakiej odległości od ścian tylnych i bocznych ustawić Jamo zanim zrobię kalibracje.

Obie kolumny maja w tej chwili 0.7 m do ścian zewn. ale z lewej strony nie ma ściany tylko są drzwi francuskie prowadzące do ogrodu, a za kolumnami mam tylko 0.3 m do ściany. Ja siedząc na sofie mam max. 30 cm do tylnej ściany pokoju.

Pozdrawiam



Może ktoś podpowie ?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Miałem te kolumny Jamo s606 przez ładnych parę lat. One potrzebują miejsca oraz przestrzeni aby zagrały, a nie dudniły. Z tyłu masz bass refleks, więc te 0.5m od sciany tylnej to minim. aby stały. Te kolumny ponadto mają basowe głośniki z boku kolumny, najlepiej je mieć na zewnątrz. Ponadto jak dasz na zew. to min. te 0.5-1.0m zostaw wolej przestrzeni do ściany lub drzwi. Ja je miałem w kawalerce i do ścian bocznych miałem ok. 0.5m. Było jedno wielkie dudnienie, dźwięk masakra. Dopiero rozwinęły skrzydła jak się przeprowadziłem i zapewnił em tym kolumna przestrzeń...;-)
 
Ostatnia edycja:

cropka

New member
Dzięki Bipo, juz coś więcej wiem, a jeśli jeszcze pamietasz to po przeprowadzce ile mialeś miejsca z tyłu i po bokach ?

Kalibracje chce zrobić w sześciu punktach, zaczynając od miejsca gdzie siedze, później 1 metr na prawo od mojej głowy, później 1 metr na lewo od mojej głowy, później 1 metr przede mną i znowu na prawo od tego miejsca i na lewo. Mam statyw od aparatu więc nie bedzie problemu tak jak kiedyś, gdy musialem użyć krzesła. Czy jeszcze o czymś powinienem pamiętać ?

I jeszcze takie pytanie, bo nie widzę nic w instrukcji - czy oglądając tv nie da się zrobić żeby na ekranie widoczne było menu z ustawieniami amplitunera ? Tv to Samsung z gniazdem ARC i pod takie samo gniazdo w ampli jest podłączony hdmi. Ustawienia mam tylko na wyświetlaczu Denona i pojawiają sie w tv jak wyłącze telewizje i przełącze np. na radio internetowe.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja miałem odległości od tylnej ściany 0.7m od boku 1.1m. Na drugie pytanie nie pomogę, może ktoś inny..;-)
 
Mam pytanie do tych co mają połączone amplitunery ze wzmacniaczami przy użyciu wyjścia pre-out. Czy kalibrację kina robiliście z głośnikami frontowymi podłączonymi do wzmacniacza czy do amplitunera i dopiero pózniej przepinaliście głośniki?
Ja spróbowałem najpierw używając tylko ampli (marantz sr7007) a po zakończeniu połączyłem ampli ze wzmacniaczem (marantz pm8005) ale po podłączeniu okazało się że we frontowych głośnikach prawie nic nie sychać. No więc spróbowałem raz jeszcze skalibrować ale już z podłączonym wzmacniaczem. Kalibrację przeprowadzałem kilka razy i za każdym razem ampli ustawia mi frontowe głośniki jako large, cross over na full i podbija głośność na +12 gdzie pozostałe głośniki są wyciszane na -5.
Na samym amplitunerze frontowe głośniki były wyciszne po kalibracji na -5. Czy to jest normalne że po podpięciu wzmacniacza zachodzą takie zmiany w głośności?
 

marstef

Member
Bez reklam
Mam pytanie do tych co mają połączone amplitunery ze wzmacniaczami przy użyciu wyjścia pre-out. Czy kalibrację kina robiliście z głośnikami frontowymi podłączonymi do wzmacniacza czy do amplitunera i dopiero pózniej przepinaliście głośniki?
Ja spróbowałem najpierw używając tylko ampli (marantz sr7007) a po zakończeniu połączyłem ampli ze wzmacniaczem (marantz pm8005) ale po podłączeniu okazało się że we frontowych głośnikach prawie nic nie sychać. No więc spróbowałem raz jeszcze skalibrować ale już z podłączonym wzmacniaczem. Kalibrację przeprowadzałem kilka razy i za każdym razem ampli ustawia mi frontowe głośniki jako large, cross over na full i podbija głośność na +12 gdzie pozostałe głośniki są wyciszane na -5.
Na samym amplitunerze frontowe głośniki były wyciszne po kalibracji na -5. Czy to jest normalne że po podpięciu wzmacniacza zachodzą takie zmiany w głośności?

U mnie podbiło do +5 (skala +12). Trochę to dziwne, że tak mocno podbiło, bo wzmaka masz mocnego. W Marantz'u +12 to max?
Chyba, że kable ampli>wzmak masz z amelinum ;)
 
Ostatnia edycja:
właśnie w tym problem że +12 to max, kabel AudioQuest. Już podczas kalibracji słychać wyrażną różnice pomiędzy frontami i pozostałymi głośnikami, fronty są o wiele cichsze, pamiętam kiedyś że system sam zwiększał głośność podczas kalibracji, u mnie po prostu przechodzi dalej
 

marstef

Member
Bez reklam
Na pewno masz ampli wpięte w power amp direct i na front panelu załączony ten tryb? Ja spróbowałbym jeszcze wpiąć się w aux, volume +/- na godz. 11 i kalibracja. Zobaczysz wtedy mniej więcej skalę problemu. Chociaż z drugiej strony nie wiem czy to jest jakiś problem :)
Gdzieś się podziali forumowi posiadacze Marantza, pewnie oni coś więcej podpowiedzą.
 
ja wpiąłem pod pre out a nie pod power amp direct, wydawało mi się że to tak właśnie powinno być, jeszcze dzisiaj spróbuję przepiąć i przeprowadzić kalibrację raz jeszcze
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Tylko pamiętaj że jak już podłączysz prawidłowo to nie zapomnij nacisnąć na wzmacniaczu włącznika który przełącza wzmacniacz w tryb pracy jako końcówka mocy..;-)
 
No to jestem po kalibracji, różnica oczywiście jest:)
front lewy na -1 prawy na 0
central -6
sub -12

Do tych wartości bym się nie przyczepiał, natomiast mam problem z Cross overs, fronty daje mi na full band a jak zmienie na small to na 40Hz,
centralny od razu daje mi na 40Hz, kiedy rxc ma od 45Hz, nie jestem pewny czy przejmować się tym czy po prostu pozmieniać i dać sobie spokój z kalibracją?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro Ci ścięło suba na -12 (czyli po za skale), to masz żle przeprowadzoną kalibrację, zmniejsz volume na subie i przeprowadż ją (dla suba) jeszcze raz .

Generalnie wszystko masz w tym wątku, na Twoje wątpliwości padło przynajmniej kilkadziesiąt odpowiedzi.
 
Do góry