Kalibracja kina domowego - dyskusja.

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Czy jest możliwe że blu ray z 2010r nie jest w stanie odczytać i wysłać do amplitunera kodek Atmos i wysyła zwykły Dolby true hd?
Wszystko jest mozliwe ale jest malo prawdopodobne. Nie wiem jak to rozwiazal D+M, ale mowie Ci, ze w Onkyo nie ma szans na wlaczenie trybu Atmos, bez glosnikow skonfigurowanych jako FH, TF, TM, czy TR Podejrzewam ze tu jest analogicznie. Optymalnie bedzie jesli znajdziesz i podlaczysz dodatkowa pare glosnikow, albo przelaczysz surroundy (jesl itak zechce zadzialac)
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy jest możliwe że blu ray z 2010r nie jest w stanie odczytać i wysłać do amplitunera kodek Atmos i wysyła zwykły Dolby true hd?

Moim zdaniem odtwarzacz "widzi" kanały atmos. Wystarczy zerknąć na input signal :) Bardzo możliwe, że ponieważ "Active speakers" jest tylko 6, ampli nie wyświetla napisu Atmos :)
Spróbuj też "downmix" w ustawieniach wyłączyć całkowicie.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem odtwarzacz "widzi" kanały atmos. Wystarczy zerknąć na input signal :) Bardzo możliwe, że ponieważ "Active speakers" jest tylko 6, ampli nie wyświetla napisu Atmos :)
Spróbuj też "downmix" w ustawieniach wyłączyć całkowicie.

Downmix mogę wybrać tylko:
- stereo (przy tym na ampli wyświetla się znaczek fr i fl)
- surround encoded (tu wyświetlacz pokazuje przed ostatnią fotkę czyli wszystkie podłączone kanały ale i tak czy wybiorę to czy to mam dźwięk na wszystkich kanalach)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Mam ;-) Bubcio jak zawsze masz nosa

gifs upload
W ustawieniach amplitunera pomimo, że nie ma głośników sufitowy a tylko podstawowe 5.1 ustawiłem ze mam 2 głośniki sufitowe i załączyly się wzmacniacze oraz wyskoczył ATMOS ;-) Czyli musi być ustawiona konfiguracja z głośnikami sufitowy oraz przypisane do nich wzmacniacze w tedy odczyta jako atmos a nie dolby hd.. ;-)
Minus tego pewnie jest taki że działają w tym momencie 7 wzmacniaczy a nie 5 pomimo że do dwuch nie ma podłączonych głośników. .;-)

Teraz najlepsze zadzwoniłem nawet do producenta blu ray z tym problemem na infolinię oraz do serwisu i powiedzieli mi że ten blu ray jest za stary aby taki nowy kodek odczytał i wysłał na amplituner . Szkoda gadać jak zawsze na forum prędzej się problem rozwiąże niż przez ludzi mniej obeznany w temacie pracujących w firmie producenta owego br... :-( Dziękuję
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
1.Pytanie jak puścić obraz na dwa monitory tj. TV i projektor.
Podłączyłem 1 hdmi pod monitor 1 od TV, drugi hdmi od projektora pod monitor 2.
W ustawieniach ampli mam ustawione sygnał wyjścia video na dual i mam tylko obraz na TV. Jak podłącze ten kabel bezpośrednio do blu ray obraz jest na projektorze. Muszę coś gdzieś zapewne wcisnąć odnośnie sklonowania obrazu w jednym momencie?
Aktualnie mam podłączone bezpośrednio jednym hdmi do projektora drugim do ampli ale tym hdmi co jest podlaczony do ampli , puszczony jest tylko sam dźwięk. Jak włączę na tym kablu obraz i dźwięk ampli mi widzi tylko dźwięk stereo, jak puszcze sam dźwięk ampli odczytuje tak jak powinien dts hd ma.

2.Chce aby caly czas w jednym momencie mieć puszczony sygnał na 2 monitory czy to z blu ray czy z kablówki na TV i projektor ale bez ich automatycznego załączania przez amplituner.

3. Ponadto mam podlaczony dekoder od kablówki pod wejście hdmi sat. I mam włączona funkcje przepuszczania sygnalu jak jest wyłączony amplituner i przypisana ona pod wejście od kablówki. Ponieważ czasem oglądam filmy na HBO. Tylko nurtuje mnie jedna rzecz jak włączam dekoder od razu załącza mi się amplituner a nie zawsze chce aby on był załączony np.jak oglądam pogodę. ;-). Chce abym ja decydował kiedy mam go włączyć oraz wyłączyć. Bo jak wylaczenie TV to mi się od razu wyłącza.
Jakieś sterowanie poprzez hdmi jest załączone do włączania i wyłączania sprzętu. Gdzie to po wyłączać?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytasz jak puścić na 2 urządzenia wyświetlające na raz, czy generalnie chcesz ogarnąć dwa urządzenia (proj i tv) za pośrednictwem ampli?
Bo rozumiem, że to drugie?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
.Chce aby caly czas w jednym momencie mieć puszczony sygnał na 2 monitory czy to z blu ray czy z kablówki na TV i projektor ale bez ich automatycznego załączania przez amplituner. Włączam np. Blu ray i sam decyduje czy w danej chwili mam oglądać na TV czy na projektorze. Skończę oglądać na TV, wyłączam go i przełączam sobie na większy obraz tj. projektor ale bez przepinania żadnych kabli.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Bipo. Powinno dzialac, chyba ze wlaczyles skalownie do 4k albo projektor nie przyjmuje sygnalu 1080p60 (?). U mnie dziala.
BTW 1 up, 3 to go.


13.1 bug (???)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
No właśnie może trzeba ustawić osobno tryb sygnalu wychodzącego dla monitor 1 i 2 osobno dla każdego z nich. Bo może TV odbiera inny sygnał niż projektor. Może trzeba ręcznie przypisać jaki sygnał na co ma wysyłać przez hdmi np.
- projektor 1080p25 a
- TV 1080p60
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Ustaw rozdzielczość automatycznie,w przeciwnym wypadku może nie wysłać wizji jeśli będzie jakaś niezgodność
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, gwoli ścisłości
Masz proj i tv, chcesz sam decydować co i jak. Więc albo oglądamy na projekcji, albo na tv. Proste.

Kabelki hdmi z proja i tv naturalnie lecą do wyjścia (HDMI OUT) na ampli.
Pod (np.) monitor 1 wpinasz tv, pod monitor 2 projekcje.

Wchodzisz w ustawienia HDMI > zaznaczasz monitor 1.
Powinieneś to wszystko widzieć na tv, jeżeli nie, to będziesz widział na wyświetlaczu ampli. Następnie w ustawieniach menu, HDMI Pass Through- Wyłączasz, Sterowanie HDMI - wyłączasz, Żródło Pass Through - zaznaczasz żródło które Cię interesuje przy wyłączonym ampli (np.kablówka)
Ustawienia wyjścia > skaler - wyłączasz, tryb wideo Automatyczna.
Nie wiem jak to jest w Denku, ale powinno być podobnie.

Co istotne dla Ciebie, wykorzystaj funkcje pilota "Quick Select" 1.2.3.4.
Odpalasz tv, z zaznaczonym (w ustawieniach HDMI) Monitor 1, przytrzymujesz przycisk "1" kilka sekund i gotowe.
Teraz odpalasz proja, przerzucasz manualnie w ustawieniach HDMI na monitor 2 (czyli gniazdo do którego idzie kabel hdmi z proja), przytrzymujesz przycisk na pilocie "2" i po sprawie.
Zapamięta Ci przy okazji skale głośności, tryb dźwięku itp.

Za każdym razem jak odpalisz ampli, będziesz mógł za pomocą jednego kliknięcia sam wybrać na czym chcesz wyświetlać wizję.
Wystarczy kliknąć przycisk "1" lub "2".
U mnie po kliknięciu "1" ampli ustawia się na TV i kablówkę. Chcać obejrzeć film z BR, wciskam dodatkowo "blu-ray" na pilocie.
To samo tyczy się "2", tutaj z automatu przerzuca wizje na proja i wrzuca sygnał z BR.
 

cropka

New member
Witam wszystkich.

Prawie 3 lata temu prosiłem w tym temacie o pomoc w kalibracji zestawu Denona AVR 2113 + Jamo S 606 i ją otrzymałem, więc mam nadzieje, że i tym razem mi pomożecie. W tym czasie urodził mi się syn i upodobał sobie pilota i przyciski na amplitunerze. Dopiero niedawno doczytałem w instrukcji, że można zablokować ustawienia i dodatkowo kupiłem kawałek pleksi i zasłoniłem Denona.

Chciałbym teraz ponownie go skalibrować, ale zanim to zrobię to ustawić też odpowiednio kolumny. Dlatego dołączyłem obrazek poglądowy choć zdaje sobie sprawę, że dużo brakuje do optymalnego ustawienia to chciałbym, żebyście podpowiedzieli w jakiej odległości od ścian tylnych i bocznych ustawić Jamo zanim zrobię kalibracje.

Obie kolumny maja w tej chwili 0.7 m do ścian zewn. ale z lewej strony nie ma ściany tylko są drzwi francuskie prowadzące do ogrodu, a za kolumnami mam tylko 0.3 m do ściany. Ja siedząc na sofie mam max. 30 cm do tylnej ściany pokoju.

Pozdrawiam
 

Attachments

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    26,4 KB · Wyś: 196

Bipo

Active member
Bez reklam
Armanig odnośnie pierwszej części twojej odpowiedzi;
Kabelki hdmi z proja i tv naturalnie lecą do wyjścia (HDMI OUT) na ampli.***
Pod (np.) monitor 1 wpinasz tv, pod monitor 2 projekcje.***

,,Wchodzisz w ustawienia HDMI > zaznaczasz monitor 1.***
Powinieneś to wszystko widzieć na tv, jeżeli nie, to będziesz widział na wyświetlaczu ampli".

Do tego momentu mam zrobione
ale tutaj mam problem tj.
,,Następnie w ustawieniach menu, HDMI Pass Through- Wyłączasz, Sterowanie HDMI - wyłączasz, Żródło Pass Through - zaznaczasz żródło które Cię interesuje przy wyłączonym ampli (np.kablówka)***"

Napisałeś aby wyłączyć HDMI Pass Through, jak to wylacze to nie można już wybrać źródła które ma grać na wyłączonym aplitunerze bo ta funkcja jest nie aktywna. Jak ja włączę dopiero w tym momencie mogę wybrać np.cbl/sat tj.kablówki.

,,Ustawienia wyjścia > skaler - wyłączasz, tryb wideo Automatyczna.***
Nie wiem jak to jest w Denku, ale powinno być podobnie.***"

Ustawiłem tryb video -automatyczna, konwersja video-włącz, skaler i/p-wyłącz. Po tym ostatnim jak zrobiłem skaler ma wyłącz, wyłączyło mi się podświetlenie możliwości zmian w;
- rozdzielczość (analog): automatyczna
- rozdzielczość (hdmi): automatyczna
-tryb progresywny: automatyczna
-format obrazu:16;9
ww.funkcje są teraz nie aktywne po wyłączeniu skaler to tobrze tak?

,,Co istotne dla Ciebie, wykorzystaj funkcje pilota "Quick Select" 1.2.3.4.***
Odpalasz tv, z zaznaczonym (w ustawieniach HDMI) Monitor 1, przytrzymujesz przycisk "1" kilka sekund i gotowe.***
Teraz odpalasz proja, przerzucasz manualnie w ustawieniach HDMI na monitor 2 (czyli gniazdo do którego idzie kabel hdmi z proja), przytrzymujesz przycisk na pilocie "2" i po sprawie.***
Zapamięta Ci przy okazji skale głośności, tryb dźwięku itp.***

Za każdym razem jak odpalisz ampli, będziesz mógł za pomocą jednego kliknięcia sam wybrać na czym chcesz wyświetlać wizję.***
Wystarczy kliknąć przycisk "1" lub "2".***
U mnie po kliknięciu "1" ampli ustawia się na TV i kablówkę. Chcać obejrzeć film z BR, wciskam dodatkowo "blu-ray" na pilocie.***
To samo tyczy się "2", tutaj z automatu przerzuca wizje na proja i wrzuca sygnał z BR."

Jupii... ;-) Działa wszystko..;-)Dziękuję Armaning, a te skruty ekstra sprawa..;-) teraz mogę sobie nawet kablówkę puścić przez proja. Ekstra..;-)
Teraz tylko jak wylacze amplituner na którym ostatnio oglądałem:
-monitor 1 (kablówka +tv ) to jest ok. Moja żona przychodzi do domu włącza tv i kablówkę i ma obraz i dźwięk naTV bez włączania ampli.
-monitor 2 ( blu ray plus projektor) oglądam film i po zakończeniu wyłączam wszystko. Moja żona przychodzi do domu włącza TV i kablówkę ale obrazu i dźwięku brak bo amplituner pozostawił em na monitor 2. Czy za każdym razem teraz musze pamiętać aby po skończeniu oglądania filmu na monitor 2 gdzie jest załączony blu ray i projektor przełączyć na monitor 1 aby jak żona przyjdzie mogła oglądać TV i kablówkę.? Bo jak wylacze wszystko a włączę tylko kablówkę to obraz mi się pojawią na projektorze ponieważ ostatni raz oglądałem na monitor 2.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo. Powinno dzialac, chyba ze wlaczyles skalownie do 4k albo projektor nie przyjmuje sygnalu 1080p60 (?). U mnie dziala.
BTW 1 up, 3 to go.


13.1 bug (???)

Bubcio widzę że głośniki dotarły do atmosa ;-) Chyba identyczne ma Armaning bo z tego co widzę to Monitor Audio.
1. Przy montażu robisz zabudowę do nich w postaci skrzynki czy też tylko dziura w suficie w KG bez wytlumienia?
2. System 7.1.4 zasilacz wszystko z ampli czy wspomaga zew.końcówka?
3. Jak wrażenie w stosunku do podstawowego 5.1/7.1
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Bipo, włącz HDMI Pass Through i ustaw żeby kablówkę przepuszczał i powinno działać tak żeby dźwięk był na TV
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Bipo, włącz HDMI Pass Through i ustaw żeby kablówkę przepuszczał i powinno działać tak żeby dźwięk był na TV

Ok. Przeczytaj końcówkę mojej odpowiedzi do Armaning. ;-)
Jak oglądałem przed wyłączeniem na monitor 1 (do którego mam przypisany TV i kablowke) to działa wszystko tak jak trzeba tj.powylaczeniu ampli dźwięk i obraz z kablówki jest na TV.

Ale jeśli oglądamlem ostatnio na monitor 2 (do którego mam przypisany projektor i blu ray) to po wyłączeniu amplitunera i włączeniu kablówki i tv, obraz mam w tedy na projektorze a nie na tv ponieważ przed wyłączeniem ampli oglądałem obraz z wyjścia monitor 2.
Amplituner po wyłączeniu przesyła obraz i dźwięk do monitora na którym przed wyłączeniem się oglądało. ( po wyłączeniu mam przypisana kablówkę aby przepuszczal).
Teraz chce aby pomimo tego że oglądałem przd wylaczeniem ampli na projektorze po wyłączeniu amplitunera i włączeniu tv i kablówki obraz był na tv. Teraz żeby tak było musze na chwilę włączyć ampli przełączyć z monitor 2 na 1 i go wyłączyć. Obraz I dźwięk jest na tv. Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi.:|
 
Do góry