Kalibracja kina domowego - dyskusja.

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Mozesz zakonczyc po pomiarze dla 2 pozycji jesli to jest kanapa i robiles pomiar dla skrajnych polozen, zrob jeszcze jeden pomiar na srodku.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Więcej pomiarów to więcej informacji, pisałem o tym wielokrotnie. W skrócie.
Potwierdzenie tego wrzucałem w linkach od Krisa z Audyssey.
 
Czy po kalibracji można zaingerować w ustawienia korektora nie wiem dla czego wycisza mi mocno wysokie tony i wszystko tak jak by za ściany słychać
ampli denon avr x 2000
 

ezquerro

Member
mam taki mały problem że jak oglądam filmy mkv dts to dialogi są strasznie cicho w porównaniu do efektów specjalnych/muzyki. więc oglądam film z pilotem w ręku, jak się dzieje akcja to przyciszam a dialogi podgłaśniam, czy jest jakaś opcja w ustawieniach aby to wyrównać? czy jest to wina filmu? ale praktycznie na wszystkich tak mam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czasami tak jest we filmach. Często w blokach miałem tak, że podgłaśniałem żeby słyszeć wyraźnie dialogi a za chwilę jak coś łupnęło, to majtki spadały:) W Onkyo masz opcję Dynamic Vol., to wyrównuje poziomy glośności dla wszystkich kolumn np. przy wieczornym oglądaniu. Spróbuj, powinno byc lepiej.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dialogi w tym przypadku powinny być rozdzielone raczej na fronty, więc nie powinno mieć to wpływu na glośnośc czy czystość odsłuchu. Możliwe że film jest tak nagrany, bo tez miewałem takie pozycje. Najlepiej włączyć jakiś oryginalny film i ustawić na oryginalną sciezkę dźwiękową, wtedy mozna zobaczyc czy bedzie ok. Ja przewaznie oglądam na oryginalnej sciezce z napisami, bo lektor PL czesto bywa kiepski. Zobacz dla przykładu Polskie starsze filmy, gdzie trzeba było się wsłuchiwac co mowią bo dialogi były za ciche i niezrozumiałe.
 

fazer58

Member
Bez reklam
czy przyczyna cichych dialogów może być w tym że nie mam głośnika centralnego z 5.1 ??


Kiedyś miałem Onkyo i w ustawieniach głośnika centralnego,w przypadku jego braku,trzeba było włączyć "virtual center", czy jakoś tak. Posprawdzaj ustawienia,ponieważ nie powinno tak być.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Nie ma nic w stylu "speaker settings manually" ? Nie wierzę. Może poszukaj analogowe wyjście audio,tam trzeba poszukać podstrony,gdzie jest test głośników i tam sobie poklikaj na centralnym i zobacz,co się ukazuje na ekranie.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
A dlaczego wyswietla tylko FL i FR oraz PCM? ;)
Mozna klikanac jakis "display" zeby wyswietlil parametry sygnalu wchodzacego i wychodzacego z ampa na osd ekranu?
1/Moze reboocik playera na poczatek.
2/ A ile glosnikow podlaczyliscie, i czy w konfiguracji przypisane jest cos na sufit. Mojej poprzednie Onkyo wogole nie uruchamialo trybu Atmos, jesli nie bylo skonfigurowanych glosnikow FH, TF lub TM.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
A dlaczego wyswietla tylko FL i FR oraz PCM? ;)
Mozna klikanac jakis "display" zeby wyswietlil parametry sygnalu wchodzacego i wychodzacego z ampa na osd ekranu?
1/Moze reboocik playera na poczatek.
2/ A ile glosnikow podlaczyliscie, i czy w konfiguracji przypisane jest cos na sufit. Mojej poprzednie Onkyo wogole nie uruchamialo trybu Atmos, jesli nie bylo skonfigurowanych glosnikow FH, TF lub TM.

Odnośnie wyświetlenia parametrów sygnału:

image search

Blu ray ma soft najnowszy który jest w sieci od producenta.
Na suficie nic nie ma podstawowe 5.1, może tu jest problem że nie ma głośników na suficie ale może bez tego też powinien wyświetlić napis dolby atmos.?
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Well-known member
Bez reklam
To ja bym nie liczyl, na to ze zapali Wam sie znaczek Atmos, chyba ze to ten piktogram (DDS) ma oznaczac Atmos. Poza tym pozytek z takiego trybu zaden.
Edit.
Dobra teraz widze fote z OSD.
No to musicie podlaczyc jeszcze jakas parke glosnikow, albo przelaczyc surroundy i skonfigurowac jako sufitowe ( FR,C,FL, +TMsy). Moze tak zadziala tryb Atmos i zaswieci znaczek.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Czy jest możliwe że blu ray z 2010r nie jest w stanie odczytać i wysłać do amplitunera kodek Atmos i wysyła zwykły Dolby true hd?
 
Do góry