Kalibracja kina domowego - dyskusja.

Liter1979

Member
Bez reklam
A po kalibracji w ampku crossover na 80hz, 120 hz ??? Bo już tyle zdań słyszałem... :) :) :) Pytam bo ustawiłem w subie na 80hz, po kalibracji w ampku ustawiło mi na 70 hz !!!
 
Ostatnia edycja:

Sektor7

New member
Panowie, czy wy w onkyo używacie audyssay movie? Strasznie denerwujący szum wydobywa się z głośników kiedy w filmie niewiele sie dzieje, bardzo irytująca sprawa, wole to wyłączyć, bo wtedy jest cisza, a szkoda bo fajna funkcja, sporo wnosi jeśli chodzi o szczegółowość dzwięku w filmie.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
A po kalibracji w ampku crossover na 80hz, 120 hz ??? Bo już tyle zdań słyszałem... :) :) :) Pytam bo ustawiłem w subie na 80hz, po kalibracji w ampku ustawiło mi na 70 hz !!!

Crossover w amplitunerze dla Kolumn na 80hz a dla subwoofera (LPF for LFE) na 120hz. W samym subie ustaw crossa na 80-100hz.

Co do Onkyo to moze jakas usterka, nie powinno byc zadnych szumow podczas uzywania audyssey.
 

Sektor7

New member
Late Night włączam na High, wtedy jest cisza. Ampli ma raptem tydzień, wątpie żeby to była usterka.

Przyjrzałem sie temu bliżej i z blu-ray ten problem nie występuje, tylko oglądając cyfrową naziemną po optyku da się słyszeć szum ze wszystkich ścieżek, to chyba wina sygnału, może za niski bitrate, nie wiem, w każdym bądź razie late night high załatwia sprawe bez degradacji dzwięku
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Panowie, czy wy w onkyo używacie audyssay movie? Strasznie denerwujący szum wydobywa się z głośników kiedy w filmie niewiele sie dzieje, bardzo irytująca sprawa, wole to wyłączyć, bo wtedy jest cisza, a szkoda bo fajna funkcja, sporo wnosi jeśli chodzi o szczegółowość dzwięku w filmie.

Nie ma czegos takiego jak szum, a mam wielu znajomych , ktorzy maja Onkyo , ja mam juz drugie z kolei i nic takiego nie ma...
 

3echo

Member
Bez reklam
Też u mnie coś takiego nie występuje.
A ja mam putanie do użytkowników Onkyo...
Jest Audyssey Movie i Audio.Czy da się ustawić różne parametry pod każdy z nich osobno?Bo jak przełączam z jednego na drugi to ustawienia są takie same.A chciałbym ustawìć parametry inne pod muzykę a inne pod filmy i w zależności od tego czego słucham to jednym przyciskiem przełączam sobie pomiędzy Audysseyami.Da się tak?

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
 

Whiplash

New member
Bez reklam
A czy to nie sa odpowiedniki Audyssey i "Flat" z Denona/Marantza ? Czyli Twoj filmowy, nasz zwykly audyssey ma spadek na gorze pasma a Music/Flat jest bez niego?
 

3echo

Member
Bez reklam
Nie wiem jak to jest,ale jak robię kalibracje to mam do wyboru Audyssey Movie/Music więc wybieram Movie i wszystkie te parametry są zapisane pod nim.Jednak jak przełącze na Audyssey Music to nic się nie zmienia.
Chyba,że trzeba zrobić osobną kalibracjè pod film i music?

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

shogun990

New member
z tymi szumami w onkyo to cos niestety miałem
ale odpaliłem suba w ustawieniach choć go nie posiadam
i szumy znikły
i tak mam ustawione cały czas
 

Sektor7

New member
szumy przy audyssey movie panowie tyczył się tylko dzwięku z cyfrowej telewizji naziemnej puszczony kablem optycznym z telewizora do ampli, a zdarzyło się to tylko raz i musiało wynikać ze słabego źródła, lub niskiego bitrate nadawanego filmu (jak to zresztą w naziemnej cyfrowej) nie widze w tym winy amplitunera.

3echo przed kalibracją nie wybiera sie audyssey tylko kalibracja sama ci ustawia, który uważa za właściwy movie, lub music, a różnica między jednym i drugim w brzmieniu jak słyszalna.
 
Ostatnia edycja:

3echo

Member
Bez reklam
3echo przed kalibracją nie wybiera sie audyssey tylko kalibracja sama ci ustawia, który uważa za właściwy movie, lub music, a różnica między jednym i drugim w brzmieniu jak słyszalna.

Nie przed a po kalibracji pojawia się ekran Audyssey Movie i potwierdzając przypisuje ustawienia do niego,ale przed potwierdzeniem można zmienić na Music i kalibracja będzie przypisana do Audyssey Music.Tak jest u mnie.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam sluchajcie czy mieliscie kiedys tak ze przy nowym ( w sensie ze robiony film jest w ostatnim roku czy dwoch ) filmie na bluray dzwiek dts hdma jest o 100% gorszy od zwyklego 5.1 dolby digital...Kupilem film Percy jackson i morze potworow i normalnie zglupialem jak uslyszalem to jak zagrala sciezka dzwiekowa w dts hd ma , bywalo juz roznie z filmami na bluray ale az tak zle to nie bylo na zadnym z filmow, nawet tych starszych... Tak jak kiedys pisalem ze mam kilkanascie filmow na dvd ktore sa super nagrane dzwiekowo, ale zeby az tak slabo byl ngrany dzwiek jak w tym filmie jesli chodzi o nowy format dzwieku to szal... za to w polskim 5.1 dolby digital wymiata jakby to bylo dts hd ma :) tak mysle czy moze byc jakas pomylka ze sciezka dzwiekowa, ale to raczej nie mozliwe bo w polskim jest dubbing...
Tez tak sobie pomyslalem ze nic tylko czekac na kolejnego madrego ktory wymysli nowy format dzwieku i beda nagrywane w tym filmy i jak to beda wszystkich mamic ze jaka to jakosc bedzie tak jak bylo w przypadku obecnych formatow... Na szczescie dobrze ze az taka kicha zdarza sie naprawde rzadko, bo nawet jak nie jest rewelacyjny dzwiek tio z regoly jest lepiej jak zwykle dolby digital.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja tak mam ale miedzy DTS HD a zwyklym PCM stereo na BD Megadeth Rust in Peace Live. DTS jest tak nagrany ze w lewym Surroundzie gra wszystko, wokal, zespol, publicznosc i to najglosniej. Fronty, central i prawy surround ledwo mrucza. Subwoofer chce wyskoczyc z pokoju.. tego sie nie da sluchac. W stereo jest wszystko elegancko.
Metallica quebec magnetic, glowny koncert jest pozbawiony basu, subwoofer ledwo co prykal. Na bonusie czyli pare utworow z kolejnego dnia wszystko jest idealnie. Stereo na obu koncertach rewelacja.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Whiplash co to znaczy zwykłym PCM?
Format LPCM jest kompresją bezstratną.
Masz przykład na płycie Queen :
LPCM Audio - 5.1 / 96 kHz / 13824 kbps / 24-bit
DTS-HD Master Audio - 5.1 / 96 kHz / 8407 kbps / 24-bit
LPCM Audio - 2.0 / 96 kHz / 4608 kbps / 24-bit
DTS-HD Master Audio - 2.0 / 96 kHz / 3742 kbps / 24-bit
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
DTS MA jest kompresja bezstratna, poczytaj troszke i nie opowiadaj glupot ;). Bitrate w takim formacie nie oznacza jakosci jak w mp3 czy innych tego typu kodekach. FLAC tez jest bezstratny a pliki maja rozny bitrate ;)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Niby dlaczego skoro oba formaty sa bezstratne?

"DTS-HD Master Audio wnosi do domu, precyzyjnie bit po bicie, ścieżkę filmową o jakości dostępnej dotychczas wyłącznie w studiach nagraniowych. Standard oferuje niespotykaną dotychczas przepływność danych, wynoszącą 24.5 Mbps (mega-bits per second ) dla Blu-ray Disc, oraz 18 Mbps dla HD DVD. Tak wyśrubowane właściwości techniczne standardu, pozwalają przenieść i odtworzyć ścieżkę audio z częstotliwością próbkowania 96 kHz i długością słowa 24 bit dla każdego z ośmiu (7.1) kanałów bez żadnej kompresji. Dźwięk jaki uzyskamy, wykorzystując DTS-HD Master Audio, jest identyczny ze studyjnym oryginałem. "
 
Ostatnia edycja:
Do góry