Kalibracja kina domowego - dyskusja.

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tym small lub large to uważaj. Moje kolumny zdecydowanie lepiej się sprawują gdy są ustawione na large i wyłączony double bass - również w stereo. Centralny również mam na large. W stereo subwoofer na "No" czyli grają same fronty pełnym pasmem i jest pięknie :)
 

Sektor7

New member
Faktycznie double bass w 5.1 nie sprawdza sie, za dużo niskich tonów, jeden przeciągły bas w filmach z dobrym mixem. Co do muzyki można ewentualnie załączyć, ale tylko do muzy elektronicznej jak ktoś lubi mocne walnięcie. Będe za to bronił frontów grających pełnym pasmem, bo w ustawieniu small słychać, że czegoś brakuje z przodu.
Armaning stoi murem za Chrisem i zaleceniami thx czyli fronty small, ale do tego trzeba by mieć potwornego i efektywnego suba, żeby wykonywał robote za fronty na large.

Mam jeszcze pytanie odnośnie polepszaczy music optimizer i pm bass, włączyć je czy wyłączyć, a może wybrać tylko jeden z nich?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Muzyka kieruje sie innymi prawami, ja tu pisze o filmach.
Poczytaj wypowiedzi zwyczajnych uzytkownikow ktorzy wlasnie takie maja ustawienia, nie trzeba miec zadnego potwora suba. Jest to logicznie wytlumaczone, nie trzeba tu sluchac Chrisa, a uzytkownikow. Poczytaj linki, zajrzyj na zagraniczne fora, tam nie pisze Chris. Fronty w kinie na Small.
Dyzia kolumn nie znam, to sa aktywne z tego co kojarze. Wiec nie bede sie wypowiadal, a termin "lepiej" to pojecie mocno subiektywne i dalekie od obiektywizmu. Zalecam rozne testy, przeciez nikt nikogo na sile nie zmusza do niczego.
 

collider

New member
Bez reklam
Ja mam fronty ustawione na large bo tak jest bardziej uniwersalnie. Nie chce mi się za każdym razem wskakiwać w zaawansowane ustawienia i przestawiać do filmów na small do muzy na large.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie chodzi o to co sie komu chce, a co jest poprawnym ustawieniem w KD.
Jeszcze troche i ktos napisze, "ja mam iPoda i sluchawki, bo nie chce mi sie odpalac ampli i cd/bd za kazdym razem" :)
 

collider

New member
Bez reklam
Ja to rozumiem i to tylko moje preferencje a to, że lekko nieprawidłowe, cóż czasem trzeba iść na kompromisy :)
 

collider

New member
Bez reklam
Trzeba sobie jakoś radzić. To tak jak z prawidłową pozycją kierowcy w czasie jazdy. Niby są ogólne zasady czy zalecenia a i tak połowa wykłada się w autach jakby byli po wycięciu żebra ;)
 

spinacz66

New member
Bez reklam
ja jednego nie rozumiem jak są kolumny duże 2,5 czy 3 drożne a ustawi się je na smoll to czy kolumny tak naprawdę się nie "zabija" przecież wtedy ona nie pokaże swoich możliwości.a jak toś ma zestaw 5.0 to też ustawia się na smoll?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
przejęzyczyłem się:p niektóre kolumny jak mają dodatkowy woofer na boku to przy ustawieniu małe to jak on nisko schodzi wtedy?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie dosc ze plakal, to jeszcze emeryt :)

Spinacz, takich pytan czy sie nie "zabija", "jaki sens skoro sa duze", "po co marnowac potencjal" itp.itd. bylo w tym watku przynajmniej kilkanascie/dziesiat.
Przeczytaj caly watek.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
co wy widzicie w tych niemieckich nowych autach szybko gnie w nich blacha :D poza tym nowe samochody nie mają duszy nie co to stare
 

collider

New member
Bez reklam
Jeździłem za "siura" Oplem Kadetem tzw. łezką. Fajne to było auto, naprawdę. Miałem jeszcze czerwonego Opla Astrę GSI. Pięknie się to zbierało. Jedyną wadą tamtych Opli była rdza, szczególnie w nadkolach i trzeba było reperaturki wstawiać :).
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Teraz jak się czyta o nowych autach, to w paroletnich już rudy wyłazi. Gdybym teraz miał kupować jakieś nowe autko, to nawet bym nie wiedział co wybrać. Najlepiej gdyby to był japoniec z niemiecką blachą i francuskim komfortem:)
 
Do góry