Kable HDMI

quasimodek

Member
Bez reklam
krzysztofradio Ty wiedziałeś co robisz swoim wpisem :)

co strona to ciekawiej

Ło matko.... co moje oczy widzą.... To brakuje jeszcze tylko testu odświeżaczy czy też polepszaczy powietrza w pomieszczeniach gdzie stoją łączone sprzęty przy pomocy Wi-Fi... Nie daj Bóg jak ktoś zanieczyści powietrze metanem z trzewii... O ile nie zerwie połączenia to napewno je pogorszy. W końcu atmosfera zgęstnieje!
Polecam przetestować Brise vel. Glade vs jakiś no name z Biedronki :)
A czy czasem ceny za metr tych arcykabli im się nie pomyliły? 8000 PLN/1m ? Nie za tanio???
 

Pan_Borowik

New member
Naszła mnie jedna refleksja.

Ciekawe jak autor takich rewelacji patrzy na domokrążców sprzedających emerytom cudowne lampy zdrowotne za 6000zł, które po otwarciu okazują się być... zwykłymi żarówkami za pomarańczowym szkiełkiem :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja widzialem podobna sytuacje na AudioShow, oczywiscie panowie w garniturkach, elokwetni i cala ta otoczka na ktora lapia sie "pelikany", a raczej ci ktorym wydaje sie ze wiedza wiecej.
Kontrastem byl inny pokoj, w ktorym mily pan w swoim (bardzo ciekawym wywodzie) podwazyl wiekszosc tych bzdur. Pliki odpalal z laptopa, a pokoj zrobil na mnie najwieksze wrazenie.
Temat przypomina historie slynnych magnetyzerow (branza moto), lata temu byly bardzo podobne dyskusje.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja widzialem podobna sytuacje na AudioShow, oczywiscie panowie w garniturkach, elokwetni i cala ta otoczka na ktora lapia sie "pelikany", a raczej ci ktorym wydaje sie ze wiedza wiecej.
Kontrastem byl inny pokoj, w ktorym mily pan w swoim (bardzo ciekawym wywodzie) podwazyl wiekszosc tych bzdur. Pliki odpalal z laptopa, a pokoj zrobil na mnie najwieksze wrazenie.
Temat przypomina historie slynnych magnetyzerow (branza moto), lata temu byly bardzo podobne dyskusje.

Widzisz Kolego bo to kwestia tego typu, ze lata mijaja , a pewni ludzie nic sie nie zmieniaja...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jednej rzeczy tylko nie rozumiem. Czy tak trudno zorganizowac "slepy test"?
Czy dla producenta, ktory jest szczerze przekonany od swoich racjach, to taki problem? Ja tu nie mowie o typowych filmach marketingowych, a o zebraniu powiedzmy 20 osob w jednym pomieszczeniu. Taka mieszanka towarzyska, kilku redaktorow branzowych, forumowiczow (glownie tych "za"), a na dokladke zlapac kilka osob z ulicy, taki maly show z lapanką przypadkowych osob. To mozna nakrecic niemal z jednego ujecia.
Podobnych filmow w sieci jest cala masa, szkoda ze nikt nie porusza naszego tematu.
Podobno w "Galileo" bylo cos podobnego?

Moze tez warto napisac do "Adbustera", on przeprowadza wlasnie takie testy.
AdBuster - YouTube
Ma duza ogladalnosc, a branzą audio/video na pewno by wstrzasnelo (bez wzgledu na wynik)

Chyba nie trudno sobie wyobrazic korzysci dla firmy. Oczywiscie w przypadku wskazania ich produktu jako ten najlepszy.
Tylko obawiam sie ze wlasnie tu jest pies pogrzebany.
W dobie internetu, to bylby HIT, a tak to mamy KIT!
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Różnica między cudownym garnkiem a kablem jest taka ,że ten drugi można wypożyczyć za kaucją do domu i sprawdzić czy rzeczywiście jest możliwa poprawa obrazu
Co w przypadku takich kabli bardziej oddziaływuje - cena czy niedowierzanie o poprawie obrazu ? .Jak przypuszczam gdyby takie kable kosztowały 50-100zł to nikt by sobie nie zawracał głowy analizą cytatów z testu

I takie pytanie - jakby taki kabel pojawił się na Allegro za 100zł byście go kupili czy nie ?
 

Pan_Borowik

New member
Czyli twierdzisz, że to my nie widzimy różnicy, bo kabel jest drogi :) ?

Może nikt by sobie nie zawracał głowy analizą tekstu, ale ja w dalszym ciągu miałbym tzw. "bekę" z videovoodoo.
Bo wiem co za HDMI stoi od strony techniki i fizyki. Dalej śmiałbym się z laików rzucających losowymi terminami w stylu "pasma przenoszenia", byleby przed sobą usprawiedliwić sens wydania takiego szmalu na placebo.

I tak, jeżeli byłby tak dobrze wykonany, wydałbym na niego 100zł.
Płacąc za trwałość, nie jakość obrazu - ta się nie zmienia od ceny.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja akurat porownywalem kable HDMI, pisalem o tym kiedys.
Zero roznic, ale jak ktos widzi to prosze bardzo. Tylko niech nikt mi nie wmawia ze te (ew.) roznice sa tak kwieciste jak ten belkot redaktorka. Dla mnie jest spalony, za sam dobor slow, kompletnie nie adekwatny, cokolwiek by tam nie zobaczyl. Jest krzywdzacy, a jak widac naiwnych w dzisiejszych swiecie nie brakuje, szkoda mi tylko tych co uwierza w te "drastyczne" zmiany.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Ja nie dla tego cytowałem autora bo jestem złośliwy ja tylko pragnę wskazać że:

...twarze aktorów zostały obleczone prawdziwą skórą, z porami i zmarszczkami. ...

Wzrosła plastyczność i namacalność przedmiotów. Wszelkie materiały, od papieru, przez drewno, po tkaniny zyskały wypukłą fakturę.

Zdecydowanej poprawie uległa płynność ruchu i czytelność szczegółów.

ok mamy barwnie napisane co ktoś zobaczył...

Teraz jak to przenieść na płaszczyznę cyfrową?

szczegóły i detale to większy bitrate >> kabel nie mógł tego zrobić

większa płynność ruchu to znowu jakaś dodatkowa informacja >> na jakiej zasadzie kabel wiedział że te zera i jedynki to jest ruch? W TV masz procesor i algorytm który to oblicza a producenci każą sobie za to trochę doplacić

I na koniec każda zmiana którą wprowadza kabel musi być odrzucana na wejściu! Bo tak działa hdmi jeśli suma kontrolna na wejściu nie jest równa tej na wyjściu pakiet danych jest odrzucany

Innymi słowy kabel hdmi nie jest w stanie wprowadzić ŻADNYCH zmian
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Priorytetem jest cena i to z niej się naśmiewacie .Przecież jeżeli kabel kosztuje 600zł i kupisz go na Allegro za 90zł to czy zacznie być lepszy tylko dlatego, że cena spadła? dla Ciebie pociecha to żadna obraz jaki był taki jest ,ewentualnie samopoczucie lepsze
Tutaj chytrość bierze górę nad rozsądkiem ,po prostu człowiek jest zadowolony że, kupił coś drogiego za ułamek ceny ,cześć ludzi by sobie nawet wmówiła poprawę ,a niektórzy by kupili nawet gdyby ten kabel był lekko uszkodzony

Trwałość nie jest jedynym wyznacznikiem zwłaszcza przy kupnie na odległość kiedy nie widzisz kabla .Dla przykładu przewody HDMI Inakustik są tak trwale zrobione i mają takie przemyślane rozwiązania ,których nie spotyka się nawet w kablach za 600zł ......ale gdyby taki kabel był wystawiony za 150zł, a ten drugi za 90zł to zapewne prędzej by został sprzedany (zwłaszcza ,że w sklepie kosztuje 600zł ) chociaż paradoksalnie pożytek z niego mniejszy
 

Pan_Borowik

New member
Priorytetem jest cena i to z niej się naśmiewacie .Przecież jeżeli kabel kosztuje 600zł i kupisz go na Allegro za 90zł to czy zacznie być lepszy tylko dlatego, że cena spadła? dla Ciebie pociecha to żadna obraz jaki był taki jest ,ewentualnie samopoczucie lepsze
Tutaj chytrość bierze górę nad rozsądkiem ,po prostu człowiek jest zadowolony że, kupił coś drogiego za ułamek ceny ,cześć ludzi by sobie nawet wmówiła poprawę ,a niektórzy by kupili nawet gdyby ten kabel był lekko uszkodzony

Trwałość nie jest jedynym wyznacznikiem zwłaszcza przy kupnie na odległość kiedy nie widzisz kabla .Dla przykładu przewody HDMI Inakustik są tak trwale zrobione i mają takie przemyślane rozwiązania ,których nie spotyka się nawet w kablach za 600zł ......ale gdyby taki kabel był wystawiony za 150zł, a ten drugi za 90zł to zapewne prędzej by został sprzedany (zwłaszcza ,że w sklepie kosztuje 600zł ) chociaż paradoksalnie pożytek z niego mniejszy

A co się stało z "pasmami przewodzenia" i "dżiterem"? Przecież jeszcze wczoraj postulowałeś, że "różnice w teście eye widoczne są jak na dłoni"...
No, chyba że po lekturze tematu czegoś się dowiedziałeś na temat działania samego HDMI i zmieniłeś zdanie - w takim przypadku "good for you", bo tylko o to mi od początku chodziło :)

Nikt nie naśmiewa się z ceny. Śmiejemy się z nieudolnych prób przekonywania wszystkich dookoła, że warto zapłacić, bo obraz się poprawi.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Uważasz, że pasmo przenoszenia takiego drogiego kabla jest gorsze? ma gorsze czasy narastania i poziom jittera?
Nie tak dawno twierdziłeś, że wszystkie transmisje cyfrowe są takie same ,w końcu "bit to bit" .Jak będziesz mieć dostęp do pomiarów "eye" zobacz jak wygląda poziom jiiera kabla optycznego i coaxiala ,wszak przecież w obu przypadkach transfer sygnału następuje na drodze cyfrowej więc w czym problem .Jeżeli sam kabel wprowadza jitter myślisz że co się z nim dzieje ? - jest dodawany do sygnału .Jesteś w błędnym przekonaniu ,że wystarczy aby liczba bitów była taka sama na wejście i wyjściu i to wystarczy
Też można się śmiać z nieudolnego przekonywania wszystkich ,że miedziane kable cyfrowe mają inny dźwięk niż srebrne skoro, w obu przypadkach sposób przesyłania sygnału jest taki sam
 

Pan_Borowik

New member
Uważasz, że pasmo przenoszenia takiego drogiego kabla jest gorsze? ma gorsze czasy narastania i poziom jittera?
Nie tak dawno twierdziłeś, że wszystkie transmisje cyfrowe są takie same ,w końcu "bit to bit" .Jak będziesz mieć dostęp do pomiarów "eye" zobacz jak wygląda poziom jiiera kabla optycznego i coaxiala ,wszak przecież w obu przypadkach transfer sygnału następuje na drodze cyfrowej więc w czym problem .Jeżeli sam kabel wprowadza jitter myślisz że co się z nim dzieje ? - jest dodawany do sygnału .Jesteś w błędnym przekonaniu ,że wystarczy aby liczba bitów była taka sama na wejście i wyjściu i to wystarczy
Też można się śmiać z nieudolnego przekonywania wszystkich ,że miedziane kable cyfrowe mają inny dźwięk niż srebrne skoro, w obu przypadkach sposób przesyłania sygnału jest taki sam

Czyli jednak się łudziłem, żeś chociaż spróbował zrozumieć co czytasz.

Nie twierdzę, że parametry fizyczne tych kabli są takie same. Twierdzę (po raz kolejny zresztą), że różnice w nich nie mają żadnego wpływu na jakość obrazu.
Pisałem wszak wcześniej, że kabel transmitujący sygnał analogowy to inna bajka i tu wpływ jest.
Mówimy o transmisji cyfrowej.

Długo się powstrzymywałem, ale stwierdzam żeś Pan jest ignorant do kwadratu i do tego bezczelny łgarz - zapędzony w róg przy pomocy kilku argumentów reagujesz cwaniactwem, kombinowaniem i próbujesz mnie oczernić.

Co więcej, próbujesz w moje usta włożyć coś czego nie powiedziałem. Ba! Coś czemu zaprzeczyłem kilka stron wcześniej.
Bez jednego skrawka merytoryki i rzetelnego argumentu. Dalej nie rozumiejąc terminów, którymi się posługujesz (dżiter w przeciągu kilku stron już przestał mieć wpływ na obraz?).
Podaj mi jeden, JEDEN, argument świadczący o tym, że się mylę.
Pewnie, że nie podasz. Tylko pluć potrafisz.

Kariera polityczna przed Tobą otworem. Tam się z takim podejściem odnajdziesz.

Nie pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Skoro parametry kabli nie mają wpływu na jakość obrazu nie powinny trafiać na pomiary - po co robić coś ,co nie ma sensu ? .Logiczne

Poniżej przykład -tym razem z wysp jak to Brytyjczykom wciskają ciemnotę o jakości kabla Van del Hull za 300 funtów zapewniającym świetne detale i realistyczny obraz, oraz oddającym niepowtarzalną atmosferę filmów "Rambo" "Batman Begins" .Dziwne ,że Brytyjczycy dają się nabierać na wyciąganie kasy ,skoro podobne osiągi zapewnia kabel kupiony w Tesco za 10 funtów .Podobnie można się naśmiewać z Francuzów ,Niemców ,Amerykanów ,Japończyków ,bo przecież tam też jest prasa specjalistyczna i robią podobne testy

159528van.jpg
 

Pan_Borowik

New member
Skoro parametry kabli nie mają wpływu na jakość obrazu nie powinny trafiać na pomiary - po co robić coś ,co nie ma sensu ? .Logiczne
Poważnie trzeba Ci to tłumaczyć?
Po to samo, po co wspomniany akwizytor wmawia babci, że żarówka za pomarańczowym szkiełkiem jest lampą o uzdrawiającej mocy.

Poniżej przykład -tym razem z wysp jak to Brytyjczykom wciskają ciemnotę o jakości kabla Van del Hull za 300 funtów zapewniającym świetne detale i realistyczny obraz, oraz oddającym niepowtarzalną atmosferę filmów "Rambo" "Batman Begins" .Dziwne ,że Brytyjczycy dają się nabierać na wyciąganie kasy ,skoro podobne osiągi zapewnia kabel kupiony w Tesco za 10 funtów .Podobnie można się naśmiewać z Francuzów ,Niemców ,Amerykanów ,Japończyków ,bo przecież tam też jest prasa specjalistyczna i robią podobne testy

Hmm, o tym żeś Pan z informatyki i fizyki noga to już wiedziałem. Teraz widzę, że rynek i ekonomia też obcymi tematami.

Nadal czekam na JEDEN argument podparty faktem. "Bo zagranico tak piszo" takim nie jest.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zapał niektórych (połączony z ignorancją) trochę mnie zaskoczył
Nie ma mowy, by informacja otrzymana o obrazie mogła się jakkolwiek różnić od wysłanej. Bez względu na kabel.
Zera i jedynki zawsze się będą zgadzać.

Pozdrawiam.


Panie Wielki Znawco - owszem zera jedynki będą się zgadzać ,ale zera i jedynki powinny przychodzić w równych odstępach czasu.Powinny, ale nie przychodzą .
 

Pan_Borowik

New member
O, widzę że postanowiłeś w końcu przeczytać co się do Ciebie pisze, dobrze że zacząłeś od początku.
Jak poczytasz dalej, to (może) zauważysz że już ten temat poruszałem. Na kilometrowych odcinkach radzi sobie z tym byle modem czy stara centralka. A w dwumetrowym kablu się nie da?

A przychodzić to sobie może baba do lekarza. Chyba, że kablem przesyłane są takie małe kółeczka i pałeczki (0 i 1)?
I co w końcu odpowiada za te plastyczne chmury - dżiter, pasmo przenoszenia czy spóźnialskie cyferki?
Bo znowu się plączesz.

JEDEN argument.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Człowieku pojęcia nie masz o technice .Nie tak dawno pytałeś się jak działa napęd CD - od tego czasu tak szybko opanowałeś te zagadnienia ?
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Panie Wielki Znawco - owszem zera jedynki będą się zgadzać ,ale zera i jedynki powinny przychodzić w równych odstępach czasu.Powinny, ale nie przychodzą .

U mnie na kablu z Biedronki za chyba 15 pln 0 i 1 przychodzą na czas. Przynajmniej nie zauważyłem, żeby obraz się zatrzymywał, klatkował, przyspieszał, audio nie wyrabiało, speaker pomijał samogłoski czy też spółgłoski w wiadomościach ze świata itp. czekając na kolejną dostawę 0 i 1... Kolor też jest i głębia. I ma on nawet skórę na twarzy i widać czy biurko jest czyste czy uje&*^%^e
Im dalej czytam ten temat tym bardziej nie wiem czy się śmiać czy płakać... Najgorsze jest to że koledzy idą w personalne wycieczki i obrażają się nawzajem... dlaczego?
Nawiązując do wciskania kitu angolom czy innym zachodnim nacjom to powiem tylko tyle: Kto bogatym zabroni wydawać €€€ na kable? Ano nikt. Jest rzesza pelikanów co to łyknie, jest podaż od firm które ten hajs chcą zgarnąć.
600 PLN (150 €) dla takiego pelikana, to jak 150 zł dla mnie czy może też i Ciebie, każdy ma inne postrzeganie wartości tego samego nominału. Ja nie mam nic przeciwko kupieniu kabla za 150 PLN tylko po co? Wolę dołożyć do elektroniki czy głośników miast na kabel, który raczej nie zrobi z mojego 42" LCD FHD wybajerzonego 600Hz 80" UHD...
 
Do góry