Jamo s606

Yamato

New member
szkoda, ze dopiero teraz sie pojawiaja na rynku, zamiast moich 606 wzialbym te doplacajac te 600zl ale wzamian mialbym jednak fajniejsze fronty :D bardziej mi sie podobaja z tym dodatkowym glosnikiem sredniotonowym no i niskotonowy powinien byc zdecydowanie mocniejszy, btw do pokoju 20-25 m2 wystarczy jamo sub 250 czy iwestowac w sub 300? (mieszkanie w blokach)
 

Prokop

New member
Bez reklam
kacperski napisał:
To i ja czekam na opis odczuć i porównanie do s606. A czy tyły to też jakaś nowość, czy te same co w zestawach z 606?
Te same co w zestawie s606 HCS3 czyli S602. Niestety jak dla mnie trochę słabe te S602, dół strasznie pudełkowo brzmi, przy filmach tego tak nie odczuwam, ale przy muzie w 5.1 strasznie mnie to denerwowało. No i poprawiła się i to znacznie przestrzeń, kolumienki znikają a pojawia się dźwięk. Myślę żę lepiej zainwestować kasę w S604 do S606 niż wydawać na S608 z S602. Chociaż s608 nie słyszałem to nie spodziewam się polepszenia jakośći dźwięku w stosunku do S606. Czekam na małą recenzję od kolegi blackninji.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Dużo lepiej to będzie wyglądać na podstawkach, tyle że cena wyższa i trzeba troszkę miejsca żeby je postawić, ale od ściany będziesz miał bliziutko kolumienki. Zresztą łatwo zmieścić podstawki pomiędzy meblami. Te uchwyty które pokazałeś może i praktyczne ale ta linka zwisająca ze ściany nada wątpliwego uroku ;) kto je projektował??
PS. Ja mam na tych http://polpak.com.pl/produkt/1800/PODSTAWKA_KODA_ST-6000 podstawkach kolumny i wyglądają super. Warto się zastanowić nad tą opcją.
 

Yamato

New member
drogo jak cholera za te podstawki, kawalek drewienka i rurek za 400zl :hihi: samemu mozna sobie takie zrobic jak sie znajdzie troche czasu :p
 

Forest89

Active member
Bez reklam
W sumie na prawą kolumienke jest miejsce, żeby ją postawić na stojaku, ale na lewą już nie bardzo musiał bym ją powiesić albo postawić na ladzie. Trochę głupio bo z tego co widzę to nie sprzedają po 1 sztuce stojaka czy wieszaka :]
 

Prokop

New member
Bez reklam
Yamato napisał:
drogo jak cholera za te podstawki, kawalek drewienka i rurek za 400zl :hihi: samemu mozna sobie takie zrobic jak sie znajdzie troche czasu :p
Drogo, widziałem droższe :) (acz fakt nie najtańsze) Jasne że samemu można zrobić, wszystko można samemu zrobić, tylko nie zawsze się opłca. Za same materiały, rury, płytę, farby, lakiery, kolce trzeba by było sporo zapłacić, ale to bajka z innego forum, dla majsterkowiczów.
W każdym razie jak zobacze ciekawy uchwyt dam znać.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Mnie by interesował dość mały uchwyt. Tzn zakres wysokości może być dużo, tylko, żeby sam uchwyt nie był za duży. Nie był za bardzo okazały ;) Nie podstawki większej od kolumny :D Najlepsze według mnie są metalowy podstawki.
 

kacperski

New member
Czy ktoś już słuchał 608? Jak się mają w porównaniu do 606. Z tego co rzuca sięna starcie w oczy to brak bocznego głośnika, czy to dobrze czy źle?
 

TATAKUBY

New member
Yamato napisał:
do pokoju 20-25 m2 wystarczy jamo sub 250 czy iwestowac w sub 300? (mieszkanie w blokach)
ja mam sub 300 w 35m2 i jest wystarczająco a w niektórych momentach aż nadto więc myślę, że do tego pomieszczenia co podałeś wystarczy 250
 

kilobyte

New member
Przebrnalem przez cały wątek - przeczytałem wszystkie uwagi, po drodze sprawdzając wszystkie proponowane zestawy głośników i muszę powiedzieć, że chyba narazie te są najlepsze.
W moim przypadku, jak już pisałem wcześniej na forum szukam ampli i zestawu głośników do ok 3-3,5k PLN. Z amplitunerów najlepszym rozwiązaniem jest chyba Onkyo TX-SR507. Co prawda kolega mi podesłał jakąś Yamahe RX-V563, ale nie mogę o niej znaleźć żadnych opinii. Ma co prawda 7.1, ale mniej gniazd HDMI, więc wychodzi na to samo.
Natomiast z wszystkich głośników to najbardziej mi się te podobają, więc musze tylko jeszcze znaleźć miejsce, żeby tego zestawu posłuchać. Zastanawiałem sie jeszcze nad Quadral QUINTAS 5000, ale nie mam gdzie ich odsłuchać. Czy jest jeszcze jakiś zestaw kolumn do 2k, którym warto się zainteresować?

dzięki

Piotrek
 
Ostatnia edycja:

rhd

New member
kilobyte napisał:
Z amplitunerów najlepszym rozwiązaniem jest chyba Onkyo TX-SR507.
Zastanawiałem sie jeszcze nad Quadral QUINTAS 5000, ale nie mam gdzie ich odsłuchać. Czy jest jeszcze jakiś zestaw kolumn do 2k, którym warto się zainteresować?
mam ten sam problem co TY....już od 3 tygodni czytam wypowiedzi bardziej doświadczonych forumowiczów i czym więcej czytam tym większe mam wątpliwości :niewiem:
 

szfagier

New member
Witam
po spędzeniu parunastu dni na forum i przeczytaniu setek postow mam do Was ostateczne pytanie. Chce kupic KD, wybor moj waha się pomiędzy:
amplituner HK av 255 bądź Denon AVR 1910 do tego wlasnie wyżej wymienione kolumny Jamo s606. Co lepiej wypadnie? Melomanem nie jestm ;) KD urzytkowac bede w stosunku 90:10 filmy:muzyka. Pokój ma wymiary 5x3.5m . Do amplitunera podpiety bedzie dekoder eNki oraz Blue Ray Panasonic BD80. W przyszłości chciałbym rozbudować system do 7.1
Chyba że coś jeszcze możecie mi podpowiedzieć do kwoty powiedzmy 4.2tys zł? Z góry dziekuje, pozdrawiam

p.s.
ewentualnie podłączenie HK (8 ohm) do Jamo (6ohm) nie sprawi problemu? Podłączam to normalnie czy jakos kombinuje z kablami?
 
Do góry