Jamo s606

Prokop

New member
Bez reklam
Musisz wiedziec o tym ze do sluchania muzyki, stosowanie suba mija sie z celem i jest niewybaczalnym zabiegiem. Sub powstal tylko i wylacznie do kina i nie ma racji bytu w odsluchu muzyki czyli w stereo. Jego dzialanie moze jeszcze pogorszyc efekt niz pomoc.
Mija się z celem? Wręcz przeciwnie bardzo często do kolumn podstawkowych (czytaj o zawężonym dolnym paśmie) stosuje się subwoofer w stereo jak i w kinie. Raczej ciężko poczuć prawdziwe brzmienie nisko schodzącego kotła w perkusji na kolumnach z częstotliwością graniczną 60Hz. W Hip Hopie, R&B niski bas to podstawa. Słuchając muzyki na swoich 606 bez subwoofera brakuje mi dołu i nie chodzi mi tu o jakieś łupanie ale ten niski, mięsisty pomruk płynący po podłodze. U mnie sub pracuje od około 45Hz, mniej więcej od pasma w którym następuje spadek charakterystyki w 606 i naprawdę go słuchać w filmach jak i w stereo.
 
Ostatnia edycja:

rafal735r

New member
To trzeba kupywac kolumny, ktore schodza nisko jak trzeba :) Cena za w miare dobrego suba to zepwene cos 1.5-2tys zl. Wolalbym dolozyc ta kwote do kolumn, a napewno uzyska sie lepszy efekt. Oczywiscie w muzyce. Moje Quantumy 605 kosztowaly tylko 2100zl, a basu moze im pozazdroscic niejeden sub.
Posiadajac srednie kolumny i uciekanie w strone suba i wydawanie na niego duzego siana dla mnie jest bez sensu. No chyba ze dany gosc uzywa go rowniez do kina. Wtedy niestety trzeba jakos pogodzic obie strony.
 

Prokop

New member
Bez reklam
No tak. Wtedy masz sztucznie podbity bas. To tak jak podsunac kolumny do tylnej sciany jak masz BR z tylu.
Według twojej teorii takie ustawienie kolumn jest złe. Co jest bzdurą bo takie ustawienie kolumn jest optymalne dla brzmienia i dynamiki dźwięku. Widziałeś kiedyś żeby subwoofer stał na środku pokoju? Nie, a to dlatego że brzmienie takiego subwoofera, rozkład częstotliwości w pomieszczeniu itd. jest marny. Oczywiście nie stawiamy kolumny 20cm od ściany bo to zaburzy brzmienie ale napewno ustawiamy głośnikiem do ściany.
 

rafal735r

New member
. Oczywiście nie stawiamy kolumny 20cm od ściany bo to zaburzy brzmienie ale napewno ustawiamy głośnikiem do ściany.
Co sie objawia sztucznym podbiciem basu, zaburzeniem sceny i ogolnie wszystkiego. Jezeli tobie to odpowiada to nie ma sprawy. W przypadku subow jest inaczej. Tu akurat liczy sie szybkie, zdecydowanie uderzenie jak tego potrzeba, dlatego zapewne m.in suby posiadaja glosnik skierowany ku podlodze. Ale stosowanie takiego ustawienia kolumn do sluchania muzyki dla mnie nie ma racji bytu. Juz przez to przechodzilem wielokrotnie. Jak napisalem cierpi na tym scena, bas jest nienaturalny i dominujacy nawet jak tego nie trzeba co zaburza cla efekt.
Najoptymalniejsze ustawienie to minimum 1 metr od scian bocznych i minimum 0.5-1m od tylnych. Akurat w moim przypadku od bocznych scian mam duza odleglosc ale od tylnych nie, bo nie mam warunkow.
 

jack_top

New member
Witam.

W poszukiwaniu najlepszego sprzętu (oczywiście w zakresie ceny którą chcę zapłacić) trafiłem w końcu na to forum i posty szanownych Kolegów, którzy jak widzę znacie się na rzeczy.
Pomóżcie mi więc w następującej rzeczy.

Mam 3tyś zł (no może do 15% więcej).
Chcę za to kupić kolumny, amplituner kina domowego i dvd (do divxów, dvd, z polskimi napisami).

Komplet ten będzie służył głównie odtwarzaniu muzyki z cd (w większości lounge, smooth jazz, muzyka klasyczna)- powiedzmy w 80%, w pozostałym zakresie chciałbym by działał jak najlepiej jako kino domowe z dźwiękiem przestrzennym.

Widząc na forum pytania o to gdzie będzie to wszystko stało- pokój na planie litery L (prostokątny pokój z doklejoną kuchnią), powierzchni ok 20m2.

Wiem na pewno że będę posiadaczem telewizora sony 40w5500 i że on będzie miał współgrać z kompletem muzycznym.


Po lekturze wątku i oglądzie "na żywo" mocno spodobały mi się kolumny Jamo S606 HCS3 (rtv euro- 1899zł).


Czy to dobry wybór (kolumn)?
Jaki amplituner i dvd do tego polecacie żebym zmieścił się w założonej cenie (coś z sony by najlepiej współgrał z telewizorem, coś innego by kolumny wybrzmiały jak najlepiej)?

Jeśli potrzebujecie innych informacji by lepiej wskazać konkretny sprzęt- napiszę.
 

rafal735r

New member
Jezeli w 80% bedziesz sluchal muzyki to czemu chcesz zestaw 5.1? Nie ma co sie oszukiwac, ale za 3tys nie zbudujesz nawet dobrego nowego stereo, a co dopiero 5.1. Jezeli glownie sluchasz muzyki to ja bym celowal w jakies nowe kolumny i w uzywane zrodlko i wzmak. Bylo by wiele lepiej. Dla uszu oczywiscie.
 

ronnie86

New member
re JACKTOP:

za 3tys proponowalbym Ci jakis dobry ampli i do tego 2 kolumny stereo jamo s606 (amplituner z tej racji ze w pozniejszym czasie mozesz rozbudowa stereo do 5.1)
zakladajac ze kolumny kupisz za ok. 1100zł zostaje Ci niecale 2 tys na ampli.
Niestety jak pisal moj poprzednik za 3 tys to trudno zlozyc nawet dobry sprzet do stereo, nie wspominajac juz o 5.1
Proponuje CI w pozniejszym czasie poprostu dokupic reszte glosnikow do kina, skoro i tak dla CIebie najwazniejsza jest muzyka. Mam bardzo podobnie u siebie, jako ze mialem dosc podobny budzet musialem tymczasowo z czegos zrezygnowac. Wzialem stereo jamo 606, do tego fajny amplitunerek pioneera 819 ktory byl w korzystnej promocji i posiada dosc dobre parametry, charakteryzuje sie typowym mocnym basem dla pioneerow;) powiem Ci ze jestem zadowolony, nawet bardzo:D

z kablami wyszlo mnie to mniej wiecej 3tyś.
jak znowu dozbieram to dokupie sobie glosniczki do kina;)

Ostatnio znajomy kupil jakis zestaw 5.1 (bodajze w sklepie dla idiotow) i dal za niego cos ok. 2600zł - powiem Ci ze to nawet w filmach nie sprawuje sie zbyt dobrze;/ nie wpomne o muzyce.... niestety taka prawda.. mial tam jakies marne glosniki Prism do tego jakas yamahe, ale szczerze to MASAKRA:/:/

tyle z moje strony;) pozdrawiam, i daj znac co uznałes;)
 

ronnie86

New member
Według twojej teorii takie ustawienie kolumn jest złe. Co jest bzdurą bo takie ustawienie kolumn jest optymalne dla brzmienia i dynamiki dźwięku. Widziałeś kiedyś żeby subwoofer stał na środku pokoju? Nie, a to dlatego że brzmienie takiego subwoofera, rozkład częstotliwości w pomieszczeniu itd. jest marny. Oczywiście nie stawiamy kolumny 20cm od ściany bo to zaburzy brzmienie ale napewno ustawiamy głośnikiem do ściany.


No zgadzam sie z Toba kolego, teza poparta przez kilku znajomych gosci ze sklepow hifi, zbadana takze we wlasnym zakresie w domowych warunkach;)
 

jack_top

New member
re JACKTOP:

za 3tys proponowalbym Ci jakis dobry ampli i do tego 2 kolumny stereo jamo s606 (amplituner z tej racji ze w pozniejszym czasie mozesz rozbudowa stereo do 5.1)
zakladajac ze kolumny kupisz za ok. 1100zł zostaje Ci niecale 2 tys na ampli.
Niestety jak pisal moj poprzednik za 3 tys to trudno zlozyc nawet dobry sprzet do stereo, nie wspominajac juz o 5.1
Proponuje CI w pozniejszym czasie poprostu dokupic reszte glosnikow do kina, skoro i tak dla CIebie najwazniejsza jest muzyka. Mam bardzo podobnie u siebie, jako ze mialem dosc podobny budzet musialem tymczasowo z czegos zrezygnowac. Wzialem stereo jamo 606, do tego fajny amplitunerek pioneera 819 ktory byl w korzystnej promocji i posiada dosc dobre parametry, charakteryzuje sie typowym mocnym basem dla pioneerow;) powiem Ci ze jestem zadowolony, nawet bardzo:D

z kablami wyszlo mnie to mniej wiecej 3tyś.
jak znowu dozbieram to dokupie sobie glosniczki do kina;)

Ostatnio znajomy kupil jakis zestaw 5.1 (bodajze w sklepie dla idiotow) i dal za niego cos ok. 2600zł - powiem Ci ze to nawet w filmach nie sprawuje sie zbyt dobrze;/ nie wpomne o muzyce.... niestety taka prawda.. mial tam jakies marne glosniki Prism do tego jakas yamahe, ale szczerze to MASAKRA:/:/

tyle z moje strony;) pozdrawiam, i daj znac co uznałes;)

Ronnie dzięki za konstruktywną odpowiedź.

Jakbyś mógł zerknij na tą stronę- euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/pioneer-dv-420v-k-vsx-819v-k-jamo-s506hcs3.bhtml (sorki, nie mogę dodać pełnego linku, bo nie mam minimalnej ilości postów)

Tu co prawda kolumny są modelem niższym, ale wzmacniacz taki jak Twój, dvd do kompletu i cena w miarę.

Co myślisz? Jakie są Twoim zdaniem minusy tych głośników (s506) w stosunku do s606?
 

ronnie86

New member
Co myślisz? Jakie są Twoim zdaniem minusy tych głośników (s506) w stosunku do s606?

Szczerze Ci powiem ze wlasnie tym zestawem sie sugerowalem przy zakupie mojego sprzetu;) znajomy zakupil te 506 w 5.1, bylem na odsluchu no i szczerze w filmach jest bardzo OK;) Delikatnie moze brakowac basu, ale w filmach daje to jeszcze rade nawet.

sprawa sie komplikuje kiedy wlaczylismy frontowe glosniki w muzyce... tu juz konieczny jest subwoofer, niestety wiekszosc ludzi nie dopuszcza w stereo subwoofera (tak czy inaczej jest to kolejny wydatek rzędu 700zł wzwyż;/)

Wiesz co moim zdaniem do filmow (i czasem do muzyki) jest to dosc udany zestaw, szczegolnie za taka cene;) najlepiej odsłuchac, za to sam amplituner jak i dvd w obrazie nie zawiodą - to pewniak:)

Co do roznicy samych kolumn frontowych 606 wiadomo są wyższe, do tego posiadają basowe glosniki po bokach, ktore w teorii mają zastąpić subwoofer. Jak dla mnie sprawdza sie to;)
 

jack_top

New member
Co do roznicy samych kolumn frontowych 606 wiadomo są wyższe, do tego posiadają basowe glosniki po bokach, ktore w teorii mają zastąpić subwoofer. Jak dla mnie sprawdza sie to;)


Ok, w takim razie pozwól że zajmę Cię jeszcze jedną sprawą.
Pisałeś że jesteś posiadaczem amplitunera xsv819. W Euro jest taki komplet (co prawda już za 3790) z pionieerem xsv919, jamo s606 (5.1) i dv420.

Jak Twoim zdaniem ma się jakość 819 do 919?
Jak oceniasz ten zestaw?
 

Pierek

New member
Do wszystkich co zamierzaja kupic jamo s 606

Sam byłem zainteresowany tym zestawem i wydawal mi sie ze bedzie ok ale gdy porownalem z jamo c 407 w tej samej cenie to rozwiało wszelkie wątpliwosci wybralem jamo c 407 . Porownajcie zanim przepłacicie !

Ja kupilem 2x C407 2x C403 1x C400 za 2299 zł z allegro. Na stronie producenta ten zestaw kosztuje 3796 zł
Zestaw S606 na stronie producenta kosztuje ok 2000 zł .
na allegro cena jest podobna . Daje do myslenia .


JAMO, KOLUMNY GŁOŒNIKOWE, SYSTEMY KINA DOMOWEGO, HI-FI, GŁOŒNIKI, SERIA CONCERT, STUDIO, AESTHETIC, REFERENCE, CUSTOM, SALON SPRZEDAŻY, ODSŁUCH, MEDIA-CENTRUM, WARSZAWA, BEMOWO, MORCINKA :arrow: C407 fronty

JAMO, KOLUMNY GŁOŒNIKOWE, SYSTEMY KINA DOMOWEGO, HI-FI, GŁOŒNIKI, SERIA CONCERT, STUDIO, AESTHETIC, REFERENCE, CUSTOM, SALON SPRZEDAŻY, ODSŁUCH, MEDIA-CENTRUM, WARSZAWA, BEMOWO, MORCINKA :arrow: S606 fronty

JAMO, KOLUMNY GŁOŒNIKOWE, SYSTEMY KINA DOMOWEGO, HI-FI, GŁOŒNIKI, SERIA CONCERT, STUDIO, AESTHETIC, REFERENCE, CUSTOM, SALON SPRZEDAŻY, ODSŁUCH, MEDIA-CENTRUM, WARSZAWA, BEMOWO, MORCINKA :arrow: C403 surround

JAMO, KOLUMNY GŁOŒNIKOWE, SYSTEMY KINA DOMOWEGO, HI-FI, GŁOŒNIKI, SERIA CONCERT, STUDIO, AESTHETIC, REFERENCE, CUSTOM, SALON SPRZEDAŻY, ODSŁUCH, MEDIA-CENTRUM, WARSZAWA, BEMOWO, MORCINKA :arrow: S602 surround

JAMO, KOLUMNY GŁOŒNIKOWE, SYSTEMY KINA DOMOWEGO, HI-FI, GŁOŒNIKI, SERIA CONCERT, STUDIO, AESTHETIC, REFERENCE, CUSTOM, SALON SPRZEDAŻY, ODSŁUCH, MEDIA-CENTRUM, WARSZAWA, BEMOWO, MORCINKA :arrow: C400 centralny

nie ma na stronie chyba za darmo dorzucaja taki szmelc... :arrow: S60 centralny
 
Ostatnia edycja:

jack_top

New member
Sam byłem zainteresowany tym zestawem i wydawal mi sie ze bedzie ok ale gdy porownalem z jamo c 407 w tej samej cenie to rozwiało wszelkie wątpliwosci wybralem jamo c 407 . Porownajcie zanim przepłacicie !

Ja kupilem 2x C407 2x C403 1x C400 za 2299 zł z allegro. Na stronie producenta ten zestaw kosztuje 3796 zł
Zestaw S606 na stronie producenta kosztuje ok 2000 zł .
na allegro cena jest podobna . Daje do myslenia .

Porównałem- skąpiec mówi że najtaniej zestaw s606 hcs3 stoi za 1700zł. C407 hcs3 to już wydatek rzędu 2300zł. A 600zł to jest ponad 30% więcej niż s606.

Nie mam wątpliwości że c407 jest wart swojej ceny! Tylko że to znów podwyższa cenę zestawu- i tak można robić w nieskończoność :(
 
Do góry