Jamo s606

putin12

New member
Witam.
Czy opłaca się kupić nowe głośniki JAMO S 606 za 1100 zł oczywiście gwarancja 24mieciące, i gdybym do tego podłączył jakiś wzmacniacz do 300zł i połączył to kablem do komputera to czy dobrze by to grało w moim pokoju który ma 15m/kw i wysokość 3 m? BARDZO PROSZĘ O POMOC. Moje gg 1416562 POZDRAWIAM
 

mmilek

New member
Pytanie o S606

Witam.

W końcu dotarłem do końca wątku. Jestem na etapie doboru kolumn (na razie tylko fronty). Na av wybrałem rxv465 lub rxv663 yamahy. Byłem zdecydowany na s606 (lub nowsze s608 ) ale problem mam nietypowy (a moze typowy). Pokój 5,3x3,3 ok17,5m2 i kwestia w tym, że głośniki będą stały na krańcach dłuższej ściany pomiędzy meblami a ścianą (z obydwu stron) zaraz przy ścianie (lekko pod skosem) także odległość od ściany to od ok 5cm do ok 20cm. Czyli w sumie kolumna wciśnięta pomiędzy mebel a ścianę ( z obydwu stron). Z uwagi na fakt, że głośnik basowy z boku kolumny mam wątpliwości czy to dobry wybór.
W sumie zależy mi na głośniku wąskim i wysokim (ze wzgledu na brak miejsca i specyficzny układ), 50%muzyka,50%kino.
Znalazłem jeszcze Magnat Supreme 2000 też w dobrej cenie ( i nie mają bocznego głośnika) chociaż bardziej podobają mi sie jamo. Nie mam możliwości odsłuchu.
Jak z tym ustawieniem Jamo ? U kogoś tak stoją ?
Może coś innego.
Może blackninja coś poradzi (chętnie jakąś oferte na cene jamahy+dvd+jakies fronty do tego na prv) ;-)
Pozdrawiam

PS. Pod uwagę biorę jeszcze Tonsil Siesta fronty.
 
Ostatnia edycja:

hawk11

New member
@mmilek

Może Heco Victa 700, zwężają się z tyłu. Coś to może Ci da, no i nieźle grają w tej cenie jak dla mnie trochę lepiej niż Magnat supreme 2000.
 

cierpliwy_304

New member
Tez wydawało mi się że kupie sobie głośniki na podstawie opinii innych użytkowników danego sprzętu, sumienie jednak mnie gryzie i nie pozwala kupić, muszę znaleźć jakieś dobre miejsce w Łodzi gdzie będę mógł posłuchać muzyki na różnych głośnikach, planuje kupić AVR255+BDP 10 + jakieś głośniki, prawdopodobnie jakieś dobre frontowe, do których po jakimś czasie dokupie resztę żeby stworzyć 5.1, jeśli jest ktoś z Łodzi to prosiłbym o sprawdzone miejsca odsłuchu. Co prawda mam 2 miejsca gdzie można tego dokonać ale oba chyba nieźle biorą za taką przyjemność (kaucje oddają w momencie zakupu sprzętu u nich).
 

sheba1

New member
Kościuszki 1
Traugutta 25

Sam dzisiaj się wybieram, aczkolwiek wyboru już chyba dokonałem:
Onkyo TX-SR607 + Jamo S606, komplet za 3300 zł.
 

kiełek

New member
sub

Witam mam pytanko dotyczące Jamo S606 ( tylko fronty ) i suba Kody SW 1000 v2 , czy będą ze sobą dobrze współpracować ? Czy ktoś z forumowiczów ma może takie zestawienie ?
 

Yamato

New member
witam, do kompletu s606 dokupilem sobie jamo sub 300, czy moglby ktos doradzic jak najbardziej optymalnie ustawic zarowno amplituner oraz ustawienia samego suba, aby zestaw gral najciekawiej ?:) moj ampli to hk 155
 

ronnie86

New member
Witam, posiadam owe JAMO 606, (pioneer vsx-819h) za tą cene bardzo dobre głośniki, ustawione bocznymi glosnikami w strone sciany potęguja basem, nie jest on moze jakis rewelacyjny, ale dla wiekszosci powinno wystarczyc;) - pokoj jakies 24m. do tego ładny wygląd, polecam;)
 

ronnie86

New member
witam, do kompletu s606 dokupilem sobie jamo sub 300, czy moglby ktos doradzic jak najbardziej optymalnie ustawic zarowno amplituner oraz ustawienia samego suba, aby zestaw gral najciekawiej ?:) moj ampli to hk 155

Yamato, daj znac czy poradziles sobie z ustawianiami i jak to gra;) zastanawiam sie na subem do s606;) pozdrawiam.
 

Yamato

New member
Co do jamo sub 300 - jak narazie jeszcze testuję, ale wszystko idzie w dobrym kierunku, udało mi się ustawić już zgodną fazę tak, aby przednie kolumny ładnie współgrały z subem, jeszcze tylko muszę się pobawić z cut offem, ponieważ nie jestem do końca zadowolony z tego efektu, co do samego doboru suba pod s606 kierowałem się tym, iż kino stoi u mnie w pokoju 25m2 i wiedziałem, że potrzebuję czegoś mocniejszego, a, że na allegro trafiła mi się fajna okazja u naprawdę fajnego sprzedawcy to zakupiłem sub 300 w naprawdę dobrej cenie (z przesyłką 900zł).

Aktualnie na ampli bass na kolumny mam ustawiony na pozycji neutralnej, bo tak naprawdę sub daje radę w 100%, a ciśnienie akustyczne jakie potrafi wytworzyć jest super :) teraz muszę zmienić okna, bo jak oglądam jakiś mocniejszy film trochę głośniej lub słucham muzyki to szyby chcą mi wylecieć :D swoją drogą w jamo sub 300 fajne jest, iż regulacja mocy samego głośnika jest umiejscowiona z przodu a nie jak w modelach 200 i 250 z tyłu, co dla mnie jest bardzo nie praktyczne, wiadomo, można ustawić sobie suba na maxa i potem regulować poziom na amplitunerze ale wole mieć kontrolę nad tym i nad tym :)
Swoją drogą jamo sub 300 to niezłe bydlę, waży prawie 20kg i jest samo w sobie dość pokaźnych rozmiarów, a i tak przy większej głośności potrafi sam "tańczyć" po podłodze, musze coś wymyśleć, żeby się nie ślizgał po panelach podłogowych ... :)
 

HeavyMetalGuy

New member
Witam, mam szybkie pytanko. Czytając różne tematy o zestawach kolumn do kina domowego zauważyłem, że niektórzy posiadają jakiś zestaw ale samych kolumn bez subwoofera i są zadowoleni. Jak to jest? Czy sam zestaw kolumn wystarczy do odtwarzania filmów i muzyki z dźwiękiem w dobrej jakości?

Pozdrawiam.
 

ronnie86

New member
Witam, mam szybkie pytanko. Czytając różne tematy o zestawach kolumn do kina domowego zauważyłem, że niektórzy posiadają jakiś zestaw ale samych kolumn bez subwoofera i są zadowoleni. Jak to jest? Czy sam zestaw kolumn wystarczy do odtwarzania filmów i muzyki z dźwiękiem w dobrej jakości?

Pozdrawiam.

do muzyki, przy dobrym amplitunerze i przedewszystkim dobrze ustawionym ampli - zaden sub nie potrzebny;-) sam sie o tym niedawno przekonalem, pioneera 819 zle ustawilem i narzekalem na brak basu w jamo606.. po poprawnej konfiguracji (2 tygodnie sie meczylem:p) basu jest az nad to:D:D

kolumny najlepiej ustawic basowymi glosnikami do sciany.
pozdro
 

HeavyMetalGuy

New member
do muzyki, przy dobrym amplitunerze i przedewszystkim dobrze ustawionym ampli - zaden sub nie potrzebny;-) sam sie o tym niedawno przekonalem, pioneera 819 zle ustawilem i narzekalem na brak basu w jamo606.. po poprawnej konfiguracji (2 tygodnie sie meczylem:p) basu jest az nad to:D:D

kolumny najlepiej ustawic basowymi glosnikami do sciany.
pozdro

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się właśnie nad zakupem zestawu kolumn Jamo s606. Mój amplituner to Denon AVR1910. Problem w tym, że w Szczecinie nie ma za bardoz gdzie odsłuchać tych głośniku i porównać z innymi.
 

rafal735r

New member
Witam, mam szybkie pytanko. Czytając różne tematy o zestawach kolumn do kina domowego zauważyłem, że niektórzy posiadają jakiś zestaw ale samych kolumn bez subwoofera i są zadowoleni. Jak to jest? Czy sam zestaw kolumn wystarczy do odtwarzania filmów i muzyki z dźwiękiem w dobrej jakości?

Pozdrawiam.
Musisz wiedziec o tym ze do sluchania muzyki, stosowanie suba mija sie z celem i jest niewybaczalnym zabiegiem. Sub powstal tylko i wylacznie do kina i nie ma racji bytu w odsluchu muzyki czyli w stereo. Jego dzialanie moze jeszcze pogorszyc efekt niz pomoc.
 
Do góry