Jamo s606

xbeer

New member
squad05 a powiedz mi bo pewnie z tyłu głośników gdzie jest basreflex jest od razu ściana przy której stoi tv czy bass sie gdzies nie gubi przez to? ile musi stac od tylniej sciany zeby bylo wporzo. Bo jestem juz prawie pewien że kupie ten zestaw tylko zasiał we mnie jeden post małą wątpliość że skoro ten zestaw ma bass z boku i basreflex z tylu (przy okazji co to jest bass reflex i czym to sie rózni od basu z boku bo totalnie wiem?) to czy warto je kupować i brzmienie basów jest nadal tak dobre jak opisują ludzie? bo wydaje mi się że konstruktorzy tych kolumn wiedzieli ze 90% użytkowników z tylu kolumn frontowych będzie sciana tak?

Mam nadzieje że ten zestawik w połączeniu z Denonem avr 1508 jako tako będzie grał i bass także wypadnie nieźle nawet jeżeli z boku będzie szafka lub ściana i z tyłu także będzie ściana. Rozwiejesz moje wątpliwości squad05? będe wdzieczny.
 

xbeer

New member
przy takim rozłożeniu mebli bass nie będzie zniekształcony? Prymitywny rysunek ale po co lepszy - czerwone kwadraty miejsca stania kolumn.
 

Attachments

  • bez tytułu.JPG
    bez tytułu.JPG
    11,6 KB · Wyś: 137

Garf

New member
Witam,
Mam taki głupie pytanie, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak mam zamontować nóżki itp. do przodów Jamo s606? Tzn. są kolce ale jak one maja stać? Czy ktoś może mógłby zamieścić zdjęcie? Z góry dziekuję!
 

xbeer

New member
czytałem że są one mało stabile i warto je jakoś, nie wiem na nitce, żylce przywiązać do szafy czy sciany jakos bo są wywrotne czy to jest prawda?
 

txn

New member
Jeśli założysz te metalowe płaskowniki i do tego kolce, to zwiększa się "rozstaw osi" jeśli tak można to określić;) Wg mnie nie ma problemu ze stabilnością, jeśli ich nie będziesz popychał to będą stały.

Swoją drogą to w czym ta zyłka lub nitka miałaby pomóć?;)
 

xbeer

New member
w sumie to tylko po to gdyby nie uważny gosc na imprezie popchnol czy sie oparl o nie ale to w sumie i tak by poszly na bok chyba.
 

txn

New member
Jeśli się o nie oprzesz lub popchniesz to na boki raczej nie polecą, bardziej juz przód/tył, ale i tak trzebaby z premedytacją troche siły użyć.
W każdym razie zabezpieczenie w postaci zyłki na wiele się nie zda.
 

Garf

New member
txn napisał:
Jeśli założysz te metalowe płaskowniki i do tego kolce, to zwiększa się "rozstaw osi" jeśli tak można to określić;) Wg mnie nie ma problemu ze stabilnością, jeśli ich nie będziesz popychał to będą stały.

Ale czy te kolce nie zegna sie gdy oprze sie na nich caly ciezar kolumn? W koncu troche one waza;) Co nalezy podlozyc pod te kolce, bo przeciez gdy postawie je bezposrednio na ziemi to podrapia mi caly parkiet?!
A do czego sa te plastikowe podstawki, ktore znajduja sie w komplecie?

A jesli chodzi o stabilnosc to po zalozeniu plaskownikow jest w miare ok. Chociaz wydaje mi sie ze gdyby lecialy to raczej na lewo lub prawo a nie do przodu lub do tylu;)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Garf napisał:
Ale czy te kolce nie zegna sie gdy oprze sie na nich caly ciezar kolumn? W koncu troche one waza;) Co nalezy podlozyc pod te kolce, bo przeciez gdy postawie je bezposrednio na ziemi to podrapia mi caly parkiet
Nie zegną. Pod kolce możesz podtawić:
a) "złotówki" z wydrążoną dziurką (ryzyko zsunięcia)
b) odpowiednie podkładki (albo nawet podkładki połączone z kolcami, jako zastępniki oryginalnych)
c) kawał granitu, przez co kolumny będą prezentować sie "audiofilsko" (czyli taki klimat cmentarny)
 

xbeer

New member
A niech ktoś mi powie bo jeszcze nie ustawiałem. Czy jest duża różnica grania głośników po suchym podłączeniu ich do ampli (w moim wypadku denon avr 1508 ) a po ustawieniu ich w audyseju? Nie mówie tu KD tylko wogóle o jakości grania głośników. Bo jak narazie jeszcze ich nie ustawiałem bo mam je od wczoraj ale jak narazie nie zachwyciły mnie.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Jest różnica w pozycjonowania dźwięku, ale nie spodziewaj się zmiany charakteru brzmienia. Mnie ampli nie zachwycają, bo trzeba wydać naprawdę dużo kasy, by dorównać znacznie tańszym wzmacniaczom stereo (a i 606 to nie jest szczyt marzeń melomana).
 

xbeer

New member
a jeżeli mam np stary dobry wzmacniacz unitry to w jakis sposób mogę go połączyć z amplitunerem? We wzmacniaczu mam wejsca na 2 głośniki a w ampli na 7?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Możliwości jest kilka, ale najłatwiejsza to podłączenie frontów przez przełącznik głośnikowy (ponieważ nie wolno podłączać dwóch wzmacniaczy galwanicznie do kolumn - chyba, że w bi-ampingu). Wtedy możesz porównać jakość.

Jakby Twój ampli miał wyjścia pre-out, to można by je wykorzystać do podłączenia integry jako koncówki mocy (i tak można bez pre-outów, ale potrzeba do tego dzielników napięcia).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tajtuss

New member
do blackninja

pytanie mam do blackninja kolego chciałbym dobrac sobie kino domowe , czy mozna z toba porozmawiac np na gg , w jakiej cenie miałbys zestaw kolumn jamo s606
 
Do góry