Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

arbas

New member
Witam,

Poszukuje telewizora 32" LCD 85% czasu zwykla kablowka 15% jakies dvd.

Telewizor ma byc do sypialni i zawieszony na scianie, odleglosc jakies 2,5 metra wiec32" styknie.

Budzet do wydania jakies 4000

Pozdrawiam serdecznie,

arbas
 
Ostatnia edycja:

kakuzawa

New member
37

Witam!
Poszukuję TV o przekątnej 37" koniecznie z obrotową podstawą i w cenie nieprzekraczającej 3800. Odległość z jakiej będzie się oglądać to ~3.5m. Pokój nie jest nasłoneczniony. Obecne typy?
Samsung A656 i Sharp 37X20
Na chwilę obecną sygnał będzie lecieć z kablówki i cyfrowego dekodera (więc SD... choć w niedalekiej przyszłości będzie i HD). Bardzo ważne, by można było podlączyć laptopa/PC i obejrzyć film w HD (720p). Podobono Sharp ma z tym problem jakiś?
Z innych funkcji, mniej przydatnych, ale też ważnych - mile widziany wbudowany tuner DVB-T.

Z góry dzięki za porady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kakuzawa - To masz spory wybór ale pozostałbym przy 37 X 20 .
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26408

A ujęcia reklamowe wykonane w nowej technologii - to pełne zadowolenie.
Obrys i zakończenie bez zamazania. I czystość bez dropów i skośnych zakłóceń.
p1070105te7.jpg



I zaraz będzie test 37 a 656 Samsunga
p1090188cl4.jpg


===============================================
arbas - u Ciebie zaczynałbym od:
Loewe Xelos 32"
Sharp 32 lX 8
Sony 32 W 4000
Hitachi super slim UT Mx70.

===============================================

Marcinos -
37 Sharp 37LX 8
37 Hiatchi 37 X 01
37 Panasonic LZD 80

===============================================
 
Ostatnia edycja:

kakuzawa

New member
dzięki kiki, za poradę...

...jednak we wczorajszym pośpiechu przy oglądaniu tego sharpa, nie zauwazylem, że nie ma obrotowej podstawy :( więc odpada, bo z uwagi na to, że TV jest do aneksu kuchennego razem z salonem, to musi się choć troche obracać i lepiej, by obracanie nie było równoznaczne odrazu z jego 'przestawianiem'...

Czy w cenie do 3800 i w 37 calach oprócz Samsunga proponuje ktoś jeszcze taką możliwość (obrotowa podstawa)? Może nie warto jednak inwestować w A656, a lepiej w A551 ? (wychodzi wtedy że za 100Hz i jedno HDMI płacę 550zł, jeśli to faktycznie nie są aż takie istotne rzeczy to byłoby miło trochę przyoszczędzić). Poza tyn zaznaczam, że FullHD wcale nie jest wymagane :) I powtórzę może jeszcze, że zależy mi na dobrej współpracy z PC/Laptopem.
 

cube

New member
Telewizor 32" LCD

Jestem nowy na forum wiec najpierw się przywitam - Cześć:)
Chciałbym prosić o rade. Zamierzma kupić telewizor LCD 32" ale nie mam zupełnie pojęcia jaką marke i model wybrać. Myslałem nad jakimś soniakiem albo panasonicem - przywiązanie do marki. Telewizora bede głównie używał do oglądania kablówki a do wydania mama ok 2500 PLN.
 

haniaaaa

New member
Witam, noszę się zamiarem kupna LCD do 2000 zł, pomóżcie mi coś wybrać.
Narazie mam sygnał z telewizji kablowej , ale planuję zmienić na DTV w Multimedii, ponieważ jak wcześniej czytałam sygnał cyfrowy jest lepszy.

Budżet: 2000 zł
Odległość : ok 2-3 metry
Przeznaczenie: oglądanie wszystkiego(no może oprócz meczy :D), oraz
oglądanie DVD, dodatkowo chciałabym aby był podłączony do komputera.
Pokój nasłoneczniony
Narazie zastanawiam się nad tymi:


Samsung LE32S81B
Samsung LE32R82B
Hitachi L32A01
Samsung LE32M87B D

 

cisuk

New member
Witam!!
Ponawiam prosbe o rade konczy sie akcja z gwarancja i ratami bez odsetek w sony i nie wiem czy brac?


Planuje zakup tv wielkosc 40" 42" bylem zdecydowany na 40w4000 ale chyba za duzo czytam i sam juz nie wiem moze toshiba 40zf355 albo
sharp 42xl2e
sygnal narazie z kena cyfry i ferdka po wakacjach bedzie ferdek hd
plus analog upc ma byc w sierpniu cyfrowy
czy warto zaplacic za toske albo sharpa o 1000 zl wiecej niz za sony dla 100hz?
tv ogladamy z okolo 3-3,5 metra

Pozdrawiam!!
 

olgierdw

New member
LCD/plazma 46"

Witam,

Od około 2tyg czytam od deski do deski to forum. Wykupiłem dostęp do zamkniętych testów i to też nie dało odpowiedzi na moje pytanie.

Szukam LCD/plazma 46". Na początku byłem zdecydowany na plazmę Panasonic TH-46PY80P. Niestety po kalulacjach trudno mi się pożegnać z 5700zł. Następnie zacząłem szukać w LCD i tutaj głównie kierowałem się jak najlepszą czernią (lubię oglądać w przyciemnionym i zupełnie ciemnym pokoju) i wybór padł na Sharp LC46XL2E ale tu znowu cena 5900zł mnie odstraszyła. Zdecydowałem że jednak może Sharp LC46X20E za około 4600zł. I tutaj już zacząłem się interesować dokładniej, czytać instrukcję obsługi, szukać najnowszego firmware i okazuje sie że procesor obrazu powoduje od czasu do czasu 'przycinanie' obrazu, poklatkowość (opinie z tego forum) - chyba jest niewydajny albo bug w sofcie.

I tutaj prośba do was (do kiki'ego o konkretne modele i każdego o własne spostrzeżenia/wnioski) - poszukuję:
- 46"
- dobra czerń (nie musi być idealna, ale żeby nie denerwowała)
- odbiór z około 2.6m-3.3m, zwykle przyciemniony pokój
- sygnał:
- 60% sat po HDMI (Polsat, C+, Premiere) czasami HD z tych platform
- 40% D-SUB (divx 720p, DVD, czasami słabe divx)
- może praca na PC, ale skłaniam się od kupna oddzielnego panelu LCD
- 0% sygnału SD analogowego z anteny/kablówki
- w przyszłości może DVB-C z UPC (ale to może tak, a może nie)
- materiał:
- filmy horror/sci-fi itp - piszę to daltego bo dużo dosyć ciemnych ujęć
- filmy akcji - może tu ważne jest smużenie?
- sport - b.b.b.b.rzadko a jedynie F1 na 100% i raz na 2 lata piłka nożna
- jako zwyły TV (tvn24/bloomberg itp)
- konsola do gier - nie planuję
- cena raczej do 4800zł choć kieruję się raczej zdrowym rozsądkiem niż brakiem funduszy

nie lubię:
- poklatkowości/przycinania jak to wynika że jest w Sharp LC46X20E
- świecącej czerni jeśli przeszkadza w oglądaniu filmów z ciemnymi scenami
- wypalonych pixeli/luminoforu itp - chodzi raczej o spokój że jak zostawię pewnego razu komputer na plazmie a wygaszacz nie zadziała to wypalą się punkty

PROSZĘ O RADY I PROPOZYCJE JAKIMI MODELAMI SIĘ ZAINTERESOWAĆ

z góry DZIĘKUJĘ za pomoc
 

edmondo

New member
Witam.

Czy ktoś mógłby mi po chłopsku przybliżyć różnice pomiędzy Toshibą:
42Z3030 a 40ZF355 (oprócz wielkości i cen oczywiście)?!

Dzięki,
Ed
 

arbas

New member
arbas - u Ciebie zaczynałbym od:
Loewe Xelos 32"
Sharp 32 lX 8
Sony 32 W 4000
Hitachi super slim UT Mx70.
Dzieki Kiki,

W miedzyczasie troche podskoczyl budzet (do 5k ) ale rowniez przekatna ekranu do 37".

Telewizor jest dla tescia i w tej chwili mysli on o JVC LT37P80BU

Czy to sensowny wybor?

Ps dla przypomnienia 2,5-3 metry sypialnia telewizor ma wisiec na scianie :)

Pozdrawiam,

Arbas
 

Apomentis

New member
Witam wszystkich ponownie ;)
Mam pytanie, mianowicie juz mysle, ze wyselekcjonowalem 3 tv w granicach 3500-4000 zł, teraz nie wiem ktora wybrac, i czy moze jednak nie ma lepszych w tym przediale. Wiec moje typy: 32PFL9603 (wiem, ze 32 cale to malo, i wielu mi to powie, ale w moim pokoju, to nawet zaleta) Sharp LC-42X20E, LG 42LG5000

Pokój 3x3m, odległość 2,5m, srednio na slabo nasloneczniony, ma wisiec na scianie, 50%-filmy dvd 35%-xbox 10% TV 5% kablówka.
Mam nadzieje na szybka odpowiedz :D;)
Dziekuje
 

Zibiland

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam
Czy ktoś moze mi powiedzieć vzym sie różnią od siebie następujące modele Sony:
SONY KDL 40 V 3000
SONY KDL 40 D 3500
z tego co zauważyłem w opisie to tylko liczbą wyjść HDMI

Czy ktoś może polecić mi kino domowe w cenie do 1400zł. Myślałem o PANASONIC SC PT860K ale jakoś wykonania kolumn jest straszna :(
 
Ostatnia edycja:

Ulaire

New member
Witam,

Szukam porady od znawcy w temacie. Planuje kupno LCD (prezent) w przyszlym tygodniu. Wiem niewiele dlatego prosze o pomoc bo ilosc modeli na rynku mnie przerasta a nie mam duzo czasu. Przegladalem ten temat ale mimo wszystko chcialbym prosic o propozycje skierowane do mnie.

Wielkosc: 32 cale, ewentualnie 37 jesli mozna pogodzic cene z jakoscia
Cena: do 2500zl
Sygnał: analogowa kablówka, ale chcialbym aby dobrze radzil sobie z "n" oraz Posatem Cyfrowym;
Odległość od ekranu: 3 - 3,5 m
Urządzenia do podłączenia: ewentualnie PC
Pora oglądania: pozne popołudnie i wieczór
Osoby przed telewizorem: 2 -3
Przeznaczenie: glownie to co ma w ofercie kablowka, filmy DVD, sport, PS3 lub Xbox
Stojacy

Prosze dajcie znac czy potrzebne sa jescze jakies detale.

Z tego co widzialem to mysle o:
Sharp LC-32x20E
Samsung LE32A551

Szybka odpowiedz mile widziana.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
haniaaaa - Hitachi 32 A 01
i w nowej cenie JVC 32 A 90

cisuk
- oczywiście że warto
skorzystaj z prezentacji w domu sam się najlepiej przekonasz.


olgierdw - przed wysałniem poproś o sprawdzenie i nię będziesz miał stresu że dostaniesz z matwymi pikselami.
Ale widzę też że spada kwota zakupów co nie świadczy lepszej jakości zakupów.
Sprawdź przy Twoich warunkach:
42 XL2 , 42 KVC V 80 , Toshiba 42 Z 3030 - modele 100 Hz.
Bo odległość masz małą.

edmondo - www.toshiba.de lub http://www.toshibaregza.pl/ - sprawdź

arbas - to sprawdź :
JVC 37 P80
Loewe 37 Modus
Sharp 37 XL8

it24 - Sharp XL8 - nowy model , wchodzi za kilka dni.

Apomentis - jak do dvd to spokojnie bierz 42 X 20 Sharpa .
Ale sprawdź też 42 R 90 JVC.


Ulaire
-
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26408
Czas na współpracę z grami. I tu nie ma żadnych niespodzianek i sensacji.
p1070098ik0.jpg
 

jagger

New member
Apomentis napisał:
Witam wszystkich ponownie ;)
Mam pytanie, mianowicie juz mysle, ze wyselekcjonowalem 3 tv w granicach 3500-4000 zł, teraz nie wiem ktora wybrac, i czy moze jednak nie ma lepszych w tym przediale. Wiec moje typy: 32PFL9603 (wiem, ze 32 cale to malo, i wielu mi to powie, ale w moim pokoju, to nawet zaleta) Sharp LC-42X20E, LG 42LG5000
Philips 32PFL 9603 jest o klasę lepszy od tego Sharpa. Spróbuj kupić chociaż 37".
 

lansalot

New member
Witam!
Planuję kupić JVC LT-32P80, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji chciałbym rozwiać jeszcze kilka wątpliwości. Dotyczą one rozdzielczości. Chciałbym żeby nie okazało się, że za rok będę musiał zmienić te 1366x768 na 1920x1080. Jaką tak na prawdę różnicę sprawia ta wyższa rozdzielczość przy sygnale SD i C+, na której z programów HD oglądam tylko C+Film i C+Sport? Czy może przy 32 calach nie ma sensu kupować większej rozdzielczości?
Pozdrawiam!
 

Apomentis

New member
jagger napisał:
Philips 32PFL 9603 jest o klasę lepszy od tego Sharpa. Spróbuj kupić chociaż 37".
Niestety budżet nie naciągne na 5k, maksymalnie 4, najlepiej troche mniej, wiec philips tylko 32" :(.
Aha, dopiero kupuje jutro lub pojutrze, wiec bylbym wdzieczny jakbys podal inny ciekawy model ;), bo nie jestem pewien w 100% jeszcze. Zastanawialem sie ponadto nad Samsung A656, i ten JVC od Kikiego.
 
Ostatnia edycja:
Do góry