Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

k_nemo

New member
Witam
Proszę o pomoc w wyborze telewizora.
Podaję warunki:
jaki duzy pokój ? 24m2
jaki sygnał ? kablówka UPC analogowa, DVD
jaka odległość od ekranu ? 2,5 m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD
jaka klasa cenowa? do 4500
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? wieczorem, brak refleksów ze strony okna
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? małe
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? głównie filmy
Jaki masz obecnie telewizor? 28 panorama 100hz Thomson
Ma stać czy wisieć? ma stać



Pozdrawiam
 

yaretzki

New member
Prośba o pomoc w wyborze

Mam prośbę o pomoc w wybraniu tv (raczej full HD, 42 lub 40 cali) do salonu


jaki duzy pokój ? 18m + otwarta kuchnia 10m
jaki sygnał? Cyfra+ SD (docelowo także HD)
jaka odległość od ekranu ? 3,5m
jakie urządzenia do podłączenia- głównie PS3 (czyli granie - dynamiczne obrazy), DVD, (jeśli będzie możliwość także PC)
jaka klasa cenowa? 6000-7500
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? dzień 40% noc 60%
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? średnie (okna od zachodu + rolety)
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? sportowe, programy filmowe, informacyjne, naukowe, przeglądanie zdjęć wyskokiej rozdzielczości
Jaki masz obecnie telewizor? Philips CRT panor. 28PW9617/12 100Hz Pixel+
Ma stać czy wisieć? stać

Bardzo proszę o pomoc w wyborze

Pozdrawiam,
yaretzki

PS
Przedział klasy cenowej sugeruje, że jeśli mogę uzyskać duży przeskok jakościowy/funkcjonalny to jestem w stanie dołożyć i wydać do 7500 PLN
 
Ostatnia edycja:

mattanjah

New member
Witam
Jeśli mogę prosić o pomoc w wyborze Tv. Zastanawiam się między tymi modelami
SONY KDL 40 V 3000
SONY KDL 40 D 3500
LG 42 LG 5000
Docelowo ma być dołączny do niego zestaw kina domowego ( prawdopodobnie Onkyo ) oraz platforma n.

Z góry dziękuję za pomoc
 

jagger

New member
Apomentis napisał:
Niestety budżet nie naciągne na 5k, maksymalnie 4, najlepiej troche mniej, wiec philips tylko 32" :(.
Aha, dopiero kupuje jutro lub pojutrze, wiec bylbym wdzieczny jakbys podal inny ciekawy model ;), bo nie jestem pewien w 100% jeszcze. Zastanawialem sie ponadto nad Samsung A656, i ten JVC od Kikiego.

Zobacz tego JVC-a. Może akurat ci się spodoba. Z tego co wyczytałem Kiki jest autoryzowanym dealerem JVC i paru innych marek które poleca, więc może mieć dobra cenę na ten model.
 

Greg_1

New member
na początek budżet do 1800zł
rozmiar 23-26"
ma być głównie do filmów zwykłych DVD ale i HD, drugie główne zastosowanie to gierki (może smużyć ale w niewielkim stopniu) i net z kompa (do pracy mam laptopa)
wejścia D-Sub nie musi posiadać, moja karta ma HDMI.
Telewizję będe na nim oglądał raczej sporadycznie, więc czułość na sygnał kablówki nie ma pierwszoplanowego znaczenia.
TV ma stać na biurku.

edit: naturalnie chciałbym najlepszą możliwą jakość obrazu za tą cenę :D ale to chyba wszyscy tak mają
aha dużym plusem dla mnie będzie jak czarny będzie czarny
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Greg_1 - nie masz prawie żadnych wymagań - to spokojnie bież Panasonica 26 XL 70 / jedyny 100 Hz / Spełnia wszystkie potrzeby.

mattanjah - ale podaj jakie masz warunki - bo nie ruszymy z miejsca.

yaretzki - Masz idealne warunki dla plazmy Pioneer 42"
Ale do prównania koniecznie wybrałbym prz tych potrzebach:
42 Sharp XL2
42 JVC V 80
Toshiba 42 Z 3030
Mieścisz się w przedziale cenowym a zaoszczędzone środki wyłóż na sygnał Hd - będziesz przeszczęśliwy.
W razie wątpliwości poproś o prezentację w swoim domu.

k_nemo - Do filmów jeśli masz dvd które skaluje - to powinieneś brać 37" lub 40". Zacząłbym od 40" Toshiba XF 355 , dalej lcd 37"" 100 Hz - JVC P80, Sharp 37 RD2. U Ciebie ważniejsza jest płynność i dobre skalowanie obrazu.
Zerknij też na Sharpa 37 XL8 , Toshiba 37 Z 3030, Samsunga 37 A 656.
37 Hitachi V01 ,
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=94

Apomentis - Dalej pozostałbym przy R 90 , bo na Samsunga 40 A 656 Ci nie wystarczy kasy.
Ale zawsze możesz poprosić o prezentację.
 

mattanjah

New member
Już uzupełniam informacje

jaki duży pokój ? 5x6m
jaki sygnał ? platforma n ( w tym HD )
jaka odległość od ekranu ? 4,5m
jakie urządzenia do podłączenia? kino domowe (onkyo), platforma n, PC (jak Się uda ;)
jaka klasa cenowa? te 3 modele mogę kupić w tej samej cenie ok 4000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? zarówno w dzień i w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? dość duże, okno od południa
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? filmy,sport, muzyka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
z Twoich wybrałbym 40 D 3500 - ale obraz jest suchu na tym ekranie.
Z uwagi na okna i odladanie w dzień sięgałbym po LCD. Ponieważ odległość słuszna to wielkość minimalna 42" .
Sprawdziłbym na Twoim miejscu:
Sharp 42 X 20
Toshiba 42 X3000
JVC 42 R 90
Philips 42 7762
 

crest

New member
Panasonic 37LZD85 i inne

Miałem w domu Panasonic 37LZD85. Po kilku dniach z racji fatalnego egzemplarza z nierównym podświetleniem odesłałem do sklepu. Sklep nie posiada identycznych modeli - podobno jest z nimi problem.

Czy jest godny polecenia odpowiednik. Z racji aktualnie posiadanej kablówki z sygnałem SD bardzo przypadł mi ten Panasonic - radził sobie świetnie. Skaler sygnału DVD też spisywał się znakomicie. Bardzo pzydatne - zdjęcia wprost z kart SD. Chwile myślałem o LZD800 ale obawiam się że nasłoneczniony pokój w dzień i odbijające się w dzień z kuchni za plecami okno (10m - północne) będą mocno odbijać się podobno w szklanej powłoce tego LCD.

Stąd pytanie - jakie inne godne uwagi tv.

Zgodnie ze zwyczajem parametry:
jaki duży pokój ? 4x5m
jaki sygnał ? UPC SD na razie
jaka odległość od ekranu ? 2,0 - 3,0 m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD, PC
jaka klasa cenowa? do ok 5k
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? zarówno w dzień (dzieci) i w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? okna od południa, tv tyłem, jedno okno północne 10m na wprost tv
ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
jaki masz ulubiony program? filmy anim, filmy, newsy, zdjęcia rodzinne (aparat cyfr z SD), czasami gry z pc (w przyszłości konsola)
stojący/wiszący: stojący

Proszę o porady ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja też wymieniałem LZD 85 - na inne i wystarczy.
Najlepszym obecnie modelem na rynku również na matrycy IPS Alpha jest Hitachi 37 X 01 , UT 37 MX 70 - kosztuje znacznie więcej.
www.hitachidigitalmedia.com
Godny polecenia po obniżce jest
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550
Toshiba 40 XF 355 , Loewe 37 Modus , Sharp 37 XL8 - nowy Model.

No i genialne pociagnięcie Hitachi że nie da się podłączyć byle jakiego
sygnału. Tylko sygnał cyfrowy co zawsze owocuje niesamowitą jakością.Zresztą co tu gadać:
p1080120il7.jpg
 

Arclon

New member
Panowie, proszę o pomoc,
... muszę zakupić TV w tym lub następnym tygodniu, rodzina dała mi ultimatum, a ja juz z miesiąc czy dwa oglądam, czytam i dalej nie potrafię się zdecydować.
Oczywiście szukam LCD TV - do salonu, więc wymysliłem 42". Na początku chciałem Full HD ale teraz zastanwaiam się, czy może lepiej HD Ready ze 100Hz.

jaki duży pokój ? 6x4.5m (ale TV niestety będzie stało na połowie dłuższej ściany)
jaki sygnał ? C+ (SD a jak będzie telewizor to zamówię HD), DVD, docelowo BR
jaka odległość od ekranu ? 2,0 - 4,5 m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD, docelowo BlueRay
jaka klasa cenowa? do ok 5k
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? zarówno w dzień (dzieci) i w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? dosyć spore, ale też bez przesady - okno od wschodu oraz wykusz od południa, TV przodem do wykuszu
ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
jaki masz ulubiony program? filmy anim, filmy, newsy, trochę sportu, czasami gry z pc (w przyszłości konsola)
stojący/wiszący: stojący

Moje myśli krążą wokół Sharpa 42X20, chociaż fajnie byłoby mieć 42XL2, ale jak tu juz ktoś wspomniał - różnicę w kasie (prawie 2kPLN), można przeznaczyć np. na lepszy tuner sat HD. Trochę mnie niepokoi, że tunery sat które oglądałem to tylko 1080i a nie p, oraz, że jak słyszałem i tak nikt nie nadaje sygnału zgodnego z Full HD (nie mówię o odtwarzaczach). Boję się, że wywalając kupę kasy, będę "przygotowany" na coś co ma nadejść za kilka lat. A ja chcę ogądać teraz. Dodatkowo słysząc, że dla sygnału SD ( a na razie większość oglądanego przez nas) HD Ready nawet zachowuje się czasem lepiej, to już na prawdę nie wiem co wybrać.
Pomóżcie proszę...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
warunki masz podobne jak poprzednik.
I bezpieczniejszy jest wybór LCD 100 Hz jeśli będziesz siedział bliżej.
Ale przy dalszej odległości jeśli rzeczywiscie atakujesz sygnał HD to smiało idź na wielkośc nawet 42"
Ale sprwdziłbym od :
Sony 40 W 4000
Toshiba 40 XF 355
==============
Sharp 42 Xl2
JVC 42 V 80
Toshiba 42 Z 3030
 

Arclon

New member
Kiki - dzięki, widać, że można na Ciebie zawsze liczyć.
A mógłbyś jeszcze się ustosunkować do moich wątpliwości w stylu:
Full HD czy HDready ze 100Hz?
No i dlaczego w Twoim zestawieniu odpadł Sharp 42X20E ? (niezła cena)
W toshibach boję sie kątów - u mnie rozrzut oglądania będzie duży, ze względu na sytuowanie TV.
Również cena jest ważna - jak napisałem, może lepiej zinwestować w porządniejsze źródło sygnału, przy założeniu, że za parę lat, łatwiej będzie "przełknąć" zmianę TV za 3.5kPLN niż za 5.5?
PZdr i jeszcze raz dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
całość obliguje Kwota końcowa.
U Ciebie dominujacą wartością jest - jednak full hd.
Ponieważ będziesz wchodził właśnie w taki sygnał .
Sharp X 20 - nie - bo przy bliższej odległości będziesz widział zbyt dużo szumów i brak płynności. Toshiba XF podobnie jak Sony - mają nowe matryce i katy są już znikome.
A za 3,5 tyś nie kupisz dobrego LCD 42" do HDTV :D
 

Arclon

New member
Kiki, ale jednej rzeczy dalej nie rozumiem.
Dlaczego Sharp 42X20E miałby rozmywać a Sony 40W4000 już nie?
Przecież oba nie mają 100Hz, a w dodatku Sharp ma chyba szybszą matrycę (4ms zamiast 8 u sonego) - chyba, bo nie wiem jak obie firmy podają ten parametr.
 

Aoox

New member
Witam! Jako że jestem zielony w temacie TV pisze do Was w sprawie pomocy przy kupnie LCD. Jestem nowy na forum więc na wstępie proszę o wyrozumiałość. Przejdźmy do rzeczy...
Potrzebuje LCD 32", mam do wydania ok 2500 zł, źródło obrazu z jakiego będę korzystać to Cyfra + HD + PS3 czyli czasami rozdzielczość 1080i + komputer (mam kompatybilną kartę z rozdzielczością 1080i). Chciałbym mieć co najmniej 2 wejścia HDMI.

Proszę o pomoc, jeżeli potrzeba jeszcze jakieś parametry to podam.
Pozdrawiam
A.
 

PieroPL

New member
kiki napisał:
z Twoich wybrałbym 40 D 3500 - ale obraz jest suchu na tym ekranie. Z uwagi na okna i odladanie w dzień sięgałbym po LCD. Ponieważ odległość słuszna to wielkość minimalna 42" .
Sprawdziłbym na Twoim miejscu:
Sharp 42 X 20
Toshiba 42 X3000
JVC 42 R 90
Philips 42 7762

kiki - chciałbym zapytać o opinię Ciebie, ale również innych specjalistów.
Po krótce moja sytuacja:

jaki duży pokój ? 21m2
jaki sygnał ? UPC SD na razie (mam za free więc na razie zostanę przy tym)
jaka odległość od ekranu ? 3,0 - 4,0m, ale z różnych miejsc w pokoju - dlatego ważne będą kąty
jakie urządzenia do podłączenia? DVD, PC, kino domowe
jaka klasa cenowa? 4000-5000zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? non stop, ale większość czasu w dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? pokój pólnocno-wschodni (ogólnie cały dzień bardzo jasno)
ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
jaki masz ulubiony program? filmy, rozrywka, news - wszystko; chętnie podłączyłbym PC przez HDMI w celu obejrzenia filmu czy zagrania w jakiś symulator
stojący/wiszący: stojący

Przede wszystkim zależy mi na dobrej jakości obrazie (jeśli takowy w ogóle można uzyskać z kablówki...), ładnych kolorach, kontraście.

Spodobał mi się Hitachi L42VP01 za 4000zł na kino-domowe.pl (w MediaMarkt - 5400zł).

Ideałem byłby pewnie SHARP LC42XL2E - ale to wydatek rzędu 53xx zł a wolałbym coś rzędu 43xx zł ;)

Na forum jest bardzo mało informacji odnośnie tego modelu Hitachi. Bardzo zachwalacie model 37'' X 01, ale z tego co się orientuję seria X to zupełnie inna bajka co VP. Po za tym uważam, że 37'' bez względu na klasę dla mnie jest nieco za mały. 42'' to moim zdaniem optymalny wybór. Firma to klasa sama w sobie, widziałem jak odbierał na sygnale HD i mnie zatkało, nie wiem jak to będzie przy kablówce... pewnie sporo gorzej, ale liczę się z tym. W planach na pewno jakaś platforma cyfrowa, jeśli UPC dalej będzie odkładało w planach wprowadzenie sygnału cyfrowego. Minusem jest na pewno brak w specyfikacji: "100Hz". Pytanie: czy przy sygnale z kablówki i oglądaniu telewizji będzie to w ogóle zauważalne, czy tylko ma to znaczenie przy super jakości sygnału i np. szybkiej grze ?

Prosiłbym o opinie odnośnie tego Hitachi i ewentualnie inne CIEKAWSZE propozycje w podobnej cenie.

 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

WSZ

New member
Witam, uparłem się Na Panasonica 32LZD80F bądz 37 cali. Jednak chłopak nie ma 100 Hz. Wolę kupić raz a porządnie.
Pokój dość mały.. jednak lubie się pochwalić.
Szukam LCD do Xboxa ( pod wersje HDMI ) - czyli raczej dynamiczne akcje.. więc 100 Hz to pierwsza miara.
Zastosowanie.. to dość dużo filmów HD no i DVD...
Posiadam Cyfre +
Teraz co rozważam to Samsung 37A656 - 100 Hz i full HD. Jednak nie wiem jak z czernią..
Ogólnie szukam TV do granicy 3700 zł.
Kino domowe Onkyo..
Nie siedzę dalej niż 2-2,5 m od TV ( pokój max 2.5(3)x2.5(3)m) po południu często w słońcu.. ale od czego są rolety
To jak Panowie.. pomożecie wybrać ?

PS... nie wiem czy to foto tyczy się tego Sharpa ?


Jeśli tak.. to szczerze mówiąc.. nie widać smużenia.. gra " jedzie " a napisy z auta są bardzo czytelne.. widzę że warty model.. mimo że nie posiada 100 Hz
 
Ostatnia edycja:

kiero_thecrew

New member
co wybrać

Właśnie sie zastanawiam nad kupnem LCD i ... tak trafiłem na forum bo nie moge się zdecydować. Myślałem o czymś w granicach 40 '( może 37 może 42). Coś żeby mozna było oglądać kablówke i ewentualnie n podłączyć, no i żeby można było podłączyć ps2 i pc:p. W sumie dobrze żeby był na obrotowej podstawie. Lubie ładne kolorki i żeby obraz na ps2 i przy ogladaniu filmów i telewizji był dynamiczny. Cenowo myslałem tak nad czyms w okolicach 6.000 razem z nagłośnieniem a sam lcd albo plazna -bosam nie wiem co kupić - to tak 4, cos w tym stylu fajnie jakby telewizor był w miarę innowacyjny :pżeby mozna było do niego wszytsko podłączyć jakies usb itp..
i zastanawiam sie jakie kino do nieo dokupić? i czy realnie założyłem 6 tyś lcd z głosnikami i dvd??


jaki duży pokój ? 25 m
jaki sygnał ? platforma n lub kablówka (bo sie bede przeprowadzać), PC, DVD, ps2
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia? kino , platforma n, PCdo tego jakieś kino domowe - tylko tu też nie wiem jakie - ktos pleca jakies głosniczki i dvd do pomieszczenia typu aneks kuchenny z pokojem dziennym?
jaka klasa cenowa? 4-6
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? zarówno w dzień i w nocy ale w nocy częściej
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? nie gra roli są dobre rolety ;-)))
ile osób zasiada przed telewizorem? 2 - 4
Jaki masz ulubiony program? filmy,sport, muzyka, gry


z góry dzięki wszytskim za pomoc
 
Do góry