Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Zibiland

Klub HDTV.com.pl
vip
Szwagier chce kupic nowy lelewizorek, rozwaza plazme 42PV-80 lub LCD Sharp LC-37X20E. Odległość do TV ok 2,5 lub 3,5m, do tego chce dokupić kino domowe PANASONIC SC PT860K. Co o tym sądzicie?
Sharp LC-37X20E
Sharp LC-37X20E
 

supergonzo

New member
Jestem poważnie zainteresowany Samsungiem LE52A656. Telewizorek ma luksusowy wygląd który by sie fajnie komponował w moim pokoju. Ale przecież to najmniej istotne. W teście moim zdaniem kontrowersyjnym wypadł on dosyć słabo.
Co konkretnego polecilibyście mi.
1. Cena do 10000zł.
2. Rozmiar 52 cale.
3. Zastosowanie PS3 70% czasu. Polsat oraz n 20%. Blu-ray oraz dvd 10%.
4. Odległoś ok. 4 metry.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
supergonzo - dla Ciebie :
Sharp 52 XL2 / na HD1 za mało kasy/
52 Toshiba Z 3030
52 W 4000 Sony.
Co do Samsunga to czytaj literaturę:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24520
Ale na prezentację przy tych warunkach poproś koniecznie o Pioneera 50" Kuro.
Sprawdź też Hitachi 50 X 01 w nowej rewelacyjnej cenie :D

Zibiland
- ale podaj warunki.
Poczytaj też opinię:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26408

Wreszcie oaza Ciszy i spokoju w szumach liści , wody i kwiatów.
p1070173gr0.jpg
 

Zibiland

Klub HDTV.com.pl
vip
kiki napisał:
.........
Zibiland
- ale podaj warunki.
Poczytaj też opinię:
.........
- odległość od TV 2,5-3,5m w zalezności gdzie jego zona naroznik ustawi :D (trwają negocjacje),
- głowieni C+, polsat, dvd i w niedalekiej przyszłości HD
- pomieszczenie 5,2x3,3m (dłuxszer),
- kwota max 4 tys. na TV i ok 1200 na kino domowe
 

klikacz

New member
37 cali

Witam. Nadszedł czas kupna nowego tv. Oto moje wymagania:
  • FullHD
  • 37 cali
  • Bardzo dobre odzwierciedlenie ruchu (czyli 100MHz)
  • Sygnał hd z cyfrowego polsatu
  • cena 5000zł jesli naprawde warto 6000zł
Licze na dobre podpowiedzi i z góry za nie dziekuje i pozdrawiam klikacz :)
 

marekgraja

New member
Co wybrać

Witam wszystkich forumowiczów.
Jak większość z Nas mam ten sam problem - jaki LCD kupić. Pokój ma wymiary 4,5 x 3,3, odległość do oglądania od 2 do 3,5m, z uwagi na posiadane meble może być jedynie 32". Sygnał z kablówki UPC oraz antena zbiorcza, w planie kino domowe z HDMI, w najbliższej przyszłości nie mam zamiaru kupować dekodera cyfrowego. Moje subiektywnne typy to SONY KDL 32W4000 (full HD) lub KDL 32V4500 (HD Ready). Zważywszy na różnicę w cenie (około 600-700 PLN) oraz brak źródeł HD skłaniam się ku temu drugiemu. Czy warto ?
 

elitarny83

New member
Witam!

Poszukuje telewizora LCD o przekatnej ekranu 32"
cena: 2-2,5 tys
pokoj: 3 x 5m
odleglosc od ekranu: 1,5-2 m
pora ogladania: glownie po godz. 20stej
sygnal: analogowy z anteny zewnetrznej (lub ew. kablowka) + filmy DivX/DVD z laptopa
ilosc ogladajacych osob: 1-2
przeznaczenie: glownie filmy i sport (pilka nozna)

Reasumujac, nie ogladam duzo telewizji dla tego nie chce przeplacac. Glownie filmy z komputera i jakies programy/sport (mozliwy slaby sygnal - antena zewn.).

Z gory dziekuje za pomoc w wyborze i wszelkie porady!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zibiland - w tych warunkach zostałbym przy ostrzejszym Sharpie.
Tym bardziej że za pasem HD i w miarę odległość.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26408

p1070212dx8.jpg


=============================================
klikacz - u Ciebie jest najłatwiej.
Najlepszym modelem obecnie na rynku jest Hitachi 37 X 01
http://www.hitachidigitalmedia.com/product.do?actionName=showProductAction&pt=17&pg=69&proid=590
Jeśli będziesz miał wątpliwości poproś o prezentację.
Dodatkowo sprawdź:
Loewe 37 Modus
Hitachi UT MX 70
Toshiba 40 ZF 355
============================================
marekgraja
Tu masz test dla serii
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741
Ja wybrałbym Sony 32 W 4000

============================================
elitarny83 -
Sprawdź:
JVC 32 A 90
JVC 32 Da9
Sharp 32 D 44
Panasonic 32 LE8
Hitachi 32 A 01

Ale do sportu podnieś trochę poprzeczke finansową i sprawdź koniecznie JVC 32 P80
Sharp 32 RD2 - modele 100 Hz.
 

klikacz

New member
37 cali

Jak wielka jest roznica pomiedzy to toshiba a hitachim l37x01 bo szczerze mowiac ramka toshiby jest ładniejsza od masywnej ramy hitachi. Czy naprawde hitachi jest o duzo lepsza jak tak to o co?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Hitachi w rzeczywistości wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach.
Ale jest to jedyny telewizor który ma płynność LCD i plazmy.
Dlatego jest też najwyżej oceniany przez użytkowników. Jest na matrycy IPS Alpha - bez kątów bocznych. Ma pełne wyposażenie do podstawki obrotowej kierowanej z pilota .Ale najważniejsze że na świecie w różnych rankingach ma też nr1.
 

klikacz

New member
37 cali

ta to ciekawe gdzie teraz znajde ten model w media markt nidgy nie widzialem Hitachi szczerze mowiac nigdy tej marki nie znalem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
a widziałeś Bugatti w salonach samochodowych?
bugatti-veyron-big.jpg


Też występuje wyłącznie w wybranych salonach sprzedaży.
Podobnie jak Hitachi.
Jeśli masz wątpliwosci poproś o prezentację w swoim domu.
 

klikacz

New member
37 cali

Buggatti widzialem w Berlinie (obok Bentleya) za szybą sklepu z eksluzywnymi samochodami :grin:. Chyba jednak zdecyduje sie na Hitachi. Dzieki za pomoc. Za niedługo wróce w sprawie wyboru kina domowego.
 

stefek202

New member
Witam wszystkich na forum. Czytam już od baaardzo dawna jednak w końcu nadszedł moment gdy mogę wreszcie coś kupić:) Jednak prosiłbym o pomoc, bo szczerze mówiąc to trochę już (pewnie jak spora część osób) pogubiłem się...
Otóż moje potrzeby: 46 lub 52 cale (odległóść od tv będzie 3-3,5m), lcd, full hd, 100hz. Będę go wykorzystywał do: 50% filmy z komputera (może też gry?), i po 25% tv (aster więc również hd od niedawna, ale także stary sygnał) i 25% xbox z hdmi. Czyli musi mieć kilka wejść na pewno.
Pokój spory, ale telewizor będzie pod kątem przy ścianie w połowie długości. Okna są przed i za tv na tej samej ścianie. Ale na ogół zasłaniam wszystko do oglądania. Zresztą mam czas najczęściej dopiero wieczorem.

Zastanawiałem się nad sony x3500 ale nie wiem czy tak naprawdę warto, czy nie jakis sharp albo samsung albo coś jeszcze(?).

Jeśli ktoś mógłby podpowiedzieć, byłbym bardzo wdzięczny.
Co do kasy, to oczywiście jak najmniej:), ale myślę że około 10 tyś mogę wydać.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy takich warunkach możesz sięgać już po najlepsze modele w klasie:
Sharp 46 HD1
Sharp 52 XL2
JVC 47 V80
JVC 46 S90
Toshiba 46 ZF 355
Toshiba 52 Z 3030
Pioneer Kuro 50"
Sony 52 W 4000
Sony 46 X 3500
Hitachi 50 X 01
Panasonic py 800
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=94 - tu czytaj poszczególne opisy.

Nie widać żadnych dropów, widać za to świetne przejścia tonalne.
p1070607mo6.jpg
 

Jinxed

New member
Witam, nawiazujac do tego co powyzej zostalo napisane odnosinie Hitachi i Toshiby to prosilbym o pomoc w wyborze najlepszego modelu z ponizej podanych:
- Toska ZF 355
- Hitachi UT MX 70
- Hitachi X 01

Zastosowanie:
- PRZEDEWSZYSTKIM - monitor komputerowy - (gry)
- polsat cyfrowy (glownie sport i programu pokoroju discovery,animal planet etc.)
- filmy jakosci hd,dvd, divx

Warunki:
- odleglosc 2,5-3 m
- nasloneczniony pokoj
- do ~ 7,5k
- rozne pory ogladania
- 37-40"

Ogolnie zalezy mi na plynnosci, zeby dobrze spisywal sie do podnaych moich warunkow i zastosowan.Prosze o + i - podanych lcd, ktore pomoga mi w wykonaniu odpowiedniego wyboru.Kiki prosze o oferte cenowa.Z gory dziekuje, pozdrawiam.
 

Cybe

New member
Witam.

Prosiłbym o pomoc w wyborze TV LCD 32"-37" do 2500 zł . 500 zł +/- . Czyli max 3 tyś .

-Odległość to 3,5-4,5 metra .
-Pokój słabo nasłoneczniony(co kiedyś może się zmienić przy przeprowadzce)
-Tv głównie do SD,kompa,oglądanie Divx'ów,gry,Xbox360,PS3 . Później do Blue-Ray i N-ki .

Doradźcie co będzie lepsze, czy 32" FHD lub zwykły 37" HDReady ? Myślałem o Samsungach strasznie podoba mi się ich wygląd choć moja dziewczyna powiedziała mi ,że jak kupię takie "świecące gów***" to mnie z domu wyrzuci :) No i kolory w Samsungach powalają.

Pozdrawiam.

Łukasz
 

tmi

New member
Wszyscy kupują LCD to i ja chyba się przerzucę :D
Oto moje warunki:
- pokój ok. 20m2
- odległość od ekranu 4m z kanapy lub 2 m z pufa
- telewizor w rogu pokoju za nim okno na zachód, więc po południu świeci słoneczki :)
- sygnał głównie Cyfrowy Polsat - w tej chwili sygnał SD, a jak Polsat wprowadzi wreszcie dekoder HD z twrdym dyskiem to zmieniam.

W tej chwili mam Philipsa 32 cale wraz z kinem domowym. Myślałem o Philipsie bo generalnie byłem zadowolony a dodatkowo wszystko w jednym pilocie. Widzę, że mało kto poleca Philipsy ciekawe dlaczego?

Wymagania:
- Full HD
- 100 Mhz
- PIP
- rozmiar 40-50 cali
- budżet 5000-6000
- jakby był firmowy stolik to byłoby super.

Bardzo będę wdzięczny za poradę i wszelkie sugestie.

Pozdrawiam
tmi
 

Rav17

New member
Witam wszystkich forumowiczów:grin:

Za ok. miesiąc czasu zamierzam kupić nowy Tv. Jeszcze nie zdecydowałem czy będzie to plazma czy LCD.
Czytam te forum od jakiegoś czasu i mam pare typów- choć nie wiem czy właściwych:razz:
Na nowym Tv będę głównie oglądał sport (mecze piłki nożnej, tenis itd), filmy z kablówki aster (SD), filmy z dvd ( w niedalekiej przyszłości BD- PS3 sie kłania), może podłącze kompóter (to się okaże),oczywiście podłącze do niego X360.
Telewizje głównie ogladam wieczorami, a jeżeli oglądam/gram w dzień to i tak maksymalnie zaciemniam pokój- tak lubie i tyle:wink:
Odległość od Tv to coś ok 1 - 2 metry (zależy gdzie usiąde, uroki małego pokoiku)
Cena max 3500zł.
Moje typy:
PANASONIC TX-32LZD85
PANASONIC TH-37PV80
SHARP LC-32X20E

Oczywiście jestem otwarty na propozycje.
Z góry dzieki za doractwo/pomoc

Pozdro
 
Do góry