Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

areswow

New member
Panowie Polska - Niemcy za 2 dni, jak Wy mi nie pomożecie to juz chyba koneic...

Co wybrac Sharp 42 XL2e czy Sony 40 W4000

nie moge sie zdecydowac, a czasu coraz mniej

Pozatym malo zarabiam wiec decyzji musze byc tym razem pewny....

Pomocy !!!!!

btw. w niedziele 3 - 1 dla naszych, pzdr.
 

janek25_25

New member
Toshiba 37 Xv500pg

Witam ma pytanie co sadzicie o tym TOSHIBA 37 XV500PG jak o wypada w porownaniu do sharpa lc37x20e co lepiej wybrac poradzcie cos.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
areswow napisał:
Panowie Polska - Niemcy za 2 dni, jak Wy mi nie pomożecie to juz chyba koneic...

Co wybrac Sharp 42 XL2e czy Sony 40 W4000

nie moge sie zdecydowac, a czasu coraz mniej

Pozatym malo zarabiam wiec decyzji musze byc tym razem pewny....

Pomocy !!!!!

btw. w niedziele 3 - 1 dla naszych, pzdr.


Sharp 42 XL2 bo ma zarówno Full HD jak i układ 100 Hz. Sonówka W4000 nie ma niestety 100 Hz, co dla mnie osobiscie jest nie do zaakceptowania, ale wybór należy do Ciebie ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
areswow - popieram rafcio - bez względu jakie masz warunki ,do piłki nożnej lepszy będzie Sharp 100 Hz. Użytkownicy już dawno tak wybrali.
http://www.zlotypixel.pl/

janek25_25
- ja brałbym Sharpa i to przynajmniej z kilku powodów.
Lepsza płynność w SD, lepsze skalowanie obrazu. czyściejszy i bardziej wyraźny obraz , lepsza filtracja sygnału.
Ale decyzja należy do Ciebie.
 

janek25_25

New member
Poratujcie Panowie

Sam juz nie wiem co mam wybrac Sharp LC 37 X 20 E czym sie rozni od Sharp LC-37B20E a moze Sharp LC42XL2E tylko ta cena szkoda ze niema 37 cali pomozcie co mam wybrac czy warto placic wiecej za Sharp LC42XL2E czy jest duzo lepszy dzienki.
 

janek25_25

New member
A Jeszcze Jedno

JAK DO Sharp LC-42XL2E MA SIE PHILIPS 42 PF-L 7603 CZY TO PRAWDA ZE PHILIPS JES NA PODZESPOLACH SHARPA NA ILE SPRAWDZA SIE W OGLADANIU PODSWIETLANIE W PHILIPSIE.
 

cin0

New member
witam

chciałbym zakupić lcd/plasma, nie bardzo znam się w temacie żeby podejmować sam decyzję, ponieważ sprzęt jest drogi, więc proszę Was forumowiczów o pomoc..
tv będzie z początku używany do laptopa, konsoli i w najbliższym czasie do n'ki prawdopodobnie lub polsatu czy cyfry+..
odległość od tv to ~3m, ~3500zl, myślę glownie nad =>37''.
co myslicie jeszcze o LE37A55P3, gdyz nie moge nic znalezc o nim na forum, nawet bez koncowki (P3), wart uwagi?

prosze o propozycje i pozdrawiam
 

mavericus

New member
Witam, prosiłbym o radę nad podjęciem decyzji.

Pokój ok. 15m2
Telewizor będzie stał tyłem do okna, okno jest na wschód
Odległość od ekranu 2.5 - 3.5 m
Ilość oglądających 1-3 osoby


Aktualnie SD, w planach Cyfra+ HD
DVD z Divx podłączone pod TV
w przyszłości blue ray ps3,
czyli zarówno gry jak i filmy full hd
Prawdopodobnie podłącze jeszcze kompa

Oglądał będę głównie sport w sd, później juz cyfra+
Filmy DVD i Divx, później juz Blue-Ray

Cena do 5000 zł

Na wtorek już jestem umówiony po:
Toshibe 42Z3030D
ale jeszcze się wacham nad Sony 40W4000,

chyba że proponujecie coś jeszcze.
Proszę o rade i pozdrawiam
 

Brahma

New member
L42VP01 - z czym go można porównać

Proszę o ocenę Hitachi L42VP01 oraz o informację z jakimi modelami innych firm (Sharp, Toshiba, Sony) można go porównywać (porównanie w możliwościach i jakości obrazu a nie w cenie - cena spada).
Poza tym nie mogę znaleźć nigdzie do tego modelu czasu reakcji i informacji czy ma 100Hz czy też nie. A może ktoś ma to w domu i jest w stanie opisać jego wady i zalety.

Poza tym pytanie o możlwość wygaszania ekranu zdjęciami lub o tryb "ramka na zdjęcia" - czy ktoś poza sony stosuje takie dodatki? Wiem że to raczej kwiatek do kożucha ale jak już porównywać to po całości.

NO i może jeszcze jedno zapytanie już z innej beczki. Jak wygląda współpraca plazm z wszelkiego rodzaju X-box, ps3 itp? Czy tutaj o już tylko LCD?
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
mavericus napisał:
Witam, prosiłbym o radę nad podjęciem decyzji.

Pokój ok. 15m2
Telewizor będzie stał tyłem do okna, okno jest na wschód
Odległość od ekranu 2.5 - 3.5 m
Ilość oglądających 1-3 osoby


Aktualnie SD, w planach Cyfra+ HD
DVD z Divx podłączone pod TV
w przyszłości blue ray ps3,
czyli zarówno gry jak i filmy full hd
Prawdopodobnie podłącze jeszcze kompa

Oglądał będę głównie sport w sd, później juz cyfra+
Filmy DVD i Divx, później juz Blue-Ray

Cena do 5000 zł

Na wtorek już jestem umówiony po:
Toshibe 42Z3030D
ale jeszcze się wacham nad Sony 40W4000,

chyba że proponujecie coś jeszcze.
Proszę o rade i pozdrawiam

Pamiętaj, że Sony W4000 nie ma układu 100 Hz eliminującego smużenie, zwłaszcza przy słabszym sygnale i szybkich obrazach np. mecz piłki nożnej. Ja wybierałbym między wspomnianą przez Ciebie Toshibą oraz Sharpem XL2 - obydwa TV są full HD i 100 Hz :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
matmisiek napisał:
jaki kupic tv 32" jaki jest najlepszy interesuje sie samsungiem LE32A656A1. co o nim sadzicie?
pozdro

Tego samsunga nie polecam, ponieważ są od niego lepsze TV w tej przekątnej ekranu.
Sam zakupiłem ostatnio najnowszy model Panasa 32 LZD 85 Full HD i 100 Hz i jestem bardzo zadowolony.
Tańsza alternatywa to: Panas 32 LX85, JVC P80, Sharp RD2 ;)
 

Dzik84

New member
Uwaga

Cześć, mam pytanie. Napewno proste dla niektórych ale nie do końca dla mnie. Kupuję telewizor za kilka dni. Mam dwa na oku i między nimi chcę wybrać. Co byście wybrali i dlaczego?

SHARP 52XL2E
TOSHIBA 52ZF355

Dodam że nie oglądam telewizji od 3 lat - jedynie mecze, ale to na zwykłym tv - więc tv będzie używany tylko i wyłącznie do PlayStation3 (BlueRay), Xboxa360, DVD (hdmi), no i P(ie)C bym podłączył czasem.

Obejrzałem dziś obydwa w Saturnie. Nie było jakiejś zauważalnej różnicy w obrazie - leciały na nich inne filmy. Toshiba jest trochę droższa, Sharp ładniej wykonany. Parametry w cyferkach, na tyle na ile się znam (czyli słabo) wypadają raczej na korzyść Toshiby. Za kilka dni biore któryś z tych dwóch telewizorów. Napiszcie coś więcej, użyjcie swojej wiedzy, proszę. Naprawdę byłoby fajnie:) Dzięki z góry.

Pozdrowienia.
 
Ostatnia edycja:

Konrado

New member
W piątek kupiłem Toshibe 40 ZF355DG.
Zakup był w ciemno. Jedynie sugerowałem sie opiniami z forum i znajomego który ma Toschibe 47Z3030DG.
Jutro jade zamówić n-ke bo teraz mecz oglądam na zwykłej pokojowej. Obraz wiadomo że bez rewelki.
Zastanawiałem sie nad plazmą bo jak oglądałem w media to mnie powaliła jakość i ponoć odbiór z sygnału SD jest lepszy. jednak nie jestem przekonany co do ich rzywotności a i mam boczne nasłonecznienie pokoju.

Później postaram sie opisać swoje wrażenia z odbioru na n-ce i już po optymalnych ustawieniach.
 

h00dy

New member
sharp LC-52X20E

Witam,
po kilku dniach studiowania informacji z netu, i kilku nocach "spania z tematem" wciąż się waham ;-)
kiki - doradziłeś mi sharp LC-52X20E, zamiast samsunga i jesteś już drugą osobą która mi go poleca. Juź nawet miałem zamawiać, bo cena obecnie bardzo atrakcyjna. Waham się jednak ze względu na brak układu 100Hz, o czym sporo piszecie na forum. Jak ja to będę odczuwał ? Przypominam że mam około 5m od tv i głównie będę oglądał Cyfra+, dvd i konsola (na razie tylko PS2)
Sharp LC-52XL2E z układem 100Hz jest o około 2000 droższy - czy warto dokładać ? Czy lepiej poszukać innego TV ?
Mój górny limit finansowy to niestety tylko 8000 zł ;-)

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
 

muniek66

New member
witam,

czy na telewizorach LCD podczas ogladania meczu pilkarskiego wystepuje zjawisko "poszarpania" bialych lini boiska w czasie dynamicznych akcji?? Pytam bo na moim poprzednim tv crt i obecnej plazmie to zjawisko wlasnie wystepuje.
 

bartek75

New member
Mam problem z wyborem LCD 32. Ma służyć do oglądania TV z tunera satelitarnego (Ferguson AF-7318), rzadziej z anteny naziemnej. Raz po raz DVD. Nie planuje gier. Pokój od zachodniej strony. Odległosć 3-5m. Mam kilka modeli na oku:
toshiba 32XV500
toshiba 32R3500
samsung LE32A551
panasonic 32LX85
panasonic 32LX700
Zastanawiam się czy w takiej konfiguracji lepiej z full hd, czy z 100hz?
Proszę o pomoc...
 

Jaraxel

New member
Witam Serdecznie

Od jakiegoś czasu planuje kupno TV LCD 32”, poczytałem już trochę na forum i zaciągnąłem kilku opinii znajomych i czym dłużej się w tym zagłębiam tym mam większy problem na co się zdecydować wiec prosił bym was o pomoc.

TV będzie stał tyłem do okna, w średnio nasłonecznionym pokoju o powierzchni ok.10m2, odległość od ekranu 1,5m. Będę go głownie używał wieczorami lub w nocy. TV ma służyć do :
- oglądania divx-ów z kompa.
- grania na konsolach: PS3 (HDMI) i X360 (component), być może również na PC.
- oglądanie TV cyfrowej.
- oglądanie filmów DVD z konsoli lub kompa.
- oglądanie filmów HD.
(podane według kolejność do jakiej będę najczęściej używał TV)

Na początku najważniejsze pytanie czy decydować się na TV FullHD czy lepiej zostać przy HD Ready.
Mam w domu monitor 24” FullHD i divixy na nim na pełnym ekranie wyglądają strasznie słabo, wszystko jest strasznie rozmyte i bardzo widać kompresje. Czy na TV LCD z różnymi ulepszaczami których nie posiada monitor obraz będzie wyglądał podobnie czy będzie można obejrzeć jakiś film na takim ekranie z w miarę niewielkiej odległości?

Z telewizorów FullHD mój wybór zawęziłem do czterech modeli:
- Panasonic TX-32LZD85
- Samsung LE32A656A1
- Sharp LC-32X20E lub LC-32B20E (ze specyfikacji na stronie producenta nie widze większej różnicy)
- Sony 32W4000

Z wyżej wymienionych modeli najbardziej podoba mi się Panasonic, ma bardzo dobre oceny na różnych serwisach w necie, podobnie jak Samsung który jest pozbawiony 100Hz więc uplasował się na drugiej pozycji. O Panasonicach nie słyszałem osobiście nic dobrego, ze są kiepskie i lepiej kupić Samsunga lub Sharpa.

Z telewizorów HD Ready wybrałem:
- Panasonic TX-LX700 lub TX-32LX85 (raczej ten drugi model gdyż jest troszkę tańszy i łatwiej o dostępność)
- Sharp LC-32RD2E lub może coś troszkę tańszego
- Sony KDL-32V4500
- Być może również coś z oferty Samsunga, jeszcze nie wybrałem konkretnego modelu.

Na TV zamierzam wydać około 3500zł. Główny problem mam z wyborem wspomnianej już rozdzielczości, kiedyś byłem zdecydowany i przekonany tylko i wyłącznie na FullHD wiec zwlekałem z zakupem do czasu aż pojawią się modele 32” ale teraz już nie jestem taki pewien i przekonuje się do HD Ready. Co byście mi doradzili, bo sam już nie wiem na co się zdecydować.

Słyszałem również jakieś plotki o DVB2 które ma zastąpić obecny system do 2012 roku, i że teraz nie opłaca się kupować jakichś wypasionych TV tylko jakiś tańszy i dopiero później zainwestować w coś porządnego.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Jaraxel napisał:
Witam Serdecznie

Od jakiegoś czasu planuje kupno TV LCD 32”, poczytałem już trochę na forum i zaciągnąłem kilku opinii znajomych i czym dłużej się w tym zagłębiam tym mam większy problem na co się zdecydować wiec prosił bym was o pomoc...




Hej,
Polecam Panasa LZD85 Full HD i 100 Hz. Mam go i jestem bardzo zadowolony :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry