Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

luck76

Well-known member
@Pirer
"Samemu się trzeba przekonać na własnej skórze lub u kogoś, ale nikt ze znajomych nie ma."
Jak nie masz gdzie zobaczyć to trochę problem, bo chcąc ambilight to chyba godzimy się na gorszą jakość niż innych tv, więc jeśli miałbyś potem nie korzystać to trochę pech. :p

"Pytanie czy mogę sobie ustawić własny kolor jednolitego podświetlenia?"
Nie wiem czy są różne presety w różnych tv, bo mój PUS to jedyny, z jakim miałem styczność, ale mam takie opcje: śledzenie video, śledzenie audio, lounge light (tam jest 5 gotowców), śledzenie flagi.
W przypadku PUS, zdecydowanie godzimy się na gorszą jakość - te telewizory nie mają strefowego wygaszania - czytaj: cały ekran świeci. Nawet krawędziowe Panasoniki lepiej zaświecą.
 

hbdyz

Member
Zdaję sobie z tego sprawę, ale aż się zdziwiłem, że dla mnie ten obecny przejściowy PUS i tak jest wystarczający i wygląda na super jakość, ale to pewnie dlatego, że wcześniej miałem naprawdę jakiś gunwotelewizor. :p
 

mkrek

New member
Przymierzam się do zakupu tv 65", byłem oglądać w sklepie obrazy na domyślnych ustawieniach. Mam dylemat:
1. Czy TCL 65C845 nadaje się (refleksy) na dzień do pokoju: okno z prawej od południa, 2 okno vis a vis od zachodu
2. Odległość oglądania na wprost około 3,5 m
3. Większość odtwarzana to sygnał TV naziemny 50%, kablówka 30%, YT 10%, praktycznie bez grania
4. Obecnie oglądam na Samsung UE55J6300 i refleksy są akceptowalne
5. Biorę pod uwagę:
  • TCL 65C845
  • Samsung 65QN90B
Jednak przy obu egzemplarzach widać jakby mydlane obrazy np. twarzy i nie wygląda to zachęcająco (sygnał naziemny w sklepie). Na moich obecnych tv (mam też LG 43UM7540PLA) mimo że są starsze (słabsze) tego rozmycia nie widać. Czy to normalne? Przecież żadna tv obecnie (kablowe chyba też) nie nadają w 4K? Proszę o poradę. Może przy black week będą jakieś promocje.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hisense 65U8KQ na sygnale z naziemnej w markecie wyglądał świetnie. Mi to do niczego niepotrzebne ale sporo lepiej od mojego Samsunga 50QN91A. A to 65 cali do 50tki do tego. Tylko że on sporo droższy. Na razie nie było żadnej obniżki więc mam nadzieję że cena niedługo spadnie.
 

Arek-SJ

New member
Pytanie czy mogę sobie ustawić własny kolor jednolitego podświetlenia? Bo widzę, że są jakieś predefiniowane, ale czy można sobie samemu dobrać barwę?
W 65PUS8818 mam takie kolory do wyboru.
 

Attachments

  • IMG_20231030_184226.jpg
    IMG_20231030_184226.jpg
    3,9 MB · Wyś: 53

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz lepszą ofertę bo 5150 zł dla członków forum i to z dodatkowym pakietem gratisów o wartości 500 zł .
Na ten model nie przewidują zmian.
 

mkrek

New member
Masz lepszą ofertę bo 5150 zł dla członków forum i to z dodatkowym pakietem gratisów o wartości 500 zł .
Na ten model nie przewidują zmian.
No to ja już prawie jestem zdecydowany do zamówienia. Doczytałem co to pakiet gratisów.
Ale jeśli wgrywacie "wtyczki", to jest to jakiś rozpakowany outlet czy nowy?
Czy na etykiecie jest X2 ;) oznaczające nowszy procesor?
Rozumiem, że jest normalna gwarancja? Jak to się załatwia w razie czego?
Jeśli wszystkie odpowiedzi są na tak, to możemy finalizować transakcję :).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowy - wyjmowany tylko do kalibracji.
Gwarancja 2 Lata door to door.
Zgłaszasz na infolinię i przyjeżdzają do Ciebie.
info masz na PW
 

mjbialas

New member
Mam pytanie który lepszy hisense 75u8kq vs tcl 75c845. Ostatnio tu na forum polecano TCL. Natomiast dziś byłem w Media Expert i sprzedawca polecał HISENSE w stosunku do TCL. Na sali mail tylko wersję 65 cali jednego i drugiego więc też nie do końca można mu ufać
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ufaj komu uważasz.
TCLa dużo większe możliwości, ma lepszy dźwięk prawie dwa razy,.ma lepszą matrycę, ma lepsze skalowanie, większą pamięć, system otwarty.
 

luck76

Well-known member
Mam pytanie który lepszy hisense 75u8kq vs tcl 75c845. Ostatnio tu na forum polecano TCL. Natomiast dziś byłem w Media Expert i sprzedawca polecał HISENSE w stosunku do TCL. Na sali mail tylko wersję 65 cali jednego i drugiego więc też nie do końca można mu ufać
Tak jak napisał @kiki, ufaj komu uważasz. Tu masz recenzje, w których oceniający ocenia te dwa telewizory i je ze sobą porpwnuje -> Test 65c845 Test 65u8kq
 
Ostatnia edycja:
Do góry