Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

des76

New member
Pioneer - ach...
Niestety żaden LCD , ten co wybrałeś też - nie da Ci jakości do której jesteś przyzwyczajony.
Powinieneś szukać na inny kierunek.

Ile masz max kasy ?
Bo plazma Pioneera i to 60" - nie kosztowała mało ...
No i 85" - ma swoje wymagania i żeby nie stracił Twojej jakości plazmy .
Nie kosztowała mało, ale pierwszego właściciela - kupiłem używkę :)
Teraz też nie chcę wydawać wielkich pieniędzy, to tylko TV. Bardziej chodzi mi o rozmiar - mam jakieś 3,7 m do TV. Do wydania powiedzmy 13 000 zł będzie górną granicą.
Co z moim pytaniem o HDR10+?
 

martinex

New member
Philips 55OLED 718 vs LG 55 C3
Który z tych TV do konsoli, youtube, vod , telewizji naziemnej?
Jakie są wady i zalety tych modeli, który z nich będzie pewniejszy i posłuży na lata ?
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dajcie spokój z tym ambiligthem, to festyn porównywalny z podświetleniem kolorowym pod autem. Ja wiem że o gustach się nie dyskutuje ale jak ambilight pada w argumentach za danym tv to ja wymiękam. No chyba że ktoś się ubiera na bazarach i lubi krzykliwe kolory to wtedy z góry przepraszam.
 

martinex

New member
Dajcie spokój z tym ambiligthem, to festyn porównywalny z podświetleniem kolorowym pod autem. Ja wiem że o gustach się nie dyskutuje ale jak ambilight pada w argumentach za danym tv to ja wymiękam. No chyba że ktoś się ubiera na bazarach i lubi krzykliwe kolory to wtedy z góry przepraszam.
ale o co chodzi? Nie jesteś skazany na ambilight kupując Philipsa bo można go wyłączyć.
 

kocur75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Philips 55OLED 718 vs LG 55 C3
Który z tych TV do konsoli, youtube, vod , telewizji naziemnej?
Jakie są wady i zalety tych modeli, który z nich będzie pewniejszy i posłuży na lata ?
Jak na lata i z tv naziemną to raczej marne szanse z Oledami. Chyba że będziesz uważał żeby nie zostawiać na 8 godzin włączonego tv na informacyjnym. Nie będziesz od razu wyłączał nie będziesz zostawiał, jak ja, streamingowego serialu zapausowanego na ileś godzin bo zapomnisz o nim czy też na ekranie za streamingowego serwisu. A potem to wpatrywanie się czy nie zostały ślady i odpalanie "czyszczenia" matrycy. Ale jak ktoś lubi takie zabawy to oki. Ja np. zapragnąłem mieć najlepszy aparat w telefonie i kupiłem Huawei P60 Pro (bez wsparcia Google). Jakość aparatu nie kompensowała upierdliwości w użyciu. Oddałem :)
 
Ostatnia edycja:

martinex

New member
Jak na lata i z tv naziemną to raczej marne szanse z Oledami. Chyba że będziesz uważał żeby nie zostawiać na 8 godzin włączonego tv na informacyjnym. Nie będziesz od razu wyłączał nie będziesz zostawiał, jak ja, streamingowego serialu zapausowanego na ileś godzin bo zapomnisz o nim czy też na ekranie za streamingowego serwisu. A potem to wpatrywanie się czy nie zostały ślady i odpalanie "czyszczenia" matrycy. Ale jak ktoś lubi takie zabawy to oki. Ja np. zapragnąłem mieć najlepszy aparat w telefonie i kupiłem Huawei P60 Pro (bez wsparcia Google). Jakość aparatu nie kompensowała upierdliwości w użyciu. Oddałem :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zawsze takie miały oprogramowanie.

===========================

W sprawie kalibracji napisz prosze na PW.

===========================

Oled i ambilight - to super połączenie !
 
Ostatnia edycja:

bogi33

New member
Witam,
Proszę o pomoc w wyborze telewizora dla rodziców. Poprzedni 42 LG chyba się kończy, bo pokazała się i powiększa ciemniejsza plama widoczna na jasnym tle ok. 20% pow. ekranu. Budżet nie jest duży - 2,5 tys.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno na południe z lewj od tv
7. Jaki masz obecnie telewizor? jakiś LG 42cale
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Canal+
10. Jakie urządzenia? Nie wiem
11. Ile godzin dziennie ma pracować? Ok 6-8
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale, informacje
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Czasem
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki? Samsung, LG, Sharp
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W tym obecnym LG na białym tle jest ciemniejsza chmura
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Cały dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Jak się zepsuje
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Chcę korzystać ze Smart i Bluetooth do słuchawek dla taty.
 

luck76

Well-known member
Pytanie czy Rodzice potrzebują tv, który raz ustawią i nic nie będą musieli przy nim robić, np aktualizować itd?

Na pewno tak zrobią.
W takiej sytuacji nie patrz na tv oparte na Google TV lub Android TV (TCL, Philips, Sony, tańsze Panasoniki). Moim zdaniem dobrym wyborem będzie Samsung 55q67b. Myślę, że nie znajdziesz w tej kasie nic lepszego.
 
Do góry