Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0
Dobra Panowie,

zostały ostatecznie do wyboru te modele:

SAMSUNG QE65Q80B 65​

SAMSUNG QE65Q77B 65​

PHILIPS 65PUS8818 65​

SAMSUNG QE65Q80A 65​

SAMSUNG QE65Q77A 65​

SONY XR-65X90K 65​


który z tych ostatecznie uważacie, że będzie najlepszym wyborem? Dodam, że chyba wszystkie widziałem w sklepie ale też świadomy jestem tego, że w domu mam inne warunki do oglądania TV.

Z góry dzięki za pomoc :)
 
Panowie pytanko. Byłem zdecydowany na Sony 75x90k, ale niestety najprawdopodobniej nie uda mi się go ogarnąć (muszę zakupić w konkretnym sklepie, a zaczynają być braki).
Dlatego w grę wstępnie wchodzi Samsung QE75Q77C lub ewentualnie QE75Q67C.
Prosiłbym o opinię jak jakościowo będą wyglądały te Samsungi w porównaniu do wybranego wcześniej TV Sony. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok dobry model ale Sony wygra w tym porównaniu.
Na dużym ekranie telewizora HDR DV jest ważny i występuje w Sony.
Otwarty system też jest znacznie lepszym rozwiązaniem.
 

Marlo

Active member
Oczywiście że Samsung 75Q80C, masz już czerń , strefowe przyciemnianie które już coś daje,
masz po prostu przedsmak tego co może zaoferować Mini Led.😉
 
Ostatnia edycja:

say

New member
Witam. Czy ktoś mógłby polecić tv 55". Budżet 3k, max 4k. Głównie oglądanie filmów (netflixy itp), jakiś dobry dźwięk wyciśnięty maksymalnie w tej cenie. Wolałbym coś z lg, sony. Chciałbym pominąć tcl, hisense i samsunga, bo z nim mam złe doświadczenia. Myślałem nad jakimś lg qned na mini led ale do nich chyba mam zbyt mały budżet.
 

des76

New member
Witam.
Aktualnie posiadam plazmę Pioneera 60", ale nadszedł czas się z nią rozstać i kupić coś większego w 85". Myślałem o TCL, ale po opiniach, że niby mają technologię miniled, ale nie potrafią do końca ją wysterować, więc odpuściłem TCL. Wybór padł na Sony X90K, ale chyba już nowego egzemplarza nie da się zdobyć. Widziałem w sklepie świecący obok niego Samsung 80C - całkiem przyjemnie świecił, tylko że Samsungi nie mają Dolby Vision. Zostanę chyba przy Sony X90L, aczkolwiek Sony nie ma HDR10+, a np. Philips PUS8818 ma.
  • Czy pogoń za króliczkiem HDR10+ ma sens i szukać sprzętu, który to obsługuje?
  • jak się ma Sony X90L do Philipsa PUS8818 w kwestii jakości obrazu (co do Ambilight nie mam parcia, wiem też, że Philipsy mają problem z przesyłem dźwięku do soundbar/amplituner?
Oglądam dużo piłki nożnej, filmy, streaming i XBOX.
Pozdrawiam
 

Marlo

Active member
Witam. Czy ktoś mógłby polecić tv 55". Budżet 3k, max 4k. Głównie oglądanie filmów (netflixy itp), jakiś dobry dźwięk wyciśnięty maksymalnie w tej cenie. Wolałbym coś z lg, sony. Chciałbym pominąć tcl, hisense i samsunga, bo z nim mam złe doświadczenia. Myślałem nad jakimś lg qned na mini led ale do nich chyba mam zbyt mały budżet.
Metz 55MUD8500Z 120hz za 2699
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer - ach...
Niestety żaden LCD , ten co wybrałeś też - nie da Ci jakości do której jesteś przyzwyczajony.
Powinieneś szukać na inny kierunek.

Ile masz max kasy ?
Bo plazma Pioneera i to 60" - nie kosztowała mało ...
No i 85" - ma swoje wymagania i żeby nie stracił Twojej jakości plazmy .
 

HsK556

New member
Witam,
Poszukuję telewizor 65 w cali w okolicach 4-5 tysięcy poszukałem i poczytałem trochę. Zastanawiam się nad:

Sony XR-65X90K​

SAMSUNG QE65Q80A​

PHILIPS 65PUS8818​


Co wybrać? Telewizor głównie do gier na konsoli i oglądania seriali. Przesiadka z małego telewizora więc różnica i tak będzie kolosalna.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie różnica bardzo duża będzie cokolwiek wybierzesz.
Każdy ma coś dobrego.
Najwięcej możliwości sumując ambilight daje Philips. Dobre skalowanie, pełny HDR. Ważne tylko żeby sprawdzić przed zakupem.
Wszystkie masz w specjalnej ofercie za 4499 zl razem z dodatkowym pakietem.
 

luck76

Well-known member
Faktycznie różnica bardzo duża będzie cokolwiek wybierzesz.
Każdy ma coś dobrego.
Najwięcej możliwości sumując ambilight daje Philips. Dobre skalowanie, pełny HDR. Ważne tylko żeby sprawdzić przed zakupem.
Wszystkie masz w specjalnej ofercie za 4499 zl razem z dodatkowym pakietem.
Piszesz o sumowaniu możliwości. Czy mógłbyś je wymienić z podziałem na poszczególne telewizory? Twoim zdaniem w przypadku konkretnie tych odbiorników lokalne wygaszanie jest mniej ważne od ambilighta?
 
Do góry