Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wystarczyło 5s w google, lub zapytać - przypomniałbym sobie, bo temat gdzieś mi świtał.
Opinie, wiadomo. Często tyle warte, co na tym forum fanbostwo i kapa na oczach niektórych.

Słabo, że na dzień dobry wzywasz serwis.
Jak płatność była przy odbiorze, to ja bym nie płacił, a gościowi z buta i by ze schodów spadł.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Weź oddaj ten tv. Tragedia, nowy tv za 13k i serwis od razu. Na rękojmię oddaj a nie gwarancję. Blisko mnie jest RTV max. Ceny rewelka. 3, 4k taniej ale zobaczyłem opinie w google. A jak poczytasz w necie to takie sklepy mają same felerne sprzęty kupowane gdzieś za granicą za grosze.
 

luck76

Well-known member
Kupiony na firmę, od teraz nie jestem według prawa człowiekiem a złym prywaciarzem bez żadnych praw.
To po kiego na firmę kupowałeś? :)
Jeśli chcesz benefitowac z korzyści podatkowych, nie chwalibym sie na forum. Podałeś kiedy kupiłeś i u kogo i pod jaki adres dowieźli.
Oczywiście aż tak źle prawo nie działa, morele je łamało, ale tak się traktuje zakupy na firmę.
Można by z kontekstu wypowiedzi powiedzieć, że komentarz odnośnie moreli to w świetle tego komentarza nt braku praw konsumenckich to takie “przyganiał kocioł garnkowi”
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Raty mamy bez żadnych problemów, są też promocyjne raty zero.
Pełne raty zero z innych Banków są sezonowo również.

Obawy ?
Wystarczyło sprawdzić na stronie LG Polska ,k to jest w programie cashback.
Jakie firmy ?
Uniknąłbyś stresu, nerwów i rozczarowania.
Dodatkowo modele 77" są zawsze dostarczone naszym transportem i to z montażem grai i z pakietem.
Więc masz wszystko od ręki u siebie w domu sprawdzone, podłączone , zawieszone , z fakturę Vat i gwarancją 2 lata.
Ale każdy wybiera gdzie uważa.
 

luck76

Well-known member
Kupiony na firmę,
Popełnił wszystkie możliwe błędy zakupowe.
Jeśli nie rozliczył się w split paymencie to jeszcze dochodzi kwestia ryzyk związanych z praniem brudnych pieniędzy. Oczywiście, nie oznacza że jest tak w tym przypadku ale wyjątkowo niska cena, nieautoryzowany dystrybutor zwiększają ryzyko. Nie ma znaczenia czy produkt spełnia kryteria gwarancji. Serwis to nie jest od weryfikacji nieświadomego lub świadomego wykorzystywania produktu w karuzelach podatkowych. KAS też nie patrzy na to, jeśli uzna że kupujący jako profesjonalista nie dochował należytej staranności, może być dodatkowy klopot. Konsekwencji może być dużo, poczynając od finansowych (także na koniec dnia tv może kosztować np 30 tys PLN żeby zrekompensować pozostałym podatnikom ich okradanie, pokryć koszty funkcjonowania aparatu skarbowego itd), przez prawne,na wizerunkowych kończąc.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
@Preclowski ty znowu odpowiadasz na słowa, które nie padły. Nikt nie ma bólu ani nie cieszy się, że coś nie poszło. Naciąłeś się chcąc zaoszczędzić i taka jest prawda. Przykre w tym jest to, że w tych czasach działają takie firmy. @kiki na pewno nie ma tv z tego samego źródła co sklepy, które dużo taniej sprzedają.
 

sk09372

Member
Ale kiki też dużo taniej sprzedaje. Ledwie 700zł drożej ale w tym komplet gratisów o wartości 1000zł czy ile tam czyli w sumie może i taniej niż to co kupiłem na allegro. Skąd pomysł że zaopatruje się w innym miejscu? Po prostu być może świadczy lepszą usługę niż WegaTV.

"Naciąłeś się" to też dużo powiedziane. Sklep obłużył mnie nieprofesjonalnie, chamsko i zaczął mi grozić w momencie próby uzyskania pomocy, ale że wcześniej dzowniłem do lg upewnić się w warunkach gwarancji - LG bez problemu sprawę załatwi. Jedyne co straciłem to nerwy. No i musiałem słuchać gróźb i obrażania przez WegaTV.. Telewizor jest z europejskiej dystrybucji i podlega 100% gwarancji. Tylko tą gwarancję będę realizował bezpośrednio aby ominąć agresywny sklep WegaTV.

To że kupiłem na firmę to moje prawo. Mam bardzo dobry powód żeby kupić to jako aktywo firmowe. A jeśli kogoś boli że w urzędzie pracy zabraknie pieniędzy do mopsu z podatków to powiem to bardzo krótko - zacznijcie się martwić kiedy firmę zamknę.

Kiki ma z tego samego źródła bo ma te same ceny, a jego cena 18999 w sklepie online to po prostu gigantyczna marża > 50%.
Piszesz tak jakby cała gospodarka tego kraju opierała się na Twojej firmie.Wyluzuj trochę.
 

luck76

Well-known member
@luck76 z bólu 4 liter że kupiłem coś na fakturę, do czego mam święte prawo, zakładam że zależy ci aby ludzie płacili jak największe podatki bo jesteś beneficjentem programów socjalnych? Nie jestem sobie w stanie wyobrazić co się dzieje w umyśle człowieka, który widząc że komuś prowadzącemu firmę źle się dzieje zaczyna się tak cieszyć
Daj spokój Janusz. Nie wiem co robisz, więc trudno mi nawet odnieść się do tego "prowadzenia firmy".
Niech ci to poprawi humor jak będziesz wychodził z fabryki do końca życia, w sumie co mi to przeszkadza. Cy źle trafiłem i jesteś bezrobotnym złotem narodu?
Smutne, że z góry patrzysz na niebieskie kołnierzyki i ludzi bez pracy. Z wycieczkami ad personam się pohamuj, bo ktoś gotów odnieść wrażenie żeś cham Panie informatyk.
Btw. ta wyjątkowo niska cena to 700zł taniej niż kiki, gdzie on dorzuca "gratis" jeszcze 10 rzeczy o podobnej wartości. Myślę że kiki jak i WegaTV zaopatrują się w tym samym miejscu i sprzedają dokładnie ten sam towar.
Nie do końca rozumiem ten tok rozumowania. Próbujesz się tłumaczyć?
Srogie piguły sebastianie... piłeś - nie pisz. A potem się dowiadujemy że jak ktoś zarabia 6000zł to jest ten "najbogatszy" który "powinien płacić większe podatki". Wykulaczyć pryaciarzy!!
Piecze achhhhh piecze, ale nie mnie.
My tu o zarobkach będziemy teraz, czy o błędach w decyzjach zakupowych rozmawiać?

To co opisuję, czynię ku przestrodze z perspektywy białego kołnierzyka. To co piszesz pokazuje, że zamiast przyjąć z godnością to co szczerze chcą podpowiedzieć Tobie inni, na ślepo strzelasz.

Zarzutu nie czynię, jedynie przestrzegam i w fakt, lekko drwię, ale się z tym nie kryję. Co więcej, jak napisał. @czarny2807, nie oceniam, pigułek nie potrzebuję. Twoje podatki - Twój problem.

Powiem wprost, chyba że w Pythonie muszę przełożyć żebyś zrozumiał:
Zostaw już to, nie warto eskalować, bo może już ktoś z KASu poczesał, a uwierz - oni też mają KPI-e i szukają w różnych miejscach. Często to słyszę od Klientów, także dobrego weekendu i wyciągaj wnioski, może pokasuj swoje wpisy, żeby siebie i dostawcę zanonimizować :)
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Screenshot_20241013-133642.jpg
 

luck76

Well-known member
Oskarżyłeś mnie o pranie brudnych pieniędzy, wyłudzenie vatu, przestępstwa przeciwko KAS, karuzelę vatowską i kilka innych rzeczy bazując na tym że kupiłem tv na fakturę.
Wydawało mi się że potrafisz czytać ze zrozumieniem, ale mogłem się mylić, stąd pozwól że zacytuję co napisałem i zwróć uwagę na wytłuszczenie:
"
Kupiony na firmę,
Popełnił wszystkie możliwe błędy zakupowe.
Jeśli nie rozliczył się w split paymencie to jeszcze dochodzi kwestia ryzyk związanych z praniem brudnych pieniędzy. Oczywiście, nie oznacza że jest tak w tym przypadku ale wyjątkowo niska cena, nieautoryzowany dystrybutor zwiększają ryzyko. Nie ma znaczenia czy produkt spełnia kryteria gwarancji. Serwis to nie jest od weryfikacji nieświadomego lub świadomego wykorzystywania produktu w karuzelach podatkowych. KAS też nie patrzy na to, jeśli uzna że kupujący jako profesjonalista nie dochował należytej staranności, może być dodatkowy klopot. Konsekwencji może być dużo, poczynając od finansowych (także na koniec dnia tv może kosztować np 30 tys PLN żeby zrekompensować pozostałym podatnikom ich okradanie, pokryć koszty funkcjonowania aparatu skarbowego itd), przez prawne,na wizerunkowych kończąc."

Jeśli dalej nie łapiesz, to powiem wprost, tak że powinien zrozumieć to każdy, nawet ten biedny robotnik z którego tak drwisz:
Napisałem. o tym że poza błędami czysto zakupowymi, które de facto mogą zdarzyć się każdemu i piszemy tu o nich z myślą o potomnych :) występują też inne ryzyka, na które mogą być narażeni kupujący, w tym konsekwencje wynikające z ryzyka często nieświadomego uczestnictwa w karuzelach podatkowych. Pisałem o tym z myślą zarówno o zwykłym Kowalskim jak i o przedsiębiorcach (którzy z racji profesjonalnego funkcjonowania w obrocie gospodarczym taką wiedzę powinni posiadać. Zdobycie wiedzy z reguły obciążone jest kosztem (edukacji, usług profesjonalnych doradców, etc) który uzasadnia różnicę wynagrodzeń pomiędzy osobą prowadzącą biznes a pracownikiem najemnym. I tą wiedzą chciałem się z Tobą podzielić, ale być może w Twoim przypadku jest tak, że Ty to sprawdziłeś, więc nie masz się czym przejmować.
Dalej - o nabranie się, kupienie trefnego telewizora bez gwarancji i kilka innych rzeczy. I sugerowałeś że w konsekwenxji będę musiał płacić kary 30 tysięcy złotych.

No z krzesła spadłeś na biały kołnierzyk. Mam drugi raz zacytować twoje słowa? Czemu mam kogoś anonimizować?
Danych osobowych...
Znowu sugerujesz przestępstwo? Poproś o mocniejsze leki! Te co bierzesz są za słabe.

W sumie sugerujesz też że wegatv bierze udział w karuzeli vatowskiej? Może ty powinieneś pokasować swoje wpisy bo teraz pomawiasz nawet sklep a to jest przestępstwo. Ja jestem randomowym forumowiczem, mnie możesz obrażać. Tutaj atakujesz konkretnego sprzedawcę i sugerujesz konkretne przestępstwa. A ten sklep jest mściwy, agresywny i mi już groził pozwem za sms „telewizor leci pierwszego dnia na reklamację”
Patrz punkt pierwszy.
 
Do góry