Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Błąd taki, że skuszony ceną kupiłeś tv nieznanego pochodzenia. Wcale bym się nie zdziwił gdyby serwis po wizycie stwierdził, że wszystko jest ok bo tv na tamten rynek wychodzą bez tego co brak. A niestety tv pomiędzy różnymi rynkami mają ogromne różnice.
 

luck76

Well-known member
To było przypuszczenie bo lg77g42lw znalazłem na chorwackich stronach. Za to w modelu występują literki de. Gdyby ktoś kto kupił od kolegi kikiego taki TV i porównał że mną model tv z ustawień może byśmy uzyskali odpowiedź. Tak czy siak lg polska to nie obchodzi i traktują ten model jak oficjalną polską dystrybucję o czym konsultantka mnie zapewniała
i dobrze że się Tobie udało.
Kij z tym czy popełniłeś błąd czy nie, nobody’s perfect. Część ludzi uważa się za nieomylnych, nie potrafi przyznać się do porażki. Wiesz co było najlepsze, ludzie tu piszą o tym dlatego żeby dać innym na przyszłość feedback. Większość ludzi mówi: dzięki chłopaki, fajnie że podpowiedzieliście, częsc traktuje to jako krytykę, a jak wygląda to u Ciebie?
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Sorki ale jeśli sam nie widzisz błędu po zakupie tv, który ma jakiś feler i trzeba go od razu reklamować to lepiej skończyć temat. Czytając opinie na ogromnej ilości forum o tym sklepie to raczej od razu widać, że oni w pełni sprawnego sprzętu nie mają bez względu na to czy jest to tv, radio, ekspres do kawy czy inne RTV i AGD.
 

luck76

Well-known member
Nie wierzę że tylu idiotów jest aktywnych na forum, więc zakładam że rozmawiam z jednym idiotą na wielu kontach jednocześnie.

Żegnam ozięble. Mam nadzieję że nikogo więcej nie skrzywdzicie swoim istnieniem. Nie pomogliście w niczym przy wyborze telewizora, za to próbujecie leczyć kompleksy. Tyle z forum o sprzęcie telewizyjnym :D Gorzej niż audiofile nabijający się że ktoś nie ma podstawek antywibracyjnych pod kable po 8000 euro.
Powiało chłodem :) Osoby które będą szukać w przyszłości porady zapamietają z merytorycznych kwestii: gdzie unikać zakupu, na co zwracać uwagę przy zakupie zarówno w kwestii ryzyk związanych z jakością sprzedawanego sprzętu jak i w kwestii ryzyk prawno-podatkowych. Tyle w temacie.
Nie, przepraszam, to nie wszystko - jeszcze jedno. Żeby podchodzić z dystansem do tego co ktoś pisze, bo możemy się różnić w kwestii oceny sprzętu, ale powinniśmy zwracać się do siebie z szacunkiem bez epitetów.
 
Miniledy
TLC 65c855
Philips 65plm9019(czy ma dalej problemy z matrycą jak 9008?)
Może LG 65qned91. Sony bravia 7 poza zasięgiem cenowym.
Czy jednak zaszaleć z rozmiarem tlc75c745 ale czy ma tak dobrą czerń jak C855.
Do tv max 3m, yt Netflix naziemna sporadycznie odtwarzanie BR. Duże nasłonecznienie duże okna południe i zachód.
Oled odpada. Zakup niestety po nowym roku czyli mogą pojawić się następcy obecnych modeli.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ostatnie modele 9008 już były ok.
W nowych też ok.

LG QNed91 T - bardzo dobry mini led
Jest teraz w promocji
Masz go za 5799 zł finalnie. To znaczy płacisz 6099 zł i masz cashback z LG Polska zwrot 300 zł gotówką na konto.
No i masz dodatkowo pakiet gratisów dla członków forum jak zawsze o wartości 500 zł

TCL 75C745 ma dobrą czerń w klasie , ale nigdy nie taką jak ma mini led.
Dlatego wymyślono technologię mini led.

TCL 65C845 masz teraz za 5199 ł z pakietem.

Kiedy planujesz zakup ?
 
W mini led trzeba jakiś kompromis wybrać. Miałem już styczność z webOS LG dość fajnie to chodzi. Najbardziej mnie ciekawi tlc c855 ale te wada z przyciemnianiem mnie odstrasza nawet w teście na yt było to pokazane. Plm9008 zamknięty system tylko żona ciśnie o ten ambilight.
Zakup miałbym początkowo pod koniec listopada ale niestety obsunie się na styczeń luty. Czas na wybór się niestety wydłużył i próg 6tys na 65cali miniled może się nie zrealizować.
Dobrze jakby wyszedł test qned91 c855 plm9008 wiedziałbym w jakim kierunku iść.
 

luck76

Well-known member
Jaka wada? Bo to aktualnie mój faworyt w rozmiarze 75 i nie widzę za bardzo alternatywy w tym momencie :/
To nie wada a specyfika tego modelu. Wada to zniekształcenie, odchylenie od normy a w wypadku tych tv to akurat standard wynikający z założeń producenta. Ten chciał zminimalizować blooming więc zrobił to kosztem utraty szczegółów w ciemnych partiach obrazu. Są tacy, którzy to akceptują insą tacy którzy tego nie tolerują. Podobnie jest z bloomingiem. Tak samo z kwestią wypalen w oled, czy systemów operacyjnych tv. Dlatego na rynku jest przestrzeń dla wielu produktów.
 

MojNick

Klub HDTV.com.pl
vip
To nie wada a specyfika tego modelu. Wada to zniekształcenie, odchylenie od normy a w wypadku tych tv to akurat standard wynikający z założeń producenta. Ten chciał zminimalizować blooming więc zrobił to kosztem utraty szczegółów w ciemnych partiach obrazu. Są tacy, którzy to akceptują insą tacy którzy tego nie tolerują. Podobnie jest z bloomingiem. Tak samo z kwestią wypalen w oled, czy systemów operacyjnych tv. Dlatego na rynku jest przestrzeń dla wielu produktów.
Dzięki za informację. Miałem ostatnio okazję go widzieć na żywo i przyznam szczerze że nie widziałem tego problemu więc albo jestem ślepy albo zwracałem uwagę na co innego. Oczywiście w scenach nieba i gwiazd nic do oledów nie startuje, natomiast przy innych ciemnych cenach dla mnie było fajnie (choć wszystko to teraz duży skok w porównaniu z tym co używam). Także dzięki za oświecenie, będę tej wady szukał przy nastepnym oglądaniu tv przed zakupem :)
 

luck76

Well-known member
Dzięki za informację. Miałem ostatnio okazję go widzieć na żywo i przyznam szczerze że nie widziałem tego problemu więc albo jestem ślepy albo zwracałem uwagę na co innego. Oczywiście w scenach nieba i gwiazd nic do oledów nie startuje, natomiast przy innych ciemnych cenach dla mnie było fajnie (choć wszystko to teraz duży skok w porównaniu z tym co używam). Także dzięki za oświecenie, będę tej wady szukał przy nastepnym oglądaniu tv przed zakupem :)
Traktuj to jak chcesz, osobiście to dla mnie nie jest wada.
 
Philips raczej się nie zmieni plm9019 bo to następca plm9008. TLC wprowadza chyba następne C855. LG jeszcze nie szukałam czy wpriwadza nowy model qned91.
 
Do góry