Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
@armanig chwila, chwila, jak wynika z testu, który zraził Cię napisami to wcale ten OLED nie wciąga B9. OLED to ABL, wypalenia i jeszcze kilka innych problemów. I tak jak pisałem, OLED powoduje, że stajesz się niewolnikiem a nie beneficjentem technologi.

Ja pisze o jakości, a nie żywotności i niewolnictwie. Temat był już wałkowany lata temu.
Piszmy na temat, bo już dosyć mam tego pitolenia i nagonki w kółko 2,3 osób na jedną i tą samą markę szukają jakiś teorii spiskowych.
Gdzie o drugiej marce nie wolno nic powiedzieć, bo zaraz jakaś mentalna gimbaza czuje się urażona i szuka absurdalnych usprawiedliwień.

Tak - Oled wciąga tą całą Bravie 9 w tak trudnych i specyficznych scenach jak podałeś, na szczęście nie tak częstych.
Tak - Bravia 9 radzi sobie tutaj lepiej od TCL czy Samsunga, trudno, żeby nie skoro B9 kosztuje 2x tyle.
Tak - jestem zdziwiony, żeby nie powiedzieć zażenowany, że tv tej klasy za pierdyliard złotówek (Bravia9), nie radzi sobie równie dobrze z napisami, co 2x tańszy TCL

Tego typu sceny, to kwintesencja Oleda.

Żaden purysta z nieograniczonym portfelem nie kupi ML, tylko od razu będzie atakował Oleda.

Na szczęście, ja aż takim purystą nie jestem. Po za tym wolę większę przekątna jak 98" czy 115", a tutaj wybór jest ograniczony.
Mam też 77" Oleda i widzę gdzie końćzy się przyjemność z uwagi na małą przekątną, a gdzie zaczyna z uwagi na jakość.

Zawsze i wszędzie będą kompromisy. Tyle w temacie.


Kupując auto Twoim tokiem myślenia rozumiem, że po co dać 100k jak można dać 50 a do tego za resztę dokupić taczkę, rower, bagażnik i coś tam jeszcze. Po co kupować telefon za 2k jak biedronkowy za 100zł też dzwoni?

Odpowiedziałem na Twój wpis, żeby uświadomić, że tracąc jakość zyskuje drugie tyle kasy.

Niektórzy chyba się zagalopowali, zapominając, że cały czas piszemy o TV który jest 10.000zł !!! tańszy (przy 85") od Bravi 9

To taki drobny "szczegół", a tutaj jak obserwuje od lat, ludzie szukają kompromisów.

Tak jak napisałeś, za 10.000zł dostaje gorszy tv, ale z lepszymi napisami.
Jak kogoś stać na tv za 20k + następne 10k-60k na sprzęt audio, to pierwszy pogratuluje takiego setu.
Wielu z nas takie zestawy w domu ma, ale świadomie nie kupuje tv za 20k z różnych przyczyn i jak widać, ciężko to niektórym zrozumieć.

Co do Twojego wywodu, to tak.
Jak masz ograniczony budżet i budujesz dom, to bierzesz auto za 50k, a za reszte kupujesz taczki, dziecku rower, bagażnik na wypad z rodziną w góry, a nie brandzlujesz się jakimś telewizorkiem za ostatnie pieniądze, ograniczają całej rodzinie komfort życia.

Cały ten wątek, to jeden wielki kompromis.

BTW.
Jak będę miał więcej czasu, to podejdę do zaprzyjażnionego SC obok i sprawdzę z ciekawości, jak się mają napisy, ale w Bravi 7.
Jeżeli jest jeszcze gorzej, jak w Bravi 9, to nie mam pytań.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Przypomnę: B9 ocena 9/10, G4 ocena 8.6/10. Pisząc o niewolnictwie miałem na myśl, że trzeba uważać co się ogląda i ile się ogląda. I to jest zażenowanie w tv za 20k przy czym blooming to pikuś.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem co miałeś na myśli i się z tym zgadzam, ale nie to było tematem.
Piszemy o jakości w tych konkretnych trudnych scenach.

Oled jest stworzony do tego.
Nic więcej mnie u Oleda nie interesuje. Nie robi na mnie wrażenia w ciągu dnia, czy w jasnych scenach.
Dla mnie oled, to sprzęt stworzony do nocnych seansów, gier. Nie interesuje mnie reszta.

Jak dokupiłem do peceta Oleda jako monitor, to na dzień dobry powiedziałem, że nie interesuje mnie czy się wypali.
Mało tego, powyłączałem wszystkie ulepszacze i zabezpieczenia, bo nie dało się z tego normalnie korzystać.
Interesuje mnie tylko i wyłącznie takie podejście do sprzętu.

Co do cyferek, to G4 - Blooming/kontrast 10pkt. Tyle wystarczy. Reszta w kontekście powyższego nie ma dla mnie znaczenia.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skąd te dane 90%?
Jasne, że taki Oled będzie wykorzystywany do wszystkiego - skoro ktoś już kupił, ale idea chyba przyświecała jedna?
Czyli, to co pokaże jak zaciemnimy całkowicie pomieszczenie i odpalimy film, chociażby ciemny, mroczny horror, thirller, gre, wiadomo o co chodzi.

Jak ktoś kupił sobie oleda nieświadomie, to gratuluje fantazji.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
90% strzelałem bo wchodząc do byle jakiego ME czy MM to ilu tam kupujących tv kupuje typowo pod filmy? Kupują uniwersalny tv do wszystkiego. I pewnie 90% kupujących jest nieświadomych i kupują to co sprzedawca wciśnie. Gdybym miał nierówno pod kopułą kupowałbym Oled i nie patrzył na nic. Przy wypaleniu na śmieci i nowy. Ale jednak trzeba oszczędzać 😊
 

sk09372

Member
Ewidentnie jest to forum dla ludzi którzy szukają okazji na telewizory za 1200zł żeby oglądać sport. Właśnie tacy tutaj dyskutują. Kiedy wszedłem tutaj szukać porady o kupnie telewizora chciałem usłyszeć co ma do powiedzenia janusz należący do 90%. Bo po co mi dobry telewizor do filmów, panie, telewizor to do browarka i piłki nożnej się kupuje.
Jak chcesz mieć jak 90% klientów mediamarkt to nie szukaj wiedzy na fachowych forach tylko u sprzedawcy w sklepie.

Zabrakło tylko argumentu w stylu "za moich czasów to sony robiło najlepsze telewizory a nie te koreańskie dziadostwa z chin"

W sumie może powinienem zamienić kino domowe na soundbara, bo mieszkam w bloku. Po co mi 8 głośników do atmosa, jak mogę mieć atmos wbudowany w ten telewizor za 1200zł. 90% poleca atmosa w telewizorze. I w 90% przypadków i tak nie zagram tym kinem bo sąsiedzi. Więc soundbar lepszy.

A co złego w rtings? Nie ma rzetelniejszych testów. Czy tylko testy podpłacanych blogerów możemy brać pod uwagę? To ty uznałeś wyższość testów nad doświadczenie i własne obserwacje.

A ze oledy się wypalają musisz powiedzieć mojemu. Było by mi prościej przepuścić kasę na nowy gdyby coś z tym było nie tak.
Wiele jest takich osób,tylko że jak doradza im fanboy oleda i w rozmowę włączy się fanboy ML to ten człowiek nic z tego nie wie. Idzie do sklepu i kupuję największy w jego przeznaczonym na ten cel budżecie.
 
  • Like
Reactions: vvv

luck76

Well-known member
Nie wszyscy biorą udział w wyścigu wypalania.
Oled zwyczajnie gra sobie ot tak i super.
a to z czego?
50-gray-20-large.jpg
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
BTW.
Jak będę miał więcej czasu, to podejdę do zaprzyjażnionego SC obok i sprawdzę z ciekawości, jak się mają napisy, ale w Bravi 7.
Jeżeli jest jeszcze gorzej, jak w Bravi 9, to nie mam pytań.
@armanig super by było. Jak możesz to sprawdź też w B9. Ten test lata po wszystkich zagranicznych forach bo jest też angielskojęzyczna wersja strony wybierz.tv Zarzuciłem temat bloomingu o zostałem zjedzony.
Zdecydowanie tam twierdzą, że jest to straszne przekłamanie co jest winą kamery (prześwietlone zdjęcie) i w rzeczywistości absolutnie nie ma takiego bloomingu. Blooming jest ale bardzo minimalny. I kazano mi najpierw dokładnie obejrzeć i posłuchać co mówi Pan Maciej 😂:
"Warto zauważyć, że efekt bloomingu/halo widoczny w drugim z filmów jest w rzeczywistości znacznie mniej widoczny i został podkreślony przez obiektyw kamery."

Napisałem też, że TCL dwa razy tańszy dużo lepiej wypada. Też zostałem zjedzony. Podziękowali za tv, który kosztem ograniczenia poświaty ma fatalne szczegóły w ciemnych obszarach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry