Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To żaden wyznacznik co oni tam piszą, bo jak widać też nie potrafią czytać ze zrozumieniem.
Może niech włączą napisy ; ) i posłuchają co zostało powiedziane w PL teście.

Jeżeli niektórzy recenzenci potrafią pierdzielić od rzeczy, a często wprowadzać też w błąd, to tym bardziej jakiś Ahmed z AV ; )
Naturalnie, że to nie wygląda aż tak żle na żywo, ale tu nie chodzi tylko o to jak wygląda, ale o to, że w tanszym tv wygląda to lepiej.

Zresztą czego się spodziewać po wątku Sony, też podwójne standardy?
Na Sony na żywo nie wygląda tak żle, to może na TCL czy Samsungu też inne porównania nie wyglądają tak żle?
Zapomnieli o tym już napisać?

Nie ma podwójnych standardów, nie obchodzi mnie co kto woli, bo na żywo ten TCL czy Samsung też pewnie wygląda lepiej jak na zdjęciach.

Nie wiem co oni Ci tam kazali i ile razy Cię zjedli - ale musisz uważać, bo tam od dawna wielokulturowość i nigdy nie wiadomo na kogo trafisz :grin:

Ty im możesz teraz kazać i to w podskokach, zapoznać z tym, co zostało powiedziane w w Polskim teście, bo na nim się opieramy :

Cytuje:
Jest jednak pewien scenariusz w którym radzi sobie nieco gorzej, chodzi o filmy w kinowym formacie, gdzie napisy pojawiają się na czarnych pasach, jak widzicie to działanie stref jest widoczne na każdym telewizorze, natomiast paradoksalne najkorzystniej prezentuje się najtańszy z całej stawki TCL.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
"Warto zauważyć, że efekt bloomingu/halo widoczny w drugim z filmów jest w rzeczywistości znacznie mniej widoczny i został podkreślony przez obiektyw kamery."

To jest cytat dokładnie z tego polskiego testu.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Ja bym bravię skreślił z powodu kompromisów na które trzeba iść. Ma na tyle kiepskie kąty widzenia, że trzeba siedzieć centralnie przed nią. Stajesz się niewolnikiem telewizora i jednego miejsca na kanapie. Trzeba całe pomieszczenie adaptować tylko po to, żeby obejść kompromisy telewizora. A jeśli po kilku latach zechcę oddać TV babci która ma miejsce na TV z boku pokoju? No porażka być niewolnikiem telewizora i dostosowywać życie tylko pod to, żeby używać tego modelu z kiepskimi kątami widzenia.
Śmiem twierdzić, że nie widziałeś ani B7 ani B9. B7 ma słabe kąty ale na pewno nie na tyle, że trzeba siedzieć centralnie przed nią. Co więcej, ma dużo lepsze kąty od TCL, Hisense, Philipsa i innych. B9 z kolei ma dobre kąty. A idąc Twoim tokiem myślenia to dla babci tylko OLED. Tylko, że szybko go wypali. No może też być coś z matrycą IPS ale zapewne zaraz napiszesz co z kolei odpycha od IPS.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
NIe to miałem na myśli.
Sprawdzić na stronie LG Polska - kto sprzedaje modele z ich dystrybucji.
Cena 13.900 zł z cashbak i z pełnym pakietem , z montażem i dostawą
I z gwarancją 5 lat
 
  • Like
Reactions: vvv

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
@Preclowski dotarł tv? Sprawdź czy nie masz takiego felera. Na Rtings zgłasza to prawie każdy użytkownik.
Screenshot_20241010-171010.jpg
 

luck76

Well-known member
Modelu na pewno nie powiem, kosztował 7.5k pln 5 lat temu za 65 i jeśli dobrze pamiętam była to Bravia z linii 7.
Jeśli piszesz o telewizorach Bravia sprzed 5 lat serii 7, to były to najniżej pozycjonowane w drabince modele. Bynajmniej ani seria 65XG7xxx jak i 65XG7xxx nie kosztowały powyżej ok 3500 PLN. Przypomnij nam o jakim konkretnie modelu mowa... A może Ty piszesz o telewizorze (równie nisko pozycjonowanym) z 2017r czyli nie sprzed 5 tylko 7 lat, tj. 65XE7xxx?
Bo wiesz że sony co roku wypuszcza bravię? Do tego dobrałem za bodaj 5k soundbar z subem i za 1200zł głośniki surround do soundbara.
Jaki to był zestaw, bo nie przypominam sobie soundbara sonego sprzed 5 lat z subem za 5 koła, do którego można było dokupić surround za 1200......
PS. A80L czy co tam mieli w mediamarkcie parę dni temu też wyglądał przy oledach nędznie, więc niewiele się zmieniło. Nwaet moja kobita stwierdziła że lepiej dopłacić do czegoś porządnego. Wystarczyło że zobaczyła sony oled i sony led obok siebie :D Bez wchodzenia w szczegóły, testy i specyfikację.
Hmm... wiesz że A80L to oled?
 
Ostatnia edycja:
Do góry