Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

luck76

Well-known member
Ciekawe czy w modelach 2025 będzie Pentonic 800 ,4× HDMI 2.1.
W Dacii i Tarpanie. Normalne brandy albo mają swoje chipy albo te oparte na MT99xx (czyli 1000 i 2000). Grafika dalej najsłabsza. Chwyty marketingowe typ SDR do HDR. Fakt jest taki że na pewno Chińczycy będą mogli tym nadrobić to czego bez dziesiątek lat doświadczenia w procesowaniu obrazu nie mogli dotąd osiągnąć. Może w końcu prezentowany obraz nie będzie taki płaski :)
 

Marlo

Active member
Płaski obraz , brak głębi obrazu , to zauważyłem po przejściu z CRT , przez co niektóre efekty specjalne w filmach, które
na CRT robiły wrażenie , na LCD wyglądają komicznie , nawet na dużym LCD ta przestrzeń kosmiczna nie robi żadnego wrażenia , bo
wszystko jest płaskie bez żadnej głębi, a jak jest z tym na TV OLED , lepiej czy tak samo.😉
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawe czy Philips w nowych modelach na 2025 będzie miał tylko i wyłącznie system Titan, czy też Google TV. Koniecznie by do serii Performance powrócił Google TV, albo by były modele z jednym i drugim do wyboru.
 

luck76

Well-known member
Ciekawe czy Philips w nowych modelach na 2025 będzie miał tylko i wyłącznie system Titan, czy też Google TV. Koniecznie by do serii Performance powrócił Google TV, albo by były modele z jednym i drugim do wyboru.
Producenci w końcu zrozumieli dlaczego nie warto inwestować w ociężałego AndroidTV/GoogleTV. Platforma nie gwarantuje stabilnej responsywnosci wraz z upływem lat, stąd lepiej zrobić coś lekkiego, co będzie służyło głównie sterowaniu TV a nie rozrywce. Do rozrywki kupuje się albo na wiele lat Apple TV/Shielda albo co jakiś czas nowego Chromecasta.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, ale Philips mógłby mieć w ofercie tańsze modele z Titan i droższe z Google TV w serii Performance czyli popularne PUS880X i byłby wybór. Ja uważam że Philips na Android TV działa bardzo dobrze, bo Philips już kilka lat temu odrobił lekcję, że telewizory z Androidem muszą mieć dobry procesor i odpowiednią ilość pamięci.
 
Patrząc tak pobieżnie to mało który miniled ma czujnik światła. LG qned91 posiada, Philips plm nie ma, TLC c855 nie ma, sony bravia 9 ma. Tylko nie mogę znaleść czy LG qned nie znalazłem czy ma powłokę antyrefleksyjną.
 

kathumax

Member
Ok, ale Philips mógłby mieć w ofercie tańsze modele z Titan i droższe z Google TV w serii Performance czyli popularne PUS880X i byłby wybór. Ja uważam że Philips na Android TV działa bardzo dobrze, bo Philips już kilka lat temu odrobił lekcję, że telewizory z Androidem muszą mieć dobry procesor i odpowiednią ilość pamięci.
tak było w zeszłym roku, ale długofalowo taka polityka raczej się nie sprawdzi - raz koszty, dwa wolniejszy rozwój systemu, trzy mniej spójne rozwiązania
 
Do góry