Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

PS50B550

New member
Pewnie Pan @kiki nie posiada w sprzedaży tego modelu a szkoda. Nie mam z tym problemu że czlowiek chce sprzedać to co aktualnie ma. Cena z tymi gratisami za 75c745 jest świetna.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To napisałem odnośnie dylematu dot. napisów. Albo pl dźwięk albo pl napisy. Oceniając tv, jako purysta AV, powinieneś wziąć pod uwagę, jak radzi sobie z odzwierciedleniem wzorca, a raczej zarówno lektor/dubbing jak i napisy tego nie załatwią.

To tak jakbyś oceniając jakość dźwięku z wydarzenia sportowego porównywał bezpośredni dźwięk ze stadionu z tym z dodatkowo nałożonym komentatorem.

Co do kwestii samych napisów, to technicznie nie jest prawie możliwe (w LCD z FALD) aby pogodzić wierne odwzorowanie detali ciemnej sceny z nałożoną na to warstwą napisów. Zresztą posłuchaj co miał do powiedzenia recenzent i napisz czy w czymś minął się z prawdą. To tak jakbyś miał pretensję do konstruktorów roadsterów że mają mały bagażnik....


Temat uważam za wyczerpany.
Stawiasz pokręcone tezy, a potem sam sobie na nie odpowiadasz. Wydarzenia sportowe? Roadstery? Recenzenci? Ehh... ; )

Nie ma żadnych dylematów. Temat prosty jak budowa cepa.

Dla kinomaniaka, jedynie słuszna opcja, to napisy, lub w idealnym scenariuszu ich brak.
Ścieżka audio, począwszy od dialogów, a kończąc na soundtracku. to część składowa twórczości artystycznej, a taką niewątpliwie jest film. Jeżeli ktoś uważa inaczej, to nasze drogi się rozjeżdżają.

Ciężko się rozmawia z kimś, kogo średnio interesują filmy i temat KD.

Wracając do tematu,
Mnie interesują konkrety, a nie jakieś roadstery, szczególnie, że przykład nietrafiony. Nikt tu nie ma pretensji o jakiś bagażnik, a wadę jednego z tych roadsterów.

Nie neguje zalet B9, jedyne co stwierdzam, to fakt, że topowy ML od Sony, gorzej sobie poradził z dosyć istotną czynnością w postaci wyświetlania napisów.

Cytuje:
Jest jednak pewien scenariusz w którym radzi sobie nieco gorzej, chodzi o filmy w kinowym formacie, gdzie napisy pojawiają się na czarnych pasach, jak widzicie to działanie stref jest widoczne na każdym telewizorze, natomiast paradoksalne najkorzystniej prezentuje się najtańszy z całej stawki TCL.


To tak jakbyś oceniając jakość dźwięku z wydarzenia sportowego porównywał bezpośredni dźwięk ze stadionu z tym z dodatkowo nałożonym komentatorem.

Nie widzę związku. Film, to twór artystyczny ze scenariuszem od A do Z, co ma do tego komentator z jakiegoś wydarzenia sportowego?
Bywam na stadionach i jeżeli chciałbym cokolwiek oddać w warunkach domowych, to taka relacja musiałaby być masterowana co najmniej w Atmosie, z poteżnym subem na pokładzie + naturalnie jak największy ekran, lub najlepiej projekcja.
Nie rozumiem.
Podobny schemat jest z koncertami, ale tam nie ma żadnego lektora (komentatora).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zawsze możesz wybrać TCL z napisami i całą gorszą resztą.

Dokładnie, gorszą ale dalej bardzo dobrą i to jeszcze za pół ceny, a za resztę dokupić zestaw KD z 5.1 i ampli na pokładzie.
Ew. dokupić Oleda 77" do sypialni który wciągnie tą Bravie, lub dobry projektor + ekran, także co kto woli.

Żarty żartami, miejmy nadzieję, że za rok Sony pozbędzie się tych "drobnych" niedoskonałości : D

Ps. Widziałem ten test i całą mase innych, masz w podsumowaniu jasno. Ja w przypadku ML, szukałbym przede wszystkim czerni, ale już nie koniecznie jasności, a po ostatnim teście B9, paradoksalnie doszła jeszcze jakość wyświetlanych napisów.

Tu zestawienie z QN95D
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
.Mnie interesują konkrety,
Z tego co piszesz odnoszę wrażenie, że chyba jednak nie interesują Ciebie konkrety.
Wygląda mi na to, że napisy są nieczytelne, nie pozwalają się Tobie skoncentrować na tym na czym równolegle z warstwą dźwiękową zależało reżyserowi, tj na warstwie wizualnej.
Prawda jest okrutna, reżyser ma w poważaniu napisy.
Nie przysłoni tego ani ciagle opowiadanie o 120-calowym ekranie ani o pierdyliardzie głośników w systemie audio. To są kwestie nie dotyczące wątku dyskusji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tutaj nie lubią jak komuś nie wypala się Oled....
U mnie jest podobnie, też się nie wypalił.
I muszę przepraszać za to.
To najlepsza obecnie jakość w każdej wielkości i klasie.
Ale do tego trzeba dorosnąć.

Ps50B550

Mamy wszystkie modele wszystkich firm.
Ale każdy wybierze i tak to , co uważa że dla niego najlepsze.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
@armanig chwila, chwila, jak wynika z testu, który zraził Cię napisami to wcale ten OLED nie wciąga B9. OLED to ABL, wypalenia i jeszcze kilka innych problemów. I tak jak pisałem, OLED powoduje, że stajesz się niewolnikiem a nie beneficjentem technologi. Kupując auto Twoim tokiem myślenia rozumiem, że po co dać 100k jak można dać 50 a do tego za resztę dokupić taczkę, rower, bagażnik i coś tam jeszcze. Po co kupować telefon za 2k jak biedronkowy za 100zł też dzwoni? No i czerni szukasz powiadasz:
Screenshot_20241009-063007.jpg
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
@armanig chwila, chwila, jak wynika z testu, który zraził Cię napisami to wcale ten OLED nie wciąga B9. OLED to ABL, wypalenia i jeszcze kilka innych problemów. I tak jak pisałem, OLED powoduje, że stajesz się niewolnikiem a nie beneficjentem technologi. Kupując auto Twoim tokiem myślenia rozumiem, że po co dać 100k jak można dać 50 a do tego za resztę dokupić taczkę, rower, bagażnik i coś tam jeszcze. Po co kupować telefon za 2k jak biedronkowy za 100zł też dzwoni? No i czerni szukasz powiadasz:
View attachment 26588
Zdecydowanie bardziej wolę blooming napisów niż kosmos a’la kawa z mlekiem. Napisy to jak ktoś napisał 10% czasu projekcji, co więcej problem z bloomingiem napisów jest w ciemnych scenach. Także mając do wyboru: 10% czasu z bloomingiem napisów vs popsucie ciemnień sceny - wybieram to pierwsze.
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
No i taka ciekawostka, na stronie gdzie był testowany B9 uzyskał on łączą ocenę wyższą niż G4, 9/10 vs 8.6/10. A druga ciekawostka to testujący z tych dwóch wybrałby OLED 😊
 
Do góry