Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

raptos

New member
DS video chodzi na większości systemów smart tv (Apple tvOS, Fire TV, Google TV, Tizen).
Piszesz o parametrach a nie piszesz co jest dla Ciebie (poza bezpieczeństwem związanym z wypalaniem matrycy) ważne. Czego brakuje Tobie w obecnym TV?
Bez przesady z tymi brakami. Po prostu przyszła pora aby mój stary TV LG42765S FullHD zmienił lokal, ma 12 lat i nie chce się zepsuć ;). Ja więcej siedzę przy lapku, a np gry mnie nie rajcują.
Napisałem, przecież ..."Najczęściej służyłby do oglądania filmów, sportu, ale może też być włączony po parę godzin na np TVN24"... oraz ..." i ma odtwarzać multimedia z serwera Synology"... , bo stary TV ma już z tym problem.
 

luck76

Well-known member
Bez przesady z tymi brakami. Po prostu przyszła pora aby mój stary TV LG42765S FullHD zmienił lokal, ma 12 lat i nie chce się zepsuć ;). Ja więcej siedzę przy lapku, a np gry mnie nie rajcują.
Napisałem, przecież ..."Najczęściej służyłby do oglądania filmów, sportu, ale może też być włączony po parę godzin na np TVN24"... oraz ..." i ma odtwarzać multimedia z serwera Synology"... , bo stary TV ma już z tym problem.
trudno Tobie coś podpowiedzieć skoro nie piszesz czego potrzeba. Jak chcesz wydać po prostu kasę, to może czegoś innego Ci brakuje a jak nie to zainwestuj w coś co nie straci za dwie minuty na wartości :)
 

raptos

New member
Po prostu potrzeba nowego TV 55" 4K, bo stary FullHD już za słaby. Chyba to proste. Resztę można doczytać wyżej to ma być tylko TV.
Nie ma potrzeby wchodzić w niepotrzebną dyskusję - starczy jej w życiu i polityce.
Mi chodzi o jakąś konkretną podpowiedź od użytkowników lub osób które testują, sprzedają TV - np kup TCL 55C845, bo TCL C855 zaczyna się od 65" albo coś innego, podobnego.
 
Ostatnia edycja:

kathumax

New member
Philips nie produkuje ani nie zleca nikimu produkcji telewizorów, więc nie może być traktowany jako ich sprzęt.

Nikt nie mówi że to g..niana chińska tandeta, ale trzeba otwarcie powiedzieć kto stoi za obecnym R&D tego sprzętu.

taaa, a Mercedes to półka niżej od Kia :) i pewnie dlatego za 65 calowego OLEDA Panasonica trzeba płacić 19 tysiaków :)

Czym konkretnie się kierujesz pozycjonując Panasonica jako tv półkę niżej od TPV? Jakość procesowanego obrazu (o dźwięk nie pytam bo sam przyznałeś)? Może płynność działania systemu? a może fabryczny poziom kalibracji obrazu? w końcu może piszesz o skali możliwości regulacji obrazu i dźwięku?
Proponuję abyś porównał sobie recenzje OLED+908 i MZ2000 na avforums.com. W żadnej z ocenianych kwestii związanych z obrazem i z systemem Philips nie był lepszy, co więcej w kilku przegrywał (m.in. dokładność skali szarości, jakość obrazu SDR, jakość obrazu po wyjęciu z pudełka, jakość obrazu skalibrowanego, No chyba że u Ciebie wyznacznikiem tv premium jest posiadanie Maxa i Playera na pokładzie 🤣 (pytanie czy na Titan OS masz Playera, Maxa, Polsat Boxa, CDA?) a może volgswagenowskie pojęcie definiowania jakości przez oświetlenie?

Co ciekawe, w w/w porównaniu Philips został lepiej oceniony w kategorii dźwięk :)

Nie chciałem porównywać modeli z różnych roczników, więc tu się odniosę. Tegoroczny system zmienia wszystko - wrzucili FireTV, które jest oceniane lepiej od GoogleTV
Ja się odnoszę do modeli z zeszłego roku, bo jak kupowałem ostatni tv, to tegorocznych nie było jeszcze na rynku. Więc nie wiem czy tegoroczny soft panasonica będzie poprawiony i czy w końcu pojawią się podstawowe aplikacje, czy nie - jeżeli tak, to plus dla nich, że w końcu ogarnęli ten temat, szkoda że potrzebowali na to kilka lat. To, że to półka niżej widać właśnie po takich elementach jak dopracowanie oprogramowania. I być może flagowy model (który mnie i 99% kupujących zupełnie nie interesuje ze względu na cenę) wypada ok, ale w średniej półce (czyli taki 808 ) panasonic nie miał nic ciekawego do zaoferowania, oprócz wysokiej ceny.
A jeżeli już chcesz się powoływać na testy czy recenzje, to wśród nagród EISA z tego czy poprzedniego roku widzę kilka modeli Philipsa i jakoś żadnego Panasonica.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb
- 55c845 ten mini led ma wszystko co potrzebujesz
Inne
  • 55 mini led 55pml9008
  • 55c805 mini led

-- 55qned 87
  • 55 oled B33
  • 55 fq8
Masz dla członków forum z pakietem gratisów dodatkowo.
Kiedy planujesz zakup ?
 

raptos

New member
Do Twoich potrzeb
- 55c845 ten mini led ma wszystko co potrzebujesz
Inne
  • 55 mini led 55pml9008 (Philips)
  • 55c805 mini led (TCL)
-- 55qned 87 (LG)
  • 55 oled B33 (LG)
  • 55 fq8 (Sharp)
Masz dla członków forum z pakietem gratisów dodatkowo.
Kiedy planujesz zakup ?
W każdej chwili po zapoznaniu się z ofertą cenową. :) Jeszcze tylko jutro poczytam opisy tych modeli.
 
Ostatnia edycja:
Do góry