Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

NightCrawler

New member
Potrzebuje znow pomocy - dzieki forum dowiedzialem sie juz jaka plazme kupie do salonu :)
A teraz mysle nad telewizorem do malego pokoju.
A wiec na poczatek:
-pokoj dosc maly - ok 3,5x2,5m
-telewizor ogladany z ok 3m jezeli siedze przy biurku lub ok 1,5m jezeli leze na lozku

Wiec juz w tym momencie zapytam o rozmiar? 23/26/32? Jak myslicie? Mi sie wydaje ze 32" moze byc za duzo ale moze ktos tak ma i moze podzielic sie opinia...

Teraz zastosowanie:
-20% filmy dvd i divx
-30% xbox 360
-40% tv (narazie kablowka - niedlugo rowniez n'ka)
-10% podlaczony notebook

Jezeli chodzi o warunki ogladania:
-telewizor bedzie stal blisko okna (ale przewaznie i tak sa rolety zaciagniete a slonce mam w oknach przez pare minut w ciagu dnia :) )
-przewaznie tv ogladam poznym popoludniem i wieczorem


Wiec co polecacie? Cena najlepiej nie przekraczajaca 2500,- ale jak co troszke doloze.
 

Mirbi

New member
Ktory?

Witam!
Jako ze jest to moj pierwszy post na tym forum goraco pozdrawiam wszystkich.

Pytanie: Ktory TV?
Samsung L32M87BD czy Sharp LC-32RD2E?
Odleglosc: mniej jak 3m.
Przeznaczenie: glownie kablowka, od czasu do czasu film z kompa i net z PC, z czasem moze n, rowniez z czasem moze XBOX360.
Kwota: do 3600zl (Roznica miedzy modelami do 400zl bez znaczenia.)
Ewetualna alternatywa?

Z gory dziekuje i pozdrawiam kolegow/kolezanki.
 

NightCrawler

New member
No i wybor padl na sharpa 32WD1...
Mam nadzieje ze okaze sie ze te 32" nie za duze jednak (ale jak co to moge zwrocic)... i ze obraz bedzie zadowalajacy...
Jutro w nocy spac raczej nie bede...
samsung c91 i sharpik... 2 zabawki :) bedzie co robic...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dobrze wybrałeś. Model nie tylko niezawodny ale świetnie skaluje obraz w SD.
W tej klasie cenowej model urasta do pozycji leadera.
 

sirpawel

New member
Jaki FullHD głównie do kompa?

Co kupić?

Zastosowanie wg kolejnosci:
- głównie jako monitor do kompa (1920x1080). Iwestuję i spoglądam na wykresy (forex).
- filmy full hd, gry
- telewizor podłączony do kablówki
- inne filmy - dvd, divx

Niestety mam mały pokój, i odległość od TV to około 2,5 - 3 m

Cena odpowiednia, ale lepiej nie przekaraczac 5k.
 

pawelshd

New member
Zastawiam się dlaczego w tym temacie nic nie pisze się o Philips-ach? Czy są złe?
Zamierzam zakupić LCD Philips 32PFL7862D.

Brałem pod uwagę również Sharp-a LC32RD2E oraz Panasonic-a 32LX700.
Z Panasonica zrezygnowałem ze względu na cenę - czy matryca ips warta jest tej kasy.

Proszę o opinię.
 

scic05

New member
WITAM !! :) CO KUPIC ??
Jak kazdy w tym temacie noszę się z zamiarem kupienia LCD-ka.
Po bacznych obserwacjach i obszernych lekturach :p wybrałem kilka modeli najczesciej podawanych na tym forum, wiec z pownoscia odpowiedz na moj post pomoze wielu innym uzytkownikom. Oto modele:) :

LG 37LF75
TOSHIBA 37Z3030D
SHARP 37X20E
SHARP 42XD1E
SHARP 42RD2
JVC 37P80
PANASONIC 37LZ70
SONY KDL-40V2500
SAMSUNG LE37M87
SAMSUNG LE40R82B

Dodam, ze wybierałem w cenie max 6000zł nalepiej nie wiecej niz 5500zł.
Mam cyfre+ wiec bedzie z HD i wiekszosc czasu bedzie ogladana,czasmi tez ogladam filmy no a teraz beda tylko w HD.
Chcialbym sie jeszcze dowiedziec czy lepiej zeby bylo FullHD czy 100Hz ??
Prosze o odpowiedz i podawanie swoich faworytow, ale nie sadze, ze beda jeszcze jacyś inni niz ci na liscie.
Jezeli nikt nie potrafi konkretnie okreslic a zna sie, to przydaloby sie chcociaz zeby okreslil co przemiawia za kupmnem podanych modeli a co nie.
Pozdro :)

 
Ostatnia edycja:

Macieq

New member
Ja też planuję coś kupić:) Ale tu nikt nie odpowiada na pytania:(
Jestem młody i bogaty, mam kasy jak lodu - chyba sam se wybierę najdroższy model do salonu 45 m. Najdroższy - to jak dla mnie najlepszy. Mam rację?
Jeśli ktoś tutaj zna się na telewizorach, niech się odezwie, czy mam rację. Może jakiś Soniak, czy Loewe?
A może też olejecie mnie, jak innych pytających?
 

Macieq

New member
radzique napisał:
jak mi zprezentujesz jaką tanią plazme to chętnie Ci doradze...
W końcu kasy masz jak lodu...:-D
Przecie mówię, chce najlepszy telewizor i duży. Nie ważne, czy plazma, czy inny. Ma być duży i płaski i obraz jak żyleta.8) Mam dużą satelitę, Humaxa i Premiera. Tylko kurczę telewizor jakiś taki słaby...
 

seandillon

New member
Macieq napisał:
Ja też planuję coś kupić:) Ale tu nikt nie odpowiada na pytania:(
Jestem młody i bogaty, mam kasy jak lodu - chyba sam se wybierę najdroższy model do salonu 45 m. Najdroższy - to jak dla mnie najlepszy. Mam rację?
Jeśli ktoś tutaj zna się na telewizorach, niech się odezwie, czy mam rację. Może jakiś Soniak, czy Loewe?
A może też olejecie mnie, jak innych pytających?

Jeśli to prowokacja to marna. Jeśli zamierzasz tak się bawić - to rozłóż lepiej klocki w swoim 45 metrowym salonie, a nie obrażasz tu obecnych. Jeśli jesteś taki bogaty cwaniaczek to proponuję zainwestuj sobie w prywatnego doradcę, który doradzi ci zarówno kupno telewizora jak i zaleci naukę dobrych manier. A tutaj serwując takie teksty będziesz miał równie wielkie szanse na odpowiedź jak na Pioniera Kuro za zlotówkę:))):mrgreen:
 

Macieq

New member
Seandillon, a czym czujesz się tak obrażony? Tym ,że powiedziałem że z 50 osób czeka na odpowiedź, czy poradę i ich nie dostaje? Czy tym że mogę se kupić TVika za 20 tys? Czy może tym, że nie ma tu w tym dziale żadnych fachowców, którzy mogą udzielić sensownej odpowiedzi? A co, są? No to komu udzielili ostatnio jakiejś odpowiedzi? Dziwne, że nikt wcześniej nie zareagował:???:
 

mosca

New member
Macieq napisał:
Seandillon, a czym czujesz się tak obrażony? Tym ,że powiedziałem że z 50 osób czeka na odpowiedź, czy poradę i ich nie dostaje? Czy tym że mogę se kupić TVika za 20 tys? Czy może tym, że nie ma tu w tym dziale żadnych fachowców, którzy mogą udzielić sensownej odpowiedzi? A co, są? No to komu udzielili ostatnio jakiejś odpowiedzi? Dziwne, że nikt wcześniej nie zareagował:???:

Problem w tym, że to forum jest ogólnodostępne i nikt nie płaci tutaj za usługi doradcze. Każdy może doradzac dobrowolnie i kiedy tylko ma na to ochotę. Jeżeli ktoś nie dostał rzetelnej odpowiedzi po 1 poście w tym temacie to niech się nie dziwi bo coraz mniej osób tutaj zagląda. A żeby problem został na tym forum zauważony można zawsze wysłać wiadomość na priva do osób, które znają się na temacie albo można założyć oddzielny temat na forum ogólnym o telewizorach. Wszystko zależy od determinacji w potrzebie uzyskania porady.
A Ty po 1 zapytaniu oczekujesz (zresztą to nawet w najmniejszym stopniu nie zabrzmiało jak prośba o poradę) obszernych odpowiedzi wyjaśniających problem, który nawet nie został przez ciebie wyraźnie określony. Chcesz rzetelną odpowiedź to zadawaj konkretne pytania a nie szukaj miejsca na wpis do "Księgi zażaleń" To, że masz kasy jak lodu to akurat mało kogo interesuje, a nawet powiem szczerze już od razu zniechęca do jakiejkolwiek pomocy.
 

kenobi36

New member
Witam wszystkich na forumowiczów,
Przymierzam się do zakupu telewizorka 42" i kopię to forum o 2 tygodni. I potrzebuję pomocy w wyborze.

Wnioski jakie na razie wyciągnąłem to że potrzebuję 42" a nie 46" lub 50"

Plazmę wstępnie odrzuciłem (ale nie wykluczam) gdyż często rodzina ogląda w dzień i nie podoba mi się słaba czerń przy świetle chociaż nie wiem jak by prezentowała się u mnie w domu. Dla odmiany nie wiem jak się prezentuje czerń LCD po ciemku bo w sklepach jest zawsze jasno, natomiast w posiadanych dwóch różnych 19" LCD i 17" notebooku czerń jest porażką.

Jeśli chodzi o czerń to najbardzej podoba mi się w Sony (atut 5 lat gwarancji) i wybór padł na:
KDL-40D3500 - od 5600zł
lub nawet
KDL-40W3000 - od 7400zł ale jaka jest różnica między Bravia Engine a Bravia Engine EX
(X ma 100Hz ale już za drogie)

Jakościowo bardzo dobrze wypadają Sharpy i cenowo akceptowalny jest model 100Hz ale czerń pod dużym kątem robi się fioletowawa w tej marce. Kiki chwali za dobre skalowani SD.
LC42XD1E - od 5300zł
LC42X20E - od 5600zł putanie na ile jest lepszy od 42XD1E?
LC42XL2E - od 6900zł (100Hz) pytanie na ile ta technologia poprawia płynność wyświetlania?

Na kolejnych stronach chwalone są Philipsy za płynność wyświetlania no i ta nagroda Eisa Award al chyba czerń słabsza.
42PFL9632 - od 6600 (100Hz) PixelPerfect, HD Natural Motion.

Samsung odpada z powodu gładkiej szyby i przede wszystkim awersji do tej marki.

I ???? ew Plazma np Panasonic lub najtańsze KURO bez Full HD. Prawdę mówiąc nigdzie nie widziałem Kuro w akcji.

Moje warunki:
3,5m od telewizora, przy czym moja ulubiona miejscówka to fotel 2,5m od telewizora, niestety pod kątem 45st.

90% kablówka Aster i tutaj jest jakiś cyfrowy tuner Motoroli ale go nie używam bo sygnał jest b. Dobry.

10% DVD

Komputer czasami, i do pzeglądania zdjęć wolałbym by wejście akceptowało 1980x1080

Cyfrowa telewizja przewidziana w przyszłości.

Niech moc będzie z Wami.
Ben

ps.
Czy ceny spadną tuż przed świętami czy spokojnie kupić teraz? (Styczeń nie wchodzi w rachubę)
 

pvd

New member
ja sobie zamowilem samsunga le32s62b ,w sklepie internetowym mediapasaz.pl za 2050zl ,w rtv euro agd chodzi on po 2.200 ,zlozylem zamowienie w srode wieczorem nadal nie dojechal ,a dowoza masterlinkiem ,ogolnie za ta cene mysle ze telewizor nie jest zly, bede na nim kablowke ogladal, odleglosc od lozka z 5 metrow ,no i wyglad ma fajny i rozmiar-typowy prostokat ,a jak ogladalem niektore np lg to gorzej sie prezentuja ,zobaczymy jak sie bedzie sprawowal hehe .,w media markt teraz jest promocja jakiegos grundiga 32cale za 1900zl ,-tanio ,ale wiele osob odradza grundiga, niewierm czemu to chyba dosc solidna niemiecka firma,bo stary tv mi sie spalil wiec wolalem kupic lcd niz np kineskopa do 1500zl
 

Pavelec360

New member
Witam!
Cały weekend spędziłem m.in. na tym forum i mam totalny mętlik w głowie.
Poszukuję 42" LCD, full hd. Cena: 6-8 tyś. Telewizora będę używał w nasłonecznionym pomieszczeniu, głównie grając na Xbox 360 i oglądając "N".
Bardzo proszę o poradę.
Z góry dziękuję.
 

kenobi36

New member
Właśnie spędziłem 3 godziny w MM obok tesco na Woli w WWa i 3g w Saturnie w Arkadii oglądając moich wybrańców z marek Sony Sharp Philips.

100Hz: To działa
W MM leciał Discovery HD i w rządku stał Sharp LX2, przy scenach pejzarzu przesuwającego się ze średnią prędkością ok. 10cm/s we wszystkich telewizorach LCD i plaźmie obraz przesuwał się skokowo, w LX2 płynnie. Dotyczy to też dużych obiektów przesuwających się po tle (człowiek mieszczący się w ekranie od kolan do główy).

Czerń na wprost: super w zasadzie we wszystkich nowych modelach. (Oględziny w jasmym sklepie - w ciemności nie wiem)

Czerń pod kątem 45 stopni:
Sharp LX2 - Niestety pod kątem 45 st z boku robi się szaro fioletowa w zależności od egzemplarza lub ustawień.
Z góry to samo.

Philips 9732/9632 - pod kątem 45 st. z boku jest OK, al przy tym kącie wystarczy się minimalnie podnieść i momentalnie czerń robi się szara. Pod kątem 45 z góry i z boku jest gorzej niż w Sharpie.

Sony - Modele X3500, W3000, V3000 są super, pod dowolnym kątem jest extra, T3500 Gorzej niż Sharp, Starszy X2000 Całkiem dobrze.
Ciekawostką jest model tani model HD Ready 46S2530K której czerń jest minimalnie gorsza niż np w W3000 ale pod żadnym kątem się nie pogarsza.

Sygnał HD z Discovery
Sharp - Super, gładki i ostry
Sony - Ostry ale wszędzi pikseloza, nie win skąd on te kropki dostawia, jakby renderował barwy jak to miało miesjsce na komputerowych kartach graficznych mogących wyświetlać 65 tyś kolorów kolorów sprzed 10 lat.
Philips - Nie przyglądałem sie bo akurat nie było podłączonego żadnego 100 hercowego do tego sygnału.

Sygnał Telewizyjny
Te wszystkie wynalazki i cuda techniki są do niego nie przystosowane.
Albo szumy obrazu , pikseloza widoczna z na 42" z 4 metrów, twarze jakby oblepione piaskiem.
Niektóre zmiękczone przez co nie ostre, wyglądające jak malowidła akwarelowe gdzie twarze bez detali i płaskie.
Kolejne łączą obydwa efekty jakby przez próbę zwiększenia ostrości zmiękczonego wcześniej obrazu tylko na konturach wprowadzają pikselozę.
Plus jeszcze jakieś duchy czy szumy jakby grzebieniem po obrazie pojechali.
Traaaaaaaaaaaaaaagedia.

Tyle doświadczenia wyniosłem z MM i udałem się do Saturna.


Leciwa plazma Philipsa 42PF9631 (na www Plilipsa jej nie ma ale przez search można znaleźć ulotkępdf.)
W saturnie po 15 minutach wpadam na plazmę Philipsa w rzędzie na półce na wysokości 2m. Leci na niej program telewizyjny (kiepskiej jakości bo nawet odbicia sygnału było widać) z 2m obraz jest super, żadnych szumów, ale ostro (lekko miękki ale nie rozmazany). Philips wydaje się wielki ale okazuje się że tylko 42" i tylko szeroka rama powoduje że tak wygląda. Oglądam się w koło i na wszystkich LCD kicha, albo szumy albo nie ostro. Na philipsie niestety kolory blade czerń słabiutka. Wchodze w ustawienia i zmieniam ustawienia Jasność, kontrast, nasycenie, ostrość z 100,50,50,50 na 80,100,75,50. Kolor super, czerń niestety jak w starszej plaźmie, ale jest to najlepszy obraz z kabla koncentrycznego. Zabrałem sie do regulacji LCDków nadających ten sam program i po godzinie dałem sobie spokój. Ani w Sony ani w Philipsie ani w Samsungu LCDnie uzyskałem tak dobrego obrazu (stusunek ostrości do szumów) jaki był po prostu na tej plaźmie.

Plazma
Zacząłem przegładać Plazmy. Samsungi niestety były podłączone do sygnałów demo co ciekawe obrazy wszystkie baz czerni. Był też inny Philips 50PFP5532 ale z sygnałem HD. No i panasoniki PV7, 70, 700 które lekko uwzględniałem przy wyborze. Modele Full HD z serii PY mają na oko gorszą czerń niż leciwy Philips. Natomiast modele PV podłączone do HD prezentowały się dobrze zarówno w MM jak i tu. Niestety podłączone do zwykłago sygnału wyglądały jakby sygnał antenowy był za słaby tzn na ekranie występowały pionowe lekko pochylone prążki przez co niewiele się dowiedziałem. (Tu mam pytanie do osób posiadający modele Panasonic PV7xx podłączone do zwykłej kablówki czy nie narzekają na sygnał antenowy) W związku że forumowicze chwalą Serię PV 7 bym się decydował na plazmę tego producenta i w najbliższym czsie będę szukał sklepu aby ją przetestować na sygnale telewizyjnym.

LCD Grundig
W miedzyczasie nachodził mnie młody gość z pytaniem czy mi nie pomóc i zaciągnął mnie do telewizora LCD Grundig 40 LXW 102-8600 za cenę ok 33xx zł. W związku z tym że obraz był wyjątkowo niezły a czerń przy świetle b. dobra i nie pogorszałą się pod dużymi kątami pryjrzałem się modelowi. Posiada 2 tunery i tak na tle dobrego obrazu leciał ten sam program co na wypatrzonej ploażmie Philipsa. Poprosiłem aby przełączył na cały ekran i byłęm w szoku, był to najlepszy obraz zwykłęj telewizji na 40" telewizorze LCD jaki widziałem, troszkę przesycony ale po kilku ragulacjach niewiele odbiegał od plazmy. I wystarczająco ostry z wszystkimi drobnymi detalami i bez szumów, jedynie brakowało mu "czegoś", czego nie potrafłem ocenić , może miękkości pojedyńczych piksli.
Próbowałem wcześniej modelu Grundig Lenaro 42 LXW 110-8640 i nie uzyskałem tak dobrego efektu.
Jeśli chodzi o model Grundig 40 LXW 102-8600 to z zaawansowanych funkcji ma on chyba tylko filtr grzebieniowy. Na stronie grundiga go nie znalazłem, chyba nawet HDMI nie ma. Matryca podobno Samsunga wg sprzedawcy. Po sklepach z ceneo (od 3250zł) znalazłem że chyba ma DVI.

I tyle by było ze straconej Niedzieli.

Niech moc będzie z wami.
Ben
 

kenobi36

New member
A jeszcze ciekawostka a propo Sharpów.

W MM na jednym modelu Sharp 52 XL2 był obraz demo z czarnym przesuwającym się paskiem z tekstem. Powyżej zmieniające się kwiatki i pejzarze. Na pasku super czerń pod każdym kątem z boku i z góry. Myślę sobie że 52" panel musi być lepszy. Więc się przyglądam na widoczki i nagle pojawia się czerń. Szybko zmieniam kąt partzenia i okazuje się że tu zbladła a na pasku nadal wszystko OK.

Doszedłem do wniosku że Sharpy mogą wygenerować czerń kryjącą pod kątem. Problem może być z blokowaniem światłą podświetlenia na poziomie prawie 100% czyli np 95% czerni. W związku z oddzielnym blokowaniem składowych RGB - jeżeli balans szaróści jest lekko odchylony to pod dużym kątem tylko niektóre składowe zaczynają puszczać i stąd efekt fioletowej szarości zauważonej przez nie wszystkich.
Natomiast jeśli przekontrastujemy ustawienia cała czerń może być OK natomiast wtedy mogą ginąć detale w bardzo ciemnych obszarach.
Ale to tylko przypuszczenia. Niech się bawią miłośnicy Sharpa ,a ja szukam plazmy.

Jeszcze więcej mocy.
Ben
 

kenobi36

New member
Kontynuję monolog.
Wcześniej wspomniałem że LCD nie nadaje się do odtwarzania sygnału SD:
kenobi36 napisał:
Sygnał Telewizyjny
Te wszystkie wynalazki i cuda techniki są do niego nie przystosowane.
Albo szumy obrazu , pikseloza widoczna z na 42" z 4 metrów, twarze jakby oblepione piaskiem.
Niektóre zmiękczone przez co nie ostre, wyglądające jak malowidła akwarelowe gdzie twarze bez detali i płaskie.
Kolejne łączą obydwa efekty jakby przez próbę zwiększenia ostrości zmiękczonego wcześniej obrazu tylko na konturach wprowadzają pikselozę.
Plus jeszcze jakieś duchy czy szumy jakby grzebieniem po obrazie pojechali.
Traaaaaaaaaaaaaaagedia.

Piszę to żeby nie odstraszyć nowych nie znających się na rzeczy forumowiczów od technologi LCD.
Znający się na rzeczy pewnie potraktowali mój tekst z przymróżeniem oka.

Ponownie odwiedziłem MM w celu przyjrzeniu się plazm i natknąłem się na plazmę podobną do ostatnio testowanej przez Kiki mianowicie Hitachi 42A01. 1024x1080 10000:1 1500cd/m2 ot całkiem niezła plazma z całkiem niezłym obrazem SD. Ale nie w tym rzecz.

Obok stał Philips 37pf9732 który oczywiście jak wcześniej wyświetlał obrzydliwy obraz SD.
Problem leży w ustawieniach. We wszystkie telewizorach w tym sklepie jakiś "cenzura" poustawiał wszytko na max. W owym Philipsie po zjechaniu w dół z kontrastem, nasyceniem kolrów jest całkiem nieżle. Po wyłączniu Pixel Plus HD zniknęłą pikseloza występująca szczególnie na styku różnych kolorów gdzie jest duży preskok. Po tym zabiegu mogłem podjechać na max z ostrością i nadal nie było specjalnie dyżych szumów.
Można rzec że dojechałem w 95% do jakości plazmy Hitachi.
Mimo wszystko plzma wydawała sę lekko ostrzejsza. W lcd były minimalne szumy widoczne z 1m oraz delikatne rzadko zauważalne niepłynne przejścia tonalne.
Popatrzyłem sobie przez 10 min. z 2m i stwierdziłem że jest OK.

Zabrałem się również za Sony 52W3000 i uzyskałem chyba lepszy obraz. Tj w pełni płynne przejścia tonalne. Co do ostrośći trudno mi było wydać werdykt bo obok stłały tylko 46" LCD-ki.
Również udało mi się uzyskać dobry efekt na tanim Sony 46S2510 co mnie ucieszyło bo wcześniej rozważałem 42S2510. Moim zdaniem obraz był nie zaszumiony i jednocześnie lepszy od stojącej obok Plazmy (moja Żona bardziej wolała obraz z plazmy).

:-D Tak więc zwrcam honor technologi LCD. ;)

Natomiast mam zagwostkę -
- czy kupić odjechanego LCD Sony 42X3000 czy odjechanego Pioneer 4280D które za rok stracą na wartości dwa razy (natura gadżeciarza (jak się to pisze - od ang. "gadget")).
- czy kupić za połowę (nawet mniej) tani LCD Sony 42S2510 czy plazmę Panasonic 42PV70/700 a za 2 lata kupić za drugą połowę coś co teraz jest odjechane. (natura sknery)

Niech ktoś wyrazi opinie (natchnie mnie lub przekona) który z czterech rogów kwadratu wybrać bo zaczynają mnie męczyć te poszukiwania.

A 1 grudnia (taki wyznaczyłem sobie time limit) kupuję i nic mnie nie powstrzyma.
 
Ostatnia edycja:
Do góry