Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

pos

New member
jtd napisał:
a czemu nie chcesz plazmy ?

nad plazmą też myślałem, ale w moich warunkach obawiam się zbyt dużego nasłonecznienia i tego, że plazma w tych warunkach będzie za bardzo odbijała światło a obraz nie będzie tak wyraźny jak w LCD.

Poza tym, przy jakości sygnału z n-ki, to LCD będzie się chyba lepiej wyświetlał szczegóły.

Bardzo mnie na początku zainteresował model Samsunga LE 52 F96 B, ale brak 100Hz i to smużenie mnie trochę zmartwiło. Dlatego muszę jeszcze raz wybrać się do sklepu i porównać go np. z Sharpem XL1 lub XL2. Bo na chwilę obecną chyba do tych dwóch modeli zawężam swój wybór.
Poza tym na niekorzyść Samsunga wpływa dodatkowo awaryjność opisywana na forum, a do Sharpa jakoś się nie mogę przełamać.... ehhh...
 

pp56825

New member
Witam wszystkich,
Wlasnie KIKI, powiedz cos wiecej ? czy moze wiesz juz o nich cos.
Ja sie wacham miedzy plazma samsung PS42Q91H [ ocenianym na tym forum i nie tylko bardzo dobrze ] a jakims LCD 37-42 HD ready. i tu wlasnie pojawia sie moj dylemat i pytania.
Podstawowe z nich to :
W czym tkwi różnica miedzy plazma 1024x768 [ HD ready ] a LCD 1366x768.
Kiedy wyjda roznice ? bo chyba nie przy sygnale telewizji HD.
pozdr.
 

yankes

New member
jaki LCD mam kupić do 3000 tys PLN

Cześć,znasz się może na LCD chcę kupić do 3000 tys ,ale nie wiem jaki model podobno LG mają obraz spoko ,a inni mówią że SHARP,chcę kupić taki co obraz ma super i dzwięk,HDMI oczywiście i wejście na PC żeby było,doradź mi coś kolego .pozdrawiam.
 

pp56825

New member
yankes,
ja dla tesciowej wlasnie szukam jakiegos LCD i na razie mam na liscie:
Sharp LC-32WD1E
Panasonic TX-32LX70
LG 32LC52

w tej kolejnosci.
poczytaj opinie na ceneo albo na skapcu o tych telewizorach, to sie dowiesz czy maja dobry dzwiek, co do wysc do PC to nie wiem bo tesciowa nie bedzie podlaczac. obraz podobno wszystkie maja dobry
ogolnie poczytaj o nich.
Pozdrawiam
 

maxwell

New member
Jako ze wlasnie szukam LCD to rowniez jestem zainteresowany informacjami o nowych modelach bo moze warto poczekac chwile zeby kupic cos nowego co wlasnie wejdzie na rynek
 

damian3000

New member
Witam.
Sporo już się naczytałem, ale dalej mam problem z wyborem.
Chcę kupić telewizor 42 cale z ukierunkowaniem na LCD. podstawowy problem polega na tym, czy warto dopłacać do FullHD ok 1000 zł, czy HD Ready jest w zupełności wystarczające do oglądania z odległości ok 3 do 4 metrow? Na dzień dzisiejszy TV naziemna oraz satelita, ale może niedługo 'n'.
Poza tym jakie firmy polecacie? Słyszałem że Sharp jest najlepszy no ale też nie najtańszy. Proszę doradźcie mi coś. Z góry dzięki.
 

remigiusz

Member
na dobrą sprawę to dzisiaj trudno już kupić lcd hd ready , w rozmiarze 42" wszystkie najnowsze modele to już full hd i w zasadzie nie ma już wielkich różnic pomiędzy tv renomowanych firm, wybór zależy od indywidualnych
odczuć i wymagań kupującego.
 

Mincek

New member
mowia ze im czlowiek wiecej czyta tym powinien byc madrzejszy, tutaj natomiast jest odwrotnie :/

moze jakos mi pomozecie doradzicie....

na TV bedzie Cyfra + DVD i PC
Podsumowujac pozstalem przy 3 tv lcd 32 cale.

Samsung le32R82b
Samsung le32M71b
Sharp lcRD2E

Powiedzcie mi ktory z nich bedzie najlepszym wyborem ?? Przyznam szczerze ze jednak samsung cos do mnie przemawia, natomiast Sharp zjada samsunga parametrami.

Prosilbym o podanie kolejnosci ktory z nich najlepszy, ktory najgorszy, patrzac na cene Sharpa trzeba troche duzo doplacac i czy jest warto ??

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

crasher

New member
do ~3000zl

Witam,
stoje przed wyborem LCD, poczatkowo bedzie podlaczona kablowka po analogu a niedlugo satelita. Wymagania to:
- dobra jakos obrazu
- DSUB (dla HD z pc)
- przynajmniej 2xHDMI
- ladny design


Moje poczatkowe typy to:
- Panasonic TX-32LX70P
- Sharp LC-32WD1E
- Samsung LE32M87BD

Jednak z tego co wyczytalem to ten panasonic obsluguje tylko XGA przez dsub a chcialbym zeby to byla natywna rozdzielczosc LCD. Jakie inne modele w tej kategorii cenowej sa godne uwagi?
 

kaszawgarnku

New member
kiki napisał:
najlepszy doradca to spokój.
Na dniach wjadą najnowsze modele Hitachi, Panasonica, Sharpa, Toshiby .
Ja bym się wstrzymał.

Cześć KIKI.
jakos ostatnio mniej czytałem forum. Po nadrobieniu lektury w pamieci mi pozostało :Sharp 42xl2 i Toshiba regza 42z3030 - oba 100 hz. Moze sie myle wiec prośba o poradę ,może warto na coś poczekać ale telewizor 42 cale planowałem kupić w listopadzie.
a teraz warunki : sygnal aster analog i cyfrowy , dvd , pewnie playstation z bluray dla syna. To jest ważny warunek ze telewizor musi być dobry w SD. A może jakies inne tańsze modele ? 2-3 miesiące to epoka.Pewnie tez jakis JVC 42V80 ?
pozdr.
 
Ostatnia edycja:

damian_draco

New member
ten czy inny

noszę się z zamiarem kupna Samsunga 32M87BD, ostatnio nie jestem zbytnio na czasie i nie wiem czy coś nowego i atrakcyjniejszego w tej cenie znajde (tak. do ok. 3500) - 32 wystarczy tylko 1,8 odleglosci miedzy kanapa a tv bedzie :D
 

ktos333

New member
pomoc w wyborze LCD 32"

Witam to mój pierwszy post mam prośbę o doradę w yborze LCD 32"
moje typy to:

SONY KDL-32T3000
Panasonic TX-32LX70P

Sharp LC-32WD1E

a oczekiwania

budźet 3000 - 3500 zł

dobry obraz po podłączeniu anteny naziemnej
minimum 2 x HDMI
możliwość podłączenia PC
ewentualnie tuner DVB-T

proszę o wskazanie plusów minusów ewentualnie podanie innych propozycji

pozdrawiam

 

pazio

New member
Cześć.

Kupuje LCD i nie wiem co kupić bo im wiecej przegladam forum to tym bardziej zastanawiam się czy warto coś kupić.

-Cena do 3 tys. zł
-"N"
-Laptop
-Jakaś konsola do gier, (ale to taczej nie jest istotne).

Myślę o Philipsie, Panasonicu i jakis Samsung

Pomocy!!!!!!!!!!!!
 
Do góry