Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

koczownik

New member
Drodzy forumowicze! ;p
Zwracam sie do Was z prosba o doradzenie w kwestii jaki lcd 26'' do 2500zł kupic?
Pewnie pytanie tego typu doprowadza Was juz do szału, ale wierzcie mi nie jestem jakims typem, co wpada na forum i leci od razu z pytaniem. Obczytalem sie w wątkach tu i na innych stronach, ale juz mam taki mętlik... im dluzej sie decyduje tym mniej jestem pewien jednego modelu :p

Tv mialby byc uzywany (poza ogladaniem zwyklej telewizji oczywiscie) do grania na PS3 (nie moge sobie pozwolic na full hd, wiec nastawiam sie na te 720p), wiec jakby pod katem grania glownie rozpatruje parametry poszczegolnych modeli. Odleglosc siedzenia u mnie w pokoju to 2 metry.
Ostatnio chodza mi po glowie modele Panasonic TX-26LE7P oraz Philips 26PFL5322, ktory z nich bylby lepszy?
A jesli brac pod uwage jeszcze wszystkie inne marki to co byscie polecili?

(ja wiem, ze np. panas TX-26LX70 to cud miod, ale moj budzet nie moze przekroczyc 2500zl, wiec prosze nie piszcie, ze moge jeszcze troche dolozyc i miec cos lepszego... ;)

Z gory dzieki za odpowiedz !!!
Pozdrawiam.
 

wimpel

New member
Witam!

Pytanie jakich wiele w tym wątku:
- SHARP LC-37X20E
- SAMSUNG LE37M87BD
- ewentualnie inne FullHD w tym lub zbliżonym rozmiarze, do N-ki (rzadziej UPC), DVD, czasem komp, odległość nie większa niż 4m, cena do 4700.

Studiuję to forum od około miesiąca i mam totalny mętlik w głowie.
Liczę że może uda mi się uzyskać odpowiedź.

Pozdrawiam
wimpel
 

damian_draco

New member
czy warto poczekać

heya,

chciałem kupić samsunga 32M87bd ale doradzono mi panasonica 32lx70p - kupować czy czekać na ktorys z modeli wyposażonych w 120 Hz - będę głównie oglądał upc, smigał na konsoli i może czasem laptopa podłącze

pozdro.
Damian
 

tmk2404

New member
toshiba seria regza

Witam. tak jak w temacie co sadzicie o tych telewizorkach nowych od toshiby? sa warte kupna? moze jakis testy gdzies zalezliscie ? pzdr
 

seandillon

New member
tmk2404 napisał:
Witam. tak jak w temacie co sadzicie o tych telewizorkach nowych od toshiby? sa warte kupna? moze jakis testy gdzies zalezliscie ? pzdr
Proponuję łaskawie poszperanie na forum - jeste tego od groma i trochę. Ponadto pozostaje klub hdtv, gdzie klika obszernych testów nowych Toshi zostało zamieszczone. Więcej inwencji. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

slawek2535

New member
Sony KDL-40T3500

Witam, jestem tutaj pierwszy raz ale widze ze mozna polegac na opini fachowcow.. poczytalem troche tematow i wybralem swoj wymarzony TV.

Zwyciezca zostal Sony KDL-40T3500 cena ok. 5600 40 cali, FullHD i inne bajery.

Telewizor ten ma dzialac pod Cyfra+ albo N w hd i pod PS3 myslalem ze to dobry wybor jednak moj kolega ktoremu przedstawilem swoj pomysl skomentowal to slowem " zal "...

Mowi ze kontrast powinnien byc od 5000:1 a nie 1500:1 i w ogole do dupy. Jego opinia to wziac Samsunga jakiegos o takiej jasnosci jak powyzej.

Dlatego zwracam sie do Was drodzy forumowicze. Z gory dziekuje za wszystkie sugestie.. chetnie moge dac komus gg kto moze mi doradzic i przedstawie swoje wyniki w nastepnym poscie.



Czy jest tu jakis fachowiec ktory moze mi doradzic.. przyznam sie ze zmieniam z dosc leciwego "kineskopowca" wiec to wazna decyzja.


PS. odleglosc od kanapy 4-5 metrow.
 
Ostatnia edycja:

kenobi36

New member
Nie jestem ekspertem ale sporo się naoglądałem.

slawek2535 napisał:
Zwyciezca zostal Sony KDL-40T3500 cena ok. 5600 40 cali, FullHD i inne bajery.

W tym modelu nie podoba mi się żę jak się patrzy z boku a jednocześnie lekko z góry to czerń robi się szara. Osobiście wybrałbym 40V3000 ale ma błyszczącą czarną obudowę.

slawek2535 napisał:
Telewizor ten ma dzialac pod Cyfra+ albo N w hd

Moje wrażenia z ok 10 godzin spędzonych w sklepach odwiodły mnie od LCD. Obraz zawsze na plaźmie wydawał się lepszy na sygnale SD. Ale w HD LCD jest OK.
Do HD jeśli planujesz 40T3500 i to bardzej bym wolał 100Hz Sharpa 42LC-XL2. Jeśli ci zależy na czerni to 40V3000 lub 40W3000. Jeśli na czerni i płynności obrazu 40X3000 lub 3500.

slawek2535 napisał:

W MM na Bemowie w Wawie jest ściana 3x3 chyba z Sony 40W3000 i non stop lecą dema z PS3. Wygląda ekstra więc 40T3500 też powinien się sprawdzić.

slawek2535 napisał:
przyznam sie ze zmieniam z dosc leciwego "kineskopowca" wiec to wazna decyzja.

Plazma ma obraz bardziej zbliżony do kineskopowca.

slawek2535 napisał:
PS. odleglosc od kanapy 4-5 metrow.
Raczej bym się zastanawiał nad 46" lub plazmą 50"
 
Ostatnia edycja:

slawek2535

New member
Dzieki za odp...


Niestety mam max 5,5 tys zl moze 5,8 tys wiec na wiekszy i lepszy model mnie nie stac. Obliczylem dokladna odleglosc od kanapy wyszlo 4m30cm.

Gralem na tym modelu co wymienilem na PS3 i bardzo mi sie podobalo.


Z kąta nikt nie bedzie ogladal tv... no moze jakies 20 stopni a tak to jest prosto wiec czern powinna byc ok.. z gory tez nie ogladam poniewaz najczesciej leze.
 

roman94

New member
SHARP 32 cale

CZY KTOś MOżE MI DORADZIć ?!
CZY SHARP LC32AD5 TO DOBRY WYBóR ??
PRZEZNACZENIE: KABLóWKA vECTRA 40%
FILMY PC 60% - PRZEZ S-VIDEO
ODLEGłOść: 2-3 m
:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
! HELP HELP HELP !
 

slawek2535

New member
kiki napisał:



No wiec teraz mam 3 telewizory do wyboru.

TOSHIBA 42X3000PG za 5,4 tys zł

SONY 40W3000 za 6 tys zł

SONY 40T3500 za 5,6 tys zł


Wiem juz ze czern w drozszym sony jest lepsza.
Wiem rowniez ze oba sony beda dobrze sie sprawowac przy PS3 i telewizji HD.


Teraz pytanie czy 40W3000 czy 42X3000PG
 

kenobi36

New member
slawek2535 napisał:
TOSHIBA 42X3000PG za 5,4 tys zł
SONY 40W3000 za 6 tys zł
SONY 40T3500 za 5,6 tys zł
Sony 40W3000 chyba 7,4 tyś, może miałeś na myśli 40V3000 za 6 tyś.

Jeśli oglądasz na wprost to lepiej weź coś 100Hz jak proponuje Kiki. Osobiście w akcji widziałem tylko Sharpa na 100Hz. Nigdy więcej nie widziłałem na innym telewizorze poprawy płynności przez zastosowanie 100Hz. Może problem z brakiem płynności pojawia się tylko przy niektórych rodzajach sygnału.
 

pvd

New member
i kupilem samsunga le32s62b ale nie w sklepie internetowym bo zapasy im sie skonczyly i zamowienie mozliwe w 2008 r. :) kupilem w rtv euro agd szczecin turzyn za 2190zl , n neciechodzi po okolo 2100 ,ogonie jest zadowolony ,obraz z dvd jest bardzo dobry, jednak minimalna odleglos siedzenia to 4 metry , mam tez kblowke upc t z tym roznie jest, jedne kanaly lepiej druge gorzej, minusem dla mnie jest ze wyjscie sluchawkowe jest z tylu zamiast z przodu ale tej cenie mysle ze dobry tv kupilem , a i wyglad rewelacja
 

roman94

New member
SHARP 32 cale

kiki napisał:
slawek2535-
porównaj sam na początek to:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17448
To bardzo podobny poziom jakości .
Ja wybierałbym Toshibę - bo skalery w SD działają extra.

roman94 -
chociaż klasa najniższa ale dla Twoich celów - możesz byc spokojny.

KiKi. myslisz ze powinien dobrze sobie radzic z kablowka. nie mam az tyle kasy do wydania co inni ktorzy sie rozpisuja za tv za 5-7tys. tak sie caly czas jeszcze waham co wybrac do max 3tys. ostatnio jeszcze toshiba regza 32C3500P G wpadla mi w oko, generalnie wczesniej bylem za toshiba 32C3005P ale nigdzie nie moglem jej znalesc. co poradzisz tego Sharp LC-32AD5 E czy Toshiba 32C3500P G ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiby są dostepne od ręki - ale rzecz w tym ,że dobrze skalują SD.
Ale masz jeszcze inne wyjście - info na priv lub na gg 2868228.
 

mistus

New member
Sharp LC37XD1E,SONY KDL-37P3020

co proponujecie.

odległość od TV 4,20 metra
obraz z N-ki i PC-ta (divx), może jakaś konsola. DVD (znikomo)
budżet 4500 PLN.

moje typy

Sharp LC37XD1E (+wasze opinie)(-świecąca obudowa)
Samsung LE37M87BD (+dane techniczne producenta kontrast itd)(-świecąca obudowa)
SONY KDL-37P3020 (+gwarancja i marka, matowa obudowa)(- nie full)

uwagi, nie podoba mi się odblaskowa obudowa ale alternatywa jest strasznie droga (sony) albo mało markowa. nie jestem maniakiem FullHD aczkolwiek może P3 kiedyś sobie kupie. Idea 5 lat gwarancji mnie przekonuje 2 lata to raczej minimum a 1 rok to mi się wydaje że prawnie powinno być zakazane :). Wydaje mi się, że sprzęt powinien być >=40" ale cena niszczy.

pozdrawiam


ps jak bym wcześniej o tym pomyślał to polował bym na tego XD1E z saturna ale - ... sami wiecie.
 
Do góry