Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0
Czyli PUS będzie bardziej uniwersalny? Chodzi mi o oglądanie filmów, seriali bez smużenia, sportu i grania na konsoli.

Jeszcze szukam...... najbardziej uniwersalnego TV :)
 

luck76

Well-known member
Czyli PUS będzie bardziej uniwersalny? Chodzi mi o oglądanie filmów, seriali bez smużenia, sportu i grania na konsoli.
Znasz powiedzenie - jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego? :)
Jeszcze szukam...... najbardziej uniwersalnego TV :)
Najbardziej uniwersalny możesz wybrać przywiązując wagi do cech, określając % użycie każdego z przeznaczeń (film, serial, sport, konsola i dokonać oceny każdego z rozważanych odbiorników :)
 
@luck76 - w sumie racja. Najwięcej jest oglądane filmów,seriali i sportu. Granie jest na końcu.

Wiem, że jak coś jest do wszystkiego to jest do d..... ale taki jest wybór, że ciężko wybrać.

Nadal myślę i szukam w takim razie :)
 
Są opony uniwersalne i coraz więcej ludzi jest zadowolonych.
Słowo uniwersalny ma wiele znaczeń.

Ha ha, dobre porównanie. Faktycznie całosezonowe opony mają swoich zwolenników :)

Jednak jak mam płacić kilka tysi za TV, to mimo iż jestem świadom, że to nie będzie telewizor z najwyższej półki, to chcę aby jednak spełniał jak najwięcej z moich oczekiwan lub przynajmniej się do nich zbliżał :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli nie uniwersalny cokolwiek to znaczy.
A spełniający jak najwięcej potrzeb w klasie cenowej.
Tak właśnie staramy się Ci podpowiadać.
Tam Philips da radę w klasie
 

luck76

Well-known member
Ha ha, dobre porównanie. Faktycznie całosezonowe opony mają swoich zwolenników :)
Mają, szczególnie takich którzy nie poruszają się w warunkach np intensywnych opadów deszczu, śniegu i do tego jeżdżą stosunkowo powoli. Krótko mówiąc takich bez dużych oczekiwań.
Jednak jak mam płacić kilka tysi za TV, to mimo iż jestem świadom, że to nie będzie telewizor z najwyższej półki, to chcę aby jednak spełniał jak najwięcej z moich oczekiwan lub przynajmniej się do nich zbliżał :)
Dalej opis bardzo ogólny w zakresie treści i oczekiwań. Pytanie jaki sport, co jest ważne w oglądaniu filmow, itd. Często bywa tak, że dla kogoś ważna jest dobra, naturalna płynność, dobre skalowanie skalowanie i wówczas ok może być nawet LCD z podświetlaniem krawędziowym. Taki Panasonic z serii LX950 będzie to robił lepiej od tego PUS8818
 
@luck76 - ok, rozumiem do czego zmierzasz.

A więc tak, sport to głównie piłka nożna, ale też i czasami koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka oraz pozostałe dyscypliny jak coś ciekawego się dzieje. Dobrze więc by było, aby przykładowo piłka lecąc, nie zostawiała za sobą ogona jak kometa :)

Przy okazji oglądania filmów czy seriali, to na pewno też nie chciałbym aby występował efekt smużenia o czym wcześniej pisałem i też jak najmniej aby było takiej sztuczności czy teatralności w obrazie. Czerń dobrze aby byłą czernią jak najlepszą a i pozostałe kolory były jak najbliżej naturalnym.

Następnie, konsola na dzisiaj PS4 pro może za jakiś czas PS5, to wiadomo aby grało się jak najprzyjemniej no i na koniec zwykłe TV (dekoder satelitarny) i współpraca z soundbarem Yamahy.

Mocno cały czas rozważam Samsungi Q77B czy też Q80B ale nie wiem czy nie będzie brakować DV i czy Tizen to dobre rozwiązanie po androidzie jaki mam obecnie lub w kontrze do Google TV. Na pewno też Sony nadal zostaje w grze (myślałem nad tym też, czy nie kupić jakiegoś modelu z poprzednich lat, jak są dostępne, a które wówczas były topowe i obecnie ich cena spadła, chociaż). Philips też bo tu kusi mnie ambilight. Nie wiem czy LG warto brać pod uwagę, Hisense czy powodujące debatę TCL :)

Na koniec jeszcze myślałem, aby może spojrzeć w kierunku Oledów, jednak tutaj nie wiem jak z trwałością tych TV jest oraz czy faktycznie jest możliwe, że dojdzie do wypaleń na matrycy. A może to tylko mity są?
 

luck76

Well-known member
@luck76 - ok, rozumiem do czego zmierzasz.

A więc tak, sport to głównie piłka nożna, ale też i czasami koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka oraz pozostałe dyscypliny jak coś ciekawego się dzieje. Dobrze więc by było, aby przykładowo piłka lecąc, nie zostawiała za sobą ogona jak kometa :)
Imho procesowanie takich rzeczy najlepiej w Soniaku
Przy okazji oglądania filmów czy seriali, to na pewno też nie chciałbym aby występował efekt smużenia o czym wcześniej pisałem i też jak najmniej aby było takiej sztuczności czy teatralności w obrazie. Czerń dobrze aby byłą czernią jak najlepszą a i pozostałe kolory były jak najbliżej naturalnym.
Patrz jak wyżej. I nie daj się zwieść czystemu marketingowi, że. Mini led i żaden inny a do tego musi być pierdyliard stref. Nie ważne jakiego konia masz w zaprzęgu kiedy woźnica słaby. Dobrze sterowane FALD albo miniLED z mniejszą liczbą stref mogą zagrać lepiej od tv z tysiącem stref.
i współpraca z soundbarem Yamahy.
To na pewno nie myśl o TCL - poczytaj co ludzie piszą o problemach z dźwiękiem.

Mocno cały czas rozważam Samsungi Q77B czy też Q80B ale nie wiem czy nie będzie brakować DV i czy Tizen to dobre rozwiązanie po androidzie jaki mam obecnie lub w kontrze do Google TV.
DV przy q80 się nie przejmuj. Jasny ekran, dobrze poradzi sobie bez. On ma znaczenien przy direct ledach albo krawędziowym podświetlaniu. Wówczas DV potrafi lepiej zarządzać ekspozycja.

Philips też bo tu kusi mnie ambilight.
Pytanie czy ambilight jest konieczny. Pamiętaj, ze takie rozwiązanie możesz dołożyć w solonym momencie od zewnętrznego dostawcy. Niezaprzeczalnie, ten nowy PML może być fajnym rozwiązaniem. Przede wszystkim tv jest odchudzony z ociężałego Google’a, który w przypadku TCL (najsłabszy procesor w stawce) wypada najgorzej. Podobnie odchudzony jest Hisense i topowe Panasoniki.
Nie wiem czy LG warto brać pod uwagę, Hisense czy powodujące debatę TCL :)

Na koniec jeszcze myślałem, aby może spojrzeć w kierunku Oledów, jednak tutaj nie wiem jak z trwałością tych TV jest oraz czy faktycznie jest możliwe, że dojdzie do wypaleń na matrycy. A może to tylko mity są?
Mity - raczej nie, co pokazuje długodystansowy test rtings.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wypalenia oledów to nie mity co potwierdzają liczne wpisy nawet na tym forum.
Co do ambilight to jednak trzeba powiedzieć (wiem bo sam testowałem) że taki zewnętrzny się nie umywa nawet. Mówię o tych rozwiązaniach w miarę przystępnych cenowo, bo da się to zrobić żeby działało prawie jak w tv ale koszt ogromny... Oczywiście zawsze można przykleić taśmę led za kilkanaście zł i będzie sobie świecić za tv...
Co do smużenia - mam philipsa 9206 i soniaka xh9096 (philips na androidzie, do soniaczka wgrałem google tv z modelu x90j) i nie zauważyłem problemu ani na jednym ani na drugim tv.
 

Arek-SJ

New member
IMG_20231004_230134.jpg

Tak to wygląda z 3 metrów. Model 65PUS8818, używam od miesiąca, po przejściu z plazmy Panasonica dla mnie idealny. Dokupiłem soundbara, który wg mnie musi być, do codziennego oglądania lepiej jak z głośników tv.
 
Do góry