Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Zdaję sobie sprawę z tego.
Tylko ,że Ty zawsze masz u siebie taki o jakim akurat toczy się dyskusja. ;) Już przy okazji kilku dyskusji to zauważyłem.
Przypadek?🤪
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Staram się w warunkach domowych z uwagi na czas, swobodę i otoczenie sprawdzać jak najwięcej telewizorów.
Dzięki temu mogę się odezwać mając choćby minimum własnej ocenyn
 

offensiveguy

New member
Witam. Planuję zakup tv i za około 3000 mogę mieć Samsunga QE65Q77B lub QE55Q80B. Z tego co wyczytałem to seria 80 będzie odrobinę lepsza, ale może lepiej wziąć trochę słabszy, ale większy tv? Jednak 10 cali to spora różnica, a będę oglądał z odległości 2.5-3 metrów. Prosiłbym o podpowiedź, dzięki!
 
Dzień dobry,

prośba o pomoc w wyborze nowego TV. Obecnie posiadam SONY 55XH9096 i chce zmienić na 65 cali.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Jest to salon połączony z kuchnią, w sumie 27 m2 a sam TV stoi na szafce pod schodami
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5 metra
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? głównie 2, przy okazji oglądania sportu lub innych wydarzeń, bywa więcej
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i czasami od boku, siedząc przy stole kuchennym
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Na dzisiaj stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Po południu, przez duże okno na taras. Okno zlokalizowanie na przeciwko TV po prawej stronie. Na lewej ścianie jest też lampka, która może się odbijać w TV.
7. Jaki masz obecnie telewizor? SONY KDL-55XH9096
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? LAN/WiFi, HDMI
10. Jakie urządzenia? tuner SAT, konsola PS4 (może później PS 5 lub Xbox), soundbar
11. Ile godzin dziennie ma pracować? Popołudniu - 5-6h, w weekendy o wiele więcej
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Jedynie transmisje sportowe
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, informacyjne, rozrywkowe, czasami też przyrodnicze
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? Może tak być czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak
16. Preferencje co do marki? Samsung, Sony ale nie zamykam się na inne marki
17. Preferencje co do wielkości? raczej 65". Na pewno nie mniejszy
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie przy oglądaniu sportu lub filmów/seriali. Wolne działanie systemu.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? w tygodniu popołudniu, w weekendy róznie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000 zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Nie ma reguły, jednak nie mam tak, że muszę co chwilę zmieniać. Jak jest dobry to długo chce aby był.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, głównie Netflix i inne tego typu, plus Spotify, Youtube ale i też inne w razie potrzeby.

Na dzisiaj chyba coś bym wybrał z tych:

SAMSUNG QE65Q77B 65​

SONY XR-65X90K 65​

SAMSUNG QE65Q80B 65​

SONY KD-65X85K 65​

TCL 65C745 65​

TCL 65C845 65​


myślałem też może na Philipsem jakimś z ambilight? W przypadku Samsunga zastanawiam się też, jak Tizen wypada na tle Androida czy Google TV?

Z góry dzięki za pomoc i propozycje.
 

luck76

Well-known member
bezproblemowa praca z soundbarem, bardzo dobre przetwarzanie ruchu - z tym poradzą robię wzorowo jedynie Sony i Samsung, przy czym w tym budżecie, jedyny trafiony wybór aby oglądać z kąta to qn9..B
Poszukaj sobie na tym forum opisu problemów z prawidłową obsługą soundbarów przez inne marki, szczególnie jedną ;)
 
bezproblemowa praca z soundbarem, bardzo dobre przetwarzanie ruchu - z tym poradzą robię wzorowo jedynie Sony i Samsung, przy czym w tym budżecie, jedyny trafiony wybór aby oglądać z kąta to qn9..B
Poszukaj sobie na tym forum opisu problemów z prawidłową obsługą soundbarów przez inne marki, szczególnie jedną ;)
95% jednak ogląda się na wprost więc ten kąt to bardzo rzadko występuje. Co do soundbara to ok, poszukam.

Pomyśl o 75/85 calach

W tym budżecie będzie ciężko a nie chciałbym go przekroczyć.
 

Marlo

Active member
Napisałeś że cię denerwuje smużenie przy oglądaniu sportu lub filmów,
a wszystkie TV które wybrałeś są na matrycy VA , może spójrz w stronę
IPS-ADS ze strefowym przyciemnianiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś wybrałbym
- Mini led 65c845.
Nie przekroczysz Kwoty i masz extra jakość.
Google TV to system otwarty co daje Ci większe możliwości
Masz za 5599 zl z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł..

- Philips mini led 65 Pml9008 za 5999 zł z pakietem.
 
Napisałeś że cię denerwuje smużenie przy oglądaniu sportu lub filmów,
a wszystkie TV które wybrałeś są na matrycy VA , może spójrz w stronę
IPS-ADS ze strefowym przyciemnianiem.
no takie podałem bo i teraz mam Sony chyba z VA ale nie znam się i nie wiem co ma wpływ na smużenie. Co byś więc zaproponował?

Z tych co podałeś wybrałbym
- Mini led 65c845.
Nie przekroczysz Kwoty i masz extra jakość.
Google TV to system otwarty co daje Ci większe możliwości
Masz za 5599 zl z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł..

- Philips mini led 65 Pml9008 za 5999 zł z pakietem.

@kiki a Samsung odpada? TCL też chyba ma Qled prawda? Jak na nim się będzie grało i oglądało np. Netflixa?

Lepszy Qled z TCL czy MiniLed z Philipsa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL - ma Qled !
I do grania bardzo dobry , bo masz niski input Lag i dobre przejścia tonalne.
I do Netflixa - bo masz wszystkie HDR,y, płynność i skalowanie.

Tak , ten TCL jest Lepszy od mini leda Philipsa.
Różnica jest duża .

Samsung też jest dobry, chociaż ma mniejsze wyposażenie i możliwości.
 
Ostatnia edycja:
TCL - ma Qled !
I do grania bardzo dobry , bo masz niski input Lag i dobre przejścia tonalne.
I do Netflixa - bo masz wszystkie HDR,y, płynność i skalowanie.

Tak , ten TCL jest Lepszy od mini leda Philipsa.
Różnica jest duża .

Samsung też jest dobry, chociaż ma mniejsze wyposażenie i możliwości.

Ok,

czyli Sony odpuszczam, Philipsa w sumie też. Zostaje TCL lub Samsung. Chyba że coś jeszcze jesteś w stanie polecić?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry