Jakich marek macie amplitunery kina domowego?

Jakiej marki masz (lub planujesz zakup) amplituner kina domowego?


  • Total voters
    0

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja nie porównywałem marantza nawet nie był odpalany hehe:p. Nie faworyzuje marantza bo go nawet nie posiadam hehe. Ja brałem pod uwagę tylko onkyo denona, yamahe i pionka. Bo bardzo podobne ceny. Gdzie yamaha dała mi więcej funkcji i możłiwości. A o znacznie wyższych modelach się nie wypowiadam bo nie słuchałem, słyszałem tylko że pionki wyżej już grają i oferują więcej, bo 922 dla mnie w tym przedziale za ubogi. Cena nie adekwatna do rzeczywistości:p;).

A i Pioneer sc2022 jest już droższy od Marantz sr 5006 więc tym bardziej bym go nie odsłuchiwał hehe:p. Ja nie skakałem po modelach zgodnie z windą tylko z godnie z ceną, ale ktoś nie potrafi tego pojąć;). Dla mnie pionek to jedynie z wyższych modeli ewentualnie bo klasa średnia kompletnie mi nie odpowiada pod wieloma względami;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
gerus, juz to pisalismy, zostaw juz tego Marantza w spokoju, juz 3 strony walkujemy o nim.
Zachowujesz sie jak dzieciak, ktoremu nie starczylo na Marantza, a teraz chcesz wszystkim udowodnic ze inne sa rownie dobre :)
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
kolega czuje się strasznie ugodzony hehe:). Jak by ktoś mówił że pionek ogólnie jest nie fajny hehe, nie jest dla każdego jak i reszta marek logiczne. Zrozumiał bym uniesienie jak bym posiadaczowi pionka wkręcał na siłę że jest on słaby i musi się nawrócić hehe. To tak samo jak ja bym miał mieć do kogoś pretensje, że komuś nie odpowiada yamaha hehe. Nie wszystko jest dla każdego hehe:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kiedyś Marantz serii 5xxx był prawie w podobnej cenie jak Pioneer serii 9xx. Jak pisza chłopaki, te porównania to o kant d...y rozbic, bo moge podac mnóstwo przykładów że za sprawą ceny dane modele awansowały o półke wyżej. Ogolnie Onkyo, HK, Denon, Yamaha co chwila wypuszcza nowe modele, i już można się pogubić do jakiej klasy je zaliczac. Marantz ma 3 podstawowe serie 5xxx, 6xxx, 7xxx, i jak już wspomniał Armanig, pomijam jakies klocki dzielone. To nie znaczy że możemy je klasyfikować pod jedną kraską z innymi. Dla mnie osobiście Marantz serii 5xxx mozna spokojnie zestawiać z Denonem 2113/X2000, Yamahą serii 7xx, Onkyo 7xx, HK 2xx. Są jeszcze płaskie ampli serii 1xxx, ale uważam że to do mniejszych pomieszczeń, chociaż cenowo konkurują z ampli w kwocie do 2k. Dla mnie jak brac Marantza to od serii 5xxx.
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
gerus, juz to pisalismy, zostaw juz tego Marantza w spokoju, juz 3 strony walkujemy o nim.
Zachowujesz sie jak dzieciak, ktoremu nie starczylo na Marantza, a teraz chcesz wszystkim udowodnic ze inne sa rownie dobre :)
Jak mi nie starczyło? ja uważam, że Marantz jest jedną z najtańszych firm jeżeli chodzi o amplitunery :)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
ja nie porównywałem marantza nawet nie był odpalany hehe:p. Nie faworyzuje marantza bo go nawet nie posiadam hehe. Ja brałem pod uwagę tylko onkyo denona, yamahe i pionka. Bo bardzo podobne ceny. Gdzie yamaha dała mi więcej funkcji i możłiwości. A o znacznie wyższych modelach się nie wypowiadam bo nie słuchałem, słyszałem tylko że pionki wyżej już grają i oferują więcej, bo 922 dla mnie w tym przedziale za ubogi. Cena nie adekwatna do rzeczywistości:p;).

A i Pioneer sc2022 jest już droższy od Marantz sr 5006 więc tym bardziej bym go nie odsłuchiwał hehe:p. Ja nie skakałem po modelach zgodnie z windą tylko z godnie z ceną, ale ktoś nie potrafi tego pojąć;). Dla mnie pionek to jedynie z wyższych modeli ewentualnie bo klasa średnia kompletnie mi nie odpowiada pod wieloma względami;)
Piszesz nieprawdę, że Pioneer sc2022 jest droższy od Marantza sr 5006
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piszesz nieprawdę, że Pioneer sc2022 jest droższy od Marantza sr 5006
no to przez 2 lata coś się zmieniło:p i marantz stał się najtańszą marką hehe dobre sobie. Jak mówiłem mnie interesowała klasa średnia w określonym przedziale cenowym;). O reszcie i wyższych modelach się nie wypowiadam bo ich nie odsłuchiwałem. Wiem jedno to co wymieniasz było poza moim zasięgem. Ceny wiem jakie widziałem w salonie bynajmniej mniej więcej pamiętam;). Pewnie siedzisz na ceneo hehe:p

właśnie zerknąłem z ciekawości na allegro i tu jest znaczna różnica w cenie, trzeba by się jeszcze podpytać BN jakie on ma ceny ;)

Jeszcze jedno porównujesz Marantz sr 6007 z Pioneer lx56 może i można porównać ale cenowo na pewno nie hehe;) i to samo Marantz sr7007 z Pioneer lx76 no na pewno ten sam przedział cenowy no chyba że ktoś ma dużą rozbieżność w przedziale hehe
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
no to przez 2 lata coś się zmieniło:p i marantz stał się najtańszą marką hehe dobre sobie. Jak mówiłem mnie interesowała klasa średnia w określonym przedziale cenowym;). O reszcie i wyższych modelach się nie wypowiadam bo ich nie odsłuchiwałem. Wiem jedno to co wymieniasz było poza moim zasięgem. Ceny wiem jakie widziałem w salonie bynajmniej mniej więcej pamiętam;). Pewnie siedzisz na ceneo hehe:p

właśnie zerknąłem z ciekawości na allegro i tu jest znaczna różnica w cenie, trzeba by się jeszcze podpytać BN jakie on ma ceny ;)

Jeszcze jedno porównujesz Marantz sr 6007 z Pioneer lx56 może i można porównać ale cenowo na pewno nie hehe;) i to samo Marantz sr7007 z Pioneer lx76 no na pewno ten sam przedział cenowy no chyba że ktoś ma dużą rozbieżność w przedziale hehe
Coś widzę, że nie masz zielonego pojęcia (nie pisz w co drugim zdaniu "hehe")
 

werf

Active member
Bez reklam
Dobra dziewczynki koniec tej głupiej polemiki

PS ankiety wynik Naima mnie nie dziwi strikte do kina nic nie mają ale Arcam na 160 głosów wynik zerowy to aż mnie zdziwiło bo znam kilka osób które mają kino oparte właśnie na nim
Sony też niezły wynik nie sądziłem że taki wysoki

Yamaha poniżej moich oczekiwań liczyłem na większą liczbę głosów Denon to równia pochyła co rok to więcej plastiku
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
też sądziłem, że Acram będzie miał kilka głosów. Wypowiadało się tu paru posiadaczu tej marki. Co do yamahy sadziłem, że będzie niżej, na pewno za denonem i H/K. Onkyo zdeklasował, nie sadziłem, że aż tak wybije się na podium:D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marantz nie jest najtanszy, ma za to ciekawe promocje na niektorych rynkach, to fakt. Jezeli sr7005 mozna kupic za ok.3300zl na rynku angielskim, a u nas w tym samym momencie stal 5500zl to chyba cos nie tak. Pomijam juz fakt, ze za swojego zaplacilem ponad 6tys., a na tamten okres nigdzie nie bylo lepszej oferty jak lekko ponad 5tys. (wliczajac w to rynki europejskie) Nalezy pamietac ze Pionieery tez sie trafiaja za psie pieniadze, wystarczy wiedziec gdzie szukac.
Czytam wszystkie fora zagraniczne od lat, tam Marantz nigdy nie byl uwazany za najtanszy, ba, nawet tani, malo tego, uzytkownicy (z dylematami), pytaja czy warto doplacac (te pare groszy) w stosunku do konkurencji o podobnych parametrach.
Podobnie w przypadku stereo, to nie jest nasz forumowy wymysl, a od lat powtarzane przez uzytkownikow opinie.
Tak czy inaczej, konczmy ta farse.
 

werf

Active member
Bez reklam
Uważam że niech sobie leci ankieta do 300 użytkowników troszkę to potrwa ale będzie bardziej miarodajne

Co do cen to faktycznie Pioneer w tym roku sporo z szedł rok temu jak wychodził z obiegu model 85 ciężko było go kupić za 1500 funciaków a model 86 kupiłem za 950 nowy więc plityka się zmieniła

Za to Yamaha w tym roku trzyma cenę za 3020 trzeba dać 1999 funtów co przez kilka lat poprzednich zawsze była w okolicach 800-900 funciaków

Ps Dobrze by było jak taka ankieta powstała by na konkurencyjnym forum wtedy obraz był by bardzo jasny
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
No właśnie czas zakończyć tą farsę, na którym to niby forum ktoś pisał czy warto dopłacać?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No właśnie czas zakończyć tą farsę, na którym to niby forum ktoś pisał czy warto dopłacać?

o matko, czytalem takie dylematy wiele razy, kurcze nie zadawaj mi takich pytan, bo nie bede teraz szukal jednej z kilku tysiecy przeroznych dyskusji, w szczegolnosci tam gdzie wystepuje Marantz.
Znasz fora zagraniczne, tam kilka dobrych watkow potrafi miec wiecej wypowiedzi jak cale nasze forum.
Gerus, jest weekend, napij sie piwka, zaprosz kobiete ew. jej kolezanki i wyluzuj, to tylko sprzety. Nikt tu nie bedzie biesiadowal nad jednym i tym samym tematem przez tydzien.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ps Dobrze by było jak taka ankieta powstała by na konkurencyjnym forum wtedy obraz był by bardzo jasny

To raz, a dwa, ja jestem ciekawy (zgodnie z tym co proponowali koledzy) jak wypadaja proporcje w przypadku wartosci sprzetu. To tez duzo nam powie. Krzychu mial zrobic ankiete... ;)

Zmieniajac troche temat, mi sie marzy od lat jeden Pionek, pisalem juz o tym kiedys, ale przypomne:
Pioneer SC09TX, dla niego porzuce Marantza i zbuduje cala linie, lacznie z BR, tylko nie za ta cene jaka byla przyjeta. Byl kiedys na ebayu, prawie moj, bo i cena rewelacyjna, ale zapomnialem kliknac i poszedl.
Do dzis pluje sobie w brode.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
o matko, czytalem takie dylematy wiele razy, kurcze nie zadawaj mi takich pytan, bo nie bede teraz szukal jednej z kilku tysiecy przeroznych dyskusji, w szczegolnosci tam gdzie wystepuje Marantz.
Znasz fora zagraniczne, tam kilka dobrych watkow potrafi miec wiecej wypowiedzi jak cale nasze forum.
Gerus, jest weekend, napij sie piwka, zaprosz kobiete ew. jej kolezanki i wyluzuj, to tylko sprzety. Nikt tu nie bedzie biesiadowal nad jednym i tym samym tematem przez tydzien.
Gdybym nie pił teraz to bym nie pisał :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
To raz, a dwa, ja jestem ciekawy (zgodnie z tym co proponowali koledzy) jak wypadaja proporcje w przypadku wartosci sprzetu. To tez duzo nam powie. Krzychu mial zrobic ankiete... ;)

Zmieniajac troche temat, mi sie marzy od lat jeden Pionek, pisalem juz o tym kiedys, ale przypomne:
Pioneer SC09TX, dla niego porzuce Marantza i zbuduje cala linie, lacznie z BR, tylko nie za ta cene jaka byla przyjeta. Byl kiedys na ebayu, prawie moj, bo i cena rewelacyjna, ale zapomnialem kliknac i poszedl.
Do dzis pluje sobie w brode.

Pamiętam tą wypowiedz, do dziś pamiętam gabaryty tego klocka po wygooglowniu:D. Wysokiem modele pionka podobają mi sie:)

zapomniał bym o hehe;)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Przecież nawet Kisiel gdzieś napisał " Chcesz kupić wzmacniacz Accuphase'a i wywalic kase w błoto?, kup lepiej amplituner KD Onkyo, a będziesz miał lepszą jakość dźwięku i funkcjonalność. Takie wzmacniacze kupują frajerzy":) Niestety...tak napisał:razz: Coś tam jeszcze chyba wspomniał, że z klocków Marantza to mozna zrobic świetne podstawki pod Onkyo, bo ładnie się to prezentuje.

krzysiek, widać, ze znasz się na rzeczy. Nie znam Cię, ale bardzo cenię. Sprzęty masz w małym palcu. Chyba nikt się tutaj nie zna tak jak my. Poza tym Onkyo jest japońskie. Chyba nie muszę dodawać nic więcej.




PS. ;) bawi mnie ta dyskusja ;P hehehehe
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
krzysiek, widać, ze znasz się na rzeczy. Nie znam Cię, ale bardzo cenię. Sprzęty masz w małym palcu. Chyba nikt się tutaj nie zna tak jak my. Poza tym Onkyo jest japońskie. Chyba nie muszę dodawać nic więcej.




PS. ;) bawi mnie ta dyskusja ;P hehehehe

nie ma to jak dolewać trochę oliwy do ognia :D. Też doceniam waszą wiedzę, dzięki wam się uczę i motywuję;)
 
Do góry