Jaki tv do ps3?

poli_x

New member
za mało danych:
podaj jakie masz warunki : odległość od ekranu ? jak słońce świeci w pokoju ? Jak duży jest pokój ? jaki masz obecnie telewizor? jakie programy najczęściej oglądasz? więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? preferowana wielkość telewizora? preferowana marka ? czego nie lubisz w telewizorach? jakie urządzenia będą podłączone ? ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Czy ważne jest wifi ? czy USB ma mieć czytanie filmów ? jakimi złączami ? jaki masz sygnał ? ile programów HD ? ma stać czy wisieć ? jaka klasa cenowa

1. jakieś 2 metry do grania i jakieś 3 do oglądania
2. pokój jest ciemny (często zasłonięte rolety)
3.obecnie mam 20 cali ;) i gram na tym z odległości czasami 3m :D
4.preferowana wielkość 37-42 cali max
5.preferowana marka to ta która jest godna uwagi,nie znam się ;)
6.podłączony będzie Xbox 360,PS3 i Cyfra +, do oglądania filmów dodatkowo laptop
7.50% granie 50% TV
8.głownie siedzę wprost do telewizora
9. wifi w tv a co to da?:D prawda jest taka że nie znam tej technologi w tv i nie wiem do czego się przydaje w przypadku tv
10. fajnie było by gdyby czytało filmy z usb a jak nie to podepnę przez HDMI do laptopa
11.głownie HDMI złącza,ewentualnie VGA do Xbox-a
12.sygnał nie wiem jaki mam bo dopiero planuję zakupić cyfrę +
13. będzie stał
14. do 2500-3000 zł max

a dokładnie np. do 700 euro

zakup był by w Irlandii
HOME : Powercity Electrical - LCD DVD Digital Camera Laptop Washers Fridges Cookers (np.)
lub Pixmania – gift ideas, buy online, laptops, electronics,home appliances, toys and more! - Ireland


ps. sorka myślałem że scali posty....
 
Ostatnia edycja:

rfi

New member
Sharp

A jakie jest wasze zdanie na temat technologii Sharp'a Quattron?? Zastanawiam się nad zakupem LC52LE820E. Pytanie jak ma się jakość obrazu na tle plazmy i innych LCD. Ewentualnie co innego z dostępnych TV możecie polecić.
Interesują mnie tylko opinie podparte konkretnymi argumentami przemawiającymi za określonym TV.
 

olejpoland

New member
Witam, planuję w okolicach gwiazdki spróbować znaleźć jakąś ciekawą promocję na niedrogi TV i postanowiłem poczynić pierwsze wstępne przymiarki.
TV głównie do PS3/Xbox360 (czasami fajnie byłoby podłączyć lapka przez hdmi i obejrzeć jakiś film + może w przyszłości jak będę miał jakieś kanały HD ;-) oglądać trochę piłki nożnej - ale konsolowe granie to zdecydowany priorytet).
Cena: 1500 - 2000zł
Odległość: 1,5m - siedzę na wprost odbiornika
Oświetlenie: okna od północy, TV "plecami" do nich, między nimi - aczkolwiek zdecydowanie preferuje nocne granie.
Marka/rozmiar: to ma być TV, nie monitor więc 32 minimum - chyba, że w tej cenie da radę dorwać coś lepszego. Marka - nie mam faworytów.
HDReady/FullHD: tutaj zagadka, na zdrowy rozum PS3 raczej nie ma mocy by generować zadowalający obraz w FullHD i większość gier pracuje w 1280x720 (a taki Tekken V to podobno nawet w 576p!) więc wydawało mi się, że sztuczne skalowanie do 1080p tylko pogorszy obraz, aczkolwiek kumpel przy 40'' Samsungu M87BD stwierdził, że obraz na nim wygląda lepiej (1080p) niż na podobnym TV z HDReady. Jak to jest?

LCD (LED?) / Plazma - co doradzicie? Widzę, że Masta_J ewidentnie opowiada się za plazmą, ale jestem trochę zniechęcony tym co wyczytałem, np. 'pozostawaniem obrazu' - szczególnie w grach, gdzie przez większość czasu na ekranie w jednym miejscu jest healthbar czy radar może być to uciążliwe.

Patrząc po plazmach Panasonica widzę, że mają rozdziałki 1024x768 - co to za wynalazek?
 
Ostatnia edycja:

Ziutken

New member
Witam. Też mam zamiar kupić telewizor typowo pod PS3 i blue-raya. Oczywiście zamierzam też kupić do niego telewizję HD, n lub c+.

Interesuje mnie telewizor 47-52 calowy. I teraz nie wiem co dalej

1. Mam pokój 37m2 lecz to duzy pokój z kuchnią więc 24 m2.
2. W pokoju wieczorem jest ciemno (automatic rolety)
3. Jak na razie posiadam telewizor CRT, 27''. Zżera 450W
4. Wielkość preferowana już podana
5. Preferowana marka to chyba Panasonik bo ten, którego mam ma 19 lat ;D
6. Zamierzam do niego podłączyć PS3 (z BR
) oraz C+
7. Syn będzie grał na PS3
8. Siedzę wprost do telewizora
9. Telewizor musi wisieć na ścianie, 3-4m od foteli
10. Wydatek maximum 3600 chyba, że będzie coś wyjątkowego to jestem skłonny dać 3800.

PS: Dużo dobrych opini krązy o Panasonicu TX-p50s20e
Liczę na szybką odp. pozdrawiam
 

dredsons

New member
Bez reklam
Polecam ten model TX-P46G20E musisz dołżyć ze dwie stówki ale warto , jedynym problemem w tym przypadku to wielkość, u Ciebie 50 cali byłoby dobrym rozwiązaniem , choć 46" też powinno wydolić
 

Ziutken

New member
Dziękuje bardzo. Jednak dla mnie te 50-52 cali to jużj est super opcja. Mam jeszcze jedno pytanko. Czym różni się telewizor TX-P50S20 od tego samego ale z E? Jednak chciałbym minimum te 47 cali. Zaproponuj coś kolego ;D
 
Ostatnia edycja:

dredsons

New member
Bez reklam
Tutaj zaporą do lepszego tv jest cena ,ciężko polecić Tobie coś w takiej wielkości za takie pieniądze, bierz śmiało PANASONICA TX-P50S20E i niechaj ci służy
 

pa3

New member
Bez reklam
Ja również sięgnąłbym po TX-P46G20E, który oferuję lepszą jakość obrazu niż S20, dochodzi jeszcze tryb THX, dzięki czemu masz już skalibrowany obraz - 4 cale to mała różnica ;). Wielkości które cie interesują czyli 47 czy 52" występują tylko w LCD, gdzie przy tej cenie raczej nie warte uwagi
 

TuPr73

New member
Witam,
na dniach zamierzam kupić sobie telewizorek do zamówionej dzisiaj PS3 i poszukuję drobnej porady u specjalistów.

Byłem właściwie zdecydowany na zakup Sony KDL-40EX500AEP ale naszły mnie wątpliwości...

Czy jest jakaś plazma/ldc w cenie do 3000zł (raczej nieprzekraczalna bariera cenowa) i 40 do maksymalnie 42 cali, która była by lepszym wyborem niż wyżej wspomniany soniacz?

W plazmach troszeczkę przeraża mnie jeszcze pobór mocy podawany przez producenta oraz powidoki, o których naczytałem się w paru tematach. Właśnie to oraz informacja, jakoby LCD lepiej spisywały się przy konsoli, sprawiły taki a nie inny początkowy wybór.

Odległość od ekranu: 2m, tv ma być powieszony na ścianie, głównie PS3 (lubię pograć więc pewnie dłuższe sesje będą dosyć częstym zjawiskiem), czasami może jakiś film BR/PC, tv okazjonalnie (sygnał tylko i wyłącznie analogowy UPC - przynajmniej w najbliższym czasie). W pokoju jest słońce tylko w godzinach porannych.

To chyba tyle.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak się będziesz strasznie bał to sobie przeprowadzisz procedurę docierania ekranu, poza tym to co zostało na ekranie zapewne było tylko chwilowe i już tego tam nie ma :)

Pozdrawiam,
 

kapsell

New member
Bez reklam
W plazmach troszeczkę przeraża mnie jeszcze pobór mocy podawany przez producenta oraz powidoki, o których naczytałem się w paru tematach. Właśnie to oraz informacja, jakoby LCD lepiej spisywały się przy konsoli, sprawiły taki a nie inny początkowy wybór.

Powidoki sa i albo sie to akceptuje albo nie, poczytaj opienie uzytkownikow. Jednym to nie przeszkadza a dla innych jest to nie do zakceptowania - np dla mnie. Co do poboru mocy, plazma ma pobor dynamiczny, zmienny, lcd ciagly jednakowy - finalnie lcd pobiera jednak mniej pradu, ale nie sa to roznice wielkie.
 
Do góry