Jaki tv do ps3?

Tom1422

New member
Witam. Chciałbym kupić telewizor do ok. 2500 zł. Miałoby to być 37 cali. Moją uwagę przykuły Sony EX500 i Samsung C650. Który ma lepszy obraz i niższy Input Lag? Zależy mi na jakości obrazu i jak najniższym Input Lagu. Może byłyby jakieś inne telewizory które byście polecali z jak najniższym Input Lagiem. Telewizor będzie oczywiście do PS3.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie bierz do gier żadnego z nich - i jeden i drugi jest dobry do wszystkiego innego ale do gier imo są zbyt wolne (lag). Albo wez sharpa40le600 albo dorzuć do le705 (obraz na tym samym poziomie a input lag prawie trzy razy niższy). Jeśli coś z sony czy samsunga to ja bym wybrał do gier 37b550 (sam go mam do gier i jak za tą cenę jest mega do grania, obraz prawie taki sam jak w c650/ex500 a input lag mniejszy o połowę,lekko ponad 20~30ms) lub jakiś v4000 itp. A jeśli kupujesz tv TYLKO do gier to polecam np. Panasa 37s20 Lcd. - choć czerń jest słaba w porównaniu do matryc va to smuży najmniej i ma najniższy input lag.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli kasa max 2500 to z Twoich wybrałbym Sony.
Ale faktycznie Panasonic 37 S 20 do Gier i do skalowania SD byłby lepszy.
Na Sharpa z małym Input lag :

Wynik bardzo dobry w ustawieniu GRY - 20 ms
021_P1060173.JPG


http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
Musiałbyś dozbierać.
 

Tom1422

New member
Powiem tak, bardzo fajny ten Panasonic TX-L37S20 (bo chyba o tego wam chodziło) ma dobrą cenę i 100Hz. Telwizor również ma być do oglądania telewizji i odtwarzania filmów na DVD i BluRay lecz z większym naciskiem na gry. Fajnie by było mieć te 100Hz do oglądania telewizji i filmów. Czerń i kolory też są dla mnie ważne. Wiem, nie można mieć wszystkiego ale powiedzcie mi jak się ma obraz w HD (kolory, czerń, no i oczywiście ostrość) do Samsunga C650 i Sony EX500. Z którego roku jest w ogóle ten Panasonic? Czy zdarza się nierówne podświetlenie jak ma to miejsce w Sonym (tzw. chmurki)? Czy posiada tryb gry który wyłącza wszystkie ulepszacze obrazu zmniejszając przy tym input lag? Jaka to klasa porównując z modelami Sonego lub Samsunga? Na poziomie C650 i EX500? Widzę, że mając 2500zł mógłbym pozwolić sobie nawet na 42 calowego Panasonica S 20. Sharpy jakoś nie przypadają mi do gustu. Szczerze mówiąc nigdy nie przyglądałem się innym telewizorom jak Sony i Samsung.
 

Tom1422

New member
Już jestem prawie zdecydowany na Panasonic TX-L37S20E. Biorę 37" bo na mój mały pokój to będzie i tak już dużo (teraz mam 32"). Chciałbym by jakiś użytkownik tego telewizora odpowiedział mi na parę pytań które zadałem we wcześniejszym poście. :) PS Czy w 32 i 37 calowych modelach stosują inną matrycę niż w 42?

EDIT: No niestety jednak Panasonic odpada ze względu na czerń której (jak jeden użytkownik napisał) nie ma, jest ponoć tragiczna. Myślałem, że wybranie dobrego 37 calowego telewizora będzie dość łatwe ale jak się jednak okazuje łatwe nie jest. Chciałbym mieć dobrą czerń (nie mówię żeby nie wiadomo jaka ale nie taka jak w modelu Panasonica S20), 100Hz (do oglądania filmów, telewizji itd.), dobrą ostrość, dobre kolory no i w miarę niski Input Lag (tak żeby można jakieś dobre czasy w Gran Turismo 5 wyciągać :) )! Chciałbym żeby gry na PS3 i filmy (BluRay, DVD) wyglądały bardzo dobrze. Ten Samsung C650 rzeczywiście ma taki wysoki input lag? Czytałem że Sony EX500 ma wyższy i w czym Sony jest lepszy od tego Samsunga? Czy jest mi ktoś w stanie pomóc? Czy to raczej nie możliwe żeby znaleźć telewizor który by mi odpowiadał? :)
 
Ostatnia edycja:

Raskolnikow

New member
Hejka! To mój pierwszy post na tym forum więc cześć wszystkim :)
Planuję sobie kupić mega super hiper uber wypasiony telewizor, na którego samo patrzenie będzie kosztować pieniądze ;] Nie no, żartuję. Ok, ankietka:
odległość od ekranu ? ok. 3,5 metra, może trochę więcej.
Jak duży jest pokój ? 4,55 x 4,3
jak słońce świeci w pokoju ? okna wychodzą na wschód, tv ma być na ścianie południowej.
jaki masz obecnie telewizor? LG 32LC2R kupiony jakieś 3 lata temu. Niby nie jest zły, ale do moich potrzeb zwyczajnie się nie nadaje.
jakie programy najczęściej oglądasz? Najczęściej u mnie leci normalna kablówka, telewizje informacyjne i kanały filmowe przez cyfrę +. Planuję dokupić Nkę.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem.
preferowana wielkość telewizora? Dobre pytanie. Nie wiem, ale z takiej odległości to chyba 46-50" styknie.
preferowana marka ? Samsung, Panasonic. Chciałbym Pioneer, ale nie mam 10k na zbyciu ;]
czego nie lubisz w telewizorach? ceny...
jakie urządzenia będą podłączone ? dekoder, w przyszłym miesiącu zapewne Playstation 3, Nka i może jakieś inne konsole, od czasu do czasu laptop.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? Do telewizji w moim przypadku zapewne prawie w ogóle nie będzie wykorzystywany, to moja mama ogląda, ale dla niej się nie liczy jakość obrazu :p Więc można liczyć 15% telewizja, 85% PS3, blu-ray, Nka...
jakimi złączami ? Najchętniej HDMI
jaki masz sygnał ? kablówka analogowa i cyfra, mogę se przełączać
ile programów HD ? Zero.
ma stać czy wisieć ? Stać.
jaka klasa cenowa ? 3k, plus minus 200 zł.

Generalnie tv będzie wykorzystywany do dwóch rzeczy: grania na PS3 i oglądania blu-rayów, ew. czasem słuchania muzyki, ale na to planuję przeznaczyć dodatkowe koszta kupując jakieś w miarę tanie kino domowe. Szukałem tv w granicach 50 cali i moją uwagę przykuły dwa modele Samsunga:

Samsung PS50B530 oraz PS50B550

Ale nie wiem czy na moje potrzeby 50ka zwyczajnie nie będzie za duża i nie lepiej kupić mniejszej, ale za to lepszej 46ki...

Byłbym wdzięczny za zapodanie paru modeli :)
 

Tom1422

New member
Jasne, że jest.
Po prostu zainteresuj się plazmą.

Pozdrawiam,

Masz jakiś konkretny model na myśli? Plazmami się w ogóle nie interesowałem, z tego co wiem to wypala się obraz gdy np. coś ściągam i obraz jest w bez ruchu. Nie wiem czy plazmy nadają się do grania :/

EDIT: Powiedzcie mi proszę jak się spisują plazmy w grach (PS3, BluRay) i jakie mają minusy. Jak by się sprawowała np. taka plazma PANASONIC TX-P42S20. To jest podobny model do tego LCD S20 ale plazma. Jaką to ma czerń, kolory, input lag, ostrość itd w porównaniu do telewizorów LCD?

EDIT 2: Poczytałem trochę i okazało się że problem z wypalaniem się obrazu został zażegnany. Nie wiem jakie minusy ma plazma ale z tego co wyczytałem to plazmy są o wiele lepsze w wielu względach od LCD. Czerń lepsza, kąty lepsze, ostrość też czytałem że lepsza, czas reakcji matrycy 0,0001ms co oznacza zero smużenia, kolory lepsze, kontrast lepszy. Jedynie to chyba pobiera więcej energii co mnie akurat mało obchodzi. Co myślicie o tym modelu co podałem wyżej. Nie wiem tylko jak się ma sprawa z Input Lagiem, bo to coś innego niż czas reakcji matrycy (mam rację? ;/) Ten model Panasonica co podałem wydaje się bardzo tani i nie wiem dlaczego? :D Jakie są minusy tego modelu i w ogóle plazm bo jak tam czytam to widzę same zalety. Sam już nie wiem. http://plazma-lcd-fakty.pl/fakty/fakty.php : poczytajcie fakty i mity.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Masz jakiś konkretny model na myśli? Plazmami się w ogóle nie interesowałem, z tego co wiem to wypala się obraz gdy np. coś ściągam i obraz jest w bez ruchu. Nie wiem czy plazmy nadają się do grania :/

EDIT: Powiedzcie mi proszę jak się spisują plazmy w grach (PS3, BluRay) i jakie mają minusy. Jak by się sprawowała np. taka plazma PANASONIC TX-P42S20. To jest podobny model do tego LCD S20 ale plazma. Jaką to ma czerń, kolory, input lag, ostrość itd w porównaniu do telewizorów LCD?

EDIT 2: Poczytałem trochę i okazało się że problem z wypalaniem się obrazu został zażegnany. Nie wiem jakie minusy ma plazma ale z tego co wyczytałem to plazmy są o wiele lepsze w wielu względach od LCD. Czerń lepsza, kąty lepsze, ostrość też czytałem że lepsza, czas reakcji matrycy 0,0001ms co oznacza zero smużenia, kolory lepsze, kontrast lepszy. Jedynie to chyba pobiera więcej energii co mnie akurat mało obchodzi. Co myślicie o tym modelu co podałem wyżej. Nie wiem tylko jak się ma sprawa z Input Lagiem, bo to coś innego niż czas reakcji matrycy (mam rację? ;/) Ten model Panasonica co podałem wydaje się bardzo tani i nie wiem dlaczego? :D Jakie są minusy tego modelu i w ogóle plazm bo jak tam czytam to widzę same zalety. Sam już nie wiem. Wielkość : poczytajcie fakty i mity.

Kolego podoba mi się, że sam odrabiasz swoje zadanie domowe.
Tak to już jest z plazmą, że jest lepsza od LCD i do tego tańsza :)
Dlatego właśnie zaproponowałem Ci plazmę do Twoich potrzeb :mrgreen:
O inpult lagu przy plaźmie też raczej zapominasz.
Poniżej 2,3K za ten TV to fajna cena.

Pozdrawiam,
 

Tom1422

New member
No to chyba decyzja podjęta. Jeżeli ten telewizor nie posiada większych wad (nie potrzebuję bajerów takich jak ma np. Samsung C650) to chyba go wezmę. Potrzebuję jedynie dobrego obrazu w HD (PS3). Teraz jedynie muszę pojechać do sklepu i zobaczyć go na żywo. Czy jest jeszcze coś co muszę wiedzieć o plazmach tzn. jak się z nimi obsługiwać? Czytałem kiedyś coś o "docieraniu" plazmy. Na czym to polega? :/
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Podocierać możesz ale nie musisz.
Polega to na nieżyłowaniu parametrów przez pierwsze powiedzmy 300 godzin używania.
Potem można jechać na maxa.

Pamiętaj, że plazma w sklepie ZAWSZE wygląda gorzej od LCD - dopiero w domowym zaciszu pokazuje pazury.

Pozdrawiam,
 

Tom1422

New member
Jestem ciekaw dlaczego wygląda gorzej od LCD w sklepie? :) W instrukcji nie pisze nic o docieraniu więc chyba podziękuję. Zamierzam grać od razu na PS3 więc pewnie będę musiał poustawiać sobie parametry obrazu.

PS Pobrałem instrukcję obsługi Panasonica i pisze żeby nie włączać na dłuższy czas nieruchomego obrazu. :D Oni chyba tak tylko ostrzegają, a dłuższy czas to pewnie z 7 godzin :)

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc, mam nadzieję, że Panasonic TX-P42S20E będzie się spisywać znakomicie z PlayStation 3 :)

EDIT: Ehh, przeczytałem o migotaniu plazm, tzn. przy jaśniejszych scenach obraz zaczyna migotać, pulsować. Mógłby mi ktoś powiedzieć o co chodzi i czy to przeszkadza?

Nie jest dobrze:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/39910-migotanie-plazm-panasonic-7.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/52845-dlaczego-tylko-panasonic-migocze.html

Czy to jest taki efekt jak widać na tym Kuro (o_O)?
http://www.youtube.com/watch?v=1y1uy6xccF4&feature=related

Z drugiej strony to tutaj pięknie się prezentuje Panasonic S20 i nie widać migotania:
http://vimeo.com/10951043
 
Ostatnia edycja:

pa3

New member
Bez reklam
Śmiało bierz plazmę, LCD nadaję się tylko i wyłącznie do HD (o SD zapomnij) - do tego dochodzi nierównomierne podświetlenie matrycy, przekłamane kolory, słabe kąty... itp

Po za tym zauważyłem że na LCD gry wyglądają bardziej "komputerowo?" np. w GTA 4 widać granicę między podłożem a budynkami, drzewami z kolei na plaźmie wszystko jest zlane/scalone w jedną całość jak we filmie :)
 

Tom1422

New member
Śmiało bierz plazmę, LCD nadaję się tylko i wyłącznie do HD (o SD zapomnij) - do tego dochodzi nierównomierne podświetlenie matrycy, przekłamane kolory, słabe kąty... itp

Po za tym zauważyłem że na LCD gry wyglądają bardziej "komputerowo?" np. w GTA 4 widać granicę między podłożem a budynkami, drzewami z kolei na plaźmie wszystko jest zlane/scalone w jedną całość jak we filmie :)

Z tą granicą między podłożem a budynkami nie zrozumiałem i nie potrafię sobie tego wyobrazić ;D Bardziej skłaniam się ku plazmie ale muszę uzyskać trochę info na temat tego migania bo nie wiem czy mi to będzie przeszkadzać i czy to w ogóle będę widzieć. Jeśli miałby ktoś plazme i PS3, mógłby zamieścić jakieś zdjęcia jak to wygląda? Chciałbym zobaczyć jak wygląda HD na plazmie.
 

pa3

New member
Bez reklam
tom, chodzi mi o to że krawędzie obiektów są jakby bardziej zarysowane, widoczne na LCD w przeciwieństwie do plazm gdzie wszystko jest zmiękczone/wygładzone i efekt wizualny wg mnie jest lepszy>

Co do migotania to nic takiego nie zaobserwowałem
 
Do góry