Jaki tv do ps3?

Tom1422

New member
tom, chodzi mi o to że krawędzie obiektów są jakby bardziej zarysowane, widoczne na LCD w przeciwieństwie do plazm gdzie wszystko jest zmiękczone/wygładzone i efekt wizualny wg mnie jest lepszy>

Co do migotania to nic takiego nie zaobserwowałem

Teraz już bardziej rozumiem :) No nic, muszę się przejechać do sklepu i zobaczyć plazmę na żywo. Niestety możliwości podłączenia konsoli nie będę mieć żeby sprawdzić więc jeżeli ktoś mógłby jakieś jedno zdjęcie wstawić tutaj to byłbym naprawdę wdzięczny.
 

Tom1422

New member
No tak, mój błąd. Nie sprecyzowałem. Chodzi mi raczej o plazmy podobne do S20.

EDIT: Kurcze na każdym kroku spotykam jakieś przeszkody. Powiedzcie mi co to jest green ghosting? Występuje w tym modelu?
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Weź sobie prezentację od KiKiego tego modelu i jeszcze dwóch innych i przekonasz się we własnym domu na własnym sygnale.

Pozdrawiam,
 

pa3

New member
Bez reklam
EDIT: Kurcze na każdym kroku spotykam jakieś przeszkody. Powiedzcie mi co to jest green ghosting? Występuje w tym modelu?

Są to zielone cienie ciągnące się za obiektami (występują w nowych plazmach np. Panasonic X20, G20, nawet w KURO), widoczne najczęściej w kontrastowych scenach (czarno-białych), niestety w niektórych grach widzę to dość mocno, szczególnie przy Gears of War, Dark Sector czy CoD.

Każdy jest inaczej wyczulony na to zjawisko, najlepiej iść z konsolą i samemu sprawdzić, ja niestety z tego powodu zrezygnowałem z plazm zresztą ogólnie z TV :)
 

Palpiboy

New member
Odpowiem jako często, gęsto grający na PS3 na Panasonicu TX-P50S20E:
1. Nie musisz generalnie kombinować z żadnymi ustawieniami, włączasz w TV tryb "Gra" i wszystko śmiga aż miło (przynajmniej ja nie spotkałem się dotąd z grą, która wymagałaby u mnie jakiś dodatkowych kombinacji).
2. Ja na plazmie migotania nie widzę ale to akurat, niestety dla Ciebie, nie przesądza o tym, że Ty tego zjawiska nie dostrzeżesz (chociaż mój kolega z pracy na początku migotanie widział - tylko na bardzo jasnych scenach na dużych obszarach białego lub jasnobłękitnego tła, teraz twierdzi, że już tego nie zauważa).
3. W żadnej z używanych przeze mnie gier efekt green ghostingu nie był widoczny dla żadnego z użytkowników.
4. Subiektywnie obraz na plazmie cieszy mnie bardziej niż na LCD.
5. Po długiej sesji grania wieczorem na plazmie, kiedy zamykam oczy to nie widzę po powiekami "wypalonego" obrazu z TV. Nie da się tego powiedzieć po kilku godzinach spędzonych przed ekranem komputera czy przed telewizorem LCD.
6. Wypalenie plazmy jest bardzo mało prawdopodobne, niemalże zerowe przy właściwym, zgodnym z przeznaczeniem sprzętu użytkowaniu. Powidoki nawet jeśli występują to ja ani żaden inny użytkownik ich nie dostrzegamy.
 

pa3

New member
Bez reklam
No fakt, plazmy nie kują tak po gałkach ocznych, co do Green Ghostingu to tak jak z efektem tęczy w projektorach - nie każdy widzi.

Palpiboy, jak posiadacz Call of Duty 4, to sprawdź na samym początku przy napisie Activision (jak napisy są rozsypane po ekranie) czy tam czegoś nie dostrzegasz ?
 

kapsell

New member
Bez reklam
4. Subiektywnie obraz na plazmie cieszy mnie bardziej niż na LCD.
5. Po długiej sesji grania wieczorem na plazmie, kiedy zamykam oczy to nie widzę po powiekami "wypalonego" obrazu z TV. Nie da się tego powiedzieć po kilku godzinach spędzonych przed ekranem komputera czy przed telewizorem LCD.

hmmm....
4. Mam plazme oraz lcd i subiektywnie obraz na lcd cieszy mnie bardziej niz na plazmie.
5. No to dziwne, czasem zdarzylo mi sie doslownie spedzic caly dzien i pol nocy i oczu mi nie wypalilo, a nie jestem X-Menem...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
kapsell subiektywne wrażenia z oglądania to oczywiście masz rację dlatego zalecałem jednak prezentację.
Ale w kolejnym punkcie już polemizujesz z prostymi faktami czego nie popieram.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Otóż to, polemizujesz z faktami (sik!).
Oczywistym jest, że to co pisał Palpiboy jest prawdą i wynika już z samej technologii.

Pozdrawiam,
 

kapsell

New member
Bez reklam
Otóż to, polemizujesz z faktami (sik!).
Oczywistym jest, że to co pisał Palpiboy jest prawdą i wynika już z samej technologii.

Pozdrawiam,

Chyba nie rozumiesz po polsku co w powyzszej wypowiedzi jest faktem.

"No to dziwne, czasem zdarzylo mi sie doslownie spedzic caly dzien i pol nocy i oczu mi nie wypalilo(...)"

Faktem jest to ze nie wypalilo mi oczu i jest git. Gdzie tu polemizowanie z faktami? Chyba ze masz na mysli jakas alternatywna rzeczywistosc, ale to juz Twoja sprawa...

Zreszta skad mozesz to wiedziec, bo o ile pamietam Twoje wczesniejsze posty nie miales tv lcd...
 

pa3

New member
Bez reklam
Nie ma co się spierać, po prostu niektórzy lubią przesycone, pastelowe kolory gdzie twarze podchodzą pod skórkę od pomarańczy :)

PS. Nawet Philips LED (za 8-10k zł) który posiada lepszą czerń od Kuro ma plastikowe kolory i gubi szczegóły, więc z racji technologii nawet tańsza plazma pokaże więcej szczegółów w filmach, grach.. itp

EDIT. Były przeprowadzone padania (chyba w Japonii) gdzie udowodniono że LCD bardziej męczy wzrok niż PDP więc to jest fakt
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
@pa3
Czy masz mozliwosc postawienia w domu dobrej plazmy i dobrego lcd zeby to stwierdzic??? Rozumiem ze tak, ok.
Ja tez mam i skalibrowany lcd o niebo pasuje mi bardziej i nie tylko mnie, bo znajomi maja takie same zdanie. Co do szczegolow i ostrosci to jest akurat odwrotnie ale po co mam Cie przekonywac jak wlasnie sobie na to patrze i to widze ;)

Nigdzie nie zaprzeczylem zadnym badaniom, po prostu stwierzilem ze ja nie mam z tym zadnych problemow.
 

pa3

New member
Bez reklam
kapsell, co do porównania to już ci mówię - plazma FullHD (S10) którą dałem bratu oraz samsung B650 kumpla z pracy. Oby dwa TV dokładnie przetestowałem i niestety na LCD mimo kalibracji (hdtvtest.co.uk) jakość obrazu jest wg mnie lepsza na korzyść PDP a o sygnale SD niema co nawet pisać.

Co do ostrości to oczywiście LCD ma przewagę, jednak oddanie szczegółów jest po stronie plazm, tak samo z kontrastem (można zaobserwować nawet w sklepie)

Nie chcę nikogo namawiać, po prostu to jest rzecz gustu i każdy ma własny rozum więc wybierze to co mu odpowiada.

PS.
Pod tym adresem > AVForums.com - All Flat Screen Televisions < są profesjonalne przeprowadzone testy i widać pod napisem "Verdict" która technologia ma lepsze noty
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Rozumiem co trzeba i rozumiem co wynika z technologii i z testów.
To, że akurat Tobie nie wypaliło bardzo Ci się chwali ale znaczenie ma to kompletnie nijakie przy stwierdzonych faktach.

Początek tamtej Twojej wypowiedzi "No to dziwne..." zdaje się zaprzeczać tym faktom.

Pozdrawiam,
 
Do góry