Jaki tv do ps3?

marekdbr

New member
Wczoraj byłem na zakupach w Wawce i wstąpiłem do sklepu rtv agd bo chciałem przy okazji pooglądać monitory. Spytałem się tamtejszego sprzedawcy "znawcy tv" czy jest taka możliwość, że w plazmie obraz z czasem staje się lepszy. On odparł z ironicznym uśmiechem że plazmy już mają taki szary, brzydki obraz i chwalił bardzo LEDy. Na wystawach zauważyłem LCD przy plazmach ze znacznie jaśniejszym obrazem i mocniej ustawionym kontrastem i odrazu zrozumiałem gdzie się znalazłem i jak tutaj oszukują klientów. W saturnie nie widziałem takiej różnicy między LCD a plazmami, a nawet można było dostrzeć tam lepszą jakość na plazmach. Co do mojego TV obraz staje się wyraźnie wyraźniejszy może nie z dnia na dzień ale z tygodnia na tydzień i gwarantuje że to nie moja wyobraźnia. Plazma ma w sobie coś pięknego czego na pierwszy rzut oka w sklepie nie zobaczycie ani chytry sprzedawca wam tego nie powie. KUPUJCIE PLAZMY!!! :) Pozdrawiam

Popieram, od paru tygodni mam P51D6900 samsunga i w polaczeniu z ps3 miodzio:) led wymieka moj :)

Wysłane z Milestone przez Tapatalk
 

p5zx

New member
Witam

Miałem 2 tygodnie spokoju gdyż znajomy pożyczył mi Samsunga D6750 (Sprawował się nawet ok nie mam za bardzo porównania ale całkiem przyjemnie się grało na PS3) Teraz czas na kontynuowanie wyboru TV .

A więc stanęło na tym Masta J Poradził mi
,,Do tego o czym tam piszesz to tylko Panasonic TX-P50G30E.
Obecnie można go kupić w świetnych pieniądzach i na 5 letniej gwarancji.,,

Model z 3D czyli GT30 był by idealny gdyby nie to o czym pisałem wcześniej mianowicie o baaaardzo długich sesjach w FIFA 12 i tu dochodzimy do tematu który jest jedynym powodem dlaczego nie mam jeszcze GT30 czyli oczywiście POWIDOKI
Teraz będzie post od don111 na temat G30 i właśnie o tą KUMULACJĘ mi chodzi gdyż w praktyce wgląda to tak przykładowo 4 godz grania przerwa podczas której telewizja leci najczęściej mecze Piłka nożna i siatkówka i potem z 6 godz FIFA 12 A więc prawie 0 przerwy od FIFY ...

... teraz post Dona111 apropo G30 (nie do mnie ale dokładnie w tym temacie o co mi chodzi)
,,słuchaj, 10h z rzędu i nic na pewno się nie wypali na stałe, przynajmniej na Panasonicu
tylko jest jeszcze kwestia kumulacji powidoku, jeśli nie będzie usunięty do końca, np grasz 5h potem godzina oglądania czegoś innego, powidok może nie zniknąć do końca, będzie sporo słabszy... tydzień czasu w podobnych proporcjach i tu już jest ryzyko wypalenia
jeśli grasz regularnie w to samo, to proporcje oglądania tego i czegoś innego muszą być minimum 1:1 (grasz, oglądasz coś innego i dopiero kolejna sesja grania itd),,

Ktoś też piszę żeby co jakieś 2 godz sprawdzać czy już jest jakiś powidok i szybko reagować , tak sprawa mnie nie interesuje za bardzo chciałbym nie mieć tego na głowie szczególnie że nie tylko ja będę użytkował TV !

Na koniec napiszę że liczę bardziej na pomoc w wyborze LED niż na obalaniu tematu powidoków gdyż jest on do uzyskania przy taki użytkowaniu i kolejny post w stylu ,,Dajcie spokój z tymi powidokami,, będzie chyba nie na miejscu.

Wesołych Świąt
 

don111

Banned
opisując te powidoki wydaje się że trzeba się pilnować nie wiadomo jak, w większości przypadków nie jest to jednak aż tak kłopotliwe, jak to wygląda po opisach (więcej pisania niż działania i myślenia nad tym)
w przypadku fify to chyba akurat żaden problem, wystarczy zmieniać overscan (minimalne zbliżenie/oddalenie obrazu) co parę godzin grania + piksel orbiter, pasek wyniku zmieni swoje położenie, murawa się nie wypali bo obraz się non stop przesuwa
podobną metodę można zastosować w większości grach, gorzej gdy są dość duże statyczne elementy na stałe na ekranie, tutaj przesunięcie overscanem i piksel orbiterem może nie wystarczyć - wtedy pozostaje jedynie metoda grania z bezpiecznymi proporcjami czasowymi
 

p5zx

New member
No i właśnie przez takie sytuacje jak to napisałeś ,,wtedy pozostaje jedynie metoda grania z bezpiecznymi proporcjami czasowymi,, skłaniał bym się do wyboru LEDA gdyż jak napisałem nie tylko ja bede użytkował telewizor i to nie wchodzi za bardzo w grę.

Myślałem sobie w co jeszcze długo będę grał i tytuł Heroes of Might & Magic 6 bardzo chyba niekorzystnie będzie wpływał na plazmę tam większość okienek jest na stałe i ciężko coś zdziałać overscanem.

Don111 sam masz LEDA chyba taki zły nie jest bo byś go zamienił na plazmę ??

Takiego Lg jak masz można za 4,5 tys kupić wiec jeśli nie jego to coś na pewno jest warte uwagi w tej cenie ?

Pozdrawiam

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...sg=AFQjCNHF0lbVTVIKEdoSEQN113xbrN_YJg&cad=rja


 

don111

Banned
jeśli często oglądasz w zaciemnieniu (szyba i local dimming) to warto, bo lepszego LEDa w tej kwocie nie kupisz za te pieniądze, gry bardzo dobrze (niski input lag), sport super - piłka nożna nawet lepiej niż na plaźmie, jest dobry upłynniacz
ja owszem, wrócę do plazmy, jeśli tylko nadarzy się dobra okazja przed OLEDami :)
 

p5zx

New member
Udało mi się dziś przetestować LG 47LX9500 i niestety stwierdzam że przez tą szybę będę musiał poszukać czegoś innego, zawsze gram przy zapalonym świetle i mam tak ustawione że świeci centralnie w tv .

Ludzie poradźcie mi coś co by było dobrą alternatywą do tego Sharpa le830 który wydaję się być całkiem dobry tylko w niczym najlepszy bądź w top .

Pozdrawiam
 

stendi

New member
odległość od ekranu: 2.5 - 3 metry
jak słońce świeci w pokoju: z oswietleniem nie ma problemu slonce nie swieci w prosto w okno
Jak duży jest pokój: 12 metrów kwadratowych
jaki masz obecnie telewizor: brak
jakie programy najczęściej oglądasz:pS3- Pro Evo 2012 i filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczor
oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wole bez
obraz ostry czy łagodny: ostry
matryca błyszcząca czy matowa: bez roznicy
preferowana wielkość telewizora: 40-42 cale
preferowana marka: Mysle nad toshiba wl753 lub vl748 lub inny LED
czego nie lubisz w telewizorach: input laga lub innych dziwnych efektow przeszkadzajacych w grze
jakie urządzenia będą podłączone: PS3, odtwarzacz blu-ray
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% PS3, 40% telewizja
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
czy ważne jest wifi: jak najbardziej
czy będziesz korzystać z widgetów: czasem
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: niekoniecznie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: czasami
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
ma mieć 3D : nie
ma mieć slot na karty SD: nie trzeba
ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
jakimi złączami: hdmi, usb,
jaki masz sygnał: telewizja cyfrowa ile programów HD: poki co nie bede mial zadnego chociaz jak cos wleci N-ka
ma stać czy wisieć: stać
jaka klasa cenowa : 2500-3000
 

p5zx

New member
A jeżeli plazma odpada tak jak w moim wypadku to co Masta J by mi polecił poprzednio było to g30 i naprawdę z tego co wszyscy piszą był by to najlepszy wybór i chętnie bym go kupił nawet cena dużo poniżej tego co mam wydać ALE jak już nie raz pisałem użytkowanie TV będzie przekraczało normalne godziny pracy sprzętu .
Brat będzie grał przez 4 godz w jakąś grę ja wrócę z pracy i nie mam ochoty na przełączanie na inny kanał tv albo inną grę po to by uniknąć wypalenia ( i mówię tu o zazwyczaj codziennym użytkowaniu a nie o jednorazowym przypadku)
Mam nadzieję ze ktoś mi odpiszę bo nie wierze że za 4,5 tys nie można kupić dobrego LEDa do gier bo o gry mi chodzi nie o super mega czerń .

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Rozumiem Twoje rozterki, co ja bym zrobił?
Kupił bym jakiś najwyższy model plazmy Panasa, zrobił mu docieranie przez 300 godzin, a następnie użytkował tak jak chciał.

Pozdrawiam,
 

RANO

New member
Hej ja poszukuje czegoś takiego:, prośba o pomoc:

odległość od ekranu: 1,5-1,75 metry
jak słońce świeci w pokoju: po kątem 90stopni do lini widz -tv
Jak duży jest pokój: 2,5x4
jaki masz obecnie telewizor: brak
jakie programy najczęściej oglądasz: piłka nożna, filmy, sygnał sd, gry ps3, komputer
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: dzien/noc
oglądasz przy świetle czy wolisz bez: wole bez,
matryca błyszcząca czy matowa: wolalbym matową
preferowana wielkość telewizora: 32 (siedze okolo 1,5m od tv wiec wiecej chyba lepiej nie brac)
preferowana marka: Mysle nad samsungiem d5500 (ale mam wrazenie, ze bedzie strasznie odbijał pokj przy słonecznym dniu), idealne było by sony ex500 ale dostepne jest tylko 40cali a to troche duzo jak na 1,5metra i sygnał ktory bedzie tez sd, zaintersował mnie ex720 ale płace tam za 3d które mnie ani parzy ani ziębi
czego nie lubisz w telewizorach: input laga
jakie urządzenia będą podłączone: PS3, komputer, kablówka sd
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% PS3, 30% komputer, 20% telewizja
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost, max kąt 25
czy ważne jest wifi: nie musi być
czy będziesz korzystać z widgetów: obejdę się bez żalu
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie potrzebuje tej funkcji
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: nieprzewiduje
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: nie
musi mieć 3D : nie kręci mnie to
ma mieć slot na karty SD: nie trzeba
ma mieć tuner DVB-S: tak
jakimi złączami: hdmi, usb, jedno euro
jaki masz sygnał: telewizja cyfrowa ile programów HD: null, zero ale bede ogladal filmy z bluerayów
ma stać czy wisieć: najpewniej zawisnie
jaka klasa cenowa : chciałbym cos poniżej 2000, ale jesli coś dobrego to moge dac więcej.

Sprawa o tyle pilna, że chciałbym go nabyc na weekend - rozłozyla mnie choroba i pewnei bedzie sylwester pod znakiem grania - help:)
help:)
 

don111

Banned
Mam nadzieję ze ktoś mi odpiszę bo nie wierze że za 4,5 tys nie można kupić dobrego LEDa do gier bo o gry mi chodzi nie o super mega czerń .
jeśli czerń może być gorsza to możesz kupić LEDa od LG, mają niski input lag i super 3d (chyba że chcesz bez 3d)
seria 4500 - bez smart (bajery internetowe)
seria 5500/570s smart
LV - bez 3d, LW - z 3d
np 47LW4500

inna opcja to Sharp 46LE830 - ale to z aktywnym 3d, jeśli Ci na tym zależy to wybrałbym jednak LG, 2d lepsze będzie w Sharpie
 
Ostatnia edycja:

stendi

New member
don111 na jakim poziomie jest input lag w tych tv LG powiedzmy w 570s (na forum 8 na 10 osob twierdzi ze te telewizory nie nadaja sie do gry??) Podaj jakis przyklad z zycia ze da sie na nich fajnie pograc i kupie ten tv bo podobal mi sie od poczatku. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry