Jaki tv do ps3?

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jakiej pomocy? Argumentów masz w tym wątku całą masę, jeśli tego nie widzisz to nie dziw się, że ktoś może zareagować tak a nie inaczej.
Być może post pisałeś z przymrużeniem oka ale tego oka nie przymrużyłeś ;-) a nasze szklane kule akurat są w serwisie.
Co jest trudne? To, że każdy napisze Ci jak on sam to widzi? To jest akurat łatwe i o tym możesz w tym wątku poczytać.
Cały problem polega na tym jak Ty to będziesz widział a nie jak widzą to inni.
I w tym momencie to już robi się trudne nie?
Ja na mojej plazmie input laga nie widzę, green ghostingu również nie widzę, krzywych konturów tym bardziej nie widzę, nic mi się nie wypala bo to bzdury takie same jak duże zużycie prądu.

I co już lecisz do sklepu kupować plazmę po takiej opinii?
Ja nie polecam tego robić, polecam natomiast poprosić KiKiego o prezentację we własnym domu i tam wybierać w ciszy i spokoju.

Ja się wypowiadam na temat plazmy bo dla mnie LCD to w ogóle nie jest telewizor, to jest lampa i cytuję: "gały mi wyjdą z orbit bo obraz jest tak jaskrawy, sztuczny i kontastowy. LCD - odpadaja." Jak tu pisać, że to bzdury jak to najprawdziwsza prawda :)

Pozdrawiam,
 

RANO

New member
Poszukuje tel do PS3, od TY bede mila jakies 1,5-2metry, chciałbym zeby tel byl FHD, nie duzy, mysle o 32-37 cali - wieksze propozycje też ale wolalbym chyba cos z przedziału który podałem bo pewnei nei ogrne wiekszego obrazu z takiej bliskości.. Moze byc plazma, lcd, led, kwota do 2500, mozna przekroczyc.

Dzis w mm sprzedawca usilnie odradzal mi szarpy, sony o samsungi na korzyśc LG - ppolecał lg lv5500. A Wy co polecacie moze byc kilka propozycji.

Tel bedzie sluzyl do gier 70%, 20% filmy, 10 tv w tym euro 2012.
trl głownie naalogowa.
Co polecacie?:)
 

Ps3TV

New member
Chciałem zapytać który z tych telewizorów mi polecacie:
-Panasonic 42S30E Cena od 1869,90 zł
-Panasonic TX-P42U30E Cena od 1828,00 zł
-Panasonic TX-P42UX30E Cena od 1835,99 zł
-Panasonic TX-P42CX3E Cena od 1545,00 zł
-Panasonic TX-P42C3E Cena od 1439,10 zł

Tak jak już pisałem w wcześniej TV będzie głownie używany do konsoli Ps3. Doszedłem do wniosku że 50 cali to jednak za dużo na mój pokój. Napaliłem się też na "leda" UE40D5000 który był w promocji za 2000zł jednak po zagraniu u kumpla na troche nowszym modelu z tą samą matrycą UE40D5000 mocno się zniechęciłem ( gdy odpaliłem Dirt2 od razu zauważyłem ząbki na krawędziach auta, jeszcze gorzej było w grze Uncharted)

Podejrzewam że faworytem będzie Panasonic 42S30E jednak zastanawiam się czy wykorzystam FULL HD i nie zaoszczędzić jakieś 300zł i kupić HD Ready.
 
Ostatnia edycja:

Varg66

New member
eeee a o co chodzi z tą prezentacją u Pana Kikiego? Czy to jakaś forma sklepu? Zobaczenie na własne oczy konsoli podpietej pod plazme i lcd to napewno najlepsze rozwiązanie
 

Varg66

New member
Jednak zaawansowane programy graficzne jak i szybkie gry video (zwłaszcza FPP, tzw. "strzelanki") wymagające szybkich zmian wyświetlanego ekranu powodują znaczny dyskomfort podczas gry lub pracy z uwagi na fakt, iż wyświetlany ekran nie odpowiada faktycznie kreowanemu przez komputer. Input lag ma istotny wpływ na wydłużenie czasu upływającego od akcji wykonanej na kontrolerach przez użytkownika (np. ruch myszą, naciśniecie klawisza), do wyświetlenia odpowiedniego stanu na ekranie.

cytat z wiki powyżej. Wiec to jednak powazny problem.

zatem...czy ktoś mógłby podać jakikolwiek model z input lagiem mniej niz 30 w cenie do 2300 pln?
a jak jest z panasem s30? on niby ma 18 ms opoznienia ale i tak wiele osób narzekało na plynnosc. Czy ktos mogłby sie wypowiedziec tylko pod opisanym kątem tv konta dynamiczne gry? ( tak w ogóle to za dynamiczne uzano tam strzelanki które mnie w ogóle nie interesują, ale chyba wyscigi to tez jest dynamika :))...dzieki za pomoc, pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To już zależy jak telewizor jest ustawiony, generalnie jeśli podniecasz się input lagiem to tylko plazma.

Pozdrawiam,
 

Varg66

New member
co do plazm...juz prawie kupiłem s30 gdyz uznalem wady tej technologii za mniej doskwierajace...niestety sprzedawca poinformował mnie że obraz się jednak wypali przy czestym uzytkowaniu, np konsoli...dodał tez ze w modelu s albo w ogole nie ma jeszcze pixel orbitera albo jest niedopracowany. Ja tez w zadnym opisie nie moge znalezc czy s30 ma w ogole pixel orbiter
 

pa3

New member
Bez reklam
jak czytam o prądzie to już mi w ogóle ręce opadają... nie ważne ile tv kosztuje, może być i 2000zł droższy ale oczywiście najważniejsze że zeżre o te 5zł na miesiąc mniej ! prawdziwa okazja dla inteligentnych inaczej.... google i sprawdzać ceny, sprawdzać ile średnio biorą plazmy, liczyć różnice

A nudziło mi się, niżej macie średni pobór losowo wybranych modeli:

plazma - Samsung 51" D550 -175W / 209W (po kalibracji), 260W (3D)
plazma - Panasoni 50" VT30 - 157W / 173W (po kalibracji), 204W (3D)
plazma - Samsung 51" D8000 - 169W / 203W (po kalibracji), 203W (3D)

lcd - Sony 46" HX720 - 87W / 83W (po kalibracji), 90W (3D)
lcd - Philips 47" 7000 - 59W / 53W (po kalibracji), 65W (3D)
lcd - Samsung 55" D8000 - 117W / 81W (po kalibracji), 120W (3D)

Najlepiej jakby wszystkie TV miały tyle samo cali, niestety dostępne w testach plazm są tylko wielkości 50/51 - mimo to, niech ktoś obliczy koszty poboru przy jednakowej stawce i będziemy mieli mniej więcej podgląd, ile co więcej żre prądu-pieniędzy.

Jest jakiś chętny samarytanin do obliczeń? ;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
co do plazm...juz prawie kupiłem s30 gdyz uznalem wady tej technologii za mniej doskwierajace...niestety sprzedawca poinformował mnie że obraz się jednak wypali przy czestym uzytkowaniu, np konsoli...dodał tez ze w modelu s albo w ogole nie ma jeszcze pixel orbitera albo jest niedopracowany. Ja tez w zadnym opisie nie moge znalezc czy s30 ma w ogole pixel orbiter
No i ten sprzedawca to niby kto jest? Jakiś największy guru w tym temacie?
Gówno się znał i tyle.

Pozdrawiam,
 

Varg66

New member
nikt naprawde z posiadaczy s30 lub kdl40ex500 nie gra na konsoli w dynamiczne gry? nadal nie wiem a nigdzie nie jest to napisane czy s30 posiada pixel orbiter...

guru moze i nie jest ale jesli sterczy 8h codziennie przy tv to mógł sie nasluchac ewentualnie sam zaobserwował...


co do poboru prądu to ewidentnie widac, że plazmy zjadaja go 2krotnie wiecej, wiec chyba nie ma sensu spierac się z faktami. Nie wierze równiez by rożnica była 5 zł na miesiac w rachunkach jak beztrosko ktos podniósł na forum
 
Ostatnia edycja:

Varg66

New member
znalazłem LG 42LK530 w dobrej cenie 1.8k w MM...kupuje...niski imput lag, 100hz...nie mam siły czytac i myślec dluzej...napisze wrazenia gryby ktos sobie zyczył...pozdrawiam
 

sytams

New member
znalazłem LG 42LK530 w dobrej cenie 1.8k w MM...kupuje...niski imput lag, 100hz...nie mam siły czytac i myślec dluzej...napisze wrazenia gryby ktos sobie zyczył...pozdrawiam

napisz, napisz ja też jestem już tak cholernie zmęczony tym ciągłym czytaniem, sprawdzaniem, bieganiem o informacje.. masakra ;p
 

don111

Banned
nikt naprawde z posiadaczy s30 lub kdl40ex500 nie gra na konsoli w dynamiczne gry? nadal nie wiem a nigdzie nie jest to napisane czy s30 posiada pixel orbiter...

guru moze i nie jest ale jesli sterczy 8h codziennie przy tv to mógł sie nasluchac ewentualnie sam zaobserwował...


co do poboru prądu to ewidentnie widac, że plazmy zjadaja go 2krotnie wiecej, wiec chyba nie ma sensu spierac się z faktami. Nie wierze równiez by rożnica była 5 zł na miesiac w rachunkach jak beztrosko ktos podniósł na forum
S posiada piksel orbiter jak każda plazma z serii 30 Panasonica
ryzyko wypalenia trwałego na plaźmie jest, ale do tego droga daleka

co do poboru prądu to w nic nie musisz wierzyć, wystarczy policzyć
42' plazma 120W, 60W LED
różnica 60W
5zł różnicy to prawie 10 kilowatogodzin, 10:0,06 = 166h
166:30 = 5,5h średnio dziennie pracy telewizora, wtedy wychodzi różnica 5zł

żenujące żeby o tym w ogóle wspominać, dodaj do tego fakt że plazmy są dużo tańsze od LED a te LEDy w ich cenie są gorsze o dwie długości, pogadałbyś z uczciwym sprzedawcą to powiedziałby Ci to samo...

znalazłem LG 42LK530 w dobrej cenie 1.8k w MM...kupuje...niski imput lag, 100hz...nie mam siły czytac i myślec dluzej...napisze wrazenia gryby ktos sobie zyczył...pozdrawiam
niski input lag może i tak, smużenie gwarantowane, 100hz - nie do wykorzystania w grach, filmach (teatrzyk), kontrast (czerń) zapewne dramatyczny, kąty, podświetlenie matrycy to lista kolejnych "zalet", może fartem trafisz na zjadliwy egzemplarz...
 
Ostatnia edycja:

Varg66

New member
Don111...takiego wywodu matematycznego to jeszcze nie widziałem :)...nie dość ze zawyzyłes dwukrotnie roznice w poborze prądu, to nastepnie stworzoną przez siebie liczbę 5 porównałeś do 10 kilowatogodzin, to zaś podzieliłes przez blizej nieznany współczynnik który rozmnożył sie do 166 nie wiedziec czemu rowniez godzin, podzielony przez nastepnie 30 jak mniemam dni dał Ci postawioną jako tezę liczbe 5 :) :) :)

Tak 100 Hz to wlasciwie wada, gdybym podał model z 50 Hz jako wade wytknąłbys pewnie ze ma tylko 50 a nie 100.

Mam taką jedną uwagę...mam wrazenie ze ten wątek w jakis sposób zniecheca wbrew intencjom do zakupu tv do ps3 skupiajac sie tylko i wylacznie na wadach. Mysle ze śmiało można zaryzykowac teze ze ogólnie tv dzisiejszej generacji są niemalze idealne dla ps3, innych zrodel hd jak i zwyklej telewizji cyfrowej. Ich wady sa tak naprawde niczym w porownaniu z zaletami jakie przedstawiaja na tym polu. Trzeba naprawde byc malkontentem by marudzic i wytykac tak naprawde szczegóły, które w tym wątku urastają do niesamowitych problemów.

Ja tak mysle, po analizie czytanych wypowiedzi i obejrzeniu kilku prezentacji w markecie, że trzeba to w koncu powiedziec jasno. Ja juz wybralem tego LG ( panas g 30 tez prezentował sie rewelacyjnie)w sumie glownie dlatego ze jest...tani. Gdy teraz sprzedawca podpiał mi ps3 do kilku modeli wszedzie to wygladalo idealnie...nawet na jeszcze tanszych modelach. I tu zostałem oświecony :)...wiec mysle że dyskusja o szczegółach powinna byc prowadzona wtedy gdy jasno sobie powiemy ze konsola bedzie zawsze pieknie wygladac pod tv hd, a nawet hd ready.

Kłaniam sie, w koncu spokojny...ufff
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Don111...takiego wywodu matematycznego to jeszcze nie widziałem :)...nie dość ze zawyzyłes dwukrotnie roznice w poborze prądu, to nastepnie stworzoną przez siebie liczbę 5 porównałeś do 10 kilowatogodzin, to zaś podzieliłes przez blizej nieznany współczynnik który rozmnożył sie do 166 nie wiedziec czemu rowniez godzin, podzielony przez nastepnie 30 jak mniemam dni dał Ci postawioną jako tezę liczbe 5 :) :) :)
Don faktycznie popełnił jeden błąd... myślał sobie po prostu, że mierzy się z kimś inteligentnym, no i tutaj niestety sromotnie się mylił.
Stworzona przez niego liczba 5 to nic innego jak rzeczone 5 zł.
Licząc dla prostego rachunku 50 groszy za 1 kilowatogodzinę otrzymujemy magiczne 10 kilowatogodzin, które otrzymamy za 5 zł.
Aby telewizor pobierający 60W zeżarł te 10 kilowatogodzin na miesiąc musi pracować w miesiącu codziennie przez 5,5 godziny a więc 5,5 godziny x 30 dni i wychodzi te cholerne 166 kilogramów, no bo przecież nie godzin pracy w miesiącu.
Bliżej nieznany współczynnik 0,06 jest nieznany tylko ćwierćinteligentom, gdyż jest to po prostu założona przez dona różnica w poborze prądu między plazmą a LCD, czyli nasze 60 Wat wyrażone w kilowatach, a więc 60 / 1000 = 0,06 kW.
No i teraz 0,06kW x 166h i nie chce wyjść inaczej niż 10kWh (w drugą stronę 10:0,06 = 166), za które płacimy 5 zł...

Licząc 55 groszy za 1kWh, 10kWh kosztuje nas 5,5 zł i odpowiednio 60 groszy i 6 zł.
Nawet jeśli różnica między plazmą i LCD to 100W na korzyść LCD (przy koszcie 1kWh liczonym 60 gr), to różnica na miesiąc i tak wychodzi maksymalnie 10 zł.

Jeśli ktoś używa TV krócej lub dłużej niż 5,5 godziny dziennie to też wyjdzie ciut mniej lub więcej.
Pomijamy też tutaj zużycie prądu w trybie StandBy, zresztą niektórzy wyłączają telewizor np. na listwie i wyłączony nic nie żre.

W kontekście powyższego cała reszta Twojej wypowiedzi to najzwyklejsze na świecie bzdury i nawet szkoda je komentować.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Ps3TV

New member
Nie wiem czemu nikt nie raczy mi odpowiedzieć, i jeszcze się z tym nigdy nie spotkałem. Wydaje mi się że wartko komuś pomóc jeśli się na tym znamy, by ktoś kiedyś nam doradził na inny temat, w którym jesteśmy zieloni. No ale mogę się mylić. Proszę jednak o odpowiedź na mój poprzedni post, bo chce kupić telewizor z głową, a nie tak że po zakupie będę płakał, bo telewizor się zepsuł bo to felerny model.

Chciałem zapytać który z tych telewizorów mi polecacie:
-Panasonic 42S30E Cena od 1869,90 zł
-Panasonic TX-P42U30E Cena od 1828,00 zł
-Panasonic TX-P42UX30E Cena od 1835,99 zł
-Panasonic TX-P42CX3E Cena od 1545,00 zł
-Panasonic TX-P42C3E Cena od 1439,10 zł

Tak jak już pisałem w wcześniej TV będzie głownie używany do konsoli Ps3. Doszedłem do wniosku że 50 cali to jednak za dużo na mój pokój. Napaliłem się też na "leda" UE40D5000 który był w promocji za 2000zł jednak po zagraniu u kumpla na troche nowszym modelu z tą samą matrycą UE40D5000 mocno się zniechęciłem ( gdy odpaliłem Dirt2 od razu zauważyłem ząbki na krawędziach auta, jeszcze gorzej było w grze Uncharted)
Podejrzewam że faworytem będzie Panasonic 42S30E jednak zastanawiam się czy wykorzystam FULL HD i nie zaoszczędzić jakieś 300zł i kupić HD Ready.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ale przecież Ty masz wszystko już na tacy, ja Ci mam odpowiedzieć czy masz 300 zł w portfelu?
Ja bym miał ale ja to nie Ty.

Pozdrawiam,
 
Do góry